Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:39 10.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Чудото на природата.нови  
Автор EлфМодератор (абсолютен Елф)
Публикувано28.08.05 19:10



Вчера ходихме на гости на колега на мъжът ми. Жената индийка, много ми допадна, говорихме си за какво ли не. Страшно културни и чисти хора. Признавам си, че отидох с леко недоверие, защотото малко или много в България като чуем индиец (да ме прощава господ) си мислим едва ли не за циганин, но явно имало да се уча цял живот, срама си остава за моя сметка.
Направи ми впечатление, че децата две на брой много си приличат, но едното беше видимо по-малко от другото на височина и размер. Когато попитах колко са големи тя ми каза, че са близнаци, но малкия е роден 6 (словом шест) месеца след големия. Не бях чувала за подобно нещо и ококорих ей такива очи . Вие чували ли сте за подобни случай? Забременяла е с второто дете по време на бременността си.
Та според вас Чудо на природата или шега от нейна страна е?
Що за близнаци са това родени с шест месеца разлика?
Аз лично си казах, добре че ги е раждала тук в Англия, щото в Индия или у нас е голяма вероятността да извадят и второто бебе и да го уморят. Може да греша, дано да не съм права. Сега си казвам, на какво ли още е способна майката природа? Оня ден гледах по дискавъри за две момиченца сиамски близначета. Родителите ирландци 3 години са ги гледали така (две слети телца от кръста нагоре, само с две крачета), най-накрая се решават на разделяне и то при гаранцията на лекарите, че операцията ще е успешна. Оцеля само едното детенце. Но една от ръчичките му беше на сестричката му. Така част от едното момиченце продължава да живее в другото. Каква ирония на съдбата. Направо ми се скъса сърцето. Ревах като магарица на филма.
Вие чували ли сте за подобни случаи?



Тема Re: Чудото на природата.нови [re: Eлф]  
Автор Matzinka (новичка мама)
Публикувано28.08.05 20:01



Струва ми се съвсем невъзможно Как така ще се роди едното, а другото ще си остане в корема Ако е вагинално раждане, нали изтичат води има контракции и т.н. или е с две матки, което пак е невъзможно. Същото важи и за цезаровото сечение. Явно тя нещо не е преброила както трябва и да кажаем едното се е родило 7-маче и веднага е забременяла и пак се получава далеч по-голяма разлика от 6 месеца
Сигурно е искала да каже, че са породени, кой знае, но няма логика



Тема Re: Чудото на природата.нови [re: Eлф]  
Автор asinka ()
Публикувано28.08.05 20:17



ако е имала овулация по време на бремеността, и тъй като е бременна не са се пазили !
мислех си че това е невъзможно на теория!но какви неща прави природата!точно когато се помислим за велики и че знаем всичко!
знаете ли мен какво ме учуди преди време, случай на бременна с постоянна овулация чували ли сте такъв термин?обаче не знаели кога точно е забременяла та това беше голям проблем

Редактирано от asinka на 28.08.05 20:19.



Тема Re: Чудото на природата.нови [re: Eлф]  
Автор coccinella (мама на Калоян)
Публикувано28.08.05 20:57



От лекар знам, че жена може да роди близнаци, като бебетата имат различни бащи. В един месец се отделят по една яйцеклетка от двата яйчника и ако има контакт с повече от един мъж в подходящия период, хоп , бебчета от различни татковци. При жените се случвало изключително рядко, но при кучетата било обичайно.



Тема Re: Чудото на природата.нови [re: Eлф]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано28.08.05 21:00



Абе не звучи съвсем невъзможно, но ми е странно как се е родило едното, без да се роди другото - те сигурно са били в различни мехури де, но.. все пак ми е странно.

Аз ще разкажа друг случай. Братовчедка ми е омъжена за датчанин. Сватбата им беше там и съм виждала само снимки. На една от снимките ми направиха впечатление двете момиченца - абсолютно еднакви в лице, облечени еднакво, но едната много по-малка(дребна) от другата. Оказа се, че това са племенничките на зетя - близначки. Били са от онези случаи, при които едното дете в утробата не успява да получи достатъчно хранителни вещества за сметка на другото. Когато са се родили, по-малката е била 700!!!! грама! Но с лекарски грижи и в кувиоз е оцеляла и сгеа си живеят двете със сестра й.

Та така, какви ли не работи стават по широкия свят.

С нокти и зъби до край своята чест отстоявай!
Не остарявай, Любов, моля те, не остарявай!


Тема Re: Чудото на природата.нови [re: coccinella]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано28.08.05 21:05



Принципно само хората и .. хъм.. май бяха броненосците, но може и да греша, раждат еднояйчни близнаци. Всички други бозайници когато раждат по много малки, те са разнояйчни, което не прави невъзможно различните яйцеклетки да са оплодени от различни бащи. Предполагам, че има шанс и при жени, които имат възможност за разнояйни близнаци, но.. хмм.. абе те само да не лаят!

Иначе си има живи примери в митологията - близнаците Кастор и Полукс, от които единият бог, а другият смъртен.

С нокти и зъби до край своята чест отстоявай!
Не остарявай, Любов, моля те, не остарявай!


Тема Re: Чудото на природата.нови [re: coccinella]  
Автор asinka ()
Публикувано28.08.05 21:54



за първи път чувам че жените отделят по две яйцеклетки всеки месец!аз знам че отделят по една!и се редуват единият месец единия на другия месец другия яйчник!само при някои жени се отделят по две яйцеклетки и тогава се получават двуяйчните близнаци!
а и друго ми е чудно!защо трябва да са двама различни татковци?ако е един и същи не става ли?

Редактирано от asinka на 28.08.05 21:55.



Тема Re: Чудото на природата.нови [re: Eлф]  
Автор ET (Touch too much)
Публикувано28.08.05 22:56



не вярвам да си прави шегички за такова нещо

а медицински чудеса - колкото щеш - виж

например

а е най-прекрасната снимка според мен, но не е подходяща за бременни и чувствителни майчета, затова я давам като линк - снимка от вътреутробна сърдечна операция на бебенцето Самуел - успешна, бързам да кажа, та, бебето си подава ръчичката и хваща пръста на доктора, СТРАХОТНО!






Тема Re: Чудото на природата.нови [re: ET]  
Автор asinka ()
Публикувано28.08.05 23:11




много готино!



Тема Re: Чудото на природата. [re: asinka]  
Автор sisislava (маминка)
Публикувано29.08.05 02:57



Това жените да отделят по две яйцеклетки си е съвсем нормално! Е, не е често явление, но е съвсем в реда на нещата. Дори с напредване на възрастта на една жена, шанса да отдели две или повече зрели яйцеклетки през даден цикъл се увеличава. Затова и много често майките на близнаци често са в по-напреднала възраст, да кажем над 30 години.
Искаш ли един пряк пример - Аз имам разнояйчна сестра близначка. (Доказано е защото сме с различни кръвни групи - тя е 0+ (на майка ни), а аз В+ (на баща ни). И за да те шашна окончателно - имам и по-малки брат и сестра - също близнаци. Очевидноно те са разнояйчни, заради зазличния им пол.

Абе, плодовид род сме си и това е....

Колкото до различните бащи на разнояйчни близнаци - напълно е възможно! Например майката за е заченала по време на някоя групова оргия (или при гадния вариант - да е била изнасилена от повече мъже едновременно) Така и така яйцеклетките са две и чия сперма ще оплоди всяка по отделно си е чист късмет.


Елица-28/04/2003



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.