Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:59 07.07.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: бясна съмнови [re: bubulina]  
Автор gk77 (новак)
Публикувано15.09.05 15:29



мдааааааа най-накрая някой който да разбере къде всъщност е проблема.благодаря ти



Тема Re: бясна съмнови [re: gk77]  
Автор bubulina (непознат )
Публикувано15.09.05 15:31



Нямя защо просто съвсем те разбирам.



Тема Re: бясна съмнови [re: bubulina]  
Автор [desi] (мама)
Публикувано15.09.05 15:42



Не се чувствам длъжна никому.
Затова и понеже не моля някой да ми гледа децата - мога с чисто сърце да откажа като ми искат помощ(друг въпрос, че на мен точно свеки няма да поиска). Просто и ясно - всеки си знае къшата и се спасява сам. Ако мъжа ми иска да помага - няма да го спра, дори бих го окуражила. Ако аз преценя, че иска да помогна- ще помогна. Ако искат да вземат детето "да му се радват" - ще го дам, без да мрънкам дали там е преяло или недоспало.Това няма да ми попречи примерно да го дам отново - те са баба и дядо и имат това право. А наше задължение е да им бършем сополите на сополанковците. За справка - баби и дядовци не са ми гледали децата последните 5 години. Ако ние с мъжа ми неможем - плащаме на хора които могат.
Въпрос на разбиране е. Но ако аз не искам някой да ми се бърка в семейството границите трябва да са ясно очертани. А това не става с "не ми иска детето да го гледа". Всяка жаба да си знае гьола и това е.



Тема Re: бясна съмнови [re: bubulina]  
Автор poзi4ka (огнена)
Публикувано15.09.05 15:42



Вижте сега, момичета, според мен малко се отклонихме от темата и се поизнервихме.

Според мен основното в случая е кой какъв ангажимент е поел към другия човек. Ако моята свекърва ми е обещала, че ще гледа болното ми дете, за да ходя аз на работа, или пък че изобщо има грижата по отглеждането му, ще имам всички основания като gk77 да се ядосвам.

Но ако просто я имам, от какво следва, че е готова да ми гледа детето? Ми тя не ме е кандардисвала да го раждам, нито пък ми е обещавала помощ. Просто е уморена от живота и иска да си гледа сериалите! Аз не казвам, че такава свекърва ще ми е от любимите, но хора всякакви. Няма да седна да я коря пред хората, че не гледа детето. Друг е въпросът, че и аз няма да свиря по нейната гайда (има си син да я гледа) - това ще е моя отговор.

И все пак нека не забравяме, че това, което имаме - нашите съпрузи, го дължим на тях-свекървите, и че тяхната мисия в живота е изпълнена. Нека да си гледат сериалите, като не искат да гледат децата ни.
Честно казано, ако разчитам, че такава свекърва ще ми гледа детето, няма и да го раждам, честна дума!

А за това, което свекървата разправя пред хората, те и сами могат да си направят изводите...



Koko - 06.05.2001


Тема Re: Чакай малконови [re: [desi]]  
Автор ET (Touch too much)
Публикувано15.09.05 15:44



бабите имат навика да оставят неверни послания и като ти потрябват, да отмятат овчите кожи и да се разкриват в същината си

след като майка ми ми сви преди 10 години номера да каже, че ще дойде да гледа бебето, че да ида на изпит, и не се вести изобщо, се отучих да очаквам да помага с каквото и да е

но е неприятно първоначалното извозване

иначе колкото повече години ги слушам, мисля, че всичките баби и прабаби, с които разполагаме, са една от друга по-вредоносни и деца трябва да им се предоставят рядко, за кратко и непременно под родителски контрол



Тема Re: бясна съмнови [re: poзi4ka]  
Автор gk77 (новак)
Публикувано15.09.05 15:49



ами то точно така се получи обеща,а после оправяй се сама



Тема Re: привет колежкенови [re: DreamsComeTrue]  
Автор Taнчe® (поспалана)
Публикувано15.09.05 15:49



не съм съгласна, че не я подкрепяме. това, че не трябва да разчита на свеки е едно, а да я подкрепиме съвсем друго. какво става, нима има хора болезнено изпатили от този проблем и сега гледат сеира на други които тепърва се сблъскват с голата истина. АМИ ДА, СВЕКЪРВИТЕ РЯДКО ПОМАГАТ. И аз го знам от горчив опит. Но какво сега да се караме на момичето , че очаква помощ когато детето и е болно???? Това е малко странно, да не я подкрепим, когато много добре я разбираме... това ми прилича на сцената как дете пада от колелото, удря се и ние му се караме, че реве...

не са само свекървите, които не помагат, моята свекърва не е помагала и на дъщеря си в най-належащи моменти, като въпрос на оцеляване. вдигала си е чукалата и си е намирала причина. характер просто.

аз съм съгласна да не помагат. аз съм против самата аз да ми дойде и да ми "помага" да не говорим, че когато се бях излъгала да приема настоятелното и предложение да дойде да гледа детето реших да и плащам, а тя имаше наглостта да идва от 9 до 12 колкото да го разходи да го нахрани и хаиде щом детето заспеше дим да я няма. а на мен ми беше най-нужно да има някой следобяда. говорим, че и плащах доста добри пари за бг.
бях против в началото, но тя настояваше толкова много , че г направих заради нея, щях да си наема гледачка, че поне мога да и кажа кое как го искам, да стои колкото и кажа и да съм спокойна, че не ми прави напук задгърба както нерядко се случваше със свеки. но го направих заради мъжа ми и повече тази грешка няма да я допусна.

брех ама се натискат много в началото а като им дойде на главата си намират причина и офейкват.




Тема Ами допусни, ченови [re: gk77]  
Автор Blue Eyes (люта чушка бях)
Публикувано15.09.05 16:05



нямаш на кой да разчиташ и започваш да действаш сама.
Аз съм в една тиха паника, щото почнах скоро работа, а децата са - едната 1 клас, другата д. градина. Ама се справям и не мрънкам. Бабите са ми на 300 км.

Никой роднина не е длъжен да ГЛЕДА детето ти. Ако някоя баба или леля сама прояви желание - да. Като питаш и ти откажат - приемаш действителността такава,каквато е и вървиш напред. Не се озлобявай с/у тях, защото нежеланието да ти помогнат не значи, че не обичат детето ти, но ти като възрастен човек би трябвало да знаеш как да управляваш нещата правилно.



Тема Re: бясна съмнови [re: gk77]  
Автор poзi4ka (огнена)
Публикувано15.09.05 16:06



Не се ядосвай, а проведи с нея един принципен разговор - така и така, какви са твоите възможности и намерения занапред, че ако ще я караме така, или съвсем ще разболеем детето, или да си търся направо друг човек да го гледа. Нека разговорът да е в присъствието на свекър ти (мъжът й), за да няма после хър-мър... По възможност и таткото да присъства. При такива откровени разговори нещата се поставят директно и ясно и всички осъзнават какво се иска от тях и ако са съгласни, какви са отговорностите им занапред. Не става дума за някаква караница, а просто за изясняване на ситуацията, за да се реши проблемът занапред.

Моите наблюдения са, че бабите с възрастта стават някак нерешителни и затова се страхуват да гледат деца, а особено когато са болни или когато се касае за постоянен ангажимент. Просто животът на тази възраст им се струва вече прекалено сложен.

Е, успех и дано нямаш повече проблеми с твоята!




Koko - 06.05.2001


Тема Re: бясна съмнови [re: poзi4ka]  
Автор bubulina (непознат )
Публикувано15.09.05 16:57



Браво на вас!
Е и аз се спасявам сама но не е там работата мисля, че когато имаш проблем би трябвало да разчиташ на близките си и за какво са въобще те като всеки трябва да се спасява самостоятелно?!
Никой не ми отговори какво ще стане ако утре свеки се залежи и се наложи да я гледа след като тя не си е мръднала малкия пръст за него преди това?! Моята смята, че ако има нужда аз ще съм длъжна да я гледам а сега внуците си тя не е длъжна да загледа дори за малко?!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.