Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:31 28.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: то па едни помощи...нови [re: DreamsComeTrue]  
Автор Maktub (обичаща)
Публикувано16.09.05 13:12



Децата са си наши, не на държавата, тя не е длъжна да ги гледа/дава пари. Съжалявам, че мислиш че България е пропаднала. Явно погледа ти е съсредоточен върху само отрицателните неща.



Тема Re: Самотни майки - помощинови [re: Emili]  
Автор KaтИ. (мама)
Публикувано16.09.05 14:46



Ями тези, които имат сключен граждански брак и също изнемогват понякога? И те си остават вкъщи на майчинство. Те какво да правят?
Но какво прави държавата за нас...
Имаше една много хубава мисъл на Кенеди - "Преди да се запиташ какво прави държавата за теб, запитай се ти какво правиш за нея".



Тема Re: Самотни майки - помощинови [re: Tanika]  
Автор KaтИ. (мама)
Публикувано16.09.05 14:49



Държавата е на това дередже, защото съществува това мислене. Всеки гледа да получава независимо има ли или няма право.
Това е един от пороците на социализма за съжаление - мисленето, че държавата е длъжна, пък и нищо няма да й стане, ако откраднем малко. Щото другите крадели на едро. Е това докато не се промени, няма да се оправим. Жалкото е, че съм си мислела, че основно малцинствата разсъждават така, но явно съм се лъгала.



Тема И за да отговоря на въпроса тинови [re: Emili]  
Автор KaтИ. (мама)
Публикувано16.09.05 14:54



Не се водиш самотен родител. Ако живееш с бащата на детето, независимо дали е припознато или не Закона за социалното подпомагане ви таксува кат осемейство и се вземат предвид доходите и на двамата.
Но дори и да излъжеш, пак няма да попаднеш по доход със 130 лв. майчинство и 18 лв. детски, защото границата е ниска.



Тема Всъщност да отговоря на въпроса тинови [re: Emili]  
Автор KaтИ. (мама)
Публикувано16.09.05 15:00



Не се водиш самотен родител само защото не си сключила граждански брак. Ако живееш с мъж, независимо припознато ли е или не и дали е бащата на детето, Закона за социалното подпомагане ви таксува като семейство и се вземат предвид и неговите доходи.
А дори и да успееш да излъжеш, пак няма да попаднеш с майчинство 130 лв. и детски 18 лв., защото границата е по-ниска.



Тема Re: Самотни майки - помощинови [re: Tanika]  
Автор dkmd (член)
Публикувано16.09.05 15:12



Държавата се ограбва от всеки, който я ограбва !!!!



Тема Re: Самотни майки - помощинови [re: KaтИ.]  
Автор Tanika (диреща)
Публикувано16.09.05 15:13



Браво майките на новото българско поколение били крадли чудесно разсъждение. Похвално за една майка.
Не съм от тези дето взимат помощи въпреки, че си гледам детето сама, но пък явно ти страдаш от това, че държавате не ти отпуска нищо/ама че несправедливо/, щото аз освен 18 лева месечно друго не получавам.
Но пък евалата на самотни майки дето могат да си извоюват правото да получат мижавата им държавна помощ./аз нямам време и нерви за това/



Тема Re: Самотни майки - помощинови [re: KaтИ.]  
Автор Emili ()
Публикувано16.09.05 16:26



Какво правим ние за нея? Малко ли е това че сме тук, че работим, осигуряваме се, плащаме данъци (за какво ли не вече), образоваме се и дори държавната поръчка е платена :) и за всичко е така...
Не е ли нормално всички да искаме като родим и останем да си гледаме децата да получаваме някаква сума, която да покрива по-голямата част от разходите за бебето? Не е ли нормално държавата да ни стимулира вместо да ни спъва? Можеш да провериш в разни други държави как са го уредили това и ще видиш че при нас положението е съвсем различно :))) но се отклонявам от темата :)



Тема Re: Самотни майки - помощинови [re: Emili]  
Автор Bety 123 (член)
Публикувано16.09.05 16:40



Привет мила...Съгласна съм абсолютно с теб, че държавата с нищо почти не помага в отглеждането на децата ни! Но смяташ ли, че ти имаш по-голямо право на такива помощти, от една майка, която е сложила подпис в гражданското заедно с мъжа, който обича и е баща на детето й?....Съжалявам ако ти прозвучах грубо, но според мен не е справедливо!



Тема Re: Самотни майки - помощи [re: Bety 123]  
Автор Emili ()
Публикувано16.09.05 17:02



Не не смятам че имам повече права от майките които са подписали, защото единият подпис нищо не променя... Смятам че майчинството трябва да е повече, някакъв процент от заплатите ни или нещо такова, дори да е една година,но примерно двойно...
едно младо семейство с двамата работещи едвам успяват да си покрият сметките и да преживеят, а какво остава като се появи бебето и единият спре да работи... Доходите падат, разходите се качват...
Смятам че вече е трудно на всички да се справят с отглеждането на дете, но докато имаме желание ще търсим начини да се справяме :)))
Пожелавам успех на всички!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.