Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:28 29.09.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Re: Аз бях таканови [re: jana]  
Автор vivita (член)
Публикувано22.09.05 11:13



здравей яна,
благодаря ти за отговора, защото аз доста съм се притеснила. Просто въпреки диетата нивата се качват. Имаш ли представа при какви нива почват с инжекции? инжекциите имат ли странични ефекти върху мен или детето и мога ли да ги откажа под определен предлог или е по-добре да приема?




Тема Re: гестационния диабетнови [re: vivita]  
Автор [desi] (мама)
Публикувано22.09.05 12:11



Не искам да те плаша, ама бебето ти определено е големичко ако наистина е 1кг. Друг въпрос колко вярно са го измерили
Твоите седмици трябва да е около 700грама



Тема Re: гестационния диабетнови [re: [desi]]  
Автор vivita (член)
Публикувано22.09.05 12:41



здравей Деси,
мисля че добре го бяха измерили, просто термина не съвпада с лентичката с една седмица напред е.
за сега не смятат че има отклонения, но смятат че могат да се появят. Аз се страхувам от същото. Мнгоо бързо ми се качват нивата независимо от диетата просто не мога да го контролирам както се вижда




Тема Re: гестационния диабетнови [re: vivita]  
Автор [desi] (мама)
Публикувано22.09.05 12:50



Аз тези 700 грама ги писах за седмицата когато ти е правен скана(26та). И напред да си трябва да е около 780... та затова ми се струва много. Но пък нали знаеш, че има и бебета които се раждат големи и такива малки - та колко са верни тези осреднени статистики незнам.
Слушай си докторите - най-лошото дето може да се случи е бебо да е голям и да го вадят секцио. Диабета е проблем за теб а не за бебчо. И инсулин да се наложи - не е страшно.

Целувки и дано ви се размине всичко и да се се успокоиш скоро!



Тема Re: гестационния диабетнови [re: [desi]]  
Автор vivita (член)
Публикувано22.09.05 12:54



благодаря з пожеланията. и аз сега само пълнозърнест хляб и зеленчуци хрупам и се старая




Тема За инжекциитенови [re: vivita]  
Автор jana (бебе Ния)
Публикувано22.09.05 15:32



Тези мерки с инсулина са за твоя организъм. Спокойно сега водите в които плува бебето ще се увеличат за да го предпазят него от захарта. На мен така ми намериха диабета - от увеличените околоплодни води. Въпреки моията диета до последно захарта ми беше 9 при нормални стойности 6,1. Но не бях на инсулин, незнам може би след 10-13 се слагат, но това трябва да го консултираш с лекар. Виж има едно момиче тук в клуба Слънчезара майка й е ендокринолог и можеш с нея да се свържеш за консултация. Но те съветвам до 10 да не предприемаш нищо, само диетата.



Тема Re: За инжекциитенови [re: jana]  
Автор vivita (член)
Публикувано22.09.05 16:06



благодаря, аз нищо не предприемам в същност. само ходя на прегледи, но лекарите предприемат ... аз също се старая много да се оттървем с диетата . Дано всичко е наред и удържа фронта - остават 8 седмици не са малко но не са и кой знае колко много.




Тема хранитенови [re: vivita]  
Автор jana (бебе Ния)
Публикувано22.09.05 18:18



Бъди спокойна и избягвай храни като: картофи, боб, ориз, шоколад, кола, нат.сокове (освен тези, на които пише 100% те не съдържат захар), никакъв бял хляб, бисквити, солети, банани, грозде.Изобщо гледай винаги опаковката на стоката Това е само временно, скоро пак ще си похапваш сладко




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.