Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:22 05.07.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема За грешките които допускаме....нови  
Автор blizna4e (мартенска мама)
Публикувано16.09.05 08:51



В стремежа си да бъдем перфектни майки,ние допускаме грешки.Понякога сериозни,понякога не чак толкова...Тази тема беше провокирана в съзнанието ми след вчерашната ми поредна грешка.Искате ли да споделим една с друга грешките ни,за да се предпазим максимално от повтарянето им ?Аз съм първа:
- Вчера направих на Калина пресен сок от арония и го сложих в кашата и .Изяде я с удоволствие.До тук добре,ама аронията не се консумира сурова !Трябва да е сварена на сокче !Аз знаех това,и въпреки всичко и дадох суров сок...След около два час и стана лошо,започна да се мятка и повръща...Повърна всичко.Беше и мтого лошичкоИдеше ми да потъна в земята...Как можах !?
- При последната консултация не проверих какво е времето навън и я облякох много леко.В резултат на което я превърнах във висулка.....
- При къпането не проверих водата и я попарих....
- Изкъпах я със смрадлика при положение,че има дерматит и кожата и е суха !В резултат на което кожата и стана още по-суха
- След това повторих това къпане друга вечер,но със орехова шума.Тя съдържа йод и пак изсуших кожичката и !
- Дадох и да гризе сухар (!?) който е много твърд и разрани венците и,при което тя плака много.Толкова ли не можах да и дам коричка хлаб ?
- Оставих в количката едно клонче от дървото калина (нали го знаете,онова с червените плодчета) и съм се забляла.....Заварих я да дъвче клончето...Ами ако се беше задавила с плодчетата ?
- Да не говорим колко пъти съм я оставяла без надзор (най-често поради блеене в интернет) и е била на косъм от падане...
Изобщо момичета,правила съм много грешки,за някои не се и сещам....Естествено,че няма безгрешни майки.Но като можем една друга да си дадем съвети и да се предпазим,защо да не го направим ?Искате ли ? Ще споделите ли ?Благодаря ви !Ще съм ви благодарна за всеки съвет който получа !





Тема Re: За грешките които допускаме....нови [re: blizna4e]  
Автор lavender (старо куче)
Публикувано16.09.05 09:43



vajnoto e,che sega ste dobre i si se pouspokoila.......

az po printzip ne barzah sas sokove i suhari,no nie maikite samo i samo da sa ni dobre detzata naistina pravim niakoi greshki.Neizbegno e.

ne se uprekvai



Тема Re: За грешките които допускаме....нови [re: blizna4e]  
Автор barfly (Русенка)
Публикувано16.09.05 10:12



Здрасти, Тане.
И аз ще се изложа. Поради блеене в нета оставих Енито сама в леглото да си играе. Там отгоре й висят играчки и едната от тях е пълна с топчета, за да дрънкат. Детето е успяло или играчката просто се е счупила, но всички топчета бяха върху нея. Добре, ченито едно не беше в устата й....
Това е от вчера и ми е прясно...



Тема Спокойнонови [re: blizna4e]  
Автор Ancheto* (на Петър)
Публикувано16.09.05 10:29



Е сега е момента тук да се появи Агенцията за закрила на детето, да ни разконспирира и да ни вземе децата, защото искаме да ги тровим със сок от арония, да ги задавим с нещо, да ги боли от сухар, оставя ме ги на произвола на гравитацията и т.н.
Спрете се бе хора.
Признай си грешките наум и продължавай.



Тема Re: За грешките които допускаме....нови [re: blizna4e]  
Автор kati_k (минаващ)
Публикувано16.09.05 10:41



Е чакай, чакай ти се изкара най- лошата майка на света. Ами човек се учи докъто е жив, ти какво искаш? Ако ти е първо детенце тези неща са нормални. На мен ви е второ и редовно правя грешки, дали от преумора или разсеяност. Например през ноща вече ми се случва 2 пъти да слагам повече или по-малко мляко във водата, просто спя и бъркам. Вече започнах от вечерта да си приготвям шишето с млякото и определената доза вода в термус, за да си поправя грешката. Проблем е, ако като се допуснала грешка я повтаряш постоянно, а иначе е нормално да се случи веднъж. А пък и бебчовците така се учат да оцеляват в този свят.



Тема Това е сладко!нови [re: blizna4e]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано16.09.05 11:09



Много се радвам, че си писала всичко това, понеже ме освободи от всякакви угризения. И аз редовно правя грешки, даже понякога се правя на разсеяна от умора или досада и така отново допускам грешки. Сега не мога да ги изброя всичките, но съм далече от идеала за майката-орлица. Да не говорим колко често излизам и оставям детето при баба му вместо да съм с него!
Абе трябва да сме отговорни, но все пак си оставаме хора. Важното е да правим всичко с обич и майчинството да носи радост. Но и родителите са хора - и те се уморяват, отегчават, ядосват, разгневяват, и те са понякога немърливи, несправедливи и т.н. Да не сме максималисти!

Когато Господ затваря врати, отваря порти.


Тема Re: За грешките които допускаме....нови [re: blizna4e]  
Автор lilybest (непознат )
Публикувано16.09.05 11:20



Ако детето изяде нещо неподходящо - повръща го и готово.
Това са дребни неприятности, с които човек е устроен да се справя без проблем.
Не може винаги да се чувства комфортно детето, трябва да свикне и с малко дискомфорт отвреме- навреме. Така ще му бъде по-лесно като порасне да се справя с трудностите в живота.
Все ще възникне някоя неприятност, за която не си знаела. И 10 деца да отгледаш, 11-тото пак ще те изненадва с нови ситуации, в които е трябвало да направиш не това, а нещо друго.



Тема За грешките, които допуснах...нови [re: blizna4e]  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано16.09.05 11:37



и които ще се стремя да не допускам повече:
Първо, не гладих дрешките на Алекс въобще, нито пък му стерилизирах шишетата и бибероните - слава Богу, това мина без последствия за него!!! При второто ми дете един ден пак ще пробвам така, стига да му понася!!! Няма да се мъча с излишнотии я! Все пак има памперси на този свят, както и гореща вода и сапун!
Второ, по-лошото - не разхождах всеки ден Алекс, особено през зимата - къде от мързел, къде от преумора, къде заради лошото време, къде заради неудобната ми тогава количка...
Трето, пак пропуск - след 6-ия му месец не го къпя всеки ден, а през 1-2 дена... А някой път паузата става и по-голяма... Е, дупето, ръцете и лицето се мият всекидневно, дори по няколко пъти, но все пак...
Четвърто, един път без да искам се препънах докато ми беше в ръцете и му ударих главичката в стената...
Пето, и аз съм го топвала на 2 пъти в по-гореща вода...
Шесто, някой път не му сменям памперса веднага, а чакам час-два.
Седмо, много малко му готвя специално за него - предпочитам готовите пюрета, манджи от кухнята или нашите си яденета /поне готвя полезни неща/... Някой път пропусках да му направя прясно изцеден сок... Кърмих го само 4 месеца - направих сума ти грешки и с кърменето, но нали за първи път ми беше...
Случвало ми се е да ми прекипи и да му изкрещя на дечко.
Както и с баща му да се скараме пред него.
Да го ступам по памперса в яда си.
Да го навлека повече или обратното.
Да го насилвам да яде.
Да не му обръщам активно внимание, а да съм пред компа.
Да съм забравила биба или играчка, когато сме навън или след ваксинация.
Докато бях в депресия, се чудих как да го пробутам на другите да се занимават с него, като в същото време изпитвах огромна вина по отношение на него...
Но открих, че за второто ми дете просто вече няма да се шашкам толкова!!!
Не трябва да се стремим да бъдем перфектни явно, а просто добри и щастливи!!!
Олекна ми. Хубава тема. Виждаш, че не си сама в гафовете.
С приятелски поздрав - Деси.



Тема Re: За грешките които допускаме....нови [re: blizna4e]  
Автор poзi4ka (огнена)
Публикувано16.09.05 11:59



Е, твоите грешки не са толкова страшни.Бих ги нарекла малки недоразумения. На всеки се случва, а ако аз трябва да се сещам за моите, списъкът ще бъде толкова дълъг, че после ще трябва да ходя да се изповядам и да съм на пост и молитва поне до Коледа!




Koko - 06.05.2001


Тема пресно пресно от тази нощ [re: blizna4e]  
Автор DreamsComeTrue (videnie)
Публикувано16.09.05 12:33



едва не убих бебока. Както вече писах направихме му импровизирана люлка. Много я хареса. Самата люлка е стабилна.. поне на пръв поглед... Но разбрах, че като слага човек бебето да виси от тавана, трябва да има елементрани познания по физика и да съумее да ги приложи на практика, да обмисли всички възможни варианти, а не прави нещата на тъгъдък, понеже бебо пищи и бърза да му затвори устата. Та тази нощ бебо падна от люлката. Ритайки се е избутал назад и се е променил центъра на тежестта, при което порт бебето се е изхлузило от въжето. В резултат бебо полита с главата надолу със се люлката пада на главата и врата си. Голям човек ако падне така си е заминал. Добре, че падна на мокет и че люлката не беше вързана много високо. Почти не рева та се надявам да му няма нищо сериозно. Сега трябва да я доусъвършенствам.
Внимавайте много защото бебета имат страхотни умения да се изплъзват и падат по най-неочаквани начини.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.