Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:45 08.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема За зеленчуковите пюретанови  
Автор Mashenka (новак)
Публикувано08.08.05 16:03



Интересува ме къде могат да се закупят зеленчукови пюрета (има ли борси или някъде на по-ниски цени), защото започваме захранването (на 3 мес. сме) и лекарката ни каза първо със зеленчукови да пробваме.Вие с какви започнахте и по колко лъжички преди или след млякото?



Тема Re: За зеленчуковите пюретанови [re: Mashenka]  
Автор milamia ()
Публикувано08.08.05 16:24



Аз почнах с плодово, защото Йоанче пиеше сокове и реших да продължа с плодовете, че им е свикнала. Давах го преди кърмене. Сега на 4 месеца почнах и зеленчуковото и го давам пак преди обедното кърмене , като постепенно го изместих и от 2 дни сме само на пюре. Аз купувам на пюретата на Хип за съответния месец, но не знам къде има борса за пюрета.



Тема Re: За зеленчуковите пюретанови [re: milamia]  
Автор Awrora (член)
Публикувано10.08.05 12:02



Ние сме на 3 месеца, пием плодови сокчета ... искам да те попитам, има ли значение с какъв вид пюре (говоря от какъв плод) ще се започне, ти от какво даваше първоначално? И по колко? Ние сме взели на малкият от круша и кайсия на Нестле ... дали стават? ...



Тема Re: За зеленчуковите пюрета [re: Awrora]  
Автор milamia ()
Публикувано10.08.05 14:17



Аз почнах първо с ябълка- по една две лъжички дневно преди хранене и постепенно увеличих. После дадох банан с ябълка, морковче и ябълка. Кайсията я дадох доста по-късно и то в комбинация с ябълка или банан, крушата също така. Иначе и двете разхлабват, а кайсията е от мъхестите плодове и може да направи алергия. Така че това на Нестле си го запази за по-късно. Айде успех в захранването



Тема Re: За зеленчуковите пюретанови [re: Mashenka]  
Автор tani4ka (mama na Boris)
Публикувано10.08.05 14:29



Здравей, аз съм мама на по-голямо вече детенце, но си спомням, че започнах със зеленчуково пюре. Първото беше на HIPP, обаче Боби не го хареса. След това минах на ГАНЧЕВ. Започнах с 1-2 лъжички преди обедното кърмене, постепенно увеличавах с 1-2 лъжици и след десетина дена заместих обедното кърмене с пюрето.
Аз лично си купувах пюретата от БЕБЕЛАН, това са два гаража на ул. Коперник, по нея върви автобус 72. Близо са до хотел Плиска.



Тема Re: За зеленчуковите пюретанови [re: tani4ka]  
Автор milamia ()
Публикувано10.08.05 14:41



И аз оттам пазарувам . Ти да не си някъде наоколо- ако си, значи сме съседки



Тема Re: За зеленчуковите пюретанови [re: Mashenka]  
Автор Biba ()
Публикувано10.08.05 14:41



Аз захраних дъщеря ми (на 6 месеца) със пюре от моркови, тук го препоръчват като най-лесно поносимо за бебешкото стомахче. В началото купувах Хип и Нестле Алете. По няколко лъжички преди млякото (докато е още гладно бебето, че да му се услади повече) и след това кърмех колкото иска.



Тема Re: На едро от Бебеланнови [re: Biba]  
Автор milamia ()
Публикувано10.08.05 14:57



Складове на Бебелан- на бул."Ботевградски шосе" 247 - след "Лукойл" и светофара, като отбиеш и минеш под шосето в ляво на около сто метра- това е информация от БГ мама, сега я открих. Продават се по 6 или по 12 бройки от вид, цените били с по 20-50 стотинки по-ниски от магазина.



Тема Re: За зеленчуковите пюретанови [re: Mashenka]  
Автор marid ()
Публикувано10.08.05 15:24



И в Алергии ти писах, че е рано и може да си докарате по-голяма беля с алергията и ранното захранване, но ако все пак си решила да почвате с пюретата непременно почни само с по един зеленчук. А понеже пък такива готови пюрета няма, захрани си го детето с домашно сварен и пасиран картоф или ориз, после добави морков например или ябълка и т.н.



Тема Re: За зеленчуковите пюретанови [re: marid]  
Автор Mashenka (новак)
Публикувано12.08.05 09:19



Много Ви благодаря на всички за компетентността и особено на теб marid - съгласна съм напълно, че при едно бебе с вече установена алергия може някой зеленчус да "отприщи" нова и така нещата да се усложнят.То при децата без алергия си препоръчва захранване от 5-6 месец, какво остава при нас.Ще се посъветвам с още един-двама педиатри и ще взема решение.Може и при д-р Мустаков да я заведа за мнение относно захранването?!?




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.