Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:34 26.09.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Тема какво ползвате срещу млечница?нови  
Автор kulata (непознат )
Публикувано07.08.05 21:06



Нашата мома не пие вода и зорлем пак е трудно да измием зьбите след кьрмене - та ето ни с побелял език.Какво ползвате различно oт nistatin,моля споделете.
И дали имахте множащи се пьпчета по лицето, мьнички с бяло врьхче по бузките после и брадичката.Мислех,че бебето се чисти, но се усьмних за реакция кьм прясното краве мляко което пия по литьр на ден.Установих, че от него има коремно-газови проблеми.
и оше- постоянно ли слагате зальгалка когато детето е будно, за да не реве от незадоволен сукателен рефлекс и как забавлявате будните часове на почти месечно бебе.

Приятна смяна на памперси.



Тема Re: какво ползвате срещу млечница?нови [re: kulata]  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано07.08.05 22:03



За млечницата не мога нищо да ти кажа, защото Борис не е имал, но бих те посъветвала да намалиш прясното мляко до най-много 1-макс. 2 чаши на ден.
Залъгалка в началото давах когато Бобо се опитваше да си лапа пръста. Ако не плаче и е спокоен - не давах. Забавленията за бебе на няма и месец при нас беше люлеене в шезлонг, разходки на въздух и една закачена над леглото играчка, която се върти и пее



Тема Re: какво ползвате срещу млечница?нови [re: Чeтa]  
Автор kulata (непознат )
Публикувано07.08.05 23:28



Много благодаря за бьрзия отговор!Очаквах да пишат майки с други 1-месечни но ти ме изненада приятно.Другата ми хубавица е на 2г. и 2мес. но вече сьм забравила как беше с нея.Пьк и стреса при пьрвото си е голям- всичко минава като мьгла.
Сега с туй дете имам тоя пролем,че спи или много и прескача хранения дето трябва да са през 3часа а при нас са през 4,или като е будно тукмо нахранено не си лежи спокойно ако няма зальгалка в устата.И това ме провокира да мисля,че кьрмата ми е малко и не и стига, но пьк наддава добре.Та и музикалната играчка не вьрши работа та и носенето на ръце не е достатьчно- трябва си тапа в устата и това е.
А разходки таткото е категоричен че е желателно след навършения месец.В красно село строежите са на всякьде и тровят вьздуха с прах та засега само от балкона виждаме свят.



Тема Re: какво ползвате срещу млечница?нови [re: kulata]  
Автор milamia ()
Публикувано08.08.05 00:04



Моята бебана на 1 месец само ядеше и докато я кърмя- заспиваше Ако се размрънка, й давах биберон и й навивах музикалната играчка над леглото. А след 7 ден започнахме и разходките. Няма защо да седите в къщи- навън е много полезно за бебораните, все ще можеш да стигнеш до някоя градинка в квартала, независимо от строежите



Тема Re: какво ползвате срещу млечница? [re: kulata]  
Автор Ayvi (оптимистка)
Публикувано08.08.05 01:25



Здрасти, най-ефективното срещу млечница е сода. Навлажняваш си пръста, потапяш го в содата и мажеш хубаво устничките, небцето и езика на бебето. Не се притеснявай нищо няма да му стане ако погълне от содата. Това го правиш поне сутрин и вечер. Ще мина за около три-четири дни до седмица.

Успех.




Тема Re: какво ползвате срещу млечница?нови [re: kulata]  
Автор Dafna ((((,))))
Публикувано08.08.05 12:35



Побелялото езиче не е задължително да е от млечница.
Ние си имахме бяло езиче без гъбичките. Млечницата са гъбички, които са из цялата уста- небцето, бузките, езичето. По мои наблюдения пиенето на вода от биберон изобщо не изплаква устичката на бебето. Аз си купих стерилни марлички от аптеката (струват 10ст/бр) и след ядене, когато се оригне и върне мляко(иначе процедурата се обезсмисля) почиствах езичето с преварена водичка. Ако налепите не паднат, което ми се случи веднъж, потопих напоената марличка в малко сода и така изчезнаха. Естествено, това не след всяко ядене, но 1-2 пъти дневно е добре за да не се появят гъбички.
Иначе си купих Дактарин, но не съм го използвала, защото не сме имали такива проблеми. Сега бебо се плюнчи обилно и сам си изплаква устата, та пробва чак и блузата ми да накисне
Тези пъпчици от "чистене" много лекари го отричат, така че напълно възможно е да е от млякото. Знам, че прясно мляко не е добре да се пие, докато кърмиш.
Биберон залъгалка бутам след ядене, ако си лапа ръцете и има колики. Ако е спокоен не му го давам.



Тема Re: какво ползвате срещу млечница?нови [re: kulata]  
Автор jana (бебе Ния)
Публикувано08.08.05 18:53



Най-добър е DACTARIN ORAL GEL



Тема Re: какво ползвате срещу млечница?нови [re: kulata]  
Автор nia72 (vesela)
Публикувано08.08.05 20:25



az vapreki,4e rabotia v apteka ne sam kupuvala ni6to ot lekarstvata za mle4nica. nai dobar i barz efekt - soda na prast4eto ti i maje6. malko 6te se kiseli v na4aloto no ne e bolka za umirane pak i ima neveroiaten efekt.



Тема Re: какво ползвате срещу млечница?нови [re: kulata]  
Автор Arлиka (просто Аглика)
Публикувано08.08.05 21:40



Ние позвахме добрия стар Нистатин и след седмица всичко в устата на Райа си беше наред, но аз не я кърмех вече. Всъщност гъбите се появиха месец след като спрях кърменето. За да не затварям кръга обаче уста - биберони измих на няколко пъти всичките шишета, с които я храня, всичките биберони за хранене и всичките залъгалки - биберони със сода. В устата и не посмях да бръкна със содата, защото според мене тя е силен абразив и се страхувах, че ще нараня лигавицата и. И така с Нистатина в устата и измитите шишета проблема остана в историята.
Ти, ако кърмиш, смятам, че трябва да измиваш гърдите си със соден разтвор. Така със сигурност нищо от тебе няма да прехвръкне към бебето.

За пъпчиците смятам, че е редно да се допиташ до специалист. Това, дето все му казват :`Детето се чисти.` според мене лежи на много нездрава основа. От какво да се чисти!?!?

А ти защо пиеш толкова много мляко? За мляко ли...? Помсли сега над това! Нима кравите пият мляко, за да произвеждат мляко? Не, те се хранят с техните си кравешки храни и пак имат достатъчно мляко за теленцата си, че даже и в повече, нали? Усмихни се, това ти го казвам само за да ти посоча една логика и нека думите ми не ти звучат грубо!
Храни се с всичко, което обичаш и в количества, които са обичайни за теб, а ако се страхуваш, че калция не ти достига, то поръсвай салатите си със сурово сусамено семе, то е рекордьор по отношение на съдържащия се в него калций!

По повод залъгалката, аз съм твърдо ЗА, но само в случай, че съм проверила всички останали неща, които могат да доведат Райа до плач, а именно: сменила съм наакания и дайпер, нахранена е, дала съм и вода до насита, не и е горещо, нито хладно и не се свива от болка заради колики. Ако всичко това и е наред, а тя плаче, значи - ясно, просто и се спи, но е неспокойна и не може да се унесе, тогава давам залъгалката.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.