Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:11 24.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Самотни майки - помощинови  
Автор Emili ()
Публикувано14.09.05 12:46



Здравейте,
някой дали знае ако няма подписан брак се водим самотни майки, на какви помощи от държавата имаме право и къде да ги потърсим? скоро една познати ми спомена ино и тя не беше на ясно!
Благодаря ви!



Тема Re: Самотни майки - помощинови [re: Emili]  
Автор mishe (нетърпеливка)
Публикувано14.09.05 13:02



Не си самотна майка, когато детето е припознато от бащата. Така че в твоя случай положението е както и ако имаш брак. Циганките се водят самотни майки, т.е. че бащата на детето е неизвестен, за да вземат всякакъв вид помощи.


22.11.2003

Тема Re: Самотни майки - помощинови [re: mishe]  
Автор Emili ()
Публикувано14.09.05 13:10



За момент си помислих че може да помогне с нещо държавата :) освен само да иска :))) мерси :)



Тема то па едни помощи...нови [re: Emili]  
Автор DreamsComeTrue (videnie)
Публикувано14.09.05 13:11



все едно без тях. Всъщност не знам колко са и има ли изобщо такива. Ама и да има едва ли може да се разчита на тях да си гледаш детето. Като знам ква смешна сума са детските... Такова е положението в пропаднала БГ, че ако не можеш да разчиташ на себе си да си отгледаш детето... колкото и да искаш дете... по-добре да си нямаш... Защото кво те очаква в противен случай... само ще се нервиш на държавата, която така или иначе няма да ти помогне и в крайна сметка всички мъки си остават за твоя сметка и на детето ти.



Тема Re: Самотни майки - помощинови [re: Emili]  
Автор r_aqua (минаващ)
Публикувано14.09.05 13:14



Да, бе!Ще ни помогне държавата-най-много с 30-40 лв.Но ако детето си е припознато от бащата и аз така знам. Освен да го пишеш с баща неизвестен пък ти ще си знаеш...:-)))



Тема Re: то па едни помощи...нови [re: DreamsComeTrue]  
Автор Emili ()
Публикувано14.09.05 13:27



можело да се кандидатства и да ти покриват половината сметка от тока и парното при положение че е припознато детето. И половината такса за детската градина плаща държавата :))) ама как точно става...



Тема Re: то па едни помощи...нови [re: Emili]  
Автор r_aqua (минаващ)
Публикувано14.09.05 13:58



Що не пробваш да питаш в "Счетоводство"-много знаят тия хора относно помощи, болнични и т.н. Или в някое друго подходящо клубче в дир-а...Пък после сподели, че и ние сме така! Поне ако се полага нещо...



Тема Re: Самотни майки - помощи [re: Emili]  
Автор Tanika (диреща)
Публикувано14.09.05 15:25



Имам съседка, която е разведена двете и деца са признати от бащите си. Тя живее с мъж, но ако дойдат проверка от Социални грижи всички казваме, че е самотна майка.
Тя получава помощи като самотна майка за отопление, за учебници на едното дете и някакви еднократни други помощи, така че трябва да се пита в Социални грижи по местоживеене.



Тема Re: Самотни майки - помощи [re: Emili]  
Автор userkata (юзерка)
Публикувано14.09.05 17:00



самотна майка се водиш. можеш да използваш всички облаги от това. по закон! каквото и да ти кажат в социалната служба. има телефон към соц.министерство, на който можеш да се обадиш за информация.


борис 10.06.2001
виктор 10.02.2003

Тема Re: Самотни майки - помощи [re: mishe]  
Автор userkata (юзерка)
Публикувано14.09.05 17:01



майката дали е самотна няма нищо общо с признаването на детето.


борис 10.06.2001
виктор 10.02.2003


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.