Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:57 06.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема проблеми по кожата на бебетонови  
Автор daffodil (нарцистична)
Публикувано03.09.05 09:51



Врата на бебето ми е ужасно подсечен. Т.е. не съм сигурна дали е подсичане, но става направо на ранички, мажа го с кремче против подсичане, но не помага. Имате ли някакъв подобен опит?
Другото, което ме притеснява е, че тия дни и се появиха пъпчици само на срамните устнички точно. Възможно ли е да е от мокрите кърпи ( смених марката)? Не минават от кремчетата за подсичане и "Здраве"
Мерси предварително!

hormonally yours


Тема Re: проблеми по кожата на бебетонови [re: daffodil]  
Автор di_ma (diemma)
Публикувано03.09.05 10:39



Синът като бебе имаштакива лоши подсичания. Мазах с Клотримазол , но беше изписан от педиатъра му! Внимавай да не претопляш. Когато е леко зачервено , но без ранички можеш да изплакваш със содена водичка.


бъдещият батко 25.04.2003

Редактирано от di_ma на 03.09.05 10:40.



Тема Re: проблеми по кожата на бебетонови [re: daffodil]  
Автор Emichka (прясна мама)
Публикувано03.09.05 10:44



Пъпчиците с обрив от урината, някои бебета имат по-люта урина и им дразни кожичката. Мий дупето при смяна на памперс докато мине обрива и си вземи от аптеката пиоктанин, това е едно синьо като мастило и с клечка за уши туширай пъпките, отгоре слагай кремче.



Тема Re: проблеми по кожата на бебето [re: Emichka]  
Автор MlAOW ()
Публикувано03.09.05 10:49



Най-добре е да го види лекар.Може да са гъбички и тогава Клотримазол помага,но трябва да бъде изпписано от лекар



Тема Re: проблеми по кожата на бебетонови [re: daffodil]  
Автор DreamsComeTrue (videnie)
Публикувано03.09.05 12:22



моя бебо, който е момче имаше гнойни пъпки на пениса една до друга целия пенис. Подсилих хигиената (само вода, никакво мокри кърпи) и на другия ден и помен нямаше от тях. А може и от самосебе си да са изчезнали. Не знам ти за кви пъпки говориш, но ако са гнойни май няма нужда от лечение

Редактирано от DreamsComeTrue на 03.09.05 12:23.



Тема Re: проблеми по кожата на бебетонови [re: daffodil]  
Автор Keнra (мама)
Публикувано03.09.05 12:32



Колко е голям бебчо? Хапва ли нещо различно от кърма или адапте?
Така както го описваш ми прилича точно на това, което ни се появява от началото на лятото - обрива се й цялата главичка и срамните устнички. Първоначално не мислех, че имат връзка и обрива на главицата го отдавах на изпотяване (въпреки, че моето дете е най-леко облеченото измежду всички, които познавам), а на дупенцето на никнещи зъбки. Така каза и лекарката, като я заведох. Бях анатемосала и едни памперси, но ги ползваме отдавна, пък и обривите се появяваха и с други пампи, пък и без пампи (по гащи). По-късно обаче забелязах, че двата обрива се появяват все едновременно. Сега имам съмнение, че може да е алергична реакция към домати. От няколко седмици я наблюдавам, но и в това не съм съвсем сигурна.
Пиша ти всичко това, защото може да намерим нещо общо, което се случва при децата ни и сами да си открием причинителя.

А иначе пъпчиците изчезват също така изведнъж и сякаш без причина, както се появяват. Мажех я с BabyTan и с Bubhen, но ми се струва, че не те помогнаха.



Редактирано от Keнra на 03.09.05 12:37.



Тема Re: проблеми по кожата на бебетонови [re: Keнra]  
Автор daffodil (нарцистична)
Публикувано03.09.05 12:39



На 3 месеца и нещо е и е на кърма, домати не съм и давала.
Благодаря за съветите, засега ще я мия с вода, ако не мине- на лекар може би...

hormonally yours


Тема Re: проблеми по кожата на бебетонови [re: daffodil]  
Автор Keнra (мама)
Публикувано03.09.05 12:55



По отношение миенето с вода.... Абе пак не трябва да се прекалява. При моя позната се беше появило подсичне на детенцето, точно от постоянното мокрене. Ако решиш да я миеш, оставяй я повече без пампа, да изсъхне на въздуха.
Дано се оправяте бързо!



Тема Re: проблеми по кожата на бебетонови [re: Keнra]  
Автор nikol78 (мама на София)
Публикувано04.09.05 02:57



Дъщеря ми акаше по 14 пъти на ден като новородена и я миех вски път резултата от прекаленото мокрене беше зверско подсичане, педиатърката ми каза, че рана не се мокри, минахме само на мокри кърпи и крема на Чико против подсичане /вече го няма за съжаление/ и се оправи за 1-2 дена.


София 16.08.2004г.

Тема Re: проблеми по кожата на бебетонови [re: nikol78]  
Автор kati_k (новак)
Публикувано04.09.05 21:23



Здравей, моето бебе е на 3 месеца и е с ужасно чувствителна кожа. Подсича се много лесно, защото е и дебеличък, а да не говорим за пъпчици, който излизат и от топло и от всичко. Лекарката ни ни предписа на Д-р Тайс крем за суха и чувствителна кожа за бебета и малки деца. Забравих за проблемите от тогава. Вярно, че струва около 10 лв., но не е лекарство и наистина помага за всичко и бебчо се чувства добре. Успех.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.