Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:00 02.07.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Тема Теглилка, някой???нови  
Автор Emichka (новак)
Публикувано23.08.05 10:15



Момичета, мойто детенце се извъди мързеливичко и не яде, та за 10 дена е качила 30 грама. На някой да му се намира везна, която да даде за 2 семици, докато я разбера колко суче и колко трябва да и додавам. Мислех да купя, но за 2 седмици няма смисъл. Ако някой може да ми помогне, обещавам много да я пазя, и да я върна веднага щом приключа.



Тема Re: Теглилка, някой???нови [re: Emichka]  
Автор Keнra (мама)
Публикувано23.08.05 14:46



Нямам теглилка и не мога да ти дам, но ако питаш мен е по-допбре да наблегнеш на кърменето, а не на меренето. Най-добре се разрови в "

". Момичетата са много учтиви и не вярвам да не могат да ти помогнат. Мисля си, че по-често предлагане на гърдата ще ти реши проблема.



Тема Re: Теглилка, някой???нови [re: Keнra]  
Автор kukki (новак)
Публикувано23.08.05 18:52



Здрасти,
и аз нямам теглилка, но не се притеснявай. Кристиян първия месец беше качил по-малко от 300гр. След това само за 2 седмици качи 800. Растежа и наддаването са на периоди. Освен това може да не са го премерили точно при изписването.



Тема Re: Теглилка, някой???нови [re: Keнra]  
Автор Emichka (новак)
Публикувано23.08.05 20:15



Абе заради педиатърката много рано почнах с режим на 3 часа, пълно безумие ама тогава не бях много в състояние да споря, та сега вече свикна на режим...било каквото било, за следващото ще знам



Тема Re: Теглилка, някой???нови [re: Emichka]  
Автор asinka ()
Публикувано23.08.05 22:02



не се упреквай!не е заради режима на три часа!Ели от първия ден (в родилното) е на режим, така си и остана вкъщи!
ще ти дам следния съвет може бебка наистина да е мързеливичка!за това се изцеждай и додавай кърма с лъжичка!аз така съм била мързеливичка(и недоносена)!заспивала съм на гърдата и мама така ме е дохранвала с лъжичка!
и още нещо за да видиш колко папка можеш да се изцедиш и дадеш кърмата с лъжичка, така ще знаеш точното изпапкано количество!аз така правех отвреме на време, за собствено успокоение!
пожелавам ти успех!



Тема Re: Теглилка, някой??? [re: asinka]  
Автор bimbalina (непознат)
Публикувано23.08.05 22:38



А може също да се доизцеждаш и да додаваш с биберон. То си личи по гърдата- ако кърмата си тече по-обилно , значи бебчето не може да изсуква и тогава , ще трябва да се изцеждаш.
Успех !



Тема Re: Теглилка, някой???нови [re: bimbalina]  
Автор tzveti (непознат)
Публикувано23.08.05 22:57



Здравей,
Не мисля,че трябва много да се притесняваш за наддаването и растежа на детето. Ще ти дам пример: Имам приателка с която раждахме заедно. нейното дете е на изкуствено хранене и парвия месец порасна само 2 см и 300 гр. Но втория вече е над нормата. Моята щерка , която кърмя, първия месец порасна с 6 см и 1120, но втория само с 2 см. Така че спокойно, не мисля че е проблем. Не му давай кърма от биберон, ще свикне на лесното и после няма да можеш да го накараш да суче. По добер му додавай с лъжичка или най- добре според мен да го слагаш по-честичко на гърдата, колкото и да ти тежко на теб. Успех и споко




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.