Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:54 26.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема През Септември със колички да се преброиме всичкинови  
Автор Teди (с Огънче)
Публикувано03.08.05 08:55



Заглавието е по идея на Pipi_67


Да ни е здраво и честито първото "септемврийско" бебче

17.07.2005 (термин 10.09) - бебе Александър на мама Марчето - 2.000 кг, 41см


Бъдещи майки и татковци за септември 2005г.

01.09 - cveti_3 -


01.09 - loreta_27
01.09 - kukumi
01.09 - 3лaBeщицa -
01.09 - tonesa -
01.09 - rosito_mama -
04.09 - svetllad
05.09 - gazibara (бъдещ тати)
07.09 - big problem
07.09 - мapycя -
09.09 - dezho
09.09 - Теди -
09.09 - lideto22 -
10.09 - esbere -
10.09 - Kitke - ?
11.09 - Гъceниk
12.09 - iva.petkova -
12.09 - Blondi -
13.09 - ana_mari -
15.09 - premaman
15.09 - tombi -
16.09 - Mama_Vili -
17.09 - joliv -
18.09 - vesi_n -
21.09 - milena* -
21.09 - bratovcheda (бъдещ тати) -
23.09 - tani71
23.09 - Немирница -
26.09 - sladkoma4e -
27.09 - EвaKaлинa
28.09 - Bella13 -
01.10 - mam4e_mia -
01.10 - Aeona - ?
01.10 - ven_y
05.10 - pipi_67 -
17.10 - ®


Предишни теми:
8.
7.
6.
5.
4.
3.
2.
1.

Списъци за бебето и мама:
, ,

Сайтове с имена за бебчетата:
, ,



Тема Re: През Септември със колички да се преброиме всинови [re: Teди]  
Автор Teди (с Огънче)
Публикувано03.08.05 08:58



Момичета, станало е объркване с отчетната тема на септемврийчета 2004, затова нашата беше заключена.
Направо пускам нова тема, няма смисъл да отключват старата

Хайде да ни е честита новата темичка и само с хубави бебешки новини да я напълним!!!



Тема Re: През Септември със колички да се преброиме всичкинови [re: Teди]  
Автор 3лaBeщицa (минаващ)
Публикувано03.08.05 14:21



Нямаше ме няколко дена , връщам се и - нова тема - супер заглавие, както винаги!!! Браво!
Момичета, днес бях на консултация, нали вече съм в 9 месец - пуснаха ми хиляда изследвания. Чичко доктор ми се скара, че съм отслабнала кило за два месеца - предния месец не ме тегли и че съм наддала от началото 6 кила, но пък каза, че бебка е наддала за сметка на това и е пораснала.
Друго хубаво е , че бабите не са се обаждали вече 10 дена и съм по спокойна...
А пък жегата ... направо едва дишам, предполагам, че и с вас е така, кажете какво правите по цял ден сега, аз издивявам и вече приключих с пътуванията - страх ме е да не родя някъде по пътя, изобщо се очертава пълна скука в къщи...




Тема Re: С огромно извинениенови [re: Teди]  
Автор lenny (дразнител)
Публикувано03.08.05 16:27



към всички Септемврийски мами!
заключих старата тема защото обърках темата на миналогодишните Септемврийки с ваша нова тема
Оправдания колкот щеш жега, липса на опит и .......
Надявам се че ще ми простите тази издънка и вече почваме да чакаме радостни вести от вас.
Поздрави на всички



Тема Re: През Септември със колички да се преброиме всичкинови [re: Teди]  
Автор Heмиpницa (вече мирясала)
Публикувано03.08.05 16:37



Честита ни нова тема
Ето ме и мен, вече съм в отпуск и имам време да следя всекидневно писанията на септемврийските мами в клубчето.
Затворила съм се у дома и съм пуснала де що имаме да раздвижва въздуха, иначе не се живее
Бях днес в мед.център "Майчин дом" и се регистрирах в женската консултация, за да мога да си взема 45 дена болничен преди раждане. Мериха и тоновете на бебо и всичко си е ОК.
Растат ли ви коремчетата? Моя палавник много шава и корема ми през цялото време си променя формата - или застава или само отдясно или само отляво /още сме си с главицата нагоре/ и не смея да си сложа някоя прилепнала блузка по мене, че изглеждам странно, ей тъй на една страна. . Явно има още място къде да мърда...
Какво сте подготвили за бебо? Накупихте ли си поне основните неща - креватче, дрешки, количка...????
Теди, като мама с опит, да те питам...В списъците има бархетни и тензухени пелени. Те за какво се ползват? Аз съм си взела 3 бр. комплекти / по 2 бархетни и 2 тензухени в комплект/ от Вис виталис.
Засега това е от мен........
Ако на някоя мама й се препие сокче и се чуди като мене какво да прави, поемам инициативата за разходка в Борисова сутрин рано /докато не са почнали горещините/




Тема Re: През Септември със колички да се преброиме всичкинови [re: 3лaBeщицa]  
Автор Aeona (sassy)
Публикувано03.08.05 16:53



...Вещице радвам се, че при теб обстановката е вече по- спокойна, че то в деветия месец само това остана и за нещо друго да се тормози6...

...Поздрави за новата тема. И ние сме добре засега. Моят бебо май се е наместил вече и главичката му е долу, а ритни4етата усещам в дясно в ребрата. Изцяло се е разположило в дясно и моето коремче е асиметрично и много смешно...Следващата седмица сме на ехограф и ще мога да дам пове4е подробности...

...Поздрави на всички и внимавайте в жегите мамчета!



Тема Re: През Септември със колички да се преброиме всинови [re: Heмиpницa]  
Автор Teди (с Огънче)
Публикувано03.08.05 18:12



Ето ме и мен, полуразмекната
В жегата не ми се излиза и не излизам. Гледам сутрин рано да свърша всичко вкъщи и после си мързелувам по цял ден.
От няколко дни съм в болнични, а от понеделник започвам да ходя редовно на тонове. Направила съм си всички изследвания без последните кръв и урина, ама тях ще ги пусна след седмица-две, че предишните ги правих съвсем скоро.
За беба сме напазарували всичко и само чакаме.
Коремът ми расте, беба също си расте, дупето ми и то расте . В девети месец влизам +16 кг, дано не качвам още много до края, че си тежат... особено в жегата

За пеленките - аз бях взела един комплект пеленки за Оги. Ползвах само бархетните. Голямата я срязахме на две и получих три еднакви бархетни пеленки. Свършиха ми чудесна работа - след миене на дупето на бебето подсушавах с тях. Много са мекички и съхнат много бързо.
Сега пак съм приготвлиа един комплект и пак ще си ги ползвам
Тензухените ми стоят неупотребявани... все за нещо ще потрябват някой ден

Поздрави на всички и дано ни пожали августовското слънце, дано се разхлади малко времето!



Тема Re: През Септември със колички да се преброиме всинови [re: Teди]  
Автор Blondi (hohi)
Публикувано03.08.05 19:27



Аеона,сигурна ли си,че бебето ти е в дясно?По принцип,след като се обърнат,се разполагат в ляво,гърбът им е наляво.Но може и при теб да е от изключенията,де.

Немирнице,защо вече си мирясала???Нали ми беше обещала,че няма да мирясваш?

Момичета,имате ли контракции???Аз имам почти всеки ден и бих казала доста сериозни.Освен това бебо ми натсика левия бъбрек и тия дни ми е доста некомфортно.

Вещице,аз съм свалила 2кг,ама мойта скумрия другата седмица сигурно пак няма да е доволна и ще ме хока,че много пълнея.А съм само 7-8 кг отгоре.Засега....



Тема Re: През Септември със колички да се преброиме всичкинови [re: Teди]  
Автор pipi_67 (momagain)
Публикувано03.08.05 21:07



Ха- ха , и аз станах кръстица, нищо че съм за октомври!
В събота ходих на консултация при Карагьозова и имам добра новина- гледа ме с вагинален ехограф и каза, че плацентата е далече от шийката и няма да се налага секцио. Иначе според нейният апарат бебка е по- малка с около две седмици, но пък според книгата на Мари- Клод Дьовалие в 30 седм. бебето трябва да е около 1200 гр., а моето е около 1300, но това е относително...
Важното е че се чувствам по- спокойна и освен това бебка е надолу с главата - малко вероятно е да се обърне обратно... Иначе вчера пак имах премеждие- спънах се и се изтърсих от терасата на покрива на гаража- около метър и двайсет, но само се охлузих и се уплаших, защото или се изпуснах от шубе, или ми изтекоха малко води, но днес съм добре Мъжът ми му стана лошо и ме попита докога ще се пребивам като малко дете на тези години и какво още ще му поднеса с тази бременност... горкият! Хич не му е лесно с мен, ама нейсе...
Вещице, радвам се че си по- добре, сега те чакаме с новини И ми пиши!!!
Блонди, стига си отслабвала, че ще останеш само с "дебел" корем с "дебело" бебе!!!
Аз за сега не наддавам последният месец, което е обяснимо в жегите, аз и без това не съм от дребните, за сега се крепя около 10 кг. отгоре, ама имам два месеца още, а не като някои щастливки, дато ще бутат скоро колички...
Айде чао, че много се разписах...



Тема Имаме си бебченови [re: Teди]  
Автор Teди (с Огънче)
Публикувано04.08.05 08:59



Момичета, вчера мама dezho е родила момченце Ангел, 1250 гр, 34 см!
Според инфо от щастливия татко мама Дежо е добре, а малкият мъж е в кувьозче.

Да им е живо и здраво синчето и бързо да наддава!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.