Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:14 22.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Как да разбера дали съм добре? Моля, дайте съвет!нови  
Автор чaeнo мoмичe (тиха церемония)
Публикувано14.09.05 06:56



Значи вижда се колко съм бременна. Влизам в 3 месец и се изнервям, защото навсякъде пише, че точно сега е най-рисково всичко...ок, да мислим позитивно!
Попитах лекаря си лошо ли е, че ми тежи и ме боли корем, а той каза, че е нормално заради нарастващата матка. От вчера обаче получавам като убождане от едната страна ниско в корема, пулцирацо, т.е. определено в една точка. Спазми са май. Коремът ми е подут и да кажем, че това е нормално, поне така пише и в книгата. Мисля, си че червата ми се бунтуват, защото им теснее.
Обаче как да различа нормалното неудобство от контракциите и евентуалните симптоми за проблем? Прокървяването ли е знак или може храс-прас и да го закъсам?
В книгата пише, че:
а/ връзките на матката опъват, и затова е неразположението
б/ имаш спазми
в/имаш опасни контракции....
Една приятелка каза, че изпускането на бебето се усеща ясно и отиваш в болницата моментално, а там взимат мерки. А аз , за да не кажат, че се лигавя или за да не си мисля аз самата, че се превземам, предпочитам да пия но-шпа и да си легна...е, не ме боли много, само където е ритмично от вчера. Но и не за първи път ми е така, случвало ми се е и преди да получа спазми, още без да съм бременна...

Добре де, кажете ми някой знае ли как да различа едното от другото и изобщо има ли ясни признаци за голям проблем?



Тема Re: Как да разбера дали съм добре? Моля, дайте съвет!нови [re: чaeнo мoмичe]  
Автор kati_k (минаващ)
Публикувано14.09.05 08:56



Що за лоши мисли има в главата ти, явно и ти като мен четеш като луда /извинявам се за израза/ разни книжки и се чудиш каква нова диагноза да си сложиш. Аз бях така 9 месеца, но слава богу родих и всичко беше наред. Ако наистина нещо те притеснява няма нищо срамно да се обадиш или да отидеш до лекаря си, за да се успокоиш. По принцип мисля, че неразположението ти е нормално, защото наситина матката расте, а и дори е нормално и леки контракции да имаш, но като пиеш но-шпа и си починеш трябва да минават, а не да се засилват. Второ, но-шпа сама ли си го назначи или лекар, защото, ако имаш проблеми с шииката на матката не е хубаво да пиеш но-шпа, а папаверин, въпреки 4е е много гаден. С две думи успокой се и не си мисли глупости. Стискам ти палци и ще видиш, 4е всичко ще е наред.



Тема Re: Как да разбера дали съм добре? Моля, дайте съвет!нови [re: чaeнo мoмичe]  
Автор jana (бебе Ния)
Публикувано14.09.05 09:30



Контракциите са нещо като предменструални болки и са в областтта на целият корем, не са съсредоточени само в една точка. Може да има и безболезнени контракции т.е. да се получава само стягане (втвърдяване) на корема, двете поотделно не са толкова фатални и са лечими с Но шпа, Магнерич, Магнерот. Виж когато вече тръгне бебето да излиза се смесват двете усещания и няма как да се сбъркат. Но на теб ти е рано още за това изживяване. Най-вероятно са колитни болки от свиването на червата (те сега ти се качват нагоре), от разтягането на матката, както пише по дебелите книги, мен например ме боляха всеки месец яйчниците - или единият или другият точно, когато трябва да ми дойде цикълът тогава съм забелязала винаги ме е боляло ниско долу ... изобщо сега в коремната ти област нищо не е на мястото си и е възможно това да предизвиква неудобството, което усещаш . Ако болките продължат пии си Но шпа-то 3х2 и се обади на лекаря ти за евентуален преглед. Но аз да те успокоя от началото до края на бременността бях на лекарства защото си имах контракции. Пък дори я преносих и се наложи да ме срежат, така се беше заинатила да не излиза. Принципно в началото организма се бори всячески да изхвърли плода защото все пак това е чуждо тяло, в последствие се нагажда и не го пуска
В общи линии май е това
Лека бременност ти желая



Тема Re: Как да разбера дали съм добре? Моля, дайте съвет!нови [re: чaeнo мoмичe]  
Автор Dafna ((((,))))
Публикувано14.09.05 10:19



Не се притеснявай от такива тъпи и пулсиращи болки В началото, а и малко по-натам ще ги усещаш доста често. Така ще е, докато матката се качи по-нагоре и се намести. Дотогава ще има едно първоначално избутване на органите в корема. Ще има придърпване, тежест, усещане за подуване. И аз много се спичах от тях. Все си мислех, че е нещо притеснително. Например мен много ме придърпваше около яйчниците и в основата на крака, но си е нормално. Не е добре, когато болките са остри, на спазми в областта на матката. Те са различни и със сигурност няма да ги сбъркаш. Сега идва 10-та седмица, която е около датата на евентуалния ти цикъл. Може болките леко да се засилят или да имаш капка кафява кръв. Няма да се шашкаш. При много жени се случва и е нормално около датата на М. Виж, ако имаш силни болки (както преди да ти дойде), много кафява (като количество) кръв или пък червена кръв, тогава веднага отивай на лекар. Това е по-опасното и се изписват разни витамини и спазмолитици. Не е задължително да стане нещо фатално. Аз до 13гс пиех Утрогестан и ношпа, после пък пиех Магнерич. Имах контракции, кървене, но си имам живо и здраво 4-месечно бебе. Само спокойно!
Лека бременност ти желая!



Тема Re: Как да разбера дали съм добре? Моля, дайте съвет!нови [re: Dafna]  
Автор DlS_M (непознат )
Публикувано14.09.05 11:04



здр!аз съм в 12 г.с и мен от време на време ме боли все едно ще ми идва но не са толкова силни болки просто са търпими и отшумяват!болят ме яйчниците и малко ми се схващат краката както съм се чувствала по принцип преди да ми дойде!но болките отшумавот не са постоянни само от време на време!доктора ми изписа папаверин и магнерич но понеже не съм привърженичка на хапчетата пия магнерича и то само по 2 таблетки а папаверина вече 1 седмица не съм го пила само от време на време!греша ли като правя така или???но за мен това е нормално все пак нещо става в коремчето ти и няма как да не усещаш нещо!надявам се да съм права!а и мисля че колкото по малко човек си мисли за това и не се впряга толкова по добре и за него и за бебето!



Тема Re: Как да разбера дали съм добре? Моля, дайте съвет!нови [re: чaeнo мoмичe]  
Автор pozi4ka (огнена)
Публикувано14.09.05 11:16



Честно казано, за тези пулсиращи болки, които описваш, нищо не мога да ти кажа, понеже не съм изпитвала подобни. Може би най-добре е да попиташ твоя акушер-гинеколог, той ще ти даде смислено обяснение.

Аз гледам, че сме горе-долу в един срок. Моите неразположения бяха предимно втория месец и се изразяваха в тъпи болки ниско долу (като предменструални), които понякога бяха доста упорити и продължителни. Интересното е, че ги усещах предимно следобед и вечер, когато вече съм поуморена от деня. Аз нищо не пих за тях, въпреки всички съвети, понеже ме е страх повече да пия лекарства. Сега напоследък от около 10 дни съм по-добре и на последния УЗ се видя, че матката се е вдигнала по-високо към пъпа. Явно това е причината за моето подобрение.

Всичко това ти го изприказвах да ти вдъхна кураж, че и при теб със всеки изминал ден положението ще се подобрява, матката ще расте нагоре и дискомфортът ще изчезва.

А кога е твоя термин?



Koko - 06.05.2001


Тема Re: Как да разбера дали съм добре? Моля, дайте съвет!нови [re: чaeнo мoмичe]  
Автор Miggle ()
Публикувано14.09.05 11:17



Ох, милата, май много си се спекла. Но то си е нормално, хормоните ти в момента подскачат като луди нагоре_надолу.
ТеЗи болки, които описваШ, ги имах и аЗ, неЩо като остро пробождане ниско от едната страна, около яйчника, че чак и до крака ми се струваШе, че стигат. Това е от раЗтягането на връЗките на матката. Тя колкото повече, нараства и се иЗмества нагоре, толкова повече се раЗтягат тия връЗки, и понякога мен така ме сряЗваШе, че се оставах беЗ дъх и се свивах на две както си вървях по улицата. Но това не е повод За притеснение, полека_лека минават теЗи болки. За твое собствено успокоение можеШ да идеШ на лекар да те прегледа, ако не установи преждевременно раЗкритие, омекване на Шийката на матката или други подобни, няма какво да му се притесняваШ. Инак какво да ти кажа, това е голяма промяна За целия органиЗъм, няма начин да мине неЗабеляЗано, все Ще се обажда неЩо тук и там. Но ти не се тревожи, ами се радвай, ЗаЩото положителните мисли съЩо са важни. Леко бременеене ти желая.



Тема Re: Как да разбера дали съм добре? Моля, дайте съвет! [re: kati_k]  
Автор чaeнo мoмичe (тиха церемония)
Публикувано14.09.05 15:24



Аз папаверини и но-шпа ги пих по лекарско предписание. Сега бях при лекаря и ми предписа но-шпа и магнезий... дано да помогнат.



Тема Re: Как да разбера дали съм добре? Моля, дайте съвет!нови [re: jana]  
Автор чaeнo мoмичe (тиха церемония)
Публикувано14.09.05 15:27



Много ти благодаря за отговора, точно това исках да прочета честно казано. Магнерот, точно това пия от днес.



Тема Re: Как да разбера дали съм добре? Моля, дайте съвет!нови [re: Dafna]  
Автор чaeнo мoмичe (тиха церемония)
Публикувано14.09.05 15:33



Мерси за споделянето на проблема!
Опитвам се да свиквам с новото си положение, и понеже не знам нищо за бременността и раждането от собствен опит, та затова се шашкам повечко. Не искам да се вглеждам в детайлите, но понеже си искам бебето /някой ден/ , затова и се притеснявам излишно. Магнезий ще пия до 12гс каза лекарят. Другата седмица съм на видеозон.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.