Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:00 31.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Бременност и котарак  
Автор чaeнo мoмичe (тиха церемония)
Публикувано08.09.05 06:31



Мили майчета, колко то вас си имат котка? И трябва ли да се притесняваме, че котката може да е опасна за бременността ми? Казаха ми да искам изследване за трхо...-нещо си, свързано с котките. Все не мога да запомня името на паразитите и заболяването.
Мъжът ми отсега се чуди как ще си отглеждаме бебе с котарака заедно, но аз самата така съм отгледана, майка ми също.... не е ли достатъчна просто по-осторожна хигиена?



Тема Re: Бременност и котаракнови [re: чaeнo мoмичe]  
Автор Emichka (прясна мама)
Публикувано08.09.05 08:23



Болестта е токсоплазмоза, причинява се от един паразит по котките и може да причини тежки увреждания на плода, дори аборт. Но не е необходимо да махаш котката, направи си изследването все пак, но мий ръце след като пипаш котката и някой друг да и чисти тоалетната, защото ларвите на паразита се отделят с акото на котето и оттам може да се заразиш. Естествено, може котката да го няма изобщо, но в случая по-добре да се презастраховаш. Иначе и аз бременях с котарак вкъщи, но го дадохме сега на дядото на мъжа ми, защото козината е силен алерген и може да направи алергия на малко бебе. Освен това, нашия глупчо си е ревнив и малко ме е страх как ще се държи с бебето, той мен ме беше намразил като се пренесох у мъжа ми, защото вече не беше всичкото гушкане за него, започна да ме дере и да ни препикава леглото. Прецени си риска, не те съветвам ако имате на кой, да го дадете поне за няколко месеца, година, да укрепне бебока. Въпреки че сега бих могла да опазя бебето от котката, но се чудя после как ще опазвам котката от бебето....



Тема Re: Бременност и котаракнови [re: Emichka]  
Автор blizna4e (мартенска мама)
Публикувано08.09.05 08:55



Мила,аз имах същия проблем ! Още от малка обожавам котки,винаги съм имала поне 5-6 котки.Моето мнение е ,че ако котката е чиста (не ходи по боклуци,не яде мърша и няма контакти с други мърляви котки) тя не е проблем.
Аз гледах котка 5 години,когато забременях.Искам да ти кажа,че тя първа го усети и стана триста пъти по-грижовна към мен.Не исках да я махам,тя живееше само вътре,никога не беше ходила навън.Но родителите ми непрекъснато ми мрънкаха как трябвало да я махна.Три пъти се опитах да я дам (на различни хора) и трите пъти завършиха със жесток рев от моя страна ,контракции и връщане на котката у дома.Не си го причинявай,чуваш ли ? Ако много обичаш твоя котарак не се разделяй с него !Направи си изследване за токсоплазмоза,ако искаш го заведи на ветеринар за твоя сигурност,но не го махай.От опит знам,че няма нищо по-добро от това,детето да израстне с животинка в къщи,така израстнах аз.Моята котка живя с нас до момента в който тръгнах да раждам.След това баща ми я закара на село...Когато се върнах от родилния дом плаках.Много ми липсваше,къщата ни опустя без нея...Мислех си че бебка ще ни запълни изцяло времето,но не.....продължихме да страдаме....До ден днешен със съпруга ми ни е мъчно за котката.Няма как да си я върнем,тя вече е имала контакт с дворни котки.
Но съм категорична - котка на Калинче ще взема при първа възможност !
И само за сведение - моя приятелка с която заедно родихме си остави котарака.Нямат никакви проблеми а бебчето и котака са голям тандем.
Със сигурност ще ти пишат и мами коткомразки,може би ще чуеш жестоки истории....Отново съвет от опит - послушай себе си !
И накрая,нали знаеш онези първи бебешки дневници ?На старничката където пише "Моето семейство преди да се родя " съм залепила една голяма снимка - аз,мъжът ми и котката Галина........




Редактирано от blizna4e на 08.09.05 08:58.



Тема Re: Бременност и котаракнови [re: blizna4e]  
Автор little.monkey (новак)
Публикувано08.09.05 09:06



Аз махнах котарака си почти веднага след като разбрах, че съм бременна. Предпочетох сигурността за бебето пред всичко друго. Ако трябва да се маха по-добре по-рано, а не когато родиш, защото това си е травма и всяко такова нещо може да доведе до спиране на кърмата. Това си е мое мнение де. Моето коте сега е на село и май се чувства много по-спокоен и свободен отколкото в апартамента. Поне това ме успокоява. Иначе ми беше също много тъжно.




Тема Re: Бременност и котаракнови [re: little.monkey]  
Автор Emili ()
Публикувано08.09.05 10:07



Здравейте,
ние си имаме котарак от година и нещо, много се привързах към него и сега още си е при нас... ако бебка има алергия или котето и направи нещо веднага ще го махнем, но иначе не виждам защо да се разделяме с него :) колко много човек може да се привърже към някаква животинка :)
Според мен ако си направиш изследване и всичко е ок не виждам защо да си махаш котето :)))
Поздрави!



Тема Re: Бременност и котаракнови [re: Emili]  
Автор Blue Eyes (люта чушка бях)
Публикувано08.09.05 10:33



Бременностите си изкарах с писана за компания - основна :)
Децата ми растат също с котка и нямаме никакви здравословни проблеми.
Направи си изследвания, обезпаразити котето, не го мачкай много докато си бременна, а като родиш, намери начин да изолираш животинчето за 2-3 месеца докато детенце отхвръкне.

сори, че се лепвам за теб, ама реших да си спестя едно кликане.

Хубав ден.



Тема Re: Бременност и котаракнови [re: Blue Eyes]  
Автор surfline (veche poznat)
Публикувано08.09.05 12:32



Оххх и ние бяхме на съЩото дередже...Докторът ми каzа, че ако има достатъчно стаи в къЩи и котеШката тоалетна е иzолирана няма проблем да си го оставя, но ние живеем в двустаен и тоалетната му е точно до наШата (беШе)...Токсоплаzмоzата се предава по въzдуха и е опасно до толкова, че като се тръсне писаната и като се раzлетят коzинка и пухчета (наШето добиче е бирманче и е с "коса") може като ниЩо да глътнеШ някоя гадинка, а гадното на токсоплаzмоzата е , че може да се прихване по всяко време_както ти така и котъо...едва ли можеШ да гарантираШ, че всички обувки Ще се събуват пред вратата (да и така може да се докара токсоплаzмоzа на котето), че ако иzлеzе котето на балкона няма съседите да са си иzтупали праШния килим и то да се овъргаля в прахта или консервата, която му даваШ Ще е суууупер добре стерилиzирана и няма да има някое гадинче вътре...а и после като дойде бебето трябва поне първите три месеца да иzолирате котето...е кажи ми тогава ти кое по напред Щ гледаШ котка ли, бебе ли???Поне наШия писан само чакаШе да се отвори вратата на спалнята и веднага се плясваШе на леглото...ами ако направи това с кревата на бебето или с бебеШкото пране? Пак на ново пери, глади......НаШият сега е "на хотел" при една колежка на мъжът ми и раzвраЩава тяхната персийка, ходим да го виждаме всеки уикенд ,аz не го пипам и не се въртя много около котаците (не питай как се одържам), гадинката си е много добре_дебелее и Щурее и след 7_8 месеца Ще си го вzемем обратно...
п.п. А токсоплаzмоzата си е гадно неЩо, в интернет има доста неЩа може да прочетеШ,а и немога да приема, че след като се подлагаШ на всички иzследвания, дупчения, намаzки, биохимични , генетични и пр. иzследвания Ще си рискуваШ zдравето на детето...все пак не става дума zа постоянно иzселване на котето, а zа няколко месеца, а те си минават.
п.п.Котето си беШе обеzпараzитявано, ваксинирано и т.н. Преди него имам оЩе един котарак, който е на 12 години и сега е на бабино отглеждане, zаЩото нямаШе как да си го домъкна тук...:(((

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от surfline на 08.09.05 12:36.</EM></FONT></P>

Редактирано от surfline на 08.09.05 14:54.



Тема Re: Бременност и котаракнови [re: чaeнo мoмичe]  
Автор Ljonja (фацкооо!)
Публикувано08.09.05 12:51



искай си изследването за токсоплазмоза - за твое успокоение. ако гледаш котката отдавна, е много вероятно вече да си изкарала заболяването неусетно, а то е опасно само ако го развиеш ПО ВРЕМЕ НА бременността. това ще проличи от антителата, затова е важно да се изследваш!
втори път не можеш да заболееш.
домашни котки могат да се разболеят най-вече ако са яли мишки или други гризачи...ама вече влизаме в необятните полета на вероятностите, така че се въздържам да коментирам.
при всички положения: някой друг да се занимава с тоалетната й!
ако не си изкарала заболяването - послушай лекаря си. тука ще чуеш много съвети, обаче в крайна сметка всички последици ще са си за тебе...
гледам куче и котка. и двете отдавна. не се разделихме с тях ните докато бях бременна, нито сега с малкия рабойник.
това понякога ми коства мноооооого усилия (като хигиена, изострено внимание и необходимост да съм на три места едновременно), но за мен това беше "правилният начин".
впрочем, котката е сиамка и характерът й е точно толкова невъзможен, колкото се говори за тая порода. ужасявах се как ще се държи с бебето. е, държи се повече от чудесно и е просто НЕВЕРОЯТНО да видиш, ме можело да бъде и безкрайно търпелива и гальовна.
пролбемите дойдоха най-вече от кучето, което беше суперпослушно и миролюбиво - просто издевателствата в един момент му дойдоха в повече и имаше няколко агресивни прояви, които ни напомниха, че по никакъв повод малко дете и животно не трябва да бъдат заедно без контрол на възрастен...




Тема Re: Бременност и котаракнови [re: Ljonja]  
Автор surfline (veche poznat)
Публикувано08.09.05 14:12



Ето една статиика по въпроса

... и оЩе една, която е на руски...на тоzи сайт има доста инфо дано да ти е полеzно...
п.п.сори, че се zакачих zа теб

Редактирано от surfline на 08.09.05 14:52.



Тема Re: Бременност и котаракнови [re: чaeнo мoмичe]  
Автор klaraR ()
Публикувано08.09.05 14:54



според мен е достатъчно да си направиш изследвания и друг да чести тоалетната, мий си ръцете след като галиш котката
аз имам 2 котки и след като прочетох доста по въпроса реших че няма да махна никоя от двете, от сега съм им ограничила достъпа до някои стаи, основно там където ще е бебчо
относно болестта и заразяването и с нея много по голям е шанса да се разболее човек от уличните животни отколкото от домашния си любимец




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.