Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:30 24.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: През Септември със колички да се преброиме всичкинови [re: Teди]  
Автор Blondi (hohi)
Публикувано18.08.05 20:43



Момичета,къде се попиляхте???Раждате ли вече???Да няма нови бебета,Хайде,време е.Темата ни се запиля назад и реших да я изкарам в челните редици,където й е мястото.На мен взе да ми писва вече,честно да ви кажа,искам да се отърва от тоя ъумбак.Същевременно ме е шубе от раждането,да не говорим за после..какво ще го правя това бебе? Мъчат ме какви ли не въпроси,трудно спя нощем,имам си редовно контракции,но не и индикации за скорошно раждане,а така ми се иска вече.Кажете вие как сте,какво ново.Аз гледах в болницата как ражда една жена,беше интересно и доста ми се видя странно.Не беше гадно,но..малко като нещо извънземно,необяснимо...плашещо е,определено.Искам да минава и да спра да го мисля и да се притеснявам.Целувки по тумбаците.Аз не дебелея повече от 7-те ми кила,обаче шкембето ми взе да расте...



Тема Re: През Септември със колички да се преброиме всинови [re: Blondi]  
Автор rosito_mama ()
Публикувано19.08.05 01:26



Наистина вси4ки по4наха да се губят нещо. Аз напоследък съм ту на вълна искам да раждам колкото се може по-бързо, ту на "ама ще ми е мъ4но да си нямам корем4е". Доста е странно, но ям по-редовно от всякога, а в4ера като ме изтеглиха се оказа, 4е съм отслабнала. До момента равносметката е +5.5кг. Малко са, но аз се 4увствам добре, бебо наддава пове4е от добре, така 4е не се притеснявам Все по-4есто запо4вам да си задавам въпроса дали ще се справям с бебето, но пък имам ли избор? Онзи ден си купихме коли4ка и съм много доволна, понеже наистина много много се измъ4их с това решение. Надявам се да съм доволна като запо4на да я използвам.
Мдам....раждането. Аз ту се страхувам много, ту се успокоявам. Има ли някоя мама, на 4ието раждане ще присъства таткото? Тук вси4ки татковци присъстват и нашия се готви ама да видим как ще му понесе накрая
Апък за съня не ми говори. Състоянието ми е пла4евно. Изобщо не мога да заспивам. Обикновено след дългоо въртене заспивам между 4-6....после ставам м/у 12-3. Изобщо никакъв режим. Имам контракции болезнени+безболезнени и 4ести болки в кръста и много силни долу в таза. Но и това си е в реда на нещата.
Днес ще пера и подреждам дрешките и куфара за болницата Така 4е се захващам.
Цунки на тумба4етата и от мен



Тема Re: През Септември със колички да се преброиме всичкинови [re: Teди]  
Автор 3лaBeщицa (член)
Публикувано19.08.05 02:08



Май наистина се позагубихме. И май всички имаме голям мерак да раждаме. Аз поне нямам търпение. Вера бях при доктора на консултация - то човек трябва да му мъкне думите с ченгел от устата. Само като го питам нещо и чувам "ами нормално е", "ами както трябва е" - и май това беше. Скара ми се, че съм отслабнала - всъщност от седмия месец до сега съм отслабнава с 2 кг - за цялата бременност равносметката ми е към 4 кила и половина. Но пък не е за сметка на бебето, отговора за него също беше "нормално е". Каза ми да ям повече , ама с тия проблеми изобщо не ми се яде. Пък като почна - и след половин филия хляб стомаха ми е препълнен и не ми се яде повече. Май на ден изяждам по две филии с хляб, намазани с майонеза и останалото време диня - това е единственото нещо, което ми се яде.
Майка ми поне вече престана да ми се обажда и да ме кара да махам бебето, всъщност не се обажда изобщо - дори на именния ми ден в понеделник с баща ми не се обадиха да ме поздравят. Но какво да се прави - човек не си избира роднините.
На мене също не ми се спи - по цели нощи стоя на компа, лягам си сутрин, ставам към обяд - и май пак на компа - абсолютна скука - нямам какво да правя.
Момичета вие как сте? Напишете де, как са коремчетата, как са бебчовците, да не би да се е появило още някое бебче и да сме го пропуснали?




Тема Re: През Септември със колички да се преброиме всинови [re: Blondi]  
Автор Teди (с Огънче)
Публикувано19.08.05 09:43



Тук сме, тук сме
Не съм чула за нови бебчета, но предполагам скоро темата ще се напълни с бебшки новини и честитки

Аз си ходя чинно на тонове, беба се чувства отлично и се наслаждава на последните коремски дни Остават ми само три седмици до термин и някак ми стана мъчно, че всичко свършва. В същото време вече нямам търпение да гушкам бебе, та се люшкам от едната крайност до другата .
За спането - спя много. Трудно се местя от една страна на друга и се разсънвам по време на "упражнението", но после пак си заспивам. Килограмите ми тежат, но се вижда краят и с това се успокоявам.
Последните два месеца на първата бременност умирах от болки в кръста, сърбежи по кожата, непрекъснати контракции, а сега ми няма нищо... даже не ми се подуват краката. Вече се чудя дали е нормално да не ме боли нищо, ми нали беба трябва да се намества, за да излиза

Готови сме с покупките, всичко чака подредено в шкафа. Раждането хич не го мисля - със сигурност ще е различно от представите ми, затова не се настройвам предварително.
Ми май това е всичко... остава ни само да чакаме
Пишете



Тема Re: През Септември със колички да се преброиме всичкинови [re: Blondi]  
Автор pachikrak (гъба)
Публикувано19.08.05 10:33



Момичета, аз съм доста по-назад от вас, но ми е интересно и всеки ден следя темата и очаквам добрите новини .
Предполагам, че и мен ще ме обхване същата паника като наближи момента, но щом сте я докари до тук, няма какво да му мислите повече .
Успех и спокойствие от мен и чакаме отчетите.



Тема Re: През Септември със колички да се преброиме всинови [re: Teди]  
Автор Mapчeтo (дразнеща)
Публикувано19.08.05 11:11



Здравейте и от мен!

Нямам търпение да се родят още бебета:)). Много съм развълнувана. Дойде и нашия ред, така да се каже:)).
Дали наистина вече нямаме някое бебенцо избързало няколко дни преди термина си?

Иначе аз съм малко болна и ме е страх да не заразя бебето.

Айде, целувки от мен. Отивам да спя



Тема Re: През Септември със колички да се преброиме всинови [re: rosito_mama]  
Автор Blondi (hohi)
Публикувано19.08.05 11:23



Да,и нашия татко ще присъства.Тук ако го няма е странно и даже нередно.Участва усилено в раждането,облечен е като доктор,реже пъпната връв,вади бебето за раменцата,като се покаже,абе,ужас,ще погина от срам,ама на него много му е мерак.
И аз имам непрекъснато болезнени контракции,ама им свикнах и не им обръщам внимание.



Тема Re: Момичета от Пловдивнови [re: Teди]  
Автор 3лaBeщицa (член)
Публикувано19.08.05 14:06



Утре организираме срещичка от 11 часа на "Скалата" - ако желаете и имате възможност елате - мисля, че лесно ще се разпознаем - организацията е от майките, които ще раждат септември, а не може да се отрече, че вече сме доста забележителни




Тема Re: През Септември със колички да се преброиме всичкинови [re: 3лaBeщицa]  
Автор Aeona (sassy)
Публикувано19.08.05 14:09



...Хей Вещерке радвам се, че се е нормализирала ситуацията. Не му бери грижа, бебето е по-важно от техните глупости. То си е за тяхна сметка...И аз кисна на компа, главно игрички, понякога пове4е отколкото трябва и малко се притеснявам за бебо, излъчвания и такива работи, ама както ти каза скукаааааааа. Та да и се порадваме на тая скука докато я има, че като дойдат малките торпедца...

...Прегледът при офталмолога мина много добре, но все пак се потвърди това, което очаквах. Не съм 100% за секцио, но с моя диоптър е препоръчително, затова сега се настройвам психически...
...Минаха и трийсетте хиляди изследвания, които ми бяха насрочили...сега чакаме резултатите дано всичко е наред...
...И аз не мога да спя, тежи ми тумбачето, а така искам да разбера колко тежи бебчето ми...но на ехографа на лекарката при която ходя нямало възможност да ми каже теглото. Стори ми се странно ама хайде...

...Цунки от нас...



Тема Септемврийски бебетанови [re: 3лaBeщицa]  
Автор cveti_3 (член)
Публикувано19.08.05 14:50



Здравейте мамчета!!
Аз уж трябва да съм от първите за септемви ама така като чета нямам нито един от симптомите, които имате. Тази нощ имах цяла една контркция и то безболезнена. Вече ми се иска да гушкам бебо, а от друга страна и ме е малко страх от раждането, нали ми е за първи път и се чуя как ще е , ще се справя ли, всичко ли ще е наред и така.
Иначе се чувствам прекрасно ходя постоянно на разходки и нищо ама нищо не ме боли. От една седмица даже спя като пън през ноща след 12.
Предишните месеци бях като сумномбул , не можех да спя, а сега направо толкова нормално се чувствам (е, ставането до тоалетната си е неизбежно) ,че направо ми е странно. Единственото което ми напомня , че съм бременна е голееемият корм, който трудно местя през нощаи неговата тежест през деня от време на време...
Иначе бях на преглед вчера всичко ни е ок , тонове ок и т.н. Никой обаче не ми е казал още колко сме дебелички,само знам, че сме дългички и , че главичката е 97 мм (май). Това не ми го казаха изрично.

Редактирано от cveti_3 на 19.08.05 14:52.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.