Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:31 17.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: През Септември със колички да се преброиме всичкинови [re: lideto22]  
Автор cveti_3 (член)
Публикувано12.08.05 17:40



Ами , Лидето, този скъп крем е Biotherm и аз точно него спрях. 50 лева е, а аз понеже ставам огромнна вее и го свършвам за 15 дни. Затова и го спрях малко да почина финансово и то какво стана??? За заличаването още не нам ,но със сигурност докато мажех с него нямах една нова стрия! Старите обаче си стояха!!!



Тема Re: През Септември със колички да се преброиме всичкинови [re: cveti_3]  
Автор mam4e_mia (минаващ)
Публикувано13.08.05 13:39



Здравейте и от нас след поредното пхрибиране от болницата!Отново бях за около седмица за задържане а сега пак съм си във вкъщи с един куп лекарства.Гадост ама какво да се правиНа всичкото от горе трябва да остискам положението поне даокъм 2-3 септември ,че чак тогава моя доктор си идва от моретоИначе сега се чувствам що годе спокойна.
В понеделник мисля да ида за последните неща които ми остана да купя за бебока иначе сме почти готови с повечето приготовленияУтре ще изпратя баткото на море с баба му и дядо му и ще имам 10тина дни да си почина.
От това залежаване и ядене от скука съм качила около 2 кг за седмица и вече ми станаха +12 направо отчайващо .А за стриите аз ползвам на Биотерм крема и го редувам с един друг на Дарфен ,но въпреки всичко ми се появих много , много повече от първия пътАма това да ми е проблема.
Знам мнаго ефективен начин за премахването им изпробван и за това не се притеснявам.Нарича се "Изи пил" и се прави от дерматолог или козметичен хирург.От3- 4 процедура се сдобиваш с чисто нова кожа .От опит го знам.Това е вид химически пилинг който има за цел да премахне горния слой кожа и да помогне да се образува чисто нова на нейно място.Но е болезнено въпреки ,че се прави с локална анестезия , след това стоиш около два дни увита в найлоново фолио.Процедурата се повтаря веднъж в месеца.Ако ви интересува ще ви дам телефон и кординати на доктори които го правят.Няма страшнвсе пак сме в 21 век.А доколкото знам и лазера вършел работа ,но виж това не съм го пробвала.



Тема Re: През Септември със колички да се преброиме всинови [re: Blondi]  
Автор Heмиpницa (вече мирясала)
Публикувано14.08.05 20:55



Немирнице,защо вече си мирясала???Нали ми беше обещала,че няма да мирясваш?

Здравейте мамчета, как сте?

Блонди, взех си поука от забележката ти и веднага отпраших за Бургас предната събота. Някой ще ме обявят за луда, знам. Ама като ме стегна шапката, какво да правя?И така, събота, рано сутринта, на 6.08 тръгнахме с колата за Бургас и след нас затвориха магистрала Тракия заради проливните дъждове. Бях на задната седалка, отрупана с възглавнички, дори си поспах. Цяла седмица се глезих - кафенце с аверки, шопинг курсове, разходки в морската....кефффффф Жалко, че свърши.
И днес се прибрахме в София.

Утре ще ходя да си взема готовия болничен лист 45 дена преди раждане.

Аз съм много добре, чувствам се отлично, бебо не ми тежи и не ме боли никъде. Досега съм нямала контракции. В Бургас свекито ме заведе при д-р Георгиев - aкушер-гинеколог на преглед, бебо се бе обърнал с главата надолу. Всичко си беше ОК. Ние се развиваме засега като по учебник, много й се кефя на тая бременност....
Чета тука едни страхотии, дето сте писали докато ме нямаше...Споко, всичко е заради нашите сладки малки бебета. Ще траем, май няма друг начин.

Нямам нито една стрия все още и дано така остане де. Мажа се само с кремовете на Мустела 9 месеца.

Да питам ТРИ ВЪПРОСА:
1. Избрахте ли вече педиатър за бебо?
Аз съм се насочила към 17 ДКЦ- д-рките Галина Шопова, Бойка Иванова или Жулиета Колева или 22 ДКЦ - д-р Евгени Крайселски. Ако знаете или сте чували нещо за тях от близки или познати мами, ще съм Ви много благодарна да го спеделите с мен.

2. Когато почнем да получаваме майчинските от 130 лв., кой ни осигурява здравно?
Попаднах на следното в сайта НЗОК -

- За лицата, които работят по трудови правоотношения, по договори за управление и контрол на търговски дружества или са членове на кооперации, и които получават парични обезщетения за временна неработоспособност поради болест, бременност, раждане и за отглеждане на дете, дължимата осигурителна вноска е в размер 4,5% и е за сметка на осигурителя.
Вие разбрахте ли нещо от горенаписаното??? На мен работодателя ще ми внася на карта тия 130 лв., ама пак не разбирам кой ще ми плаща осигуровките??? Те от тези 130 лв. ли ще се приспадат или аз трябва да търча по институциите да си внасям туй-онуй........

3. По какъв начин ще изварявате шишетата на бебо?
Познати мами ми споменаха за стерилизатор на Авент или хапчетата на Чико. И сега съм раздвоена на кое да се спра. А вие????

Остана да накупя още дребни неща за бебо - козметика, гребенче, ножички, термометър и прочие. Това със зехтина мисля да си го спестя.

Засега това е от мен. Цунки



Тема Re: През Септември със колички да се преброиме всинови [re: Heмиpницa]  
Автор Blondi (hohi)
Публикувано14.08.05 21:20



Само за изваряването ще се изкажа-и аз зяпах на Авент вариантите,но освен,че са много скъпи,друго интересно не видях-за микрото е най-обикновена пластамасова кутия,а кутии за микро-колкото искаш и не за 150 лева...Хапчетата са лесен вариант,но трябва мнооого внимателно и обилно после да ги плакнеш.Аз ще соатана на стария и прост вариант с изваряването-първо,че няма да ми струва абсолЮтно нищо и второ,че няма да изварявам месеци наред-само първите два и толкоз.Много пари за 2 месеца за кутии не ми се дават,не виждам смисъл.Пускам ги на газта за 20 минути и са готови.



Тема Re: През Септември със колички да се преброиме всинови [re: mam4e_mia]  
Автор rosito_mama ()
Публикувано15.08.05 06:50



mam4e_mia,
на мен ми се появиха няколко стрии по гърдите още в началото. Ще ти бъда много благодарна ако ми дадеш кординати на козмети4ки, които правят този вид пилинг. Дали е подходящ за всяка зона? Със сигурност ще се постарая да премахна тези стрии, но ми се иска да подбера най-подходящият метод.
Мерси предварително

Редактирано от rosito_mama на 15.08.05 06:54.



Тема Re: През Септември със колички да се преброиме всинови [re: Heмиpницa]  
Автор Teди (с Огънче)
Публикувано15.08.05 10:05



Добре дошла
Явно чудесно си си отпочинала - БРАВО!!!

1. Ние ще запишем бебето при педиатърката на Оги.
2. Не знам след промените кой се грижи за осигуряването, но със сигурност НЕ си ти.
3. Когато се роди Оги, колежките ми бяха събрали пари и от тях си купихме стерилизатор за микровълнова на Авент и пак ще ползвам него.
Предложението на Блонди за обикновената кутия е много добро



Тема Re: През Септември със колички да се преброиме всичкинови [re: Teди]  
Автор Aeona (sassy)
Публикувано15.08.05 12:40



...Здравейте и от нас!...
...засега всичко върви нормално и моето бебче се е наместило вече от няколко седмици с главата надолу и не се е обръщало...
...Предстои ни много тежка седмица обаче, с много изследвания и с така плашещия ме преглед при офталмолога. Много се притеснявам, ако някоя от вас мамчета е минала през този преглед да ми драсне една бележка и да ме успокои, че чувам много неприятни работи...

...Поздрави от нас и стискайте палци!



Тема Re: През Септември със колички да се преброиме всичкинови [re: Aeona]  
Автор mam4e_mia (минаващ)
Публикувано15.08.05 15:14



За стриите.Маниполацията се прави от лекар , а не от козметик. И да ще ти ги пусна на бележка кординатите.
Днес взех голямото решение.Теглих му една на моя доктор и се свързах с един друг в правителствена болница.Платих си такса и се регистрирах там .Много внимателен и общителен човек и най - вече отговорен , а не като този моя досегашния да замине в отпуск точно в 9тия ми месец и да ми наблъска една торба с лекарства за задържане , ама не това е важното ами отношението .Човек си мисли ,че като си плаща и то много чак ме есрам да пиша колко ще получи някаква сигорност ама уви не ти е гарантирано нищо.
Както и да е ! По важното от нас е ,че ще си пием лекарствата още 10-14 дене след което ще спираме всичко и ще чакам раждането.До към 10 септември ще си имам бебче.Поне така прогнозира доктора абе от към 22,23 ангуст ми спира всички лекарства и ще видим какво ще е положението.Днес го видях маничето сладко беще си засмукало палчето и се кокореше почти не мигна.Ама ако знаете какъв апарат имиаха само казаха ,че бил единствен на балканите такава картина все едно го гледах на живо , а то милото така си беше вирнало нослете .Абе за малко да пусна и някоя сълза ама устоях.Болницата е много приятна като атмосфера и ми подейства доста успокояващо въпреки ,че не това е най важнотоОф и тежим кам 2,500 кг. според доктора ще го докараме до към 3 и нещо за тези 2 седмици.
Е това е от нас.



Тема Re: През Септември със колички да се преброиме всичкинови [re: Aeona]  
Автор milena* (Варна)
Публикувано15.08.05 15:59



Защо се притесняваш от този преглед? Нещо специално ли ще ти правят? Аз съм ходила миналият път, прегледа не беше нещо особено - раззшириха ми зениците и оглеждаха окото отблизо. Доколкото знам се гледа дали би издържала ретината на повишеното налягане при напъните.

Златко -16.03.03 г.



Тема Преглед при офталмотоогнови [re: Aeona]  
Автор cveti_3 (член)
Публикувано15.08.05 18:27



Ами ако си си слагале лещи някога, чувството е все едно някой ти слага леща в продължение на няколко минути, като пътьом ти свети в зеницата. ПО-скоро светлината е дразнеща най-вече.

За съжаление не мога да те успокоя, защото аз го възприех като крайно некомфортно (много мразя други хора да ми бъркат в очите). Но мога със сигурност да кажа , че се търпи.

Редактирано от cveti_3 на 15.08.05 18:28.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.