Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:05 24.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Нервни съсединови  
Автор bubulina (непознат )
Публикувано01.09.05 15:13



Здравейте, има нещо което ме мъчи от неделя и сега ще го споделя с вас. Бяхме на гости у майка ми и към 17 часа сина ми (5год без един месец) реши да се прави на зайче и почна да скача. Буквално след минута се качи съседа и отдолу и направи страшен скандал !!! Какво е това нещо и колко лошо е възпитано това дете та прави така!!!!!! А сина ми всъшност не правеше нищо лошо та той е детееее! Не може само да седи като пенсионер има нужда да тича и скача. Най-ме е яд че много му се скарахме на детето а след това си дадох сметка, че майче трябваше да се скараме с нервака от долу и да го пратим да си лекува нервите! Как мислите? Кое е правилно? Ние ходим често там и майка ми беше казала че и се оплакват след това но аз не мога да си вържа детето! Той не вдига шум нарочно а просто понякога тича от стая в стая и бръмчи ! Накрая да поясня, че родителите ми от скоро живеят на това място та дори не се познават много с въпросния господин.
Помогнете как да се държим при слидващ такъв случай? Да добавя, че винаги спазваме обедната почивка и от 14 до 16часа го държим много изкъсо детето и познайте какаво става към 17ч.?! Просто е неудържим! Стана много дълго но много ми беше натежало и се надявам да ми помогнете да реша как да се държа занапред там.
Предварително благодаря на всички които ще ми отговорят



Тема Re: Нервни съсединови [re: bubulina]  
Автор nikol78 (мама на София)
Публикувано01.09.05 15:17



Нашите съседи са толкова несъобразителни, че съм се хванала за главата, спим с тапи, будят детето посред нощ, не ми се говори и само чакам момента да дойдат да ми направят някаква забележка, че тя им пречи


София 16.08.2004г.


Тема Re: Нервни съсединови [re: nikol78]  
Автор Blondi (hohi)
Публикувано01.09.05 15:21



Ами вариантите с такива нерваци и претенциозници са два-или държите все така детето изкъсо или ме теглите една и това е.Не може нищо да направи и да каже,няма на кого да се оплаче,няма и за какво.Щом не вдига шум следобяд и след 23 часа,по закон няма право да се оплаква,а и едва ли детето вдига чааак толкова много нетърпим шум.Така че,да си гледа работата.или не му отваряйте изобщо или му кажете да си гледа работата.Успех.



Тема Re: Нервни съсединови [re: bubulina]  
Автор kati_k (новак)
Публикувано01.09.05 15:21



Дъщеря ми е 14.500 кг на 6 годинки , но ходи на пети и вдига страшен шум. Съседите веднъж се опитаха да намекнат нещо, но се размина. Детето не е виновно и не му се карай. Щом спазваш чесовете за почивка какво друго искат? Да си лекуват нервите, ако не са добре. Какво ще направиш с детето, да седи по цял ден на столче и да не мърда ли? Опитай да играе в друга стая, не там където те стоят през деня, опитай да им обясниш нормално, ако не става и са някакви простаци няма спасение.



Тема Re: Нервни съсединови [re: bubulina]  
Автор surfline (veche poznat)
Публикувано01.09.05 15:39



Ами след като от 14 до 16 не вдигате Шум въпросният господин да ходи да се оплаква на армнския поп, ако иска...Едва ли, ако над него живееха някакви метали_пънкари ЩеШе да му е по_тихо, а и вие не сте всеки ден там...Аz лично бих го отряzала, а zа по_културно бих му купила тапи zа уШи..ама от тия хубавите силиконови...Интересно ми е какво си мислят тия хора, че детето Ще седне с гергефа и гоблена ли? Що ли?



Тема Re: Нервни съседи-майна му е майката!нови [re: bubulina]  
Автор LlRA.. ((съзвездие))
Публикувано01.09.05 15:44







Тема Re: Нервни съсединови [re: bubulina]  
Автор tswete (usmihnato)
Публикувано01.09.05 16:02



Все си мисля, че такива "нервни хора" са много нещастни, често нямат близки, внуци, живеят в омраза и затова я изливат върху другите. Тук, при майка ми във Варна, съседите ми се оплакваха, че вечер чували Алекс 2м. бебе да плаче. Но така и не успях да спра коликите. Само се чудех дали си мислят, че ако мога да направя нещо, не бих го направила.
В София нещата са още по-зле - винаги сме имали проблеми със съседите под нас - пречат им столовете, стъпките ни и т.н. На сегашния ни съсед даже му пречеше на бабата преди нас бастуна по мозайката, та й забраняваше да ходи в коридора. Аз реших проблема по малко по-агресивен начин. Разкрещях му се един ден при поредния донос (щото той пишеше до общината, пращаше ни разни лелки с протоколи...само разправии и нерви) и забележка, че вечер пускам пералнята - казах му, че смятам тук и децата си да изгледам и повече няма да търпя и изведнъж стана мн любезен. За мен в такива случаи това е решението - съсед ми е, вярно, но така му се развиках, с любезното отношение до никъде я бяхме докарали. Е, сега ми носи цветя като родих... но пък иска да му подписвам доносите срещу другите съседи... Гадост!!!
Трудно е да живеем едни върху други, но децата са си деца - играе им се. А какво ще стане зимата - като по-рядко се излиза. Според мен - щом спазваш часовете за спокойствие - хич да не ти пука и не стресирай детето с безсмислени забележки. Не е необходимо да превръща къщата в игрище, но пък да стои мирно само?!



Тема Re: Нервни съсединови [re: bubulina]  
Автор bory_mira (отново щастлива)
Публикувано01.09.05 16:05



Ама вие сте за бой, че сте се карали на детето. Моята дъщеря редовно я събуждат слез 23 часа и когато един път се качих да направя забележка бях едва ли не изгонена и даже ме апострофираха "Че кой спи по това време?". От тогава тропат даже нарочно.



Тема Re: Нервни съсединови [re: bubulina]  
Автор chibopis (непознат)
Публикувано01.09.05 16:08



Този откачалник нямал ли е малки деца???И ние с моя двегодишен палавник спазваме само негласнопиетите в кооперациите часове за почивка от 14 до 16 часа и от 22 до 9 часа.Как да спеш малко дете, което ври и кипи от енергия.Не стига, че винаги си спи прекрасно след обед и през нощта и никога не е плачел без много съществена причина, че пре останалото време да им пази абсолютна тишина,Е, няма да го бъде!!!



Тема Re: Нервни съсединови [re: chibopis]  
Автор bubulina (непознат )
Публикувано01.09.05 17:13



Ох, много Ви благодаря и за съветите и за подкрепата. Аз до сега с такова чудо не се бях сблъсквала но явно не е единствен. Аз все още страдам за това, че се карахме на детето за да угодим на "нервака" но мисля повече да не правя така! Спазваме обедната почивка и вечер след 22часа не му разрешаваме да тича и скача но така да е цял ден просто и да искам не може да стане. А въпросният господин претенция има един син (стар ерген) и е много далеч от всякакви контакти с деца за да може да ме разбере но той не се и опитва.
Още веднъж благодаря! Помогнахте ми да реша да му дам отпор при следващ такъв случай. А ме беше страх и да не тръгне да се оплаква някъде ама да ходи. Лошото е че родителите ми са тихи хора и не обичат разправиите ако аз лично живеех там май досега щях да съм му видяла сметката. Размислих и реших, че дойде ли пак да ми крещи на вратата и аз ще викам! Само че този път не по детето а по него. И се надявам да има резултат.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.