Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:25 05.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Шум в сърцето?нови  
Автор kukki (новак)
Публикувано19.08.05 17:54



Здравейте,
днес бяхме с Кристиян (другата седмица ще стане на 2 месеца) на консултация и докторката чу шум в сърцето. Даде ми направление за детски кардиолог, но имаше свободен час чак за вторник, а до тогава ще полудея! Моля, ако някои е преживял подобно нещо да сподели опит? И къде са най-добрите детски кардиолози в София?



Тема Re: Шум в сърцето?нови [re: kukki]  
Автор kati_k (непознат )
Публикувано19.08.05 19:04



Zdravei, nai-dobrite kardiolozi detski i vaobshte sa v 3-ta gradska bolnica. Lekarkata ti sigurno te e izpratila tam. Neznaia kak e 4ula "shum v sarceto", no pri malkite deca tezi neshta se izrastvat i minavat sas vazrastta. Pone na parvoto mi dete sashto biaha 4uli shum v sarceto, no to leja va Instituta po pediatria kam MA i ot tam ni izpratiha v 3-ta gradska. Poneje oba4e beshe predi 5 godini ne si spomniam pri kogo sme hodili tam. Ne se bezpokoi v pove4eto slu4ai neshtata samo izglejdat strashni. Uspeh i ti stiskam palci.



Тема Re: Шум в сърцето?нови [re: kati_k]  
Автор kukki (новак)
Публикувано19.08.05 19:14



Изпрати ме в Медицински център Детско здраве, но аз ще отида и до 3 градска, за да чуя и друго мнение. Много се притеснявам!



Тема Re: Шум в сърцето?нови [re: kati_k]  
Автор sysi_mysi (непознат )
Публикувано19.08.05 20:26



Здравей, сестра ми има момченце и на него му бяха открили шум в сърцето. Искам да ти кажа, че наистина специалист трябва да потвърди диагнозата, защото както ти е казала другата мама обикновено се касае за нещо често срещано, което си минава с възрастта. Все пак (без да те плаша) племеника ми имаше шум и беше диспансеризиран, ходеше на 2 прегледа в годината до сега!! В момента е на 7 години и лекарите казаха че вече се е оправил. Това обаче не му пречеше и водеше съвсем нормален живот без повтарям никаква разлика. Ако те интересува повече ще питам кака къде точно и при кого ходеха.



Тема Re: Шум в сърцето? [re: kukki]  
Автор KATl_Z (дете инатче)
Публикувано19.08.05 21:12



На нас на 2 месеца също ни чуха такъв шум, имам страсхно доверие на педиатърката ни а тя каза, че сериозните неща си личат. След раждането на повечето деца им остават някакви сърдечни ..незнам точно как го каза, затова няма да цитирам, отворени за по-дълго време и до годината обикновенно отшумяват. Тя е на 47 обаче и все още каза че има такъв шум, което не е довело до абсолютно никакви последствия. После с малкия лежахме в болница където се установи анемия и тя ме успокои, че децата с ясно изразена анемия имат такъв " много фин " шум, който се чува. така, че спокойно, и аз мисля че един лекар с практика и добър лекар би ти казал еднага ако има нещо сериозно.
Успех и дано съм успяла да те успокоя. Стискам палци всичко да е наред.

Не се закачай със лъва, когато спи!!!


Тема Re: Шум в сърцето?нови [re: kukki]  
Автор kati_k (непознат )
Публикувано19.08.05 22:04



Namerih dokumentite - Nacionalen centar po sarde4no-sadovi zaboliavania - Detska kardiologi4na klinioka tova e v 3- ta gradska bolnica. Tel na konsultativen kabinet - 22-31-47, Detska reanimacia - 920-14-76-9, tel. centrala 2-12-21 batr. 416. Moeto dete go e gledal D-r Bakalov, no epikrizata e ot 11.01.2000 g., dosta otdavna. Oshte vednaj uspeh i ne se bezpokoi.



Тема Re: Шум в сърцето?нови [re: kukki]  
Автор medusa (Мамино Меде)
Публикувано19.08.05 22:46



Този шум е често срещан при бебетата, няма нищо страшно, щом не е открит още при раждането. Физиологичен е и с времето отшумява. Всички бебета с шум ги пращат на електро- и ехокардиография за всеки случай. Моето Ане също имаше, откриха го на 3-тия ден след раждането (което значи, че се е появил в последствие, а не е вроден), като я заведох на преглед вече беше "отшумял" :), понякога го има и по-дълго, но не е страшно, дължи се на незрялост на сърдечната клапа и с времето тя се доразвива и шумът изчезва.
С направлението, което ти е дала педиатърката трябва да идеш на детски кардиолог, който да ти издаде направление за специализирана дейност 3А, с което вече можеш да идеш примерно в ІІІ-та градска за ехо и електрокардиографията. Щом вземеш направление 3А веднага се обади в ІІІ-та градска да запишеш час, ще кажеш кога ти е издадено направлението, защото то важи само за 1 месец, да не му изтече срока, пък там няма часове от днес за утре.



Тема Re: Шум в сърцето?нови [re: kukki]  
Автор veli22 (mama na Ivo)
Публикувано19.08.05 23:04



На моя син също му "чуха" шум в сърцето, но педиатърката каза, че се среща при доста деца, било функционално и се израства. На мен като дете също са ми казвали, че имам, на мъжа ми също, на баща ми и т.н.



Тема Re: Шум в сърцето?нови [re: kati_k]  
Автор kukki (новак)
Публикувано20.08.05 17:07



Много благодаря! Обади се и му запазих час за вторник при доктор Велковски. Едвам се съгласиха, защото почти всички са в отпуск и приемните часове са пълни. Дано всичко да е ОК. Малко се поуспокоих като разбрах, че се среща често!



Тема Re: Шум в сърцето?нови [re: kukki]  
Автор Mi6ka (сива на точки)
Публикувано21.08.05 19:29



Здрасти, Kukki,
На моята дъщеря също й откриха шум на третия ден след раждането. На 6-ия месец вече го нямаше. И другите мами са ти казали - шумът е най-разпространеният и най-"безопасният" сърдечен проблем. В повечето случаи отшумява до края на първата година, но при някои изчезва в предучилищна или дори в пубертетна възраст. Единици са тези, при които шумът остава. Проблемът не е сериозен, ходи се на контролни прегледи веднъж-два пъти годишно и изобщо не е пречка детето да се развие напълно нормално.
Има и още нещо - не знам при какви обстоятелства педиатърката е чула шума, но ако детето плаче или е плакало непосредствено преди прегледа, клиничната картина малко се размива и като резултат се чува нещо подобно на шум /в подкрепа на това предположение е фактът, че първите два месеца никой нищоне е чул/. Смятам, че правилно са те изпратили на кардиолог, бих те посъветвала да отидеш при такъв, който има сърдечен ехограф /най-добре с Доплер, така се откриват и най-малките проблеми/. Той най-добре ще ти каже. Но като цяло изобщо не се назначава лечение, само трябва да внимаваш, ако Кристиян вдигне висока температура, да започнеш антибиотик, за да предпазиш сърцето от бактериална инфекция. Това е единствената превантивна мярка. Не е казано обаче, че вашият случай ще е такъв

Обаче знам как се чувстваш - аз също бях загубила почва под краката си. Сега от опит ти казвам да не се притесняваш и че всичко ще се оправи.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.