Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:46 24.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема През Септември със колички да се преброиме всички  
Автор Teди (с Огънче)
Публикувано03.08.05 08:55



Заглавието е по идея на Pipi_67


Да ни е здраво и честито първото "септемврийско" бебче

17.07.2005 (термин 10.09) - бебе Александър на мама Марчето - 2.000 кг, 41см


Бъдещи майки и татковци за септември 2005г.

01.09 - cveti_3 -


01.09 - loreta_27
01.09 - kukumi
01.09 - 3лaBeщицa -
01.09 - tonesa -
01.09 - rosito_mama -
04.09 - svetllad
05.09 - gazibara (бъдещ тати)
07.09 - big problem
07.09 - мapycя -
09.09 - dezho
09.09 - Теди -
09.09 - lideto22 -
10.09 - esbere -
10.09 - Kitke - ?
11.09 - Гъceниk
12.09 - iva.petkova -
12.09 - Blondi -
13.09 - ana_mari -
15.09 - premaman
15.09 - tombi -
16.09 - Mama_Vili -
17.09 - joliv -
18.09 - vesi_n -
21.09 - milena* -
21.09 - bratovcheda (бъдещ тати) -
23.09 - tani71
23.09 - Немирница -
26.09 - sladkoma4e -
27.09 - EвaKaлинa
28.09 - Bella13 -
01.10 - mam4e_mia -
01.10 - Aeona - ?
01.10 - ven_y
05.10 - pipi_67 -
17.10 - ®


Предишни теми:
8.
7.
6.
5.
4.
3.
2.
1.

Списъци за бебето и мама:
, ,

Сайтове с имена за бебчетата:
, ,



Тема Re: През Септември със колички да се преброиме всинови [re: Teди]  
Автор Teди (с Огънче)
Публикувано03.08.05 08:58



Момичета, станало е объркване с отчетната тема на септемврийчета 2004, затова нашата беше заключена.
Направо пускам нова тема, няма смисъл да отключват старата

Хайде да ни е честита новата темичка и само с хубави бебешки новини да я напълним!!!



Тема Re: През Септември със колички да се преброиме всичкинови [re: Teди]  
Автор 3лaBeщицa (минаващ)
Публикувано03.08.05 14:21



Нямаше ме няколко дена , връщам се и - нова тема - супер заглавие, както винаги!!! Браво!
Момичета, днес бях на консултация, нали вече съм в 9 месец - пуснаха ми хиляда изследвания. Чичко доктор ми се скара, че съм отслабнала кило за два месеца - предния месец не ме тегли и че съм наддала от началото 6 кила, но пък каза, че бебка е наддала за сметка на това и е пораснала.
Друго хубаво е , че бабите не са се обаждали вече 10 дена и съм по спокойна...
А пък жегата ... направо едва дишам, предполагам, че и с вас е така, кажете какво правите по цял ден сега, аз издивявам и вече приключих с пътуванията - страх ме е да не родя някъде по пътя, изобщо се очертава пълна скука в къщи...




Тема Re: С огромно извинениенови [re: Teди]  
Автор lenny (дразнител)
Публикувано03.08.05 16:27



към всички Септемврийски мами!
заключих старата тема защото обърках темата на миналогодишните Септемврийки с ваша нова тема
Оправдания колкот щеш жега, липса на опит и .......
Надявам се че ще ми простите тази издънка и вече почваме да чакаме радостни вести от вас.
Поздрави на всички



Тема Re: През Септември със колички да се преброиме всичкинови [re: Teди]  
Автор Heмиpницa (вече мирясала)
Публикувано03.08.05 16:37



Честита ни нова тема
Ето ме и мен, вече съм в отпуск и имам време да следя всекидневно писанията на септемврийските мами в клубчето.
Затворила съм се у дома и съм пуснала де що имаме да раздвижва въздуха, иначе не се живее
Бях днес в мед.център "Майчин дом" и се регистрирах в женската консултация, за да мога да си взема 45 дена болничен преди раждане. Мериха и тоновете на бебо и всичко си е ОК.
Растат ли ви коремчетата? Моя палавник много шава и корема ми през цялото време си променя формата - или застава или само отдясно или само отляво /още сме си с главицата нагоре/ и не смея да си сложа някоя прилепнала блузка по мене, че изглеждам странно, ей тъй на една страна. . Явно има още място къде да мърда...
Какво сте подготвили за бебо? Накупихте ли си поне основните неща - креватче, дрешки, количка...????
Теди, като мама с опит, да те питам...В списъците има бархетни и тензухени пелени. Те за какво се ползват? Аз съм си взела 3 бр. комплекти / по 2 бархетни и 2 тензухени в комплект/ от Вис виталис.
Засега това е от мен........
Ако на някоя мама й се препие сокче и се чуди като мене какво да прави, поемам инициативата за разходка в Борисова сутрин рано /докато не са почнали горещините/




Тема Re: През Септември със колички да се преброиме всичкинови [re: 3лaBeщицa]  
Автор Aeona (sassy)
Публикувано03.08.05 16:53



...Вещице радвам се, че при теб обстановката е вече по- спокойна, че то в деветия месец само това остана и за нещо друго да се тормози6...

...Поздрави за новата тема. И ние сме добре засега. Моят бебо май се е наместил вече и главичката му е долу, а ритни4етата усещам в дясно в ребрата. Изцяло се е разположило в дясно и моето коремче е асиметрично и много смешно...Следващата седмица сме на ехограф и ще мога да дам пове4е подробности...

...Поздрави на всички и внимавайте в жегите мамчета!



Тема Re: През Септември със колички да се преброиме всинови [re: Heмиpницa]  
Автор Teди (с Огънче)
Публикувано03.08.05 18:12



Ето ме и мен, полуразмекната
В жегата не ми се излиза и не излизам. Гледам сутрин рано да свърша всичко вкъщи и после си мързелувам по цял ден.
От няколко дни съм в болнични, а от понеделник започвам да ходя редовно на тонове. Направила съм си всички изследвания без последните кръв и урина, ама тях ще ги пусна след седмица-две, че предишните ги правих съвсем скоро.
За беба сме напазарували всичко и само чакаме.
Коремът ми расте, беба също си расте, дупето ми и то расте . В девети месец влизам +16 кг, дано не качвам още много до края, че си тежат... особено в жегата

За пеленките - аз бях взела един комплект пеленки за Оги. Ползвах само бархетните. Голямата я срязахме на две и получих три еднакви бархетни пеленки. Свършиха ми чудесна работа - след миене на дупето на бебето подсушавах с тях. Много са мекички и съхнат много бързо.
Сега пак съм приготвлиа един комплект и пак ще си ги ползвам
Тензухените ми стоят неупотребявани... все за нещо ще потрябват някой ден

Поздрави на всички и дано ни пожали августовското слънце, дано се разхлади малко времето!



Тема Re: През Септември със колички да се преброиме всинови [re: Teди]  
Автор Blondi (hohi)
Публикувано03.08.05 19:27



Аеона,сигурна ли си,че бебето ти е в дясно?По принцип,след като се обърнат,се разполагат в ляво,гърбът им е наляво.Но може и при теб да е от изключенията,де.

Немирнице,защо вече си мирясала???Нали ми беше обещала,че няма да мирясваш?

Момичета,имате ли контракции???Аз имам почти всеки ден и бих казала доста сериозни.Освен това бебо ми натсика левия бъбрек и тия дни ми е доста некомфортно.

Вещице,аз съм свалила 2кг,ама мойта скумрия другата седмица сигурно пак няма да е доволна и ще ме хока,че много пълнея.А съм само 7-8 кг отгоре.Засега....



Тема Re: През Септември със колички да се преброиме всичкинови [re: Teди]  
Автор pipi_67 (momagain)
Публикувано03.08.05 21:07



Ха- ха , и аз станах кръстица, нищо че съм за октомври!
В събота ходих на консултация при Карагьозова и имам добра новина- гледа ме с вагинален ехограф и каза, че плацентата е далече от шийката и няма да се налага секцио. Иначе според нейният апарат бебка е по- малка с около две седмици, но пък според книгата на Мари- Клод Дьовалие в 30 седм. бебето трябва да е около 1200 гр., а моето е около 1300, но това е относително...
Важното е че се чувствам по- спокойна и освен това бебка е надолу с главата - малко вероятно е да се обърне обратно... Иначе вчера пак имах премеждие- спънах се и се изтърсих от терасата на покрива на гаража- около метър и двайсет, но само се охлузих и се уплаших, защото или се изпуснах от шубе, или ми изтекоха малко води, но днес съм добре Мъжът ми му стана лошо и ме попита докога ще се пребивам като малко дете на тези години и какво още ще му поднеса с тази бременност... горкият! Хич не му е лесно с мен, ама нейсе...
Вещице, радвам се че си по- добре, сега те чакаме с новини И ми пиши!!!
Блонди, стига си отслабвала, че ще останеш само с "дебел" корем с "дебело" бебе!!!
Аз за сега не наддавам последният месец, което е обяснимо в жегите, аз и без това не съм от дребните, за сега се крепя около 10 кг. отгоре, ама имам два месеца още, а не като някои щастливки, дато ще бутат скоро колички...
Айде чао, че много се разписах...



Тема Имаме си бебченови [re: Teди]  
Автор Teди (с Огънче)
Публикувано04.08.05 08:59



Момичета, вчера мама dezho е родила момченце Ангел, 1250 гр, 34 см!
Според инфо от щастливия татко мама Дежо е добре, а малкият мъж е в кувьозче.

Да им е живо и здраво синчето и бързо да наддава!



Тема Re: През Септември със колички да се преброиме всинови [re: Blondi]  
Автор Aeona (sassy)
Публикувано04.08.05 09:56



...Сигурна съм бе Блонди...то и с просто око се вижда дори когато съм права. Дясната ми половина на корема е издута, а в ляво почти нищо, аз и ритниците в ляво ги усещам, ръчичките малко по- надолу, по слаби4ки, а крачетата горе...Много добре му се вижда позата как е застанало, гръбче, дупе всичко е в дясно...Аз не бях чувала за това, че бебчетата се разполагали в ляво като се обърнат ...



Тема Re: През Септември със колички да се преброиме всинови [re: Blondi]  
Автор Aeona (sassy)
Публикувано04.08.05 09:56



...Сигурна съм бе Блонди...то и с просто око се вижда дори когато съм права. Дясната ми половина на корема е издута, а в ляво почти нищо, аз и ритниците в ляво ги усещам, ръчичките малко по- надолу, по слаби4ки, а крачетата горе...Много добре му се вижда позата как е застанало, гръбче, дупе всичко е в дясно...Аз не бях чувала за това, че бебчетата се разполагали в ляво като се обърнат ...



Тема Re: Имаме си бебченови [re: Teди]  
Автор Aeona (sassy)
Публикувано04.08.05 09:58



Да и е честит малкият Ангел на мама dezho!!! Да я радва с много усмивки!!!



Тема Re: Имаме си бебченови [re: Aeona]  
Автор lideto22 (минаващ)
Публикувано04.08.05 11:17



Здравейте,мамета!!!Как е в тези жегиНОвата темичка пак е супер.
Блонди и аз имам контракции-но не са болезнени.Мен ме е много страх,че не мого да установя кога ще дойдат родилните-толкова съм боса.Ама те тези подготвителните са си напълно нормални в осми месец.
Аз да ви попитам-мен ме мъчи една тъпа гадна болка отдолу-под корема-на тазовата кост.Дали е нормално-да не това да е родилни контракции-ама ако беше щях да съм родила до сега

Аз да се похваля-вече си имаме почти всичко необходимо за бебо-купувам само аптечката,шезлонг за ваничка и още някоя дрешка и стоп




Тема Re: През Септември със колички да се преброиме всинови [re: Aeona]  
Автор 3лaBeщицa (минаващ)
Публикувано04.08.05 12:07



И моята бебка е разположена така - доктора ми го показа на ехографа - главичката долу, гръбчето обърнато надясно, дупенцето - горе чак в ребрата, а крачетата и ръчичките в лявата половина. И всички удари и ритници и побоища стават от ляво




Тема Re: Имаме си бебченови [re: Aeona]  
Автор 3лaBeщицa (минаващ)
Публикувано04.08.05 12:08



Честито на мама Дежо!!!
Много здраве и късмет на малкия Ангел!!! И скорошно прибиране в къщи!!!




Тема Re: Имаме си бебченови [re: Teди]  
Автор milena* (Варна)
Публикувано04.08.05 15:06



Ей ,вече започнаха да се раждат бебета! Честито на мама dezho! Бързо да наддава малкия бебок и скоро да се похвали мама от къщи!
Аз така спокойно го давам този път,нали съм за края на септември. Изобщо не съм се приготвила. Но тези дни трябва да се заема.
Жегата засега успешно избягвам с климатика в къщи и надвечер в морето. Иначе не се диша. В понеделник ще си пускам всички изследвания и се надявам бебето да си е застанало с главата надолу. Последният път беше с дупето и малко ме постресна.

Поздрави от морето

Златко -16.03.03 г.



Тема Re: Имаме си бебченови [re: milena*]  
Автор Blondi (hohi)
Публикувано04.08.05 18:31



Привет-Мривет,
Пипи,да започна с теб и да те понахокам малко-как може да падаш точно СЕГА,бре,жена,ама каква си.Не искам да те плаша,но след падане, и то не толкова сериозно като твоето НЕЗАБАВНО трябва да се отиде в болница за преглед.Незабавно!!!Та,ако не си ходила,си вдигай Д-то и заминавай!!!

За бебето,че обикновено се разполага с гърба наляво и по-рядко надясно-така пише по книгите,но важното е канчето да е надолу,пък гърба...

Лиде,и мен ме боли таза и то от 2 месеца,нормално е.Контракциите ми са като болки при цикъл,същите,не бих казала,че са безболезнени,но се търпи.

Тедка,да не си нещо в грешка с килцата на новото бебче-1250 гр?Не искам да звучи лошо,но такова бебе много трудно може да оцелее.Да не е 2250?Не може в 8-ми месец да е толкова мъничко или аз се бъркам нещо?



Тема Re: Имаме си бебченови [re: Teди]  
Автор rosito_mama ()
Публикувано05.08.05 00:23



ЧЕСТИТО на мама Дежо
Да и е живо и здраво беб4ето, бързо да наддава и много радост да и донесе А на щастливия татко много да помага в грижите.



Тема Re: Имаме си бебченови [re: Blondi]  
Автор Teди (с Огънче)
Публикувано05.08.05 09:50



Блонди, няма грешка в килограмите.





Тема Re: Имаме си бебченови [re: Teди]  
Автор Blondi (hohi)
Публикувано05.08.05 09:55



Много мъничко,бе,егати.Нещо не е било наред явно,щом са искали и да го вадят.Дано се стабилизира и всичко да е ок.Тази Дежо никога не е писала тук,та не ми е позната,но да са живи и здрави.Стискаме палци.Мерси,Тедка,аз съм била в грешка,но ми се видя ужасяващо малко бебче...то си е и такова,де...



Тема Re: Имаме си бебченови [re: rosito_mama]  
Автор cveti_3 (член)
Публикувано05.08.05 10:46



честито и на двамата родители и бебо да е здрав, силен и много да ги радва....



Тема Re: Имаме си бебченови [re: cveti_3]  
Автор mam4e_mia (минаващ)
Публикувано05.08.05 12:32



Привет и от нас! След доста сълго отцъствие ама ни се беше насабрала бая работа а от горе на всичко и малкия беше на антибиотик с гнойна ангина и 39 температура в най - големети жеги
Да ви се похваля вече съм абсолютно готова с всички приготовления за бебо и ми остана да се кротна и да чакамТакави бонбонести нещица съм си накупила ,че нямам търпение да ми влезнат в употреба! Ама то въпреки всичко дано бебка не бърза много все пак има доста време да си поседи на топличко
Ама това / новото ни бебче/ много дребно аз си мислих ,че в 8 ми вече съм към 2-2,5 кг.Дано наддаде бързичко и да си го приберат ввъв вкъщи.А Марчето дали са си го взели вече бебока?
Как взеха едно по едно да излизат осеща се ,че времето на първата среща наближава.
Днес сме на преглед и да ви призная направо не ме свърта нямам търпение да чуя какво ще ми каже доктора.
А за раждането решихте ли окончателно кой къде и по какъв начин.



Тема Подуват ли ви се краката???нови [re: mam4e_mia]  
Автор Mama_Vili (непознат)
Публикувано06.08.05 10:38



Момичета, от една седмица насам ми се случва. Много е неприятно и за мен странно. Подуват ми се ходилата и то само когато съм седнала за по-дълго време или сутрин като се събудя. Едвам стъпвам, пък не съм толкова дебела. Вие имате ли подобни проблеми?



Тема Re: Подуват ли ви се краката???нови [re: Mama_Vili]  
Автор cveti_3 (член)
Публикувано06.08.05 19:18



Да разбира се1! Въпреки, че последната седмица нали времето беше по-лошо та всичко е пак ОК.

Поливай си краката с колкото можеш по -студена вода (ако можеш няколко пъти през деня) и ги вдигай на високо. При мен има много видим ефект.



Тема Re: Подуват ли ви се краката???нови [re: cveti_3]  
Автор lideto22 (минаващ)
Публикувано06.08.05 21:14



О,поддуват се и още как!!А да ви попитам боли ли ви гърба,щото мен да.Дали е нормално.Имам чувството ,че от гърба ме боли и корема???



Тема Re: Имаме си бебченови [re: Teди]  
Автор pipi_67 (momagain)
Публикувано07.08.05 00:57



Честито и от нас, браво на лекарите, щом оцеляват и такива бебечета!!! Това в Бг ли е ?
Всъщност защо се чудя, като един от лекарите в Пирогов, където ходех на превръзки като ме нахапа кучето- мъж два метра и сто кила, разказваше, а и дрегите го потвърдиха- че се е родил в осмия кило и половина- майка му казвала колкото едно пиле- а човекът е около 45 годишен- та щом тогава е оцеля, какво остава за сега...
А за моите каръщини- обадих се на окушераката и тя каза, че ако бебка рита всичско е наред- и ето колко дни минаха, а тя ще ми издъни корема...
А иначе и моето бебе е с гръбче отдясно- и предишните дев бяха така и корема ми видимо се издува от там...
А твоето бебче, Блонди, си е първенец, така че нищо чудно новороденото да ти се вижда мъничко- то си е такова. дано всичко при тях да е наред... а защо се е наложило да го роди толкова рано- ако темата не е неудобна...?
Айде чао, че пак се разписах...Sorry




Тема Re: Имаме си бебченови [re: pipi_67]  
Автор Blondi (hohi)
Публикувано07.08.05 14:01



Пип,я не се ядосвай на онея смръдли от темата за плащането на докторите.И аз мислех да се включвам,ама то с безмозъчни и важни персони от голямото добрутро не можеш да се разбереш,само си тровиш нервите.Хич не им се връзвай и не спори,че започват да нападат много грубо и злобно.Ужасно се дразня така,но...има и такива в клуба,за съжаление.Радвам се,че всичко е ок с твоето падане,пази се повече,още малко остана.Ама ти остави моето бузесто бебече,ама за края на осмия месец да тежи само кило и двеста...ужасно е мъничко,но явно е имало проблеми отпреди това,виж,че и са го извадили,въпреки мизерния грамаж.Дано всичко е ок занапред.Аз бях в болницата да разглеждаме залите бременните булки за раждане и стаите и ни вкараха и в залата,дето са кувьозите.Колко са отзивчиви и любезни,направо не можах да повярвам.Ей така ни пускат навсякъде,бяхме 20 бременни (и 50 да бяхме,все тая за тях),всякакви националности и можехме да си разглеждаме навсякъде,всичко обясняват .Та мисълта ми беше,че видях ужасявящо мънички бебечета.Рекордьорчето беше една Теса,която се родила 900 грама,представяте ли си?Имаше снимки,то едно месеце с изхвръкнали костици и черепче с кожа,беше потресаващо.Но ние като бяхме там,то беше вече почти 2 кг,и пак си беше страшничко,та представям си 900 грама.Но казаха,че е ок и ще се оправи.Имаше и 4 бебенца,еднакви,от ин витро,родени по 2 кг и нещо всяко....горката им майка.И те бяха ок всичките,3 момчета и едно мимиченце.Много интересно беше.А другата седмица ще ни прожектират филм за раждането,аз досега не съм гледала как става.Цвети 3 ме кара да не ходя,а и аз си знам,че ще се шашна,ама пусто любопитство.Хайде,много се разписах.В сряда съм на преглед при мойта докторица,стискайте палци всичко да е ок със захарата,ще докладвам.Цунки-гунки на всички.



Тема Re: Имаме си нов терминнови [re: Blondi]  
Автор mam4e_mia (минаващ)
Публикувано07.08.05 16:08



В петък доктора ми каза ,че бебо ще си изпревари първоначалния термин поне с около 2 седмици и така отиваме за 11 септември / по ехографа/ но тъй като матката ми е много чувствителна и напрегната а шийката ми била доста поомекнала можело да го очоквам и по - скоро!Представяте ли се така се изпонашашках ,защото представете си той / доктора излиза в отпеск от 12август до 2 септември няма въобще да е в София и това доктора дето от 5 години ме наблюдава и включетелно вече веднъж съм раждала хри него.Каза ми че ще ме свърже с негов колега ако случайно бебка тръгне и той още не се е прибрал.И това на финала!
Толкова се хритесних защото все пак съм свикнала с него и му имах доворие ,а сега още не знам и кой доктор ще ми препоръча.
Корема почти постоянно ми е много стегнат и напрегнат въпреки че пия магнезии и това много ме хритеснява.Днес ще си приготвя и сакчето за родилното пък да става каквото ще
Дано да изчакам поне докатао се върне моя докторМоля ви стискайте палци!
А да ви попитам дали случайно и вие имате по - силно влагалищно течение.Аз бично по три пъти на ден си сменям бельото , много е неприятно.А в цялата суматоха в петък забравих да питам доктора , дали не трябва да му звънна и да го питам или е нормално.За съжаление не си спомням предния път как е било.
Оф много дълго стана ама имах нужда да си излея някаде тревогите дано не съм ви отегчила



Тема Re: Имаме си нов терминнови [re: mam4e_mia]  
Автор pipi_67 (momagain)
Публикувано07.08.05 18:36



Блонди, ето че Мамчето потвърждава писаното от мен в другата тема- плаща си , момичето, доволна е и познава лекаря, ама и той е човек и трябва да почива... е, добре, той предвижда, че може да е по- рани ще направи ннужното, ами ако стане по спешност?! Аиде да нсе се разводнявам и тук...
Ще разказваш за филма, а това , дето си видяла и много интересно- личи си че си в друг свят. Браво на медиците, щом спасяват такива мъничета! А мамчето с осемте кила в корема- не мога да си я представя?! Ама с един удар- ..... четири бебета!
Мамче, бъди здрава и не се притеснявай- ще те пратят в добри ръце, ти и без това си готова с приготовленията откога- откога, а и дамите излизат по- рано... Писана ти е Девичка, а не Везничка!
Майчета, има ли около вас много щети от наводненията?! Като ги гледам горките хора по новините и сърцето ми се къса- а мъжът ми веднага отбелязва- защото ние още не сме почнали да строиме допълнителната стая за бебето - виж, хората цял живот градили и един порой- и край, та вече не се шашкам толкова- не живеем в една стая, а в цяла къща, все ще се оправим дори и да не справим в тези дъждове...
Целувки на шаващите коремчета- моето вече играе ламбада....



Тема Re: Имаме си нов терминнови [re: pipi_67]  
Автор Blondi (hohi)
Публикувано07.08.05 18:52



честит ти нов термин,Мия,по-раничко,по-добре,какво има да се влачиш цели пълни девет месеца?И аз се надявам да понося към 2 седмици от деветия и да излиза вече бебо,ама...Божа работа,ще видим.Споко за доктора ти,всичко ще е ок,нали мисли за теб,това е важно,ще намери и подходящ заместник.
Течение и аз имам много,имя дни,когато цял ден нищо,но на другия ден заминават за пране 3 или 4 чифта гащи...досадно,но няма как.

Пип,ще разказвам,ще се постарая да съм максимално натуралистична,та да изпаднете и вие в паникааааа



Тема Re: Имаме си нов терминнови [re: Blondi]  
Автор lideto22 (минаващ)
Публикувано07.08.05 19:39



Мамче мия и при мен течението е по-силно и аз сменям по няколко пъти гащи.Навсичкото отгоре и гърба ме боли ужасно+това бебето така се опъва и подпира,че чак боли.Ужас-усещам му главичката толква ниско ,че направо имам чувството,че ме пробиват с тирбушон.вие имате ли такива усещания.И корема ме наболява,но поне боли тъпо и не се втвърдява с болка-нали тогава не е контракция.И все пак ме е страх-останаха още два дни до деветия-дано се задържим.
Раждалите мами-разкажете как започва раждането-дано поне от опит се подготвим.



Тема Re: Имаме си нов терминнови [re: lideto22]  
Автор Blondi (hohi)
Публикувано07.08.05 19:46



Лиде,и моето понякога така се опъва,че боли,много е гадно.Обикновено нощем,като ставам по 16 пъти да пишкам и все така се опъва,някакси настрани излизат две големи буци,уж се е обърнало,откъде две дебели буци отстрани-не знам.И моя корем ме боли,всеки ден,като за цикъл,пак вечер или нощем.За съжаление,са си контракции също.Но е нормално,след втората половина на 8 месец така си става,нормално е.Аз чакам девичката да дойде и тогава ще го пускам мойто.
Аз не съм раждала,но бъди сигурна,че няма начин да не разбереш кога започва,споко.Със сигурнсот ще узнаеш-или тапата ще падне.Ако не я видиш самата нея-ще имаш кафеникаво течение.Ще имаш тъпи болки в корема,които ще си останат с часове и ще се заислват,така че няма как да го пропуснеш.Такова чудо досега не се е случило.Още малко,на финалната права сме.Цунки



Тема Re: Имаме си нов терминнови [re: Blondi]  
Автор mam4e_mia (минаващ)
Публикувано07.08.05 20:14



голями сме сладурки!А да знаете какво ми се случи на мен? Малко ме е срам ,но все пак вече 9 месеца сме заедно та реших да го споделяКакто си говорих разни простотии с майка ми по телефона и се превивах от смях стана една беля не се осетих как но се изпуснах.Голям резил добре ,че бях самичка иначе ......За момент си помидслих ,че ми е изтекла водата.Абе какво ли още ни чакаБланди ти ще чакаш девичките да дойдат дано и аз ги изчакам ,че с тоя мой постоянно твърд и напрегнат корем!
Пипи ама и ти сновеш между септемврийските и ноемврийските мамиА иначе да почти съм готова с покупките и ме е налегнала една мания да чиста и подреждам.А малкия само ходи след мен и вади играчки В книгата която аз ползвам пише ,че енормално преди раждането да сме в такова състояние ама аз не искам още да раждам просто искам да ми ечисто и подредено
Леле дано не ме помислите за някое Ку ку първо се изпускам ,после някакви мании и фобии за чистото



Тема Re: Имаме си нов терминнови [re: mam4e_mia]  
Автор Aeona (sassy)
Публикувано08.08.05 09:30



...Миа, и аз имам такива проблеми напоследък...
...Кихнах...и ...пикнах...или като се изсмея малко по рязко пак...
...Много се смяхме с мъжа ми...ама няма как това са си малки проблем4ета, такива да ни са до края...

...Честито ти за новия термин, на последната консултация преди 2 седмици на мен ми казаха, че плацентата почнала да узрява с 2 седмици по- рано, пък и бебчето било по- голямо от седмицата в която съм, утре съм на ехограф и нищо чудно и моят термин да се промени за по- рано...ще ви разкажа подробности утре...

...Поздрави на танцуващите ви коремчета...



Тема Re: Имаме си нов терминнови [re: Aeona]  
Автор Blondi (hohi)
Публикувано08.08.05 12:05



Вярно са танцуващи...горките ние,дето служим за дансинг...
Изпускането е нормално.На мен засега не ми се е случвало,но повечето бременни около мен тук бяха така.Това не е много хубаво,защото говори за по-слаб перинеум и правете гимнастика,иначе след раждането е възможно това да продължи и да се усложни.Не е задължително,но все пак си го стягайте.Има съвсем лесна гимнастика ,има и малко по-сложна.Нали си ги знаете?Цунки



Тема Re: Имаме си нов терминнови [re: Blondi]  
Автор esbere ()
Публикувано08.08.05 13:42



Здравейте сладки коремчета,
Ние отдавна не сме писали, защото все щъкаме нанякъде, а сега движенията са по-трудни и остава време понякога! Ние вървим едрички, с 2 седмици се движим напред и много шаваме. Аз съм качила 10 кг., но гърбът страшно ме опъва. Карам мъжото да ме понамачка малко и леко ме поотпуска като че ли. и аз усещам ниско долу понякога натиск, може би главичката се понамества, може би са контракции незнам. През ноща не мога да мигна, лягам си към 2,3,4 сутринта спя по около 5 часа и съм супер свежа, странно Тази седмица сме на контролен преглед, а другата на триизмерен ехограф, с нетърпение чакам да видя действителните размери на бебо, така се вълнуваме. Иначе купихме почти всичко, остана корито, козметика, шишенца и биберон-залъгалка. Вчера бях на свиждане на една приятелка, тя роди секцио на 3 август, родилното е пълно момичета, лекарите се суетяха напред, назад че нямало достатъчно операционни зали за родилките, нека има бебчета. Засега това, по-късно ще пиша пак! Усмивки от нас!



Тема Re: Имаме си нов терминнови [re: Blondi]  
Автор esbere ()
Публикувано08.08.05 13:43



Измислихте ли имена на бебоците?



Тема Re: През Септември със колички да се преброиме всичкинови [re: Teди]  
Автор Blondi (hohi)
Публикувано08.08.05 19:25



Имената ги обсъдихме вече...така е,като скиташ...

Момочета,да помрънкам малко-както не ми е голям корема и както съм само със 7 килца напред,така взе да ми натежава и да ми писва.Нощем трудно се обръщам,ходя като патица ,не мога да се навеждам,като ям ми става тежко...Досадно ми е вече...



Тема Re: През Септември със колички да се преброиме всичкинови [re: Teди]  
Автор rosito_mama ()
Публикувано09.08.05 01:39



Марче,
къде се загуби мамчето? Да не би мъничкия Александър да си е вкъщи вече? Наред ли е всичко при вас?



Тема Re: През Септември със колички да се преброиме всичкинови [re: Teди]  
Автор Blondi (hohi)
Публикувано09.08.05 19:06



Лелеее,гледахте ли снимки от раждането,дето има един линк...аз направо си глътнах езика.Категорично няма да раждам!!!



Тема Re: През Септември със колички да се преброиме всичкинови [re: Blondi]  
Автор cveti_3 (член)
Публикувано09.08.05 19:41



Хи-хи казах ли ти да не гледаш..и аз така като видях един филм и 2 седмици бях категорична , че няма да раждам..после ми мина..споко ще те размине и теб



Тема Re: През Септември със колички да се преброиме всичкинови [re: cveti_3]  
Автор Blondi (hohi)
Публикувано09.08.05 19:52



подигравай се,подигравай се...пуснах ти бележка,я бързо да ми пишеш,чорло



Тема Re: През Септември със колички да се преброиме всичкинови [re: Blondi]  
Автор cveti_3 (член)
Публикувано09.08.05 20:39



Хи-хи и ме юркат даже...

Споко де споко ето пиша ти.....



Тема Blondi..права си :(нови [re: Blondi]  
Автор rosito_mama ()
Публикувано10.08.05 03:16



Най-доброжелателно бих посъветвала всички май4ета да не ги разглеждат. Едно е да го чуеш, друго да го видиш. Направо е отвратително, всичко ми се обърна. Не искам да раждам, отказвам се



Тема Re: През Септември със колички да се преброиме всинови [re: Blondi]  
Автор Teди (с Огънче)
Публикувано10.08.05 09:12



Аз таквиз неща не гледам



Тема Re: През Септември със колички да се преброиме всинови [re: Teди]  
Автор Aeona (sassy)
Публикувано10.08.05 10:06



...Споко бе мамчета!... аз се успокоявам с това, че няма да сме нито първите нито последните преминали през това (още повече, че някои от нас дори са преминавали веднъж през това изпитание)...

...Аз гледах един филм за раждането по СКАТ - предаването Биберон и плаках от радост за майката. Усещането дори през телевизора беше невероятно...Аз много бих искала да родя нормално, но заради диоптъра няма да мога най-вероятно. Сега ще пускам тема до варненските майки дали някоя може да ми пепоръча офталмолог за да си даде мнението за типа раждане. Ако някоя от варненските мамчета тук знае, да ми пусне бележка...

...А иначе вчера бяхме на ЖК, с бебка всичко е наред, развива се точно по термин така че казаха да не очаквам изненади...поне засега...Потвърдиха, че е момиченце и следващата седмица ми изписаха какви ли не изследвания ...от всички възможни отвори по тялото...ако разбирате какво имам предвид...

...Много цунки и гунки от нас!!!



Тема Re: През Септември със колички да се преброиме всичкинови [re: Blondi]  
Автор ana_mari (Варна)
Публикувано10.08.05 11:43



И аз ги разгледах тия снимки, хем съм раждала вече един път голям гнус ме хвана,че те по-дебели и космати не можаха ли да ги намерят,ужас!!!
Абе докторите дето ще ни гледат да му ми мислят , ние ще се радваме на бебчетата :)))



Тема Re: През Септември със колички да се преброиме всичкинови [re: ana_mari]  
Автор Mapчeтo (дразнеща)
Публикувано11.08.05 14:40



Здравейте, мацки!

Нещо много назад е паднала темата ни, бива ли такова отпускане! Стегнете се де! И стига сте мрънкали, че ви боли нещо, още малко остава, после ще е големия зор:)).
Моят мъник го изписаха по-рано, още на 4 август и същия ден отидохме на вилата на свекито, та една седмица загубихме там. Смело мога да кажа, че на почивка с бебе - нЕма такова животно, хем свекито поемаше детето докато бях на плаж, ама нощем....Уау, уморително! Поне 3-4 дни трябва да реанимирам:)).

А какъв е този линк с гнусните снимки?

Целувам ви по големите коремчета и чакам скоро компания за моя бебок:)).



Тема Re: През Септември със колички да се преброиме всичкинови [re: Mapчeтo]  
Автор lideto22 (минаващ)
Публикувано11.08.05 15:41



Абе момичета-аз да попитам пак за болежките.Някой боли ли го коремчето ниско долу.Щото на мен от няколко дни -все си представях че така боли при контракции-ама болката е постоянаа и вечер се усилва.Днес се гледах в едно огледала-направо ми се е откроила една черта отдолу-сигурно до там е стигнал бебока.Доктора каза ,че такива болежки били нормални-главичката натискала надолу-ама не могга да разбера сега контракциите ми болезнени ли са или не са



Тема Re: През Септември със колички да се преброиме всичкинови [re: Teди]  
Автор cveti_3 (член)
Публикувано11.08.05 15:42



Хей здравейте..какво е това затишие?? Да не сте отишли на море и само аз да съм тук пред компютъра

ето аз днес няма да се оплаквам. Бяхме на тонове . Всичко ОК. Направиха ми всякакви изследвания на кръв и течности цитирам "от всички възможни дупки". За сега сме ОК.
Седим и чакаме бебо да реши да тръгне.
Днес таткото за първи път влезе с мен в болницата да слуша тонове и се уплаши от обстановката и почна да ме пита сигурна ли съм , че искам да раждам в държавна болница....Миличкият. аз явно вече за девет месеца свикнах, че е всичко като за пред ремонт, но пък вижда , че е чисто т.е поддържа се хигиена , а това е важно...

Вашите татковци какво мислят по въпроса??

Иначе корема ми се нацепи със стрии оттдолу
Отивам да си купя разни скъпи кремове и да се мажа..Все се надявах, че ще ина с нещо по-евтинко и разни олия ама уви....
При вас как е??
Избиват ми и страшно многи бемки по корема (малко по-светли са от обикновенните) , като някои от тях са релефни. Такова пък чудо не очаквах. Мамите с опит дали могат да кажат дали това всичкото ще изчезне след раждането или си оставам така с грозна кожа ??

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от cveti_3 на 11.08.05 15:43.</EM></FONT></P>[image][/image]

Редактирано от cveti_3 на 11.08.05 15:44.



Тема Re: През Септември със колички да се преброиме всичкинови [re: cveti_3]  
Автор Blondi (hohi)
Публикувано11.08.05 20:01



Лиде,и мен ме боли корем.ВСЯКА вечер и ВСЯКА нощ.Като за мензис,търпимо,но все пак си боли.Пиех но-шпа,ама вече спрях,няма смисъл.Явно е нормално.

Цветке,ако корема вече ти се е нацепил,коки,няма да ги заличиш сега,козо.Мажи нови да не дойдат.Аз не съм се сдобила още нито със стрии (брр,дано ме подпинат,мажа се само с обикновени лосиони за 2 и 50... Авент по-добри ли са от Мустела 9 месеца?
И бенки нямам,но имам една тънка кафява черта от горе до долу на корема.Ама тя знам,че тя после ще изчезне.Цветанкеее,бенките и стриите,за съжаление,няма да изчезнат.Ти от кои стрии имаш,Има едни като седефени,те са тънки и леко бляскат,не са много гадни и забележими.Другите са кофти-дето са дебели и леко лилави,дано не са ти от тях,те много се виждат.Но при всички положения ще си останат,за жалост.Бенките също.Пак за жалост.

Марче,снимките са в темата "снимки и видео от раждането".Гаднички са,но давта предства.Хем ме беше гнус,хем интересно.

Редактирано от Blondi на 11.08.05 21:09.



Тема Re: През Септември със колички да се преброиме всичкинови [re: Blondi]  
Автор Kitke (Bube)
Публикувано11.08.05 21:35



Здравейте момичета, по всичко личи че и ние няма да устискаме до септември,
в понеделник си взимам болничния и в другия понеделник най- вероятно ще сме в болница за планово секцио.
Някак си не съм готова още и ужасно ме е страх
Стискайте палци



Тема Re: През Септември със колички да се преброиме всичкинови [re: Kitke]  
Автор lideto22 (минаващ)
Публикувано12.08.05 00:35



Блонди,кефиш ме с хладнокръвието си-ти сигурно си единствената първескиня,която приема толкова споко нещата.напрво ти завиждам-поне можеш да се наслаждаваш на бремеността си-а за мен си остава най-стресовия период от живота-аз съм си доста безгрижна,а откакто съм бремвенна съм постоянно претиснена за нещо.Ще си изнервя бебчето....А бе моя доктор каза,че било нормално,ама все пак ме дофи-то си боли -аз така си представях родилната болка-дали е друга???
Китке-защо си с планово секцио-ти може и да си споделяла причината,ама не си спомням
Цвети-аз се нацепих по дъто,по краката,по циците-сега остава и по коремаНяма да ти казвам що кремове съм измазала.ВСе ми се ще да сии купя Мустела-възстановяващия крем,ама все не мога да отделя парички.
Блонди-тук във форума харесват много Мустелата,аз лично заложих на Бубшен за бебо-аз пък се двуомях между бубшен и Чико-ама накрая реших за начало да си взема Бубшен,а после ще пробвам и други.



Тема Re: През Септември със колички да се преброиме всинови [re: cveti_3]  
Автор Teди (с Огънче)
Публикувано12.08.05 09:23



Здравейте, мацки

Лиде, болките са нормални - бебо се намества да излиза. С Оги ме болеше доста повече, затова аз сега съм в другата крайност - чудя се дали е нормално да НЕ ме боли .

Цвети, за бенките съм писала и друг път - на мен ми се появиха бенки (като възелчета) с цвета на кожата по врата и раменете. След раждането изчезнаха. Сега пак са ми се появили и очаквам отново да паднат. Не ги третирам с нищо.
Да не те разочаровам, ама стриите може и да не се повлияят от скъпи кремове. На мен миналия път ми се появиха стрии около пъпа две седмици преди раждането (мазах се с бебеко олио). Засега нямам нови (мажа се с кремчето на Дева), но пък имам 4 седмици до термин.
Всичко е до кожа и до ген, кремовете помагат съвсем малко.

Китке, много ще ти стискаме палци за секциото!!! Погледни нещата от хубавата страна - ще гушкаш бебче по-рано Всичко ще бъде наред, не се притеснявай!

А Блонди и мен много ме кефи, с удоволствие чета постингите й. Винаги са много позитивни и ме карат да се чувствам по-добре
За козметиката - аз няма да купувам никаква. Взела съм бръснарски сапун и едно шише зехтин, това ще е "козметиката" на беба за начало



Тема Re: През Септември със колички да се преброиме всинови [re: Teди]  
Автор Kitke (Bube)
Публикувано12.08.05 10:11



Благодаря ви за подкрепата, Теди съветвам те да не изключваш от козметиката крем против подсичане. Абсолутно съм сигурна че ше ти е мноооого необходим. Вземи baby tan, струва левче а е вълшебен. От зехтина някои бебчета са алергични (като моя син), а бръснарския сапун не е много по-евтин от обикновено сапунче "Бебе"

Секциото се налага поради ред причини, най вече защото матката ми е рязана преди 2 год. когато се роди дъщеря ми и едва оцеля. Има опастност от перфорация тъй като стария шеф е много разпънат

Все пак ще съм влязла в 9 месец и се надявам всичко да е ок



Тема Re: През Септември със колички да се преброиме всинови [re: Teди]  
Автор cveti_3 (член)
Публикувано12.08.05 10:27



Днес като, че ли всички сме на лице.

Аз странното е , че нямам никакви болки. Откакто съм в 9 месец освен големият корем и чувството за прерастягане на кожата (което е логично) нищо ми няма. И аз като Теди се чудя дали е нормално. Но лекаря каза, че бебо е ОК и съм доста спокойна. Започнах дори да спя по-добре през ноща.
вие как сте?? Аз май се оказах от бременните , които колкото са по-бременни толкова по-добре се чувстват.

Ох , Теди, ти направо ме успокои. Да като възелчета са бемките и са доста по -светли от нормалните такива (които си имам по рождение) и бемките и стриите ми се появиха 2 дни след като влязох в 9 месец. Не знам дали има връзка , но точно тогава и смених скъпия крем с чико крема. Може да е случайно съвпадение.

наясно съм , че е кремовете помагат малко ама пак е нещо мен просто ми е ОГРОМЕН корема та се очакваше де,а аз все се надявах да ми се размине....

Лидето, как го преживя това нацепване??? Не знам аз тежко го приемам , защото иначе имам много чиста кожа и наистина не съм имала проблеми до сега. Винаги много съм харесвала кожата си , а сега колкото по-бременна съм все по трагично става. Цялото ми лице е в акне (а ще ми разправят , че майките чакащи момче се разхубавявали! ), козметичката ми милата е в шаш и паника какво да прави . Ами как няма да е като тя такова нещо при мен не е виждала.

Хайде целувки от мен отивам малко на разходка преди да са настъпили жегите...


Аз честно да си кажа съм се подготвила и с Мустела крем и с зехтинче преварено за бебо , както и съпун бебе. Пък ще видим кое бебо ще хареса. Все пак нямам представа , каква ще е кожичката му.

Китке, стискам палци за секциото!! Всичко ще е ОК . Сигурна съм.[



Тема Re: През Септември със колички да се преброиме всичкинови [re: Teди]  
Автор lideto22 (минаващ)
Публикувано12.08.05 14:30



Цветке-въобще не съм го преживяла-просто незнам как да се справя.Тук в темата почетох за някакъв мног скъп крем,който наистина ги заличавал-ако го намеря ще го пробвам.
Пък ако знаете -както си седя на компютъра-бебока така ме срита,че чак издаде шум като пльокане-на някой случвало ли му се е!!



Тема Re: През Септември със колички да се преброиме всинови [re: lideto22]  
Автор Teди (с Огънче)
Публикувано12.08.05 16:48



Лиде, това пльокане и аз го чувам от време на време



Тема Re: През Септември със колички да се преброиме всинови [re: Kitke]  
Автор Teди (с Огънче)
Публикувано12.08.05 16:53



О да, забравила съм да напиша кремчето. Вкъщи заради Оги все още винаги имам зеленото Бочко.
Зехтинът и бръснарския сапун бяха единственото, което ми разрешиха да ползвам за Оги (той е с алергия и беше с много силен атопичен дерматит), затова като начало ще ползвам само тях и за беба.
Дано понесе зехтина, за първи път чувам за алергия към него
А бръснарското сапунче даже е по-скъпо от обикновените бебешки.


Цвети, появата бенките и смяната на крема е съвпадение. Възелчетата се появяват от хормоните през бременността. Аз кожата на врата и раменете с нищо не я мажа, а пак ми се появиха.
Да ти кажа как падат, за да не се ошашкаш - първо потъмняват леко, после стават тъмно кафяви и накрая падат самички. Опитай да не ги пипаш и не ги третирай с нищо специално.



Тема Re: През Септември със колички да се преброиме всичкинови [re: lideto22]  
Автор cveti_3 (член)
Публикувано12.08.05 17:40



Ами , Лидето, този скъп крем е Biotherm и аз точно него спрях. 50 лева е, а аз понеже ставам огромнна вее и го свършвам за 15 дни. Затова и го спрях малко да почина финансово и то какво стана??? За заличаването още не нам ,но със сигурност докато мажех с него нямах една нова стрия! Старите обаче си стояха!!!



Тема Re: През Септември със колички да се преброиме всичкинови [re: cveti_3]  
Автор mam4e_mia (минаващ)
Публикувано13.08.05 13:39



Здравейте и от нас след поредното пхрибиране от болницата!Отново бях за около седмица за задържане а сега пак съм си във вкъщи с един куп лекарства.Гадост ама какво да се правиНа всичкото от горе трябва да остискам положението поне даокъм 2-3 септември ,че чак тогава моя доктор си идва от моретоИначе сега се чувствам що годе спокойна.
В понеделник мисля да ида за последните неща които ми остана да купя за бебока иначе сме почти готови с повечето приготовленияУтре ще изпратя баткото на море с баба му и дядо му и ще имам 10тина дни да си почина.
От това залежаване и ядене от скука съм качила около 2 кг за седмица и вече ми станаха +12 направо отчайващо .А за стриите аз ползвам на Биотерм крема и го редувам с един друг на Дарфен ,но въпреки всичко ми се появих много , много повече от първия пътАма това да ми е проблема.
Знам мнаго ефективен начин за премахването им изпробван и за това не се притеснявам.Нарича се "Изи пил" и се прави от дерматолог или козметичен хирург.От3- 4 процедура се сдобиваш с чисто нова кожа .От опит го знам.Това е вид химически пилинг който има за цел да премахне горния слой кожа и да помогне да се образува чисто нова на нейно място.Но е болезнено въпреки ,че се прави с локална анестезия , след това стоиш около два дни увита в найлоново фолио.Процедурата се повтаря веднъж в месеца.Ако ви интересува ще ви дам телефон и кординати на доктори които го правят.Няма страшнвсе пак сме в 21 век.А доколкото знам и лазера вършел работа ,но виж това не съм го пробвала.



Тема Re: През Септември със колички да се преброиме всинови [re: Blondi]  
Автор Heмиpницa (вече мирясала)
Публикувано14.08.05 20:55



Немирнице,защо вече си мирясала???Нали ми беше обещала,че няма да мирясваш?

Здравейте мамчета, как сте?

Блонди, взех си поука от забележката ти и веднага отпраших за Бургас предната събота. Някой ще ме обявят за луда, знам. Ама като ме стегна шапката, какво да правя?И така, събота, рано сутринта, на 6.08 тръгнахме с колата за Бургас и след нас затвориха магистрала Тракия заради проливните дъждове. Бях на задната седалка, отрупана с възглавнички, дори си поспах. Цяла седмица се глезих - кафенце с аверки, шопинг курсове, разходки в морската....кефффффф Жалко, че свърши.
И днес се прибрахме в София.

Утре ще ходя да си взема готовия болничен лист 45 дена преди раждане.

Аз съм много добре, чувствам се отлично, бебо не ми тежи и не ме боли никъде. Досега съм нямала контракции. В Бургас свекито ме заведе при д-р Георгиев - aкушер-гинеколог на преглед, бебо се бе обърнал с главата надолу. Всичко си беше ОК. Ние се развиваме засега като по учебник, много й се кефя на тая бременност....
Чета тука едни страхотии, дето сте писали докато ме нямаше...Споко, всичко е заради нашите сладки малки бебета. Ще траем, май няма друг начин.

Нямам нито една стрия все още и дано така остане де. Мажа се само с кремовете на Мустела 9 месеца.

Да питам ТРИ ВЪПРОСА:
1. Избрахте ли вече педиатър за бебо?
Аз съм се насочила към 17 ДКЦ- д-рките Галина Шопова, Бойка Иванова или Жулиета Колева или 22 ДКЦ - д-р Евгени Крайселски. Ако знаете или сте чували нещо за тях от близки или познати мами, ще съм Ви много благодарна да го спеделите с мен.

2. Когато почнем да получаваме майчинските от 130 лв., кой ни осигурява здравно?
Попаднах на следното в сайта НЗОК -

- За лицата, които работят по трудови правоотношения, по договори за управление и контрол на търговски дружества или са членове на кооперации, и които получават парични обезщетения за временна неработоспособност поради болест, бременност, раждане и за отглеждане на дете, дължимата осигурителна вноска е в размер 4,5% и е за сметка на осигурителя.
Вие разбрахте ли нещо от горенаписаното??? На мен работодателя ще ми внася на карта тия 130 лв., ама пак не разбирам кой ще ми плаща осигуровките??? Те от тези 130 лв. ли ще се приспадат или аз трябва да търча по институциите да си внасям туй-онуй........

3. По какъв начин ще изварявате шишетата на бебо?
Познати мами ми споменаха за стерилизатор на Авент или хапчетата на Чико. И сега съм раздвоена на кое да се спра. А вие????

Остана да накупя още дребни неща за бебо - козметика, гребенче, ножички, термометър и прочие. Това със зехтина мисля да си го спестя.

Засега това е от мен. Цунки



Тема Re: През Септември със колички да се преброиме всинови [re: Heмиpницa]  
Автор Blondi (hohi)
Публикувано14.08.05 21:20



Само за изваряването ще се изкажа-и аз зяпах на Авент вариантите,но освен,че са много скъпи,друго интересно не видях-за микрото е най-обикновена пластамасова кутия,а кутии за микро-колкото искаш и не за 150 лева...Хапчетата са лесен вариант,но трябва мнооого внимателно и обилно после да ги плакнеш.Аз ще соатана на стария и прост вариант с изваряването-първо,че няма да ми струва абсолЮтно нищо и второ,че няма да изварявам месеци наред-само първите два и толкоз.Много пари за 2 месеца за кутии не ми се дават,не виждам смисъл.Пускам ги на газта за 20 минути и са готови.



Тема Re: През Септември със колички да се преброиме всинови [re: mam4e_mia]  
Автор rosito_mama ()
Публикувано15.08.05 06:50



mam4e_mia,
на мен ми се появиха няколко стрии по гърдите още в началото. Ще ти бъда много благодарна ако ми дадеш кординати на козмети4ки, които правят този вид пилинг. Дали е подходящ за всяка зона? Със сигурност ще се постарая да премахна тези стрии, но ми се иска да подбера най-подходящият метод.
Мерси предварително

Редактирано от rosito_mama на 15.08.05 06:54.



Тема Re: През Септември със колички да се преброиме всинови [re: Heмиpницa]  
Автор Teди (с Огънче)
Публикувано15.08.05 10:05



Добре дошла
Явно чудесно си си отпочинала - БРАВО!!!

1. Ние ще запишем бебето при педиатърката на Оги.
2. Не знам след промените кой се грижи за осигуряването, но със сигурност НЕ си ти.
3. Когато се роди Оги, колежките ми бяха събрали пари и от тях си купихме стерилизатор за микровълнова на Авент и пак ще ползвам него.
Предложението на Блонди за обикновената кутия е много добро



Тема Re: През Септември със колички да се преброиме всичкинови [re: Teди]  
Автор Aeona (sassy)
Публикувано15.08.05 12:40



...Здравейте и от нас!...
...засега всичко върви нормално и моето бебче се е наместило вече от няколко седмици с главата надолу и не се е обръщало...
...Предстои ни много тежка седмица обаче, с много изследвания и с така плашещия ме преглед при офталмолога. Много се притеснявам, ако някоя от вас мамчета е минала през този преглед да ми драсне една бележка и да ме успокои, че чувам много неприятни работи...

...Поздрави от нас и стискайте палци!



Тема Re: През Септември със колички да се преброиме всичкинови [re: Aeona]  
Автор mam4e_mia (минаващ)
Публикувано15.08.05 15:14



За стриите.Маниполацията се прави от лекар , а не от козметик. И да ще ти ги пусна на бележка кординатите.
Днес взех голямото решение.Теглих му една на моя доктор и се свързах с един друг в правителствена болница.Платих си такса и се регистрирах там .Много внимателен и общителен човек и най - вече отговорен , а не като този моя досегашния да замине в отпуск точно в 9тия ми месец и да ми наблъска една торба с лекарства за задържане , ама не това е важното ами отношението .Човек си мисли ,че като си плаща и то много чак ме есрам да пиша колко ще получи някаква сигорност ама уви не ти е гарантирано нищо.
Както и да е ! По важното от нас е ,че ще си пием лекарствата още 10-14 дене след което ще спираме всичко и ще чакам раждането.До към 10 септември ще си имам бебче.Поне така прогнозира доктора абе от към 22,23 ангуст ми спира всички лекарства и ще видим какво ще е положението.Днес го видях маничето сладко беще си засмукало палчето и се кокореше почти не мигна.Ама ако знаете какъв апарат имиаха само казаха ,че бил единствен на балканите такава картина все едно го гледах на живо , а то милото така си беше вирнало нослете .Абе за малко да пусна и някоя сълза ама устоях.Болницата е много приятна като атмосфера и ми подейства доста успокояващо въпреки ,че не това е най важнотоОф и тежим кам 2,500 кг. според доктора ще го докараме до към 3 и нещо за тези 2 седмици.
Е това е от нас.



Тема Re: През Септември със колички да се преброиме всичкинови [re: Aeona]  
Автор milena* (Варна)
Публикувано15.08.05 15:59



Защо се притесняваш от този преглед? Нещо специално ли ще ти правят? Аз съм ходила миналият път, прегледа не беше нещо особено - раззшириха ми зениците и оглеждаха окото отблизо. Доколкото знам се гледа дали би издържала ретината на повишеното налягане при напъните.

Златко -16.03.03 г.



Тема Преглед при офталмотоогнови [re: Aeona]  
Автор cveti_3 (член)
Публикувано15.08.05 18:27



Ами ако си си слагале лещи някога, чувството е все едно някой ти слага леща в продължение на няколко минути, като пътьом ти свети в зеницата. ПО-скоро светлината е дразнеща най-вече.

За съжаление не мога да те успокоя, защото аз го възприех като крайно некомфортно (много мразя други хора да ми бъркат в очите). Но мога със сигурност да кажа , че се търпи.

Редактирано от cveti_3 на 15.08.05 18:28.



Тема Re: През Септември със колички да се преброиме всинови [re: mam4e_mia]  
Автор rosito_mama ()
Публикувано16.08.05 03:16



Мерси за координатите предварително:)
А на теб и беб4ето 4естит ви нов доктор. Имам приятелка раждала в правителствена и е много доволна. Май съвсем скоро ще си имаме нови беб4ета. Ние бяхме 2,500кг преди 2 седмици, ве4е сигурно сме над 3, но за съжаление тук не гледат всеки път на ехограф и няма май да имам нови размери до раждането 4ак



Тема А ние 4акаме снимкинови [re: Mapчeтo]  
Автор rosito_mama ()
Публикувано16.08.05 03:20



от първата ни мама и малкото ангел4е Разбрах, 4е се храни добре и вси4ко е наред, радвам се 4е така бързо ви изписаха Надявам се скоро да ти задаваме въпроси като на една опитна мама



Тема Re: А ние 4акаме снимкинови [re: rosito_mama]  
Автор Teди (с Огънче)
Публикувано16.08.05 09:04



Ей, само такива новини да се чуват. БРАВО на юначето!



Тема Re: Преглед при офталмотоогнови [re: cveti_3]  
Автор Aeona (sassy)
Публикувано16.08.05 10:11



...Аз съм с лещи от около 5-6 години, а очилата са ми леко счупени (от работа все нямам време да си поръчам нови), та тъй като на прегледа ще съм без лещи, а и докато отида дотам, дискомфортът ще е двоен ...Благодаря ви момичета за куража, вече искам този четвъртък да минава и да се успокоя...

...Поздрави на всички сладурани...



Тема Re: Преглед при офталмотоогнови [re: Aeona]  
Автор 3лaBeщицa (минаващ)
Публикувано16.08.05 12:13



Аеона, защо ще ходиш без лещи? Аз отидох, носих си разтворите и контейнерчетата, свалих си ги, след това си ги сложих отново, проблеми нямаше. Не бих искала да вървя като сляпа по улиците - ужасно е да съм свикнала да виждам и изведнъж да остана все едно без очи.




Тема Re: Преглед при офталмотоогнови [re: 3лaBeщицa]  
Автор Aeona (sassy)
Публикувано16.08.05 16:20



...Защото ми казаха, че окото трябвало поне един час преди прегледа да се нагоди без лещи...Какво да ги правиш разни лекари разни мнения



Тема Re: През Септември със колички да се преброиме всинови [re: Teди]  
Автор Heмиpницa (вече мирясала)
Публикувано17.08.05 10:32



Теди, относно втория въпрос с осигуровките....
Питах и нашата счетоводителка. Тя ми каза, че през бремеността плащаш само здравна осигуровка 6% от 130 лв., които ти дават. Т.е. че на карта реално ти внасят ~122 лв. Демек ти си плащаш осигуровките. В сайта на НЗОК пише пък 4,5%.
Сега ще драсна и в клуб "Счетоводство", за да попитам....Но май излиза, че ние пак сме ощетени. Не че съм за някакви си 130 лв., ама яд ме хваща...Как самотни мами се оправят с тия мизерни пари и гледат детенце, умът ми не го побира???


Не мога да се реша каква козметика да взема за бебо - на Мустела или на Бюбхен. И от всичките изброени продукти, кои ще са ми на първо време належащи. Дайте идея, плс???

Цунки
Нем



Тема Re: През Септември със колички да се преброиме всинови [re: Heмиpницa]  
Автор Teди (с Огънче)
Публикувано17.08.05 12:17



Много ще е грубо, ако наистина е така... добре, че досега не съм знаела
То май вече сме свикнали да сме прецакани, поне не се е налагало аз да вися по опашки, за да си внасям осигуровки.
Пиши, ако получиш повече инфо.

От Бюбхен и Мустела аз съм чувала по-добри отзиви за Мустела. Тази козметика обикновено се понася добре и от деца с атопичен дерматит.
Трябва да имаш измиваща, овлажняваща и козметика против подсичане. За начало е достатъчно от всяка по едно, няма смисъл да се зариваш от шишенца



Тема Re: През Септември със колички да се преброиме всинови [re: Teди]  
Автор Heмиpницa (вече мирясала)
Публикувано17.08.05 12:26



Писах в клуб Счетоводство - 4,2% за сметка на рабодателя....
Ще се побъркам вече...Всеки, който питам ми казва различни проценти и варианти. Ама аз няма да оставя така нещата ...мдам

За козметиката - аз ползвам Мустела в момента и нямам нито една стрия и затова може би ще се насоча именно към тази марка. Мисля, че за начало шампоан-пяна за новородени, хидра-бебе тяло и кремчето против подсичане да взема. Тези три неща според мен са напълно достатъчни, поне след преглед на темите из форума за бебешката козметика.
От аптеката ли се взимат спирт и лепенките за пъпчето и клечки за ушички?



Тема Re: През Септември със колички да се преброиме всинови [re: Heмиpницa]  
Автор Teди (с Огънче)
Публикувано17.08.05 12:30



Аз предпочитам да купувам от аптеки.
Спирт и клечки за уши ще ти влязат в употреба, но си помисли дали ти трябват лепенки за пъпче (пъпчето може да падне още в родилното).



Тема Re: През Септември със колички да се преброиме всичкинови [re: Teди]  
Автор Blondi (hohi)
Публикувано18.08.05 20:43



Момичета,къде се попиляхте???Раждате ли вече???Да няма нови бебета,Хайде,време е.Темата ни се запиля назад и реших да я изкарам в челните редици,където й е мястото.На мен взе да ми писва вече,честно да ви кажа,искам да се отърва от тоя ъумбак.Същевременно ме е шубе от раждането,да не говорим за после..какво ще го правя това бебе? Мъчат ме какви ли не въпроси,трудно спя нощем,имам си редовно контракции,но не и индикации за скорошно раждане,а така ми се иска вече.Кажете вие как сте,какво ново.Аз гледах в болницата как ражда една жена,беше интересно и доста ми се видя странно.Не беше гадно,но..малко като нещо извънземно,необяснимо...плашещо е,определено.Искам да минава и да спра да го мисля и да се притеснявам.Целувки по тумбаците.Аз не дебелея повече от 7-те ми кила,обаче шкембето ми взе да расте...



Тема Re: През Септември със колички да се преброиме всинови [re: Blondi]  
Автор rosito_mama ()
Публикувано19.08.05 01:26



Наистина вси4ки по4наха да се губят нещо. Аз напоследък съм ту на вълна искам да раждам колкото се може по-бързо, ту на "ама ще ми е мъ4но да си нямам корем4е". Доста е странно, но ям по-редовно от всякога, а в4ера като ме изтеглиха се оказа, 4е съм отслабнала. До момента равносметката е +5.5кг. Малко са, но аз се 4увствам добре, бебо наддава пове4е от добре, така 4е не се притеснявам Все по-4есто запо4вам да си задавам въпроса дали ще се справям с бебето, но пък имам ли избор? Онзи ден си купихме коли4ка и съм много доволна, понеже наистина много много се измъ4их с това решение. Надявам се да съм доволна като запо4на да я използвам.
Мдам....раждането. Аз ту се страхувам много, ту се успокоявам. Има ли някоя мама, на 4ието раждане ще присъства таткото? Тук вси4ки татковци присъстват и нашия се готви ама да видим как ще му понесе накрая
Апък за съня не ми говори. Състоянието ми е пла4евно. Изобщо не мога да заспивам. Обикновено след дългоо въртене заспивам между 4-6....после ставам м/у 12-3. Изобщо никакъв режим. Имам контракции болезнени+безболезнени и 4ести болки в кръста и много силни долу в таза. Но и това си е в реда на нещата.
Днес ще пера и подреждам дрешките и куфара за болницата Така 4е се захващам.
Цунки на тумба4етата и от мен



Тема Re: През Септември със колички да се преброиме всичкинови [re: Teди]  
Автор 3лaBeщицa (член)
Публикувано19.08.05 02:08



Май наистина се позагубихме. И май всички имаме голям мерак да раждаме. Аз поне нямам търпение. Вера бях при доктора на консултация - то човек трябва да му мъкне думите с ченгел от устата. Само като го питам нещо и чувам "ами нормално е", "ами както трябва е" - и май това беше. Скара ми се, че съм отслабнала - всъщност от седмия месец до сега съм отслабнава с 2 кг - за цялата бременност равносметката ми е към 4 кила и половина. Но пък не е за сметка на бебето, отговора за него също беше "нормално е". Каза ми да ям повече , ама с тия проблеми изобщо не ми се яде. Пък като почна - и след половин филия хляб стомаха ми е препълнен и не ми се яде повече. Май на ден изяждам по две филии с хляб, намазани с майонеза и останалото време диня - това е единственото нещо, което ми се яде.
Майка ми поне вече престана да ми се обажда и да ме кара да махам бебето, всъщност не се обажда изобщо - дори на именния ми ден в понеделник с баща ми не се обадиха да ме поздравят. Но какво да се прави - човек не си избира роднините.
На мене също не ми се спи - по цели нощи стоя на компа, лягам си сутрин, ставам към обяд - и май пак на компа - абсолютна скука - нямам какво да правя.
Момичета вие как сте? Напишете де, как са коремчетата, как са бебчовците, да не би да се е появило още някое бебче и да сме го пропуснали?




Тема Re: През Септември със колички да се преброиме всинови [re: Blondi]  
Автор Teди (с Огънче)
Публикувано19.08.05 09:43



Тук сме, тук сме
Не съм чула за нови бебчета, но предполагам скоро темата ще се напълни с бебшки новини и честитки

Аз си ходя чинно на тонове, беба се чувства отлично и се наслаждава на последните коремски дни Остават ми само три седмици до термин и някак ми стана мъчно, че всичко свършва. В същото време вече нямам търпение да гушкам бебе, та се люшкам от едната крайност до другата .
За спането - спя много. Трудно се местя от една страна на друга и се разсънвам по време на "упражнението", но после пак си заспивам. Килограмите ми тежат, но се вижда краят и с това се успокоявам.
Последните два месеца на първата бременност умирах от болки в кръста, сърбежи по кожата, непрекъснати контракции, а сега ми няма нищо... даже не ми се подуват краката. Вече се чудя дали е нормално да не ме боли нищо, ми нали беба трябва да се намества, за да излиза

Готови сме с покупките, всичко чака подредено в шкафа. Раждането хич не го мисля - със сигурност ще е различно от представите ми, затова не се настройвам предварително.
Ми май това е всичко... остава ни само да чакаме
Пишете



Тема Re: През Септември със колички да се преброиме всичкинови [re: Blondi]  
Автор pachikrak (гъба)
Публикувано19.08.05 10:33



Момичета, аз съм доста по-назад от вас, но ми е интересно и всеки ден следя темата и очаквам добрите новини .
Предполагам, че и мен ще ме обхване същата паника като наближи момента, но щом сте я докари до тук, няма какво да му мислите повече .
Успех и спокойствие от мен и чакаме отчетите.



Тема Re: През Септември със колички да се преброиме всинови [re: Teди]  
Автор Mapчeтo (дразнеща)
Публикувано19.08.05 11:11



Здравейте и от мен!

Нямам търпение да се родят още бебета:)). Много съм развълнувана. Дойде и нашия ред, така да се каже:)).
Дали наистина вече нямаме някое бебенцо избързало няколко дни преди термина си?

Иначе аз съм малко болна и ме е страх да не заразя бебето.

Айде, целувки от мен. Отивам да спя



Тема Re: През Септември със колички да се преброиме всинови [re: rosito_mama]  
Автор Blondi (hohi)
Публикувано19.08.05 11:23



Да,и нашия татко ще присъства.Тук ако го няма е странно и даже нередно.Участва усилено в раждането,облечен е като доктор,реже пъпната връв,вади бебето за раменцата,като се покаже,абе,ужас,ще погина от срам,ама на него много му е мерак.
И аз имам непрекъснато болезнени контракции,ама им свикнах и не им обръщам внимание.



Тема Re: Момичета от Пловдивнови [re: Teди]  
Автор 3лaBeщицa (член)
Публикувано19.08.05 14:06



Утре организираме срещичка от 11 часа на "Скалата" - ако желаете и имате възможност елате - мисля, че лесно ще се разпознаем - организацията е от майките, които ще раждат септември, а не може да се отрече, че вече сме доста забележителни




Тема Re: През Септември със колички да се преброиме всичкинови [re: 3лaBeщицa]  
Автор Aeona (sassy)
Публикувано19.08.05 14:09



...Хей Вещерке радвам се, че се е нормализирала ситуацията. Не му бери грижа, бебето е по-важно от техните глупости. То си е за тяхна сметка...И аз кисна на компа, главно игрички, понякога пове4е отколкото трябва и малко се притеснявам за бебо, излъчвания и такива работи, ама както ти каза скукаааааааа. Та да и се порадваме на тая скука докато я има, че като дойдат малките торпедца...

...Прегледът при офталмолога мина много добре, но все пак се потвърди това, което очаквах. Не съм 100% за секцио, но с моя диоптър е препоръчително, затова сега се настройвам психически...
...Минаха и трийсетте хиляди изследвания, които ми бяха насрочили...сега чакаме резултатите дано всичко е наред...
...И аз не мога да спя, тежи ми тумбачето, а така искам да разбера колко тежи бебчето ми...но на ехографа на лекарката при която ходя нямало възможност да ми каже теглото. Стори ми се странно ама хайде...

...Цунки от нас...



Тема Септемврийски бебетанови [re: 3лaBeщицa]  
Автор cveti_3 (член)
Публикувано19.08.05 14:50



Здравейте мамчета!!
Аз уж трябва да съм от първите за септемви ама така като чета нямам нито един от симптомите, които имате. Тази нощ имах цяла една контркция и то безболезнена. Вече ми се иска да гушкам бебо, а от друга страна и ме е малко страх от раждането, нали ми е за първи път и се чуя как ще е , ще се справя ли, всичко ли ще е наред и така.
Иначе се чувствам прекрасно ходя постоянно на разходки и нищо ама нищо не ме боли. От една седмица даже спя като пън през ноща след 12.
Предишните месеци бях като сумномбул , не можех да спя, а сега направо толкова нормално се чувствам (е, ставането до тоалетната си е неизбежно) ,че направо ми е странно. Единственото което ми напомня , че съм бременна е голееемият корм, който трудно местя през нощаи неговата тежест през деня от време на време...
Иначе бях на преглед вчера всичко ни е ок , тонове ок и т.н. Никой обаче не ми е казал още колко сме дебелички,само знам, че сме дългички и , че главичката е 97 мм (май). Това не ми го казаха изрично.

Редактирано от cveti_3 на 19.08.05 14:52.



Тема Re: През Септември със колички да се преброиме всичкинови [re: Blondi]  
Автор Heмиpницa (вече мирясала)
Публикувано19.08.05 16:00



Тука сме си, Блонди.
Аз нямам още нито една контракция. Иначе всичко нормално. Всеки ден ходя поне по два часа навън - разходки, кафенце. Стяга ме шапката да седя у нас.

Спя спокойно, малко трудно вече се обръщам от едната на другата страна, ама трае се. Не мога да ям много, 1-2 пъти на ден. Пия много течности обаче.
Не ме е страх от раждането. Даже ще ми е тъжно, че няма да има кой да ме подритва отвътре.

С тати правихме тест-драйв до Майчин дом. Иначе държа той да не присъства на раждането. Не си го представям. Хич даже...

Вчера ходих до 17 ДКЦ да видя за педиатър. Тази лекарка, при която искам да запиша малкия като се роди, е в отпуск до 20.08. Другата седмица и тази работа ще свърша. Най ми е притеснително относно документите за еднократната помощ и детските - т.е. бюрократичните идиотщини. Личната ми карта е с постоянен адрес във Варна, на мъжът ми е от Бургас, живеем в София от 4 години. Искам от тук да си взема помощите, ама не ща да си вадя нова лична карта. Много е объркано и ще ходя да разпитвам как става номера и дали няма да ми се наложи да си ходя до Варна, като родя....

Аз съм за края на септември, има бол време още за да си приготвя чантата за болницата. Хич не си давам зор.....

Няма ли да си направим и ние една софийска среща?????



Тема Re: Септемврийски бебетанови [re: cveti_3]  
Автор mam4e_mia (минаващ)
Публикувано19.08.05 16:44



Да се разпишем и ние.Днес бяхме по изследвания взеха ми взевъвможни проби от влагалището от акото , кръв и урина и накрая зверски се изнервих , ама трябваше и това да свърша.Иначе се чувстваме добре дори вчера обиколих по магазините и ме осени мисълта да си сменям пердетата и днес на ново с размерите и тем подобни си поръчах нови та това означава ,че бебчо не трябва да тръгва до вторник сряда другата седмица.А контракции си имам постоянно вде крачки да направя и се усилват ,на моменти са леко болезнениПия си препоръчаните лекарства и наблягам на почивките.Иначе не ми остана нищо за купуване за бебка.Дори нямам търпение да си я обличам в новите дрешки , покрай покупките за бебка и баткото си понъпълни гардероба защото ми е съвествно да купувам само за едното
Иначе хем ме е страх ,хем ми се ражда и ми се тръгва на фитнес и аеробика за да мога да си върна формата и да се запозная с бебка.Много ми е интересно как ще изглежда
Цунки по томбачетата от нас!



Тема Re: Уупс...за течния сопол...нови [re: Teди]  
Автор Blondi (hohi)
Публикувано19.08.05 20:29



Питах и в темата на Колело,а и там четох за тоя течен сопол.Вие имате ли такъв,бе,момичета?Тази Колело питаше,че й се появил в бялото течение такъв ,образно казано,течен сопол и...след 2 дни тя роди.Защото това били вече части от тапата всъщност.После и в другите мнения имаше мами с такъв течен сопол,които родили до седмица след появата му.Та от вчера и аз имам такъв,а преди това не,изобщо.Ама не е розов,нито кафеникав,а жълт.Вие имате ли,скъпи дами,подобни мили екстри???



Тема Re: Уупс...за течния сопол...нови [re: Blondi]  
Автор Mapчeтo (дразнеща)
Публикувано19.08.05 20:38



Аз нищо нямам, ама силно се надявам да почнеш да раждаш, чумо:))

Редактирано от Mapчeтo на 19.08.05 20:38.



Тема Re: Уупс...за течния сопол...нови [re: Mapчeтo]  
Автор lideto22 (минаващ)
Публикувано19.08.05 22:30



Абе ,Блонди,я разясни какво точно разбираш под течен сополНа мен ми се усили течението,ама да е от тапата-не ми се вярва....Дай ми малко повече инфо...



Тема Re: Уупс...за течния сопол...нови [re: lideto22]  
Автор Kitke (Bube)
Публикувано19.08.05 23:27



Здравейте момичета. Както вече казах в понеделник влизам в болница, ще ми правят разни изследваня от рода на към какво съм алергична, как е матката ми, старият белег е 3см широк което особено ги плаши....докторите де. Уговорих си доктора който ще ме резне, никой не знае кога обаче...
Купих всичко необходимо за мен и бебо,подадох документи за еднократна помощ, много бързо стана...
Страхувам се от какво ли не, май всеки път повече ме е страх, надявам се да не ми се случва да раждам за 4 път(скоро)..
Ужасно ми е мъчно за баткото който от две седмици е при татко си в Ст. Загора и за каката която от 3 дни е при баба и на село, хем се страхувам да раждам , хем не ми се стои дълго в болница, бебо ме притеснява ужасно зашото всяко движение което прави в корема ми причинява болка, освен това имам чувството че е в "онази ми работа", явно матката ми здава багажа, освен контракции мнооого, ужасно ме боли оперираното....
Ако знаете как ми олекна че ви се издухах направо разкош
Айде и утре ще ви чета и после ще видим кога.....



Тема Re: Уупс...за течния сопол...нови [re: Kitke]  
Автор lideto22 (минаващ)
Публикувано19.08.05 23:38



Успех мила!!!Пожелавам ти едно сладко бебешоче и никакви усложнения.
Абе хора-аз пък да попитам-ужасно ме чешат гърдите и корема.Това до сега не ми се бе случвало.Да не би да е някакъв индикатор за скорошно раждане?На моя бебок му е забранено да излиза от днес до другата седмица.Няма да има кой да го изроди-доктора ми е в отпуск и даже изследвания нямам в менИначе още много шавуркаме-нали казват,че като наближи момента бебо спира да шава???Нощно време ме боли ужасно таза-ама целия-дали е от неудобната поза или още се разширява;??А ,и от две седмици не наддавам-дори в резултат на един ужасен вирус свалих едно кило.Аз пък за разлика от всички дет напират още не искам да раждам-дано поне изчакам началот на септември.Ама и не искам да преносвам.А и всеки ми казва,че корема мчи бил още нависоко за раждане.



Тема Re: Уупс...за течния сопол...нови [re: lideto22]  
Автор Kitke (Bube)
Публикувано20.08.05 00:09



това със сърбежа е от разщиряванто на кожата, обикновенно след това установяваш че си се гарнирала със стрии



Тема Re: Уупс...за течния сопол...нови [re: lideto22]  
Автор 3лaBeщицa (член)
Публикувано20.08.05 00:09



Китке, спокойно, ние всички сме с теб!!! Старо куче си и знаеш, че накрая всичко е благополучно - ще гушкаш скоро бебчето и ще забравиш болежките!!!
Лиде, ти утре няма ли да дойдеш?




Тема Re: Уупс...за течния сопол...нови [re: 3лaBeщицa]  
Автор Kitke (Bube)
Публикувано20.08.05 00:20



от твоите уста в божиите уши, ама и ти се стягай че вероятността да си дочакаш термина на "твоята възраст" и с трето е почти като моята



Тема Re: Уупс...за течния сопол...нови [re: Kitke]  
Автор 3лaBeщицa (член)
Публикувано20.08.05 00:25



И от твоята уста в божиите уши - нямам търпение, ама аз все преносвам, кога седмица, кога повече от две




Тема Re: Уупс...за течния сопол...нови [re: 3лaBeщицa]  
Автор Kitke (Bube)
Публикувано20.08.05 00:38



е да ама сигурно ти идва мензис на 29-30дни, а на мен винаги ми бъркат термина с рехните таблици , на мен ми идва по два пъти в месеца, на 22 я ден съм в мензис, както казва тати или съм в мензис или в овулация



Тема Re: Уупс...за течния сопол...нови [re: Kitke]  
Автор 3лaBeщицa (член)
Публикувано20.08.05 01:02



Да, ама сега термина ми е по ехограф, защото беше цветна бременност и не са много сигурни.




Тема Re: През Септември със колички да се преброиме всинови [re: Blondi]  
Автор rosito_mama ()
Публикувано20.08.05 01:39



Олелеееееееееее, ние сме само с пъпната връв, другото няма да го понеса, нито пък той Хубаво, 4е има мерак. И тук ще е странно ако го няма, пък и ще се почувствам зле ако само аз съм сама. Чудя се обаче дали няма да има моменти, когато да се почувствам неудобно. Дано не.
А там всички ли обрязват момченцата. Защото тук на ориентацията всички казаха, че ще ги обрязват. Та и аз взех да се чудя...



Тема Re: Уупс...за течния сопол...нови [re: Kitke]  
Автор rosito_mama ()
Публикувано20.08.05 02:00



Kitke, ако докторите преценят, че момента е дошъл ти желая леко раждане и хубаво, мекичко и спокойно бебче Опита си го имаш, така че добавям само кураж

Редактирано от rosito_mama на 20.08.05 02:04.



Тема Re: През Септември със колички да се преброиме всинови [re: rosito_mama]  
Автор Blondi (hohi)
Публикувано20.08.05 13:21



А,сигурно и аз няма да понеса да гледа всички тъй "прекрасни" гледки,та или ще го запращам зад главата ми или може и направо да си го поизгоня...ама сигурно няма,мерак му е.Да гледа,като иска,а аз само се надявам после да не стане импотентен...

Да ти кажа и аз се чудех за момченцата,ама на разните курсове в болницата никой нищо не спомена по този въпрос и не знам как процедират.Може би ще ме питат после,ама там е работата,че аз не знам какво да кажа.Да искам или по-добре не?Нямам представа.



Тема Re: Лиде,Уупс...за течния сопол...нови [re: lideto22]  
Автор Blondi (hohi)
Публикувано20.08.05 13:35



Течението си е течение,ама се появяват едни,как да обясня,като желе,гъсти съсиреци.Брр,ама че гадно звучи.Ама май не е задължително да е тапата,но може и това да е.Не съм тръгнала да раждам засега,де.

Сърбежа е от разпъването на кожата.Не е хубаво да те сърби,ще дойдат и стрии,така че яхвай тубите с крем бързо и напоително.

Редактирано от Blondi на 20.08.05 13:37.



Тема Re: за бръсненетонови [re: Teди]  
Автор Blondi (hohi)
Публикувано20.08.05 14:27



Момичета,много ми се иска преди да тръгна за болницата сама да се избръсна.Но...някакви идеи как става това без грам видимост???



Тема Re: за бръсненетонови [re: Blondi]  
Автор Mapчeтo (дразнеща)
Публикувано20.08.05 14:33



Що не помолиш мъжа ти да те избръсне?
Пък ако държиш сама...освен да е пред огледалото?



Тема Re: за бръсненетонови [re: Mapчeтo]  
Автор Blondi (hohi)
Публикувано20.08.05 15:29



Да,бе,да вземе да ми отреже някой важен орган...
Не ща той да ме бръсне,а и него го е шубе.Сетила съм се за огледалото,ама тогава се получава едно такова разминаване на ляво и дясно като се гледаш така...ама май така ще е,пък ако не става-ще оставя за болницата,не е толкова фатално.И за клизмата съм се подсигурила предварително,да няма изненадки после.Купих си една тубичка с крем за тая цел,кеф,кеф.



Тема Re: за бръсненетонови [re: Blondi]  
Автор cveti_3 (член)
Публикувано20.08.05 18:16



Аз пък обиколих няколко козметични салона (всичките ги посещавам) , но никой не иска да ми направи кола маска.Явно ги е страх. Аз им казвам, че вече така или иначе ми е време та дори и да тръгне голяма работа. Ама те всичките категорично ми отказват.

Та и аз май съм на комбиниран вариант огледалото и като не се спавя таткото.
В крае случай ще ме дооправят в болницата какво да се прави....



Тема Re: за бръсненетонови [re: cveti_3]  
Автор Blondi (hohi)
Публикувано20.08.05 18:35



Не е ли много болезнено,бре,Цветке?Аз имам епилатор,дето си го ползвам все още с упсех за оформяне,ама чак пък цялсотно да се оскубя...ще боли множко май.Иначе е хитро,после 2 седмици ще съм чистичка,ама...май ще си се бръсна пред огледалото.



Тема Re: Хубава новина,ама не е бебе...нови [re: Teди]  
Автор Blondi (hohi)
Публикувано20.08.05 19:11



...а е...ГРЕЯНА РАКИЙКА!!!

Хе,хе,чета тия дни разни стари теми от архивите и сега четох за раждане,контракции и разкритие.Има много интересни неща и една докторка казва,като започнат контракциите ,докато сте си още в къщи,да си пийнете греяна ракийа с малко захар.Етанолът действал отпускащо на шийката,което улеснявало разкритието.Аз много мразя ракия точно,но си представям колко ще ми се услади отсега...ммм



Тема Re: Хубава новина,ама не е бебе...нови [re: Blondi]  
Автор lideto22 (минаващ)
Публикувано20.08.05 20:58



За бръсненето-и на мен ми е много тежко-плюс това за съм от косматите мамиТолкова много черни косми-ужассссс.Сега мъжа ми е зает с грижата ама само отпред-отдолу го правя на кьораво.Каквото стане-другото в болницата.
А иначе аз преди да забраменея бая си пийвах аперативчета и мога да кажа,че като изпиеш първата чашка се чувстваш много странно-на мен поне винаги ме човъркаше да ходя до тоалетна



Тема Re: През Септември със колички да се преброиме всинови [re: Blondi]  
Автор rosito_mama ()
Публикувано21.08.05 01:42



Ако питаш мен от чисто хигиенична гледна точка наистина е полезно. Освен това спестява на детето възможността да изживее онзи така "приятен" момент със залепването на кожичката, кояето доколкото знам боли ужасно, а се случва често. Чесно казано единствената причина, която ме възпира да го направя е, че в България обрязването е прието само при мюсюлманите и се притеснявам, че може в даден момент (особено пубертета) детето да се чувства неудобно и това да му стане комплекс. Пък и другите деца ще му се подиграват сигурно
Иначе мисля, че ако нямаш подобни скрупули си заслужава да се направи още след раждането. Аз все още не съм решила окончателно.



Тема Re: за бръсненетонови [re: Blondi]  
Автор rosito_mama ()
Публикувано21.08.05 01:45



Чувала съм за огледало. Аз лично наскоро се обръснах като се навеждах от талията (където и да е това) вляво и вдясно и "надничах" под шкембето така да се каже. Резултатът беше задоволителен, но се порязах на 2 места. И е много уморително, така 4е се въоръжи с търпение.



Тема Re: за бръсненетонови [re: Blondi]  
Автор rosito_mama ()
Публикувано21.08.05 01:48



Какъв е този крем? В къщи ли се слага? Аз не знам дали тук правят клизма преди раждане, как е при теб?



Тема Re: за бръсненетонови [re: rosito_mama]  
Автор Teди (с Огънче)
Публикувано21.08.05 09:41



За тоалета - и аз само с надничане се оформям, ама да махам всичко в момента ми е невъзможно
Миналия път се оставих на акушерката в родилното - жената се справи перфектно!



Тема Re: През Септември със колички да се преброиме всинови [re: rosito_mama]  
Автор Blondi (hohi)
Публикувано21.08.05 11:14



А,ако говорим за пълно обрязване не съм съгласна.Аз визирах частично цепване на кожичката,не съвсем,както е при мюсюлманите,така не искам.Оф,ще го мислим.Най-вероятно ще забелвам на всяка баня и дано е ок после.



Тема Re: за бръсненетонови [re: rosito_mama]  
Автор Blondi (hohi)
Публикувано21.08.05 11:16



Тук дават в болницата тубичка с крем,с едно буталце отзад,като спринцовка все едно и те пускат в тоалетната,изстискваш си го и си акаш после.Та аз питах в аптеката и за 1 евро ми връчиха такава тубичка и сега ще си я направя в къщи,а после и още една в болницата.За всеки случай.



Тема Re: за бръсненетонови [re: Blondi]  
Автор cveti_3 (член)
Публикувано21.08.05 20:28



Колата е различно от епилатора..Аз епилатор няма да посмея да си добилжа до онази част от тялото, направо ти се чудя как се справяш с болката...

Колата маска според мен боли по -малко..абе нали знаеш въпрос на навик и т.н.


Виж бръсненето поне е безболезненео



Тема Re: за бръсненетонови [re: cveti_3]  
Автор Blondi (hohi)
Публикувано21.08.05 20:39



Ааа,аз не знаех,че е различно усещането.Мислех си,че е едно и също,само дето колата е по-лепкава и топла.Епилаторът по боли,така ли?Е,няма да има цялостно скубане при всички положения.юе се развихря с бръснача пред огледалото,а пък като знам,че тогава ще имам вече контракции и ще ме е треснала една паника от предстоящото събитие...брр,мога само да се моля да не се порежа яко.
Но...по ме притеснява гадната клизма.Как ще си я хакна,да не ми стане нещо,бе?Шубе ме е,ама пък никак не искам да ми се изсипят срамотиите по пода пред хората и ПРЕД МЪЖА МИ ....



Тема Re: за бръсненетонови [re: Teди]  
Автор cveti_3 (член)
Публикувано21.08.05 21:34



Доколкото знам от едн аакушерка е много важно да си добре почистен и без наранявания, защото ако си се порязал или нещо друго трябва да те дизенфиксират и т.н. т.е допълнителни и излишно усложнение затова ме посъветваха, че ако не мога да се справя добре по-добре да се остави за родилното.
Теди, може би в краен случай и аз ще направя като теб, сра не срам така май ще е по-добре ако таткото се окаже , че не се справя...



Тема Re: за бръсненетонови [re: cveti_3]  
Автор Teди (с Огънче)
Публикувано22.08.05 08:59



Всъщност последното нещо, което изпитваш е срам
Да не говорим, че на акушерката точно това й е работата и сума жени са минали през ръцете й. "Процедурите" отнемат съвсем малко време и предвид цялата емоция покрай раждането, която те чака после - лесно и бързо се забравят



Тема Ужсен сърбеж по тялото!!!нови [re: Teди]  
Автор lideto22 (минаващ)
Публикувано22.08.05 10:43



Абе хора,преживявали ли сте такова нещо.Ще полудея-цялото тяло ме сърби,и най-вече ходилата и дланите-ужас.Не мога да спя и е страшно изнервящо.Айде-да беше от разпъването на кожата щещше да е само там дет се разпъва.Ами то на ходилата и дланите.Кажете някой ако знае как се облекчава това чудо-ще черпя.



Тема Re: Ужсен сърбеж по тялото!!!нови [re: lideto22]  
Автор Teди (с Огънче)
Публикувано22.08.05 12:14



Лиде, аз го преживях този кошмар, когато бях бременна с Оги.
Още в седми месец започна да ме сърби кожата по корема, после сърбежите се разпростряха и по бедрата, и по гърба. Единственото, което ме успокоявше временно беше душ с хладка вода и после мазане с бебешко олио. Мазала съм се с часове... напълно сериозна съм.
Лекарите ми казваха, че е нормално.
Три месеца се мъчих, а с раждането сърбежите изчезнаха за миг.
Щом още си спомням кошмара, представи си какво беше
Стискай зъби, мила, малко остава!



Тема Re: Ужсен сърбеж по тялото!!!нови [re: Teди]  
Автор lideto22 (минаващ)
Публикувано22.08.05 16:07



Ама не издържам-все едно преживявам миналогодишната си шарка-ужас.Не може ли да ползвам алергозан-поне за ръцете и краката-имам предвид кремче алергозан?????



Тема Re: Ужсен сърбеж по тялото!!!нови [re: lideto22]  
Автор cveti_3 (член)
Публикувано22.08.05 17:35



Чувала съм и други мамчета в 9 месец да се оплакват от сърбежи и всички лекари и акушерки им обясняваха , че е нормално...и да търпят
Стискам палци да те поразмине малко



Тема Re: Ужсен сърбеж по тялото!!!нови [re: cveti_3]  
Автор mam4e_mia (минаващ)
Публикувано22.08.05 18:16



Как сте мамчета? Аз от два дни нощно време имим леко болезнени контракции ама все още пазя фронтаДори да си призная онзи ден за малко да се обадя на доктора ама реших да чакам до сутринта и те /контракциите/ взеха че ми попреминаха.При вас започнаха ли да стават по - болезнени и да зачестяват.А това бяло течение взе ,че ми стана доста обилно въпреки ,че в петък ми взеха влагалищен секрет и той не показа нищо.
Иначе постоянно съм нащрек да не ми падне тапата ,предния път като ми падна родих на другия денИ постоянно се притеснявам дали с бебето всичко ще е наред ,докато не го видя живо и здраво няма да се успокоя.Вие имате ли такива трегови относно здравето на бебто ,защото аз предния път въобще не се притеснявах ама сега ........
Някоя от вас случайно да е избрала и тя болница Лозенец за раждане ,защото аз се ориентирах на там , ако има и други мами можем да се засечем като нищо с тези близки термини дето ги имаме



Тема Re: Ох,май ще раждамнови [re: Teди]  
Автор Blondi (hohi)
Публикувано23.08.05 07:54



Момичета,направо съм в шаш и паника.Или ще раждам днес или имам много яка фалшива тревога.В 4 сутринта бях брутално разбудена от една гадна контракция и сега се появяват на всеки 10 или 15 минути и отшумява.Боли,но не е нетърпимо,ама е гадно,де.Освен това ми се появи и кръв.Ама чиста,светла кръв,не е никакава тапа,да му се не види.Пуснах тема,пък да видим какво ще кажат по-опитните.Аз се заредих с кафенце пред компютъра и какво ще става-не знам,ама да стискате палци,защото ще се гътна от шубе.



Тема Re: Ужсен сърбеж по тялото!!!нови [re: lideto22]  
Автор Teди (с Огънче)
Публикувано23.08.05 09:12



Лиде, няма да помогне алергозан
Някъде бях чела, че сърбежите се дължат на липсата на нещо си в организма, но може и да се лъжа. Мен ме плашеха, че от тези сърбежи ще се нацепя от стрии, но не ми се появиха.
Пробвай с по-хладен душ, дано те облекчи поне временно, че е ужасно...



Тема Re: Ох,май ще раждамнови [re: Blondi]  
Автор Teди (с Огънче)
Публикувано23.08.05 09:22



Блонди, да ти кажа и тук - обади се на лекарката си и отивай към болницата!
Хайде и чакаме добри новини



Тема Re: Ох,май ще раждамнови [re: Teди]  
Автор Blondi (hohi)
Публикувано23.08.05 09:26



След 1 час ще й звънна и ще видим тя какво ще каже,ще кажа и тук.Мерси,Тедка, за подкрепата.



Тема Re: Ох,май ще раждамнови [re: Blondi]  
Автор lideto22 (минаващ)
Публикувано23.08.05 13:11



Наистина,блонди,щом има кръв -обади се на лекарката и тръгвай,ако не си тръгнала вече!!успех!!



Тема Re: Ох,май ще раждамнови [re: lideto22]  
Автор lideto22 (минаващ)
Публикувано23.08.05 20:16



Ей,Блонди,пиши какво стана!!!Изпопретисних се за теб бе,мила!!!



Тема Имаме си ново бебче от мама Блондинови [re: Teди]  
Автор cveti_3 (член)
Публикувано23.08.05 22:01



Здравейте, да и е честито на мама Блонди новото бебе!


Всичко е минало ОК, бебето е 3600, 49 см. ПОдробности от нея самаа другата седмица.

Редактирано от cveti_3 на 23.08.05 22:01.



Тема Re: Имаме си ново бебче от мама Блондинови [re: cveti_3]  
Автор asinka ()
Публикувано23.08.05 22:04



Честито!да са живи и здрави!
на останлите от групата на чакащите септемврийки успех и леко раждане!



Тема Re: Имаме си ново бебче от мама Блондинови [re: asinka]  
Автор lavender (старо куче)
Публикувано23.08.05 22:27




chestita rojba i ot men

haide momicheta,pochna seStiskam paltzi na vsichki vi.Ne se paniraite,vsichko shte e kato po voda



Тема Re: Имаме си ново бебче от мама Блондинови [re: lavender]  
Автор lideto22 (минаващ)
Публикувано23.08.05 23:16



Браво!!!Тук стано изпреварване,а.А къде се затри Росито-да не би и тя да е родила???А на мен днес ми казаха,че щяла съм още един месец да си го понося-корема ми бил много нависоко.И аз искам вече да раждам другата седмица-ама да е другата седмица не тази....



Тема Re: Имаме си ново бебче от мама Блондинови [re: lideto22]  
Автор rosito_mama ()
Публикувано23.08.05 23:24



ЕСТИТО бебче на мама Блонди !!!
Да и е живо и здраво малкото ангел4е, да спинка нощем и много да радва младите родители

lide, направо си ме изпревариха Ама нищо, дано да е минало лесно всичко. Аз съм добре, чакам си нетърпеливо ве4е и броя дните



Тема Нашите септемврийчета :-)нови [re: Teди]  
Автор Teди (с Огънче)
Публикувано24.08.05 09:37



Нашите септемврийски бебчета:

17.07.2005 (термин 10.09) - бебе Александър на мама Марчето - 2.000 кг, 41 см
03.08.2005 (термин 14.09) - бебе Ангел на мама dezho - 1.250 кг, 34 см
23.08.2005 (термин 12.09) - бебчо на мама Blondi - 3.600 кг, 49 см


Бъдещи майки и татковци за септември 2005г.

01.09 - cveti_3 -


01.09 - loreta_27
01.09 - kukumi
01.09 - 3лaBeщицa -
01.09 - tonesa -
01.09 - rosito_mama -
04.09 - svetllad
05.09 - gazibara (бъдещ тати)
07.09 - big problem
07.09 - мapycя -
09.09 - Теди -
09.09 - lideto22 -
10.09 - esbere -
10.09 - Kitke - ?
11.09 - Гъceниk
12.09 - iva.petkova -
13.09 - ana_mari -
15.09 - premaman
15.09 - tombi -
16.09 - Mama_Vili -
17.09 - joliv -
18.09 - vesi_n -
21.09 - milena* -
21.09 - bratovcheda (бъдещ тати) -
23.09 - tani71
23.09 - Немирница -
26.09 - sladkoma4e -
27.09 - EвaKaлинa
28.09 - Bella13 -
01.10 - mam4e_mia -
01.10 - Aeona - ?
01.10 - ven_y
05.10 - pipi_67 -
17.10 - ®



Тема Re: Имаме си ново бебче от мама Блондинови [re: lideto22]  
Автор cveti_3 (член)
Публикувано24.08.05 09:43



Лидето, не им вярвай, аз от кога мрънкам , че искм да раждам , корема ми е много ниско, направо ми се удря в краката и ей ме на още не съм родила , нито пък имам пизнаци...А акушерката ми от 8 месец върви след мен и ми повтаря как всеки момент ще род..Тоя момент е вече 1 месец
Та това май с високо корема е много относително...



Тема Re: Нашите септемврийчета :-)нови [re: Teди]  
Автор Teди (с Огънче)
Публикувано24.08.05 09:55



Момичета, започна се
Вече все по-често ще се поздравяваме с появата на поредното септемврийско бебче. Хайде сега и едно момиченце, та да се нашари малко списъкът

Аз днес направих последните изследвания и вече съм готова с всички документи. Още не съм си приготвила чантата за родилното, ще изчакам прегледа в края на седмицата и тогава ще стягам багаж.
Мама има рожден ден на 7-ми септември и ми се иска бебка да се роди на същата дата, затова не бързам да раждам
То и да бързам, все тая

Как сте вие в последните бремелински дни?



Тема Re: Нашите септемврийчета :-)нови [re: Teди]  
Автор cveti_3 (член)
Публикувано24.08.05 09:59



Здравейте,
и аз съм готова с всичко, дори с торбата и се чувствам прекрасно. Нищо не ме боли, нямам контракции, въобще чудо....

А все се надявам да започна да раждам вече то време не остана, ама явно човека е на друго мнение. Подритва ме нежно и това е...



Тема Re: Имаме си ново бебче от мама Блондинови [re: cveti_3]  
Автор Heмиpницa (вече мирясала)
Публикувано24.08.05 12:53



Честито, Блонди!!!! Да ви е жив и здрав малкият палавник!!!!!!!!!!
Толкова се радвам за вас.
Надявам се, че всичко си е ОК.
А не искаще да ходиш в болница, а?
Ама си ми и ти една....
Чакаме снимкииииииииииииииииииии

При мен остава точно един месец, сега се връщам от женска консултация. Д-р Коларов /МД/ ми каза, че тоновете на малкия са като по учебник. Само малко ми е нисък хемоглобина и ми предписа някакви хапчета до раждането да пия по едно всеки ден.
Мами, като спя наляво нямам болки долу, ама като се завъртя надясно и все едно слон ми е стъпил на онази работа. Явно се притискат кръвоносни съдове, адски боли. Още нямам контракции или поне нищо не съм усетила.
Бебо е с главата надолу, ама ме рита отдясно. Едни такива издутини ми прави, корема ми е в супер странна форма. Нормално ли е според вас да имам корем като яйце????

Не останаааааааааа...Още малко



Тема Re: Нашите септемврийчета :-)нови [re: cveti_3]  
Автор lideto22 (минаващ)
Публикувано24.08.05 22:34



ей,къде се затрихте.да нямаме някое ново бебче????
Аз се чувствам....тежка,тромава,малко изнервена и щастлива.Имам чувството,че корема ми ще се пръсне-адски твърд ми е и навсякъде пипам бебе-дали е нормално???Плюс това качих поредните 2 килограма.Контракцийки си имам,менструална болка ниско в корема също-но болезнени контракции не-дано така се задържи положението до другата седмица-моляяяя.



Тема Re: Нашите септемврийчета :-)нови [re: lideto22]  
Автор Teди (с Огънче)
Публикувано25.08.05 08:52



Аз съм тук, дебелея си и чакам кротичко
Тоновете на беба са добри, сигурно чака дисциплинирано термина като батко си
Коремът ми вече е огромен, но пък се чувствам много енергична. Сума работа свърших напоследък, че после не се знае колко ще ми стигат силите.

Лиде, аз първата бременност само с лека менструална болка докарах 7 см разкритие



Тема Re: Нашите септемврийчета :-)нови [re: Teди]  
Автор mam4e_mia (минаващ)
Публикувано25.08.05 09:51



Поздрави и от нас за новоизлюпената майка Блонди и нейното сладурче
Иначе и ние сме добре в понеделник ще ида за последните изследвания и ще чакаме да видим как ще се развиват нещата и при насАз спрях да едрея ям като за световно дет се вика сега ми е паднало ама кантара не помръдва ,но пък съм +11 кг. и да си призная и те ми понатежават.
Някои майчета съвсем се доближиха до термин и можеби ще чакаме нови добри новини.Нашия нов е за 11 септември ама божа работо.Въпреки ,че бих се радвала да е тогава тъй като и аз съм родена на 11 септември.Интересното при нас е ,че предния път термина ми с Боян беше за 8 декември а тогава е роден мъж ми е той поизбърза малко и се появи на 29 ноември.Дано сега имаме съвпадение



Тема Re: Нашите септемврийчета :-)нови [re: Teди]  
Автор lideto22 (минаващ)
Публикувано25.08.05 14:43



Ей-ТЕди-я не ме шашкай,че нали знаеш на мен колко ми трябва....Добре де щом направлението важи само една седмица как раждат мамите с един мвесец например по-рано???А и да попитам-на вас изследванията ви във вас ли са и какво ще стане ако например почна да раждам,а нямам изследвания в мен,а и доктора го няма???
А някой да знае това какво значи и за какво се използва-CITRIC ACID

Редактирано от lideto22 на 25.08.05 15:50.



Тема Re:Пловдивски майчетанови [re: Teди]  
Автор 3лaBeщицa (член)
Публикувано25.08.05 21:42



Момичета, отново сме решили да се съберем в събота от 11 часа в пицария "Верди" до телевизията и радиото. Така че всяка бъдеща мама, която има желание и възможност ще е добре дошла!!!
Поздрави на тумбачетата!!!




Тема А софийските майчета??нови [re: 3лaBeщицa]  
Автор cveti_3 (член)
Публикувано26.08.05 10:28



Хей , софийски мамчета, а ние???

Нямате ли желание да се видим???

Въпреки, че всеки момент очаквам събитието (като много от вас), то нещата са относителни т.е. за едно хапване , пийване и приятно запознанство винаги съм готова.

За сега нямам никакви симптоми освен, че от сутрин между 4-8 ме боли корема като при мензис, но нямам контракции или нещо друго , пък и ми минава и след това цял ден се чувствам съвсем добре та смятам, че всичко е фалшива тревога...

Редактирано от cveti_3 на 26.08.05 10:30.



Тема Имаме си ново бебче!!!!нови [re: cveti_3]  
Автор lideto22 (минаващ)
Публикувано26.08.05 12:02



Имаме си ново бебче-мама Теди си има момиченце-Ивайла-само толкова знам.Да и е честита малката госпожица.
А по този повод ме обхваща такъв страх-нейния термин беше на моята дата.А Цвети и Роси вие какво чакате???



Тема Re: Имаме си ново бебче!!!!нови [re: lideto22]  
Автор nikol78 (мама на София)
Публикувано26.08.05 13:06



Честито момиченце на Теди! Да й е живо и здраво


София 16.08.2004г.

Тема Re: Имаме си ново бебче!!!!нови [re: lideto22]  
Автор asinka ()
Публикувано26.08.05 13:12



Честито на мама Теди!да са живи и здрави, цялото семейство!
хайде леко раждане на останалитете септемврийки и живи и здрави бебенца!




Тема Re: Имаме си ново бебче!!!!нови [re: lideto22]  
Автор milena* (Варна)
Публикувано26.08.05 13:56



Ей , това е чудесна новина! Честита дъщеричка на Теди! Много радости и щастие на цялото семейство!
Страшно ме зарадва тази новина Дано всичко е минало добре! С нетърпение чакам Теди да разкаже подробности

Златко -16.03.03 г.



Тема Re: А софийските майчета??нови [re: cveti_3]  
Автор 3лaBeщицa (член)
Публикувано26.08.05 14:14



Софийските септемврийски мамчета се събират всяка седмица - поне тези, които са регистрирани в бг-мамма. Можете да проверите там и да се включите в групата - сигурна съм, че ще ви е суперско




Тема Re: Имаме си ново бебче!!!!нови [re: milena*]  
Автор 3лaBeщицa (член)
Публикувано26.08.05 14:18



Честито бебче на Теди!!!
Живи и здрави да са и щерката, и мама, и цялото семейство!!!




Тема Re: Имаме си ново бебче!!!!нови [re: 3лaBeщицa]  
Автор ana_mari (Варна)
Публикувано26.08.05 14:43



Новината е страхотна!!!
Голяяямо ЧЕСТИТО и от нас!!!
Да се прибират бързо в къщи,за да разказва мама Теди подробности и да дава кураж на нас- останалите на опашката септемврийки!!!



Тема Re: Имаме си ново бебче!!!!нови [re: lideto22]  
Автор cveti_3 (член)
Публикувано26.08.05 15:37



Честита девойка!! Да са живи и здрави и най-вече щастливи!



Тема Re: Имаме си ново бебче!!!!нови [re: lideto22]  
Автор pachikrak (гъба)
Публикувано26.08.05 17:04



Ей, септемврийките сте страшна работа - петилетката за 3 години
Много се радвам за всички ви, ама изчакайте поне 1-2 бебчета да се родят през септември
Честито на мама Теди и бързо възстановяване!



Тема Re: Имаме си ново бебче!!!!нови [re: pachikrak]  
Автор Mapчeтo (дразнеща)
Публикувано26.08.05 19:38



Ще взема да отсъствам по-често, че да има повече родени бебчета!

Честито на Блонди и на Теди! Много се радвам и за двете! Да са ви живи и здрави малките бонбончета и да ви радват много....и дано да нямате колики!

Настръхнах като прочетох, че вече има родили:))))))))))))))!



Тема Re: Имаме си ново бебче!!!!нови [re: lideto22]  
Автор rosito_mama ()
Публикувано27.08.05 03:57



Честита бебка на мама Теди. Да е жива и здрава, да порасне хубава и умна дама.
Лиде,
И аз се чудя какво чака моя господин. Много лесно се дава да го изпреварят Постоянно съм нащрек и нямам никакво търпение вече. Стискайте палци да е тези дни. Аз ако тръгна към болницата ще пиша непременно
Цвети, и ти не се ослушвай... Време ни е ве4е!



Тема Re: Имаме си ново бебче!!!!нови [re: rosito_mama]  
Автор Bella13 (непознат)
Публикувано27.08.05 18:03



Честити ви бебчета момичета Дано нямате колики и бързо се възстановите:)

Аз 2 седмици не сум ви чела и ей на пак съм пропуснала....Нямам време да се обърна...преместихме се вече и подреждаме...уффф дано бебчо си трайка още малко,4е леглото му още не са го докарали,а и не сме готови с подредбата

Дано скоро се появат и други мами,който нещо се ослушват май
Тежка съм вече и се чудя:Абе корема как така ще ми стане като преди?!Нещо не ми се вярва

Чао засега от мен и леко на всички



Тема Re: Имаме си ново бебче!!!!нови [re: rosito_mama]  
Автор cveti_3 (член)
Публикувано27.08.05 19:10



Вярно е розито мама, ама като не ще човека, какво да го правя?? Според лекарката ми имам контракции, а аз нищо подобно не усещам....

Може би нашите бебоци си чакат прилежно термина прилежно и не искат да изненадват мама и татко......Знам ли?? Аз вече не знам какво да мисля.

Може би още малко търпение ни е нужно....



Тема Re: Имаме си ново бебче!!!!нови [re: lideto22]  
Автор pipi_67 (momagain)
Публикувано28.08.05 09:00



Теди, честито и тук на двете ви! И на щастлините мъже в къщи... Аз пуснах и една сълзичка от умиление- не се познаваме, ама сте ми толкова близки всички... Да знаеш, че дъщерите са голямо щастие за мама- не че синовете не са , но друго са момиченцата...
Да сте здрави и щастливи!



Тема Re: А софийските майчета??нови [re: cveti_3]  
Автор pipi_67 (momagain)
Публикувано28.08.05 09:04



Цвети, като се знае, че съм с месец след вас, аз съм готова на срещи всякакви, опитах да вляза в БГ-мама да видя за срещите там, както ни посъветва Вещицата, но нещо не става... ако има нещо, аз съм насреща- ще взема камера, защото такава гледка не е за изпускане- един куп мами в напреднала бременност! Може да ми вземат материала в някое хумористично предаване...



Тема Re: ЗДРАВЕЙТЕ МАМКИ И ЧЕСТИТИ РОЖБИЦИ!нови [re: Teди]  
Автор Kitke (Bube)
Публикувано28.08.05 17:17



цяла седмица в болницата ми правиха какви ли не изследвания. сега съм отпуск 2 дни икакво да видя, ама чакайте де още не е септември, тази седмица и аз май ще се запозная с бебо, момче е за сега е около 2,800 кг. но плацентата ми е започнала да калцира и ще играе ножа, аз мисля да е на 01,09 и се надявах да открия сезона но както виждам май до четвуртък всички ще сте родили, стискам ви палци и дано като се прибера да има мнооого бебоци



Тема Re: ЗДРАВЕЙТЕ МАМКИ И ЧЕСТИТИ РОЖБИЦИ!нови [re: Kitke]  
Автор asinka ()
Публикувано28.08.05 17:36



стискам ти палци и на теб!



Тема Re: ЗДРАВЕЙТЕнови [re: asinka]  
Автор Blondi (hohi)
Публикувано28.08.05 19:33



Здравейте,
Много,много благодаря на всички за милите думи и пожелания.Всичко мина ок,ще разказвам в закованата тема тези дни,да не се повтарям тук.Стискам палци на всички оставащи по реда си,да мине леко и безпроблемно.Целувки от мен и малкия Кристиян.



Тема Re: ЗДРАВЕЙТЕнови [re: Blondi]  
Автор asinka ()
Публикувано28.08.05 19:49



хайде още веднъж честито!да сте живи и здрави!Кристиян да е много добър умен, и късметлия и да му се разминат бебешките болежки!на теб бързо възстановяване!



Тема Re: ЗДРАВЕЙТЕнови [re: Blondi]  
Автор rosito_mama ()
Публикувано29.08.05 04:10



Добре сте си дошли
Радвам се, че всичко е минало добре. С нетърпение чакам разказа и снимки на мъничкия Кристиян



Тема Re: А софийските майчета??нови [re: pipi_67]  
Автор cveti_3 (член)
Публикувано29.08.05 17:31



pipi_67 , ами аз знам, че те се срещат мамите, но понеже не влизам в bg-mamma редовно и все ги изпускам срещите. Не знам защо , но препочитам този форум. По-интересен е.....Ако успея да хвана информацията за срещата им веднага ще пусна и тук инфо.

ХЕЙ БЛОНДИ здравей!!

Какк сте хайде разказвай , че нямамаме търпение ..пък и време не остава много......

ПАк честито от мен!



Тема една действителна небивалица.нови [re: rosito_mama]  
Автор mam4e_mia (минаващ)
Публикувано29.08.05 17:51



Аз която 8 месеца напъвам да раждам секцио се разубдих и дори толкова взех да искам да си родя нормално ,бях сигорна и уверена ,че щ бъде едно леко и безпроблемно раждане.Бебчо бише застанал идеално , шийката от всички тези контракции ,които си имам от края на 6 ти месец беше почти готова а и многото околоплодни води които правили раждането по - бързо а контракциите по - безболезнени.Според всички доктори които ме гледаха / общо 4/ ми прорукуваха много бързо раждане и това ми действаше невероятно отпускащо.До събота .Следобед към 5 часа започнаха ужасни контракции през 4-5 минути , ходих до тоалетна поне 20 пъти за 2 часа.Болеше ме кръста , гърба , ниско доло корема и реших това е почна се.Обадих се на доктора и право в болницата.Като пристигнах се бяха по успокоири вече контракциите и реших ,че ше да е от шубето.Включих ме ехограва и пак започнаха тези болки и можете ли да си представите какво видяхме? Малката кукла се обърна пред очите ми от главично в седалищно предлежание и това в 9 ти месец.Всички болки и опъвания са се дължали на това.И сега сме и отпуснали срок до 10 септември да се вразуми и да се обърне отново ако ли пък не ще прибегнем до варианта планово секцио за някой от следващите дни.
Направо съм в шаш.Така е като много искаш нещо и то накрая вземе ,че стане .Сигорно ми се пада задето много говорех ,че ще държа да раждам секцио.



Тема Re: А софийските майчета??нови [re: cveti_3]  
Автор Blondi (hohi)
Публикувано29.08.05 20:33



Разказах,Цветке,ама ти още ли не си родила,мари?Пуу,не го пуска тва бебе и това си е.Аз чакам ли чакам смс,но...



Тема Re: една действителна небивалица.нови [re: mam4e_mia]  
Автор cveti_3 (член)
Публикувано29.08.05 20:42



O, mamche_mia, моля те не си внушавай такива неща. Може госпожицата да се обърне... Чувала съм и от други мамчта, че имало такива акробатики при някои мамчета, включоително и при започнало раждане ??!!Не се притеснявай !!

Странното е , че моята акушерка ми обясни как бебето вече нямало шанс да се обърне вече тъй като главичката му била заклещена между костите ми..Това което ти разкаваш май много силно я опровергава.
Аз честно да си призная откакто съм бременна се чувствам направо само като износващ обект всичко друго в божиите ръце...Исках да се роди лъвче не стана, мислех си , че ще е девойка..мъже е.. Явно нищо май не зависи от нас или това дето си го мслим и планираме.... Май това е и чара на цялата ситуация...
Аз също като теб се опитвам да органицирам всичко и раждането даже, а една моя приятелка (раждала вече) все ходи след мен и ми обяснява, че каквото и да предвидя, както и да го мисля все няма да е моята , все нещо ще изникне ще все нещо непланирано ще стане. Вече започвам да и вярвам много.

Ох вече искам да раждам, напаво нямам търпение да мине всичко и да гушна малкото прекрасно съшвество..



Тема Re: една действителна небивалица.нови [re: cveti_3]  
Автор mam4e_mia (минаващ)
Публикувано30.08.05 13:35



Ми айде бе Цветке раждай то твойто време или по - скоро това на бебето съвсем дошло.Да си призная очаквах да ни изпревариш всички ама на .... Божа работа си е това с раждането.Аз гледам да си почивам повече ,(е после нали се сещош какво ни очаква ама и през това се минава.Дано са ни кротки бебоците да си спинкат по цяла нощ ,да си изяждат примерно дажбата и най - вече да са ни живи и здрави.Айде ако не си родила в близките - дена да си организираме някоя срещичка за последно като бремениЧе след това май само с количките ще се срещаме



Тема СТИСКАМ ВИ ПАЛЦИ МОМИЧЕТА!нови [re: mam4e_mia]  
Автор AVA27 (Gabriel20.09.04)
Публикувано30.08.05 15:28



Момичета,честито на родилите вече мами,а на чакащите-леко предстоящо раждане,кураж и здрави и хубави бебчета накрая.Знам,че вече сте нетърпелиеи,нали?

А как бързо минава времето само...кога пуснахте темата търсещи и други септемврийки,кога дойде и вашият ред........А сега с бебоците ще видите,че времето не тече просто много бързо,то лети!

Стискам палци на всички!

Редактирано от AVA27 на 30.08.05 15:30.



Тема Re:откраднах си 2-3 часа нелегалнонови [re: mam4e_mia]  
Автор Kitke (Bube)
Публикувано30.08.05 16:02



от болницата за да видя дали няма още някоя септемврийка, родила през август....
днес ми определиха дата 07,09 за секцио, ако плацентата не ми направи някой номер разбира се. стискайте палци всичко да е ок, ще раждам със спинална упойка и се надявам бързо да се прибера, целувки на бебоците и успех на всички бързо и безболезнено раждане



Тема Re: една действителна небивалица.нови [re: mam4e_mia]  
Автор Heмиpницa (вече мирясала)
Публикувано30.08.05 17:56



Ох, и аз съм се притеснила с тези обръщания......
Адски болки, мислех си че се пак обърнало седалищно тази нощ. Днес сутринта отидох в ЖК в МД за да ми подготвят обменната карта и прочие документи и ми проследиха тоновете на бебо. Акушерката като ми видя формата на корема и как шава, извика доктора на смяна да ме прегледа на УЗИ. Ми с главата надолу се оказа малкия, ама краката в дясно. Супер странно било. Иначе бебето си е наред. Аз затова питах преди дали има мами с яйцевидна форма на корема като мене в някои от предните ми постинги. Полегнало на дясно яйце. Ужас.
Такъв страх ме гони да не се обърне при това щаване. Страх ме от секцио. Искам нормално раждане.

Аз, дето се хвалих досега със супер лека бременост, в момента тъпкано ми се връща май. Болки в кръста, станах 66 кг, трудно ми се отдава ходенето, на стол също дълго не мога да седя - заболяваме опашката...абе....Стискам палци този оставащ един месец да мине по-бързо....да видим!

Как шава, не ме оставя два реда да напиша.......



Тема Как се роди моята бебканови [re: Teди]  
Автор Teди (с Огънче)
Публикувано30.08.05 18:17



Как сте, момичета
Аз станах мама на бебе Ивайла на 25-ти август.
Не ми остава много време за форумите, но не съм ви забравила, стискам силно палци на всички за леко и бързо раждане!!!

Ето малко за раждането:
Бях се настроила да си чакам термина, защото имах само леко болезнени контракции от време на време... нищо друго не ме болеше или придърпваше. На последния преглед (в средата на осми месец) нямах нито изглаждане на шийката, нито разкритие.
На 25-ти август трябваше да отида преглед и се оказах с 3 см разкритие. Изобщо не бях усетила кога съм ги направила. Лекарят ми каза да не ям нищо и да отида в 22.30 в Майчин дом направо с багажа, за да ме прегледа пак.
Дойдохме си вкъщи и малко по-късно започнаха леко болезнени контракции на 2 минути. Събрах си чантата, изкъпах се и в 22.30 бяхме в приемната. На прегледа се оказа, че разкритието вече е 5 см. Качиха ме в предродилна зала, акушерката ми сложи абокат и колан за тоновете на бебето. Биха ми мускулно бусколизин и ми спукаха околоплодния мехур. С изтичането на водите контракциите станаха доста болезнени, но бързо достигнах пълно разкритие.
Заведоха ме в родилна зала и в 23.44 часа се роди моята принцеса Ивайла

Пожелавам ви скоро да гушнете бебчетата си, за да изпитате прекрасното чувство на топлата бебешка прегръдка
Ще се включвам при всяка възможност.
Поздрави от мен и Ивето



Тема Re: една действителна небивалица.нови [re: Heмиpницa]  
Автор Blondi (hohi)
Публикувано30.08.05 20:09



Споко,ма,овцо,и мойто беше така-с краката надясно и гърба наляво.И се роди супер лесно и всичко беше ок.И коремът ми беше малък и яйцевиден и след раждането не ми остана изобщо корем,само ми е малко мек и тежа с едно кило по-малко отпреди да забременея.Та всичко ще е ок.



Тема Re: Как се роди моята бебканови [re: Teди]  
Автор Blondi (hohi)
Публикувано30.08.05 20:11



Браво,Тедка,много се радвам,че всичко е минало леко и сте си вече у дома.Целувчици от Кристиянчо за Ивайла-хубаво име сте избрали,дето го пазехте в тайна и аз все се надявах да е Искра...щеше да му отива на Оги все пак....



Тема Re:откраднах си 2-3 часа нелегалнонови [re: Kitke]  
Автор rosito_mama ()
Публикувано31.08.05 05:24



Kitke, леко и безпроблемно раждане ти желая. И бързо да се прибирате с беб4ето у дома Кураж!!!



Тема Re: СТИСКАМ ВИ ПАЛЦИ МОМИЧЕТА!нови [re: AVA27]  
Автор Bella13 (непознат)
Публикувано31.08.05 10:24



Здрасти АВА27,

аз все се каня да ти пиша и все нещо се отнасям

Исках да ти кажа за онзи календар за определяне пола на бебето...сещаш ли се?При мен се оказа верен:)Ти докъде я докара със статистиката за достоверността?





Тема Re: Хайде септемврийкинови [re: Teди]  
Автор simba (минаващ)
Публикувано31.08.05 16:34



Хайде септемврийки няма ли да ни зарадвате с още бебета?
Взехте да се губите нещо? Как минават последните ви бременлийски дни или вече някой от вас гушкат бебчета в болниците?



Тема Аз май като Блонди почвам...май...нови [re: mam4e_mia]  
Автор cveti_3 (член)
Публикувано31.08.05 17:19



Mamche_mia, и на мен ми се ражда ама на днес ми е термина , а бебо се ослушва... Бях на преглед днес (вече почти всеки ден съм на преглед от 1 седмица) и както и до сега ми обясниха, че съм с 1 см разкритие и имам контракции, а аз за 5 пореден ден обясних, че нищо не ме боли и нямам контракции, а че апарата за контракциите отчита подскоците на бебо, който много мрази да му слушат тоновете..Единствено при прегледа имаше малко кръв, но казаха ми ако през ноща спукам мехур или има нещо да ходя в болницата...Та ме пуснаха да си ходя и утре пак на преглед.. Да, ама след тоя преглед ми потече малко кръв..тече си по малко и постоянно и това е..сега се чудя да ходя ли в болницата, да акам до утре или какво...

АВА27, хей много се радвам да те видя във форума ни!! Каксте с бебо. Виждам по снимката, че мама още повече се е разхубавила, а бебо е пораснал???



Тема Re: Аз май като Блонди почвам...май...нови [re: cveti_3]  
Автор rosito_mama ()
Публикувано01.09.05 04:40



Мале Цвети, много сте точни Послушно бебче. Доколкото разбирам явно моментът е дошъл, така че ти желая леко раждане, всичко да мине по вода!!! И да пишеш скоро, чакаме!!!



Тема Re: Аз май като Блонди почвам...май...нови [re: rosito_mama]  
Автор cveti_3 (член)
Публикувано01.09.05 17:35



Размина ни се казаха, че тъй като нямам болезнени контракции няма смисъл да ме приемат и така до днес...

Продължавам съвсем леко да кървя и според лекарката ми имам контракции , но аз нищо не чувствам и си седя 2 в 1 в къщи..Вече всеки ден съм на преглед за тонове...

Как сте вие мамчета..



Тема Re: Аз май като Блонди почвам...май...нови [re: cveti_3]  
Автор Blondi (hohi)
Публикувано01.09.05 18:00



Аре,ма,Цветанкееее,пуууу,тва твойто бебе...абе тия дни ще е,това е ясно.А аз все гледам ли гледам за смс...а то все няма ли няма...аре,кози,чакаме всички вече.И Тедката те изпревари.Ние сме добре,аз съм тотално ошашавена и нервна с новото семейно попълнение...хубаво си ми казваха да се радвам на корема си,а сега...стискам палци,Цветке,всичко да мине ок.



Тема Re: Хайде септемврийкинови [re: simba]  
Автор lideto22 (минаващ)
Публикувано01.09.05 20:55



Здравейте!!!
Да ви кажа от два дни имам едни гадни болежки ниско долу в коремчето и болки в яйчниците-ама точно като когато ме болеше най-много като ми идваше.Сутрин се почват едни контракции-обаче почти не болят и отшумяват.
Блонди-какво стана с течния сопол.При мен секрецията е точно като сопол и то мноооого-по пет чифта гащи сменям и е по-гъсто.Дали е вече тапата?!?А и да попитам-бебчовците спират ли да се мърдат преди да се родят или го правят до края???



Тема Re: Хайде септемврийкинови [re: lideto22]  
Автор Blondi (hohi)
Публикувано01.09.05 21:02



Лиде,при мен сополът се оказа показателен-след няколко дни родих.Нямаше и седмица.Може и при теб да е така,а и като гледам доста си ти е време вече.А после тапа така и не ми падна,само няколко капки кръв.Та явно е била тапата.Стискам палци.



Тема Re: Хайде септемврийкинови [re: Blondi]  
Автор lideto22 (минаващ)
Публикувано01.09.05 21:08



А бебока до последно ли продължаваше да мърда или спря???Аз имам чувството,че май е рано и това са си само мои надежди ама а дано!!!



Тема Re: Хайде септемврийкинови [re: lideto22]  
Автор Blondi (hohi)
Публикувано01.09.05 21:34



Мърдаше,не е спирал.Но по принцип би трябвало да спре,но моя все пак се роди 3 седмици по-рано,де,при теб мястото е вече доста по-ограничено.



Тема Re: Хайде септемврийкинови [re: simba]  
Автор 3лaBeщицa (член)
Публикувано01.09.05 21:37



За сега май сме в застой, Симба Но се надяваме скоро да започнем активно. На някои вече термина ни минава




Тема Re: Хайде септемврийкинови [re: lideto22]  
Автор rosito_mama ()
Публикувано02.09.05 02:12



lideto22,
и при тебе май наближава деня Уф, и аз като вас все се "ослушвам" дали не е време. И болезнени контракции имам от време на време, и секрет колкото си щеш....но нито кръв, нито води, нито пък достатъчно регулярни болезнени контракции, за да хуквам И такова едно изнервено ми става на моменти..искам си бебето ве4е. Да не говорим, че не минават 2 часа без някой да е питал дали няма да раждам вече...
Притеснена съм и защото не знам как действат тук с преносващите...
Айде късмет на всички и ако някоя тръгне да ражда да пише ако има време



Тема Сетих се нещо :)нови [re: Blondi]  
Автор rosito_mama ()
Публикувано02.09.05 02:13



Блонди, пи ли греяна ракия?



Тема Re: Аз май като Блонди почвам...май...нови [re: cveti_3]  
Автор Teди (с Огънче)
Публикувано02.09.05 10:02



Цвети, Лиде, вие май сте следващите
Стискам палци и очакваме нови попъления в септемврийския отбор до няколко часа
Аз както нямах никакви болки (само контракции от време на време), така родих за 4 часа.



Тема Нашите септемврийски бебчетанови [re: Teди]  
Автор Teди (с Огънче)
Публикувано02.09.05 10:06



Нашите септемврийски бебчета:

17.07.2005 (термин 10.09) - бебе Александър на мама Марчето - 2.000 кг, 41 см
03.08.2005 (термин 14.09) - бебе Ангел на мама dezho - 1.250 кг, 34 см
23.08.2005 (термин 12.09) – бебе Кристиян на мама Blondi - 3.600 кг, 49 см
25.08.2005 (термин 09.09) – бебе Ивайла на мама Теди - 3.600 кг, 51 см


Пожелаваме леко раждане на:

01.09 - cveti_3 -


01.09 - loreta_27
01.09 - kukumi
01.09 - 3лaBeщицa -
01.09 - tonesa -
01.09 - rosito_mama -
04.09 - svetllad
05.09 - gazibara (бъдещ тати)
07.09 - big problem
07.09 - мapycя -
09.09 - lideto22 -
10.09 - esbere -
10.09 - Kitke - ?
11.09 - Гъceниk
12.09 - iva.petkova -
13.09 - ana_mari -
15.09 - premaman
15.09 - tombi -
16.09 - Mama_Vili -
17.09 - joliv -
18.09 - vesi_n -
21.09 - milena* -
21.09 - bratovcheda (бъдещ тати) -
23.09 - tani71
23.09 - Немирница -
26.09 - sladkoma4e -
27.09 - EвaKaлинa
28.09 - Bella13 -
01.10 - mam4e_mia -
01.10 - Aeona - ?
01.10 - ven_y
05.10 - pipi_67 -
17.10 - ®



Тема Re: Списъкнови [re: Teди]  
Автор rosito_mama ()
Публикувано02.09.05 11:11



Теди, мерси за новия списък Толкова е хубаво да си имаме списък с бебченца



Тема Re: Списъкнови [re: rosito_mama]  
Автор lideto22 (минаващ)
Публикувано02.09.05 12:18



Роси-а ти какво правиш още тук ,мила,айде няма ли да раждаме???



Тема Re: Сетих се нещо :)нови [re: rosito_mama]  
Автор Blondi (hohi)
Публикувано02.09.05 12:44



Не,после умрях от яд.Ама не вярвах до последно,че наистина ще раждам и затова.Нали се замъкнах без багаж и документи в болницата и после исках да си ходя,хич не ми се раждаше.Та не пих,Розке...



Тема Re: Нашите септемврийски бебчетанови [re: Teди]  
Автор Blondi (hohi)
Публикувано02.09.05 12:47



Тедке,това са нашите августинчета....



Тема Re: СТИСКАМ ВИ ПАЛЦИ МОМИЧЕТА!нови [re: Bella13]  
Автор Бyбa (Gabriel20.09.04)
Публикувано02.09.05 22:17



Ами незнам да ти кажа.До сега не са много хората,които са си казали дали съм познала с календара,или не.На Блонди познах,на теб също явно,ама на другите-незнам.........
ИСка ми се да знам някакъв процент,че да преценя дали и до колко мога да се доверя на прословутия календар.



Тема Re: Аз май като Блонди почвам...май...нови [re: cveti_3]  
Автор Бyбa (Gabriel20.09.04)
Публикувано02.09.05 22:21



Цвети,благодаря ти за хубавите думи!Да,бебо расте и вече не е никак "бебо".Габриел ходи от 18-ти август-2 дена преди да навърши 11 месеца.Прощъпулник ще правя,но на годинката,че много ще ми се струпа,ако го направя сега.Така е момичета,времето си тече.
Цвети,пожелавам ти,ако не си родила още леко раждане,като на Блонди и на всички останали искам да пожелая леко и безпроблемно и здрави бебоци накрая!



Тема Re: Сетих се нещо :)нови [re: Blondi]  
Автор rosito_mama ()
Публикувано03.09.05 04:08



Важен е резултата
Ти как си? Успяваш ли да поспиш по малко? Разбрах, че имаш проблеми с кърменето, надявам се да преминават вече...



Тема Re: Списъкнови [re: lideto22]  
Автор rosito_mama ()
Публикувано03.09.05 04:13



Ох, не питай Направо откачам вече...по цял ден чакам...
Честито за тапата!!! Май, май твоето бебче е твоето Да мине леко и възможно най-безболезнено.
Чакаме новини!!!



Тема Re: Списъкнови [re: rosito_mama]  
Автор lideto22 (минаващ)
Публикувано03.09.05 11:42



Здравейте!!Аз съм още тук,обаче Цвети я няма-някой,някакви новинки от нея???
Уф-аз ще се побъркам-немога да си разпозная контракциите -родилни ли са или не.Ужасно са разпокъсани -не са на равни интервали,иначе си болят,ама си се траят де.Изкарвам ги на има няма по 10 мин.Ох,дано ми изтекат водите ,че да знам ,че раждам.Някой знае ли в каква поза се усещат най-добре-легнала,седнала-как???



Тема Re: Списъкнови [re: lideto22]  
Автор rosito_mama ()
Публикувано03.09.05 12:40



Аз знам, че ако като смениш позата болката спре са фалшиви, ако не-са истински. Поне така четох, де...не е от опит, както знаеш
И стига си се ослушвала, влез си вземи душче и тръгвай, че да не си родиш вкъщи
И пак да пожелая късмет. Чакаме бебче!!!



Тема Re: Списъкнови [re: rosito_mama]  
Автор 3лaBeщицa (член)
Публикувано03.09.05 13:40



И аз съм още тук. Трябваше да сме първи от септемврийките, пък колко народ ни изпревариха. Хайде момичета, да се стягаме и да гушваме бебчетата




Тема Re: Нашите септемврийски бебчетанови [re: Blondi]  
Автор Teди (с Огънче)
Публикувано03.09.05 14:24



Момичета, пуснах нова тема -

Редактирано от Teди на 03.09.05 14:41.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.