Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:18 24.09.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Наръчник за детска градина?нови  
Автор woman (Любяща и любима)
Публикувано10.09.05 10:44



Дойде и този момент за нас. Много по - скоро, отколкото ми се струваше преди, много по - тъжно - носталгично - притеснено- радостно - вълнуващо, отколкото си го представях...
Въпросът е, че нямам представа кое, как, кога...
До тук знам, че трябва да се явим другата седмица с изследванията и нищо повече.
Какво е необходимо да нося? Какви и колко дрехи? Някъде чух и за възглавничка. Имам смътен спомен за необходимост от инициали върху дрехите (ако, е така има ли някъде готови емблеми с буквички, защото по - скоро ще си изгризя ръката, отколкото да бродирам нещо?). А, лични принадлежности някакви?
И, как се случва това да заведеш за ръчичка детенце до някаква врата, и просто да го оставиш там?
Мисля, че ще обикалям оградите дегизирана по цял ден, за да видя как е...
Изобщо кой е най - безболезненият начин за всички? Дотук кипи ентусиазъм, защото "съм голяма и ще ходя на училище" (да е жив и здрав Франклин), но дали ще е така и после?!
Всичко, за което се сетите ще ми е от полза...
Благодаря!



Тема Re: Наръчник за детска градина?нови [re: woman]  
Автор baby_doll ()
Публикувано10.09.05 10:56



Давай по-спокойно! Да не го водиш на заточение това детенце
Ние ходим на ясла и аз нося: памперси и толкова дрехи, колкото, ако се изцапа през деня, да могат да го преоблекат.
В момента има в шкафчето: чорапи, потниче, тениска, панталонче, блузка с дълъг ръкав.
А те ще ти кажат допълнително, ако трябва да донесеш еднократно и други работи, като почистващи препарати, лигавници и т.н. (на нас ни искат и вода 10л периодично)
За инициали на дрехите не съм чувала.
Това е засега друго не се сещам, но ако се сетя пак ще пиша!



Тема Re: Наръчник за детска градина?нови [re: woman]  
Автор iva78 (гъба Пънчушка)
Публикувано10.09.05 11:09



Димитър ходи на ясла, но все пак ще споделя опит.
Първо за нещата, които ще са ти нужни ще ти кажат на място.На всякъде е различно.На нас ни искаха еднократно 3 лигавника, 3 кърпи, гребенче, блажна боя, цвете в саксия, нова играчка, стара играчка и други такива безумия....В гардеробчето трябва да има поне два пълни комплекта дрехи за смяна, които стоят там.Ако се наложи да го преоблекат взимаш мръсните и на другия ден допълваш комплекта.Пантофки то е ясно.На нас всеки месец ни искат и прах за пране, белина, сапун, салфетки и топче тоалетна хартия, както и два лв. за вода.Приготви се за яко изнудване
Отностно психологическата част......Запаси се със здрави нерви.Когато пусках дребния на ясла ревах като магарица.Повече от него.Той поплакваше в началото, но бързо забравяше, а аз се прибирах и продължавах да рева.Бъди сигурна, че детето ще свикне много по-бързо от тебе.
Даже мисля, че ще го приеме много по-добре защото е по-голямо, на малките им е по-трудно.
И за последно да ти кажа:Спокойно - детенцето ти ще се чувства прекрасно между другите деца

ДЕЯ 30.12.2004
ДИМИТЪР 17.06.2003


Тема Re: Наръчник за детска градина?нови [re: woman]  
Автор MoniT ()
Публикувано10.09.05 11:29



За маркирането на дрехите: ако се продават от трансферите за тениски (това са iron-on материи за принтиране с мастилено-струен принтер; трудно ми е да го обясня, но сигурно се продават в магазините за принтер-материали) можеш да си направиш сама етикетите - правиш ги в Powerpoint, след това ги принтираш, изрязваш (напр. 2-3 см дълги 1/2 см широки) и ги залепяш върху дрехите с гореща ютия. Още не съм пробвала, но смятам да го направя в близките дни. Другия вариант е да залепиш от лентичките с подлепващо (пак се гладят с гореща ютия) и върху лентичката да напишеш с неизтриващо се мастило името/инициалите на детето.



Тема Re: Наръчник за детска градина?нови [re: woman]  
Автор bory_mira (отново щастлива)
Публикувано10.09.05 12:52



Право да ти кажа много зависи от детското заведение и подхода там. Избери реномирано. Моята в една от яслите плачеше докато я взема /нали в началото се оставят по 1-2 часа/. Там подхода беше - грабват ти я от ръцете и я водят бързо нагоре по стълбите. В другата ясла, обаче, аз си я преобличах и й обувах пантофите после я водех до вратата на нейната група. Там детето виждаше децата и играчките и се успокояваше, т.е. не я оставях сама с някоя леля, а аз я въвеждах в детския свят. Препоръчвам ти да предупредиш да не насилват в началото детето нито с яденето, нито със спането. Постепенно то ще свикне.



Тема Re: Наръчник за детска градина? [re: woman]  
Автор bory_mira (отново щастлива)
Публикувано10.09.05 13:03



Забравих да спомена най-важното, според мен, непременно вземете любимата играчка или друг предмет, който детето иска. Моята и до сега - втора група в детската градна - ходи с едно зайче всяка сутрин. Едно друго детенце, пък ходеше в ясла с чаршафчето дето спи.?! Изобщо всички деца мъкнат нещо. Е, успех. Искрено ти съчувствам, защото сигурно ти е много тежко, поне аз така го преживях, затова и толкова дълго пиша. Е, стига толкова. Дано всичко мине леко.



Тема Re: Наръчник за детска градина?нови [re: woman]  
Автор bimba (викината мама)
Публикувано10.09.05 13:28



За дрехи и принадлежности във всяка градина е различно,ние занесохме бельо-2комплекта,дрехи също два,една връхна дреха,чорапки,2 чифта,салфетки,тоалетна хартия и сапунче.За адаптацията всичко си зависи от детето,ако е ходило на ясла се адаптира доста по-бързо,защото е свикнало с режима,а и знае,че мама ще се върне ,но все пак е и индивидуално има и деца които не са ходили на ясли но са свикнали с много и непознати хора.Вики я заведох в сряда плака първия ден само и то докато я оставя ,вече 3 ден няма абсолютно никакви проблеми,ходи с желание и интерес,щастлива е,че я третират като голяма,имат много играчки,четат им книжки вчера ми донесе първата 6научила стихче,боже с къв ентусиазъм говореше за госпожа Андреева.Така ,че уоман хич не се притеснявай децата си растат и се адаптират много по-бързо от нас възрастните май,успех и да ни разкажеш как е минало



Тема Re: Наръчник за детска градина?нови [re: woman]  
Автор woman (Любяща и любима)
Публикувано10.09.05 14:46



Благодаря ви много на всичките!
Горе - долу схванах кое най - важното и ще го приготвя. Другото, като ми кажат от градината...
А, за какво трябва да гледам и питам там? Ще ми казават ли всеки ден кое как е правила, дали е плакала? Мисля, че сме се спряли на добра детска градина, но всеки си има различни критерии.
Не сме ходили на ясла. Сами се гледахме тримата. Имаме бавачка от 2 месеца, като тръгнах на работа. И при все, че беше плавен преходът, че момичето е с подходящо образование и много мила, че Мими я хареса..., започна да се буди всяка нощ и да плаче до истеря "за мама"...
А, аз плачех през деня...
Мъкааа.
Благодаря за куража!



Тема Re: Наръчник за детска градина?нови [re: MoniT]  
Автор Maktub (обичаща)
Публикувано10.09.05 15:14



Fun&Fancy Tex ( transfer textil color) Това е боя за текстил, с която можеш да пишеш буквички(тубичката е с тънък край). Накрая на процедурата се фиксира с ютия, много е лесно и удобно и ако има гадни петна на любима блуза. Продават се в магазините за художествени материали. Всъщност има много видове бои, които да ти свършат работа. Пример за магазин е Слънчоглед(ул.Иван Вазов, някъде в отсечката между Шишман и 6септември) Магазин Импресия, ул. Кракра 26.



Тема Re: Наръчник за детска градина?нови [re: woman]  
Автор чaeнo мoмичe (тиха церемония)
Публикувано12.09.05 06:48



Нужни са ви:
кърпа, на етикета може да напишеш буква с химикал, или да купиш 2-3 все от един тип, например с щампа на Мечо Пух, които да познавате.
пантофи, най - добре стабилни, не тип чехли, нито сандали; с лепенки, за да може сама да си ги слага; даже има модели, които ясно показват коя на кой крак е /с картинка/.
Пижама - пак я надпиши или маркирай.
Възглавниците не са позволени от ХЕИ, знам ли защо! Не, всъщност знам - за да тормозят децата, които обичат възглавниците! Ако все пак ти разрешат с половин уста възглавница, то си носи само калъфка всяка седмица, за да я сменят.
Дрехи - няколко гащички, 2 чифта чорапи, 2 блузи, поне едно долнище от анцунг или дънки. Дрехите е най-добре да бележиш също. Моята майка ми правеше на етикетите сърчице от лак за нокти, което не падаше никога. Ако не ги бележиш може и да пообъркат дрехите ви, но не се сърдете.
Градината има телефон и е нормално да се обадиш веднъж към обяд, за да се поинтересуваш как е детето. ако се налага дай време да проверят, да попитат учителката и пак се обади за информация. Дали е плакала... да, все си мисля, че децата 100% плачат, но важното е в другите моменти какво правят. Ако поплаче, пък после рисува и играе, а като си легне на обяд пак поплаче, значи твоето дете е най-нормално и хубаво дете, което обича родителите си и му домъчнява от време на време. Има деца, които сутрин прекаляват с крясъците за мама или тати, което стресира ужасно много родителите! А след 10 минути започва играта и цял ден и сълза не отронват, дори не питат кога и как ще ги вземат.
Учителката 2 смяна би трябвало да има информация за детето как е било и сутринта, но понякога първата смяна не предава на 2-рата незначителни неща, не се тревожи.
Чакай сега да го напиша официално:
Най-важното е да споделяте с детето - как е било, какво е станало; да сте оптимистично настроени, да му "завиждате", че ходи на градина; да му повтаряте, че вие сте на работа, пък то е на детската му работа; да разказва какво са учили, рисували, имат ли си хартия и моливи и куп други въпроси, с които то ще се почувства като източник на интересна информация, и вече няма само то да пита и научава някакви неща от родителите си, а и те ще учат от него!
Хайде, успех с градината, пожелавам ви много нови приятели и положителни емоции!
Стискам палци всичко да е ок!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.