Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:18 26.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Въпрос до майките на 2+нови  
Автор Tandoori (veche mama)
Публикувано15.09.05 01:36



Имаше преди време една книжка " Ужасните 2" ..като я четях тогава смешно ми се виждаше как може да не може възрастен човек да се оправи с малко хлапенце, обаче вече чувството ми за хумор поизстина.
На въпроса....как се справят майките, на които децата им не ходят на детска градина и са по цял ден с мама в къщи с всичката останала работа, която имат? Имам предвид както домакинската работа, така и ако примерно работите нещо от вкъщи.
Понякога моето дребосъче е такова ангелче..може да седне и цял час да се занимава сам( което се случва рядко) , но в повечето случаи просто ми се качва на главата. Искам да разбера аз ли нещо не мога да се справя с него или по приницп е някакъв период от възрастта. Досега винаги съм се справяла с всичко , особено като бяхме сами. С един добър план за деня всичко си свършвах, обаче от известно време просто забелязвам, че той прави нарочно някои неща за да ми създава работа. Имам освен домакинската работа и за учене доста неща, имам и допълнителни ангажименти и просто се усещам как издъхвам. Не мога да свърша нищо освен грижите за дома+готвене и това да се занимавам с малкия. Какво ли не опитах.
1.Отказва да спи следобед освен ако не е в много специално добро настроение въпреки молби, закани и какво ли не- т.е варианта да работя докато спи следобед не става.
2. Започна да си ляга все по-късно вечер..просто започваме едно приспиване безкрайно, след което аз съм кълбо от нерви и оттам нататък към 10-11 ч вечерта ако все пак не съм досвъшила нещо от домакинството- това правя. Т.е не мога да работя и вечер като заспи.
За през деня ако е буден дума не може да става. Идва и нарочно започва да ми разнася нещата из къщи, ако не му разреша да ги пипа и се изпокараме или накажем по случая, оставя ме да си върша нещата, но започва да ходи из къщи и нарочно да прави поразии за да ме ядосва и само да ходя да чистя и прибирам след него, т.е пак не мога нищо да свърша- примери безкрайни, от разсипана пудра по целия под, омазани дрехи с крем, накъсани книги, разпиляни торбички, салфетки, извадени копчета на лаптоп, омазано всичко с фулмастери, надраскани CD-та и т.н....БЕЗКРАЕН СПИСЪК...
Аз се старая да реагирам спокойно...обаче и моите нерви си имат някаква крайна точка. Особено ако имам да свърша нещо важно или спешно, понякога дори като говоря по телефона, той направо полудява...като влезе в серия на белите направо не мога да се справя.
Кажете вие как се справяте? Аз ли съм изтървала нещата от контрол...не знам..
От другата седмица вместо 2 дни по половин ден ще ходи 2 дни по цял ден на детска градина..та се надявам да успея да наваксам с работата си за цяла седмица, но за съжаление доста от нещата които имам да свърша са свързани със срокове..и два дни в седмицата..направо не знам как ще успея.
Дайте съвет!!!




Тема Същото е при 3+нови [re: Tandoori]  
Автор elenachakarova (нов)
Публикувано15.09.05 09:26



Аз също работя в къщи и докато беше ваканция от градината ситуацията беше идентична. Успявах да му отвлека вниманието с някое филмче, когато имах някой спешен превод, но това върши работа за малко. То стига да ти каже: " Мамо, а кога ще се появи Спайдърмен" - например... И цялото ти внимание отива на кино. Единствения вариант, който ме спасяваше е: като дойде крайния срок моля мъжа ми да се прибере по-рано към 6h и да го изведе (все пак беше топло и се стъмваше късно) и той да се занимава с хранене, приспиване и т.н. Така ми се събираха горе долу 5-6 часа работа. Но сега вече ходи на градина и е по- лесно. Ти защо не го пуснеш повече дни да ходи? Там е весело. Боян ходи от както е навършил 1 година - старо куче както се казва.
Е аз не помогнах много, но все пак...не си сама. Аз нр мисля че е въпрос на разглезване, просто детето си иска внимание и игри. Това малко мозъче работи на много по-бързи обороти от нашите. Абе трябва да намериш някакво трайно решение, защото това няма да отмине за ден, два. Поне при мен е така.
Лек ден и успехи



Тема Re: Въпрос до майките на 2+нови [re: Tandoori]  
Автор chibopis (писанче)
Публикувано15.09.05 10:09



И моят сладур е на 2+.Аз гледам да я свърша, докато спи, доколкото е възможно.Ходя на работа и като се върна той веднага се залепя за мен, явно за да навакса липсата ми през деня.Няма търпение и нещо съвсем дребно да свърша.А ляга много късно, защото спи поне два часа след обед. Никой друг не признава.Праща татито в някоя друга стая, за да сме само двамата.Не ходим на ясла.Докато съпругът ми се прибере го гледа моята майка.



Тема Re: Въпрос до майките на 2+нови [re: chibopis]  
Автор userkata (юзерка)
Публикувано15.09.05 10:36



аз също работех само докато спят децата. иначе, както и в момента, само крадеш минутки от заиграване.


борис 10.06.2001
виктор 10.02.2003

Тема Re: Въпрос до майките на 2+нови [re: Tandoori]  
Автор cchery ()
Публикувано15.09.05 10:37



Ами по-точно от това, което си описала, не мога да се изкажа - у нас ситуацията е същата. Синът ми е на 2 год. и 10 мес. Укротявам го като му пусна Картун-а. Зяпа с часове детските и даже понякога не иска да излиза. И ако това е добре, че мога да си свърша работата, то си остават притесненията, че гледа прекалено много телевизия, при това със съмнителни достойнства. И докато работя, чувствам нещо като вина, че не му обръщам внимание и го оставям на телевизията. Хубавото е, че от понеделник тръгва на градина и там ще си играе с деца и няма да изглупява пред телевизора.

А иначе, ако не гледа и аз върша нещо, прави всичко възможно да ме откъсне от работата и да му обръщам внимание. Не се притеснява, че ще го накажа, само и само да му се обърне внимание. Подрежда си гардероба, вади абсолютно всички играчки с трясък, иключва ми компа от кабелите, трака с пръчка по стъкла и огледала - все неща, които са му забранени, щото знае, че няма как да не стана и най-малкото да му кажа да не прави така. А като говоря по телефона, започва нарочно да крещи силно из стаята или да усилва телевизора от дистанционното.

Виждаш, че нещата са същите. И аз не мисля, че е от разглезване, в никакъв случай - едно дете иска постоянно внимание и да му доказваш и показваш, че го обичаш. Това е, а аз като седна на компа, даже съм с гръб към него - предстявяш си какво невнимание!



Тема Re: Въпрос до майките на 2+нови [re: Tandoori]  
Автор GoldenEyeful (just mom)
Публикувано15.09.05 14:23



Мойта не е на две плюс, но е на две......почти. При нас периода започна на около година и 6-7 м. От известно време се е кротнала и слуша повече. Но обедното спане от скоро започна и тя да отказва. Заспива чак към 4, а вечер задължително след 11. Не знам, мисля си, че не се изморява достатъчно. Ей я на сега, увила се е в пердето и аха всеки момент да й падне на главата......, а аз пей си ми Пенкеле, кой ли ти ме слуша.....





Тема Re: Въпрос до майките на 2+нови [re: Tandoori]  
Автор Tanika (диреща)
Публикувано15.09.05 14:37



При нас ситуацията е почти същата.
Жорко е на 2 и 5 месеца почти, но трудно се справяме с него цялото домочадие, направо ни следи да се загледаме някъде и счупва или буркан или разсипва кофа с вода. Не се заиграва с нищо, гледа да направи някоя пакост и после идва и ми казва"Мамо Жорко е добричък":))))))
Събуждам го в 7 часа като ставам за работа /иначе не спи през деня/
Спане през деня трудно, но около 2 часа
Лягане вечер от 10 до 11.
Като се прибера от работа ме чака лепва се за мене и иска да се разхождаме та обикаляме градинките из квартала.
Надявам се като тръгне на градина да се поуспокои обстановката вкъщи.



Тема Re: Въпрос до майките на 2+нови [re: Tandoori]  
Автор Taнчe® (поспалана)
Публикувано15.09.05 15:25



много хубава тема.
При нас нещата бяха така докато не тръгна на градина 5 пълни дни.
Проблемът беше, че е доста скъпа градината особено за пълна седмица. Но сложихме това като приоритет, защото усетихме как детето затъпява само с мама по цели дни. Колкото и музикални класове да го запишехме, колкото и музеи да видиме, на колкото и градинки и паркове да го водя и разнообразявам, по едно време се изчерпваш и се усещаш неспособен да поддържаш този ритъм дълго. Имахме по едно време пълна програма от пон. до петък пълна с какви ли не занимания. Първо ти се скапваш от подготовки, второ детето откача само от нови неща и промени и трето много е трудно хем да си майка хем да си жена при такъв режим - направо си изпадаш в депресия от това, че нямаш контрол над собствения си живот, нямаш време за себе си и се подтискаш от липса на нормални контакти с други хора освен с майки в твойто положение, което не е завидно.
Аз смятам, че детето стане ли на 1 най-късно на 2 трява да се запише на детска ясла по 5 дни. Хем има структура и режим, хем жената не се съсипва от липса на човешки живот и грижа за себе си. В крайна сметка какво става като останем с тях удома - подлудяваме се взаимно като обречени и се губи сладостта от майчинството... Мое мнение.




Тема Re: Въпрос до майките на 2+нови [re: Tandoori]  
Автор SesilO1 (new)
Публикувано15.09.05 16:09



Единственото спасение е яслата. Иначе и аз си мислех, че мога да работя в къщи и да я гледам, ама уви... Спасението тогава беше да сме цяла сутрин навън, по обед да вършим двете домакинската работа - готви с мен, двете събираме прането, пускаме пералнята, прахосмукачката, е имало е и рев, че не й давам тя да чисти с прахосмукачката и ми я е изключвала, но нейсе. После спи 2-3 часа на обед и мама работи. Вечер като си дойде тати - игра с него и още 1 час за работа, а заспиването към 10-11, след 12 - отново за час-два, но с този режим изкарах един месец и не можех повече, затова - ясла и си нямаме проблеми. През уикенда ако не сме запланували да ходим някъде става в 7 и ни буди - айде асла, гай цата (в превод - хайде на ясла, да си играя с децата)



Тема Re: Същото е при 3+ [re: elenachakarova]  
Автор Tandoori (veche mama)
Публикувано15.09.05 16:12



Ох мислила съм за градина 5 дена, ама едно че ни е доста скъпо, второ че ми е виновно.. въпреки всичката работа, която имам официално съм в къщи и ми е писнало от подмятания как може детето да го давам на детска градина като съм в къщи. Хайде ако ми беше само домакинската работа едно на ръка, не е проблем, ама имам изпити, имам и други ангажименти, които преди нямах...Само като се сетя как правих дипломна работа сама с него като беше на година и половина и косата ми се изправя, а сега иска още повече внимание...а аз имам още повече ангажименти...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.