Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:22 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема за и против амниоцентезатанови  
Автор Биcтpa (слънчева)
Публикувано02.09.05 12:45



Здравейте момичета,
Днес ми съобщиха, че резултатите от биохимичния скрининг са лоши и предлагат да правя амниоцентеза, при риск 1/705 моя е 1/77.
Посъветвайте ме какво да правя, да се подложа ли на тази манипулация или не има ли опасност за плода при самата манипулация.
Много съм притеснена и объркана.
Някой от вас правил ли е амниоцентеза. След като се направи и резултата отново е лош какво следва..........
Ще съм ви ммнго благодарна ако ми отговорите.





Тема Re: за и против амниоцентезатанови [re: Биcтpa]  
Автор Miggle ()
Публикувано02.09.05 12:50



Ох, какво да ти кажа, това всеки сам трябва да си го реШи. Доколкото Знам (някъде четох статистики), около 1 % от амниоцентеЗите ЗавърШват със спонтанен аборт. Ако рискът ти се вижда прекалено голям, не я прави. Това Зависи все пак и от принципното ти реШение дали ако се потвърди увреждането, Ще искаШ да ЗапаЗиШ детето. Сори, че така директно, но това е съЩината на въпроса, и всеки сам трябва да намери отговор За себе си, тук съвети не помагат. Каквото и да реШиШ, Ще те раЗбера.



Тема Re: за и против амниоцентезатанови [re: Биcтpa]  
Автор pozi4ka (огнена)
Публикувано02.09.05 13:00



Много ми е трудно да ти го кажа, но се чувствам длъжна. На моя много близка позната й правиха преди няколко месеца амниоцентеза и загуби бебето си... При това тя беше с патологична бременност - примерно след направени 2-3 спонтанни аборта. Ревах заедно с нея за бебчето... Според нея загубата на бебето била вследствие на замърсяване на околоплодните води при манипулацията, развила се някаква инфекция и на третия ден след това се оказа, че бебето не мърда.... Надявам се силно, че в случая се касае за някакво супер нещастно стечение на обстоятелствата и супер изключение от правилото, но все пак...
После се оказа от резултата, че нямало Даун бебето.

С други думи, според мен ако лекарите преценяват, че рискът е голям, не може ли първо да те гледат по-внимателно на някаква по-добра апаратура -3D ехограф примерно, или друг алтернативен метод? Може би те изплаших още повече, и на мен това след време ми предстои и просто не знам какво да ти кажа...



Koko - 06.05.2001


Тема Re: за и против амниоцентезатанови [re: Биcтpa]  
Автор Dafna ((((,))))
Публикувано02.09.05 13:21



Бистра, колко точно е възрастовия риск? 1/705 или 1/77?
Границата на "нормалния" риск е 250-10000.
Само не се притеснявай! Не си първата, на която е правена амниоцинтеза, не си и последната. Тук има много жени, които са се подложили на нея и се надявам да ти бъдат от полза. Решението е лично твое, помисли добре какви биха могли да бъдат последиците, ако не я направиш и я направиш. Знам колко е трудно решението, но каквото и да решиш, то ще бъде най- доброто
Преди време се бяха развихрили ужасни спорове на тази тема, дано и сега не стане така.
Аз направих БХС с цел, ако се наложи да направя амниоцинтеза. Аз бих се подложила, защото нагласата я имам още преди да отида на БХС. При мен риска бше 1/1413 и не се наложи.
Факт е, че жените направили това изследване са добре и си имат страхотни бебчета. Рискове има почти във всичко, знаеш, но те са минимални.
Мисли трезво и положително!



Тема Re: за и против амниоцентезатанови [re: Dafna]  
Автор kati_k (новак)
Публикувано02.09.05 13:55



Здравей, на мен ми се размина амниоцинтезата за малоко. Оказа се, че скрининга ми е с грешен резултат. Какво каза лекарят ти за изследването? Но не тези, които правят скрининга, а лекаря който те набрюдава. При мен тъй като бях с патологична бременност беше въпрос дали да рискувам и да направя спонтанен аборт при амниоцинтеза или да остане всичко така и да треперя до последния месец /бях с плацента на редна стена и амниоцинтеза не се препоръчва/. Лекарят ми говори с генетиците и се оказа, че отклонението, което беше при мен само на един хормон неможе да бъде и е грешка на изследването. За всеки случай ме изпратиха да му видят сърцето в 3-та градска и казаха, 4е всичко е наред. Родих здраво бебче и не съжалявам, 4е не направих изследването, но имах добър лекар и му се доверих. Повтори скрининга, ако трябва. И мисля, 4е реска е от 250 до 10000, да не бъркаш нещо? Кой хормон не ти е наред. Провери в интернет има статии за различните отклонения и ще видиш за какво става въпрос.



Тема Re: за и против амниоцентезатанови [re: kati_k]  
Автор Биcтpa (слънчева)
Публикувано02.09.05 14:28



Благодаря за отговорите момичета,
Аз говорих по телефона с генетика, който ми прави изследването, тъй като не съм от София, това са общи данни не знам точно кой хормон не е в норма, Той ми каза тези граници. Четох разни неща из нета досега и малко се успокоих.
Днес ще се обадя на лекаря си и след празниците май, че трябва да отида отново в София за да се срещна и с генетика и с гинеколога.
Според мен бременността ми е рискова, защото съм с диагноза епилепсия и сме с Икси, ако беше нормално забременяване, а то след всичките мъки, сега пък това.
Изобщо не знам как ще изкарам празниците след тази "прекрасна" новина.
Благодаря ви още веднъж.



Тема Re: за и против амниоцентезатанови [re: Биcтpa]  
Автор pozi4ka (огнена)
Публикувано02.09.05 14:45



Бистре, искрено ти желая всичко най-хубаво. Забрави за тревогите няколко дена и си почини. Абсолютно съм сигурна, че с теб всичко е наред, въпреки резултата. Повярвай и ти на вътрешното си усещане и не се паникьосвай - бебенцето ще е ОК!!!



Koko - 06.05.2001


Тема Re: за и против амниоцентезатанови [re: pozi4ka]  
Автор kleo_8O (минаващ)
Публикувано02.09.05 15:34



Виж какво Бистре, 1:77 означава, че от 77 жени само една ще роди бебе със синдрома на Даун (да не дава Господ). Сигурна съм, че ти ще си от другите 76. Рискът при амниоцентезата е 0.5 % само, не се притеснявай, стискам палци всичко да е наред



Тема Re: за и против амниоцентезатанови [re: kleo_8O]  
Автор milamia ()
Публикувано02.09.05 16:29



Оф, някъде от март има същата темичка от Пипи67, където много подробне сме нищили този въпрос, ама не мога да ти я кача.
Аз съм правила амнио и всичко беше наред- няма страшно, не боли и вече е рутинно изследване, така че риск от увреждане вследствие на манипулацията практически няма, а и не съм чувала за такива случаи./Специално за д-р Димитрова от МД разпитах, а после тя ми я направи, та за нея съм сигурна/
Успех



Тема Re: за и против амниоцентезата [re: Биcтpa]  
Автор jana (бебе Ния)
Публикувано02.09.05 17:25



Първо ще те посъветвам ако се решиш на тази процедура да я направиш в Майчин дом при др. Димитрова. Златни ръце има тази жена и ще останеш много доволна
На твое място бих се подложила на амниоцинтезата, така ще избегнеш всички по-нататъшни притеснения и тревоги.
Самата манипулация се извършва за има- няма 15-20 мин. Безболезнена е, а дава много информация за състоянието на плода.
Можеш да получиш контракции след манипулацията, но с навременно лечение ще утихне всичко
Успех каквото и да решиш
Ако имаш намерение да ти е тази докторка ми пусни бележка за повече инфо




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.