Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:56 17.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: През Септември със колички да се преброиме всичкинови [re: Teди]  
Автор cveti_3 (член)
Публикувано11.08.05 15:42



Хей здравейте..какво е това затишие?? Да не сте отишли на море и само аз да съм тук пред компютъра

ето аз днес няма да се оплаквам. Бяхме на тонове . Всичко ОК. Направиха ми всякакви изследвания на кръв и течности цитирам "от всички възможни дупки". За сега сме ОК.
Седим и чакаме бебо да реши да тръгне.
Днес таткото за първи път влезе с мен в болницата да слуша тонове и се уплаши от обстановката и почна да ме пита сигурна ли съм , че искам да раждам в държавна болница....Миличкият. аз явно вече за девет месеца свикнах, че е всичко като за пред ремонт, но пък вижда , че е чисто т.е поддържа се хигиена , а това е важно...

Вашите татковци какво мислят по въпроса??

Иначе корема ми се нацепи със стрии оттдолу
Отивам да си купя разни скъпи кремове и да се мажа..Все се надявах, че ще ина с нещо по-евтинко и разни олия ама уви....
При вас как е??
Избиват ми и страшно многи бемки по корема (малко по-светли са от обикновенните) , като някои от тях са релефни. Такова пък чудо не очаквах. Мамите с опит дали могат да кажат дали това всичкото ще изчезне след раждането или си оставам така с грозна кожа ??

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от cveti_3 на 11.08.05 15:43.</EM></FONT></P>[image][/image]

Редактирано от cveti_3 на 11.08.05 15:44.



Тема Re: През Септември със колички да се преброиме всичкинови [re: cveti_3]  
Автор Blondi (hohi)
Публикувано11.08.05 20:01



Лиде,и мен ме боли корем.ВСЯКА вечер и ВСЯКА нощ.Като за мензис,търпимо,но все пак си боли.Пиех но-шпа,ама вече спрях,няма смисъл.Явно е нормално.

Цветке,ако корема вече ти се е нацепил,коки,няма да ги заличиш сега,козо.Мажи нови да не дойдат.Аз не съм се сдобила още нито със стрии (брр,дано ме подпинат,мажа се само с обикновени лосиони за 2 и 50... Авент по-добри ли са от Мустела 9 месеца?
И бенки нямам,но имам една тънка кафява черта от горе до долу на корема.Ама тя знам,че тя после ще изчезне.Цветанкеее,бенките и стриите,за съжаление,няма да изчезнат.Ти от кои стрии имаш,Има едни като седефени,те са тънки и леко бляскат,не са много гадни и забележими.Другите са кофти-дето са дебели и леко лилави,дано не са ти от тях,те много се виждат.Но при всички положения ще си останат,за жалост.Бенките също.Пак за жалост.

Марче,снимките са в темата "снимки и видео от раждането".Гаднички са,но давта предства.Хем ме беше гнус,хем интересно.

Редактирано от Blondi на 11.08.05 21:09.



Тема Re: През Септември със колички да се преброиме всичкинови [re: Blondi]  
Автор Kitke (Bube)
Публикувано11.08.05 21:35



Здравейте момичета, по всичко личи че и ние няма да устискаме до септември,
в понеделник си взимам болничния и в другия понеделник най- вероятно ще сме в болница за планово секцио.
Някак си не съм готова още и ужасно ме е страх
Стискайте палци



Тема Re: През Септември със колички да се преброиме всичкинови [re: Kitke]  
Автор lideto22 (минаващ)
Публикувано12.08.05 00:35



Блонди,кефиш ме с хладнокръвието си-ти сигурно си единствената първескиня,която приема толкова споко нещата.напрво ти завиждам-поне можеш да се наслаждаваш на бремеността си-а за мен си остава най-стресовия период от живота-аз съм си доста безгрижна,а откакто съм бремвенна съм постоянно претиснена за нещо.Ще си изнервя бебчето....А бе моя доктор каза,че било нормално,ама все пак ме дофи-то си боли -аз така си представях родилната болка-дали е друга???
Китке-защо си с планово секцио-ти може и да си споделяла причината,ама не си спомням
Цвети-аз се нацепих по дъто,по краката,по циците-сега остава и по коремаНяма да ти казвам що кремове съм измазала.ВСе ми се ще да сии купя Мустела-възстановяващия крем,ама все не мога да отделя парички.
Блонди-тук във форума харесват много Мустелата,аз лично заложих на Бубшен за бебо-аз пък се двуомях между бубшен и Чико-ама накрая реших за начало да си взема Бубшен,а после ще пробвам и други.



Тема Re: През Септември със колички да се преброиме всинови [re: cveti_3]  
Автор Teди (с Огънче)
Публикувано12.08.05 09:23



Здравейте, мацки

Лиде, болките са нормални - бебо се намества да излиза. С Оги ме болеше доста повече, затова аз сега съм в другата крайност - чудя се дали е нормално да НЕ ме боли .

Цвети, за бенките съм писала и друг път - на мен ми се появиха бенки (като възелчета) с цвета на кожата по врата и раменете. След раждането изчезнаха. Сега пак са ми се появили и очаквам отново да паднат. Не ги третирам с нищо.
Да не те разочаровам, ама стриите може и да не се повлияят от скъпи кремове. На мен миналия път ми се появиха стрии около пъпа две седмици преди раждането (мазах се с бебеко олио). Засега нямам нови (мажа се с кремчето на Дева), но пък имам 4 седмици до термин.
Всичко е до кожа и до ген, кремовете помагат съвсем малко.

Китке, много ще ти стискаме палци за секциото!!! Погледни нещата от хубавата страна - ще гушкаш бебче по-рано Всичко ще бъде наред, не се притеснявай!

А Блонди и мен много ме кефи, с удоволствие чета постингите й. Винаги са много позитивни и ме карат да се чувствам по-добре
За козметиката - аз няма да купувам никаква. Взела съм бръснарски сапун и едно шише зехтин, това ще е "козметиката" на беба за начало



Тема Re: През Септември със колички да се преброиме всинови [re: Teди]  
Автор Kitke (Bube)
Публикувано12.08.05 10:11



Благодаря ви за подкрепата, Теди съветвам те да не изключваш от козметиката крем против подсичане. Абсолутно съм сигурна че ше ти е мноооого необходим. Вземи baby tan, струва левче а е вълшебен. От зехтина някои бебчета са алергични (като моя син), а бръснарския сапун не е много по-евтин от обикновено сапунче "Бебе"

Секциото се налага поради ред причини, най вече защото матката ми е рязана преди 2 год. когато се роди дъщеря ми и едва оцеля. Има опастност от перфорация тъй като стария шеф е много разпънат

Все пак ще съм влязла в 9 месец и се надявам всичко да е ок



Тема Re: През Септември със колички да се преброиме всинови [re: Teди]  
Автор cveti_3 (член)
Публикувано12.08.05 10:27



Днес като, че ли всички сме на лице.

Аз странното е , че нямам никакви болки. Откакто съм в 9 месец освен големият корем и чувството за прерастягане на кожата (което е логично) нищо ми няма. И аз като Теди се чудя дали е нормално. Но лекаря каза, че бебо е ОК и съм доста спокойна. Започнах дори да спя по-добре през ноща.
вие как сте?? Аз май се оказах от бременните , които колкото са по-бременни толкова по-добре се чувстват.

Ох , Теди, ти направо ме успокои. Да като възелчета са бемките и са доста по -светли от нормалните такива (които си имам по рождение) и бемките и стриите ми се появиха 2 дни след като влязох в 9 месец. Не знам дали има връзка , но точно тогава и смених скъпия крем с чико крема. Може да е случайно съвпадение.

наясно съм , че е кремовете помагат малко ама пак е нещо мен просто ми е ОГРОМЕН корема та се очакваше де,а аз все се надявах да ми се размине....

Лидето, как го преживя това нацепване??? Не знам аз тежко го приемам , защото иначе имам много чиста кожа и наистина не съм имала проблеми до сега. Винаги много съм харесвала кожата си , а сега колкото по-бременна съм все по трагично става. Цялото ми лице е в акне (а ще ми разправят , че майките чакащи момче се разхубавявали! ), козметичката ми милата е в шаш и паника какво да прави . Ами как няма да е като тя такова нещо при мен не е виждала.

Хайде целувки от мен отивам малко на разходка преди да са настъпили жегите...


Аз честно да си кажа съм се подготвила и с Мустела крем и с зехтинче преварено за бебо , както и съпун бебе. Пък ще видим кое бебо ще хареса. Все пак нямам представа , каква ще е кожичката му.

Китке, стискам палци за секциото!! Всичко ще е ОК . Сигурна съм.[



Тема Re: През Септември със колички да се преброиме всичкинови [re: Teди]  
Автор lideto22 (минаващ)
Публикувано12.08.05 14:30



Цветке-въобще не съм го преживяла-просто незнам как да се справя.Тук в темата почетох за някакъв мног скъп крем,който наистина ги заличавал-ако го намеря ще го пробвам.
Пък ако знаете -както си седя на компютъра-бебока така ме срита,че чак издаде шум като пльокане-на някой случвало ли му се е!!



Тема Re: През Септември със колички да се преброиме всинови [re: lideto22]  
Автор Teди (с Огънче)
Публикувано12.08.05 16:48



Лиде, това пльокане и аз го чувам от време на време



Тема Re: През Септември със колички да се преброиме всинови [re: Kitke]  
Автор Teди (с Огънче)
Публикувано12.08.05 16:53



О да, забравила съм да напиша кремчето. Вкъщи заради Оги все още винаги имам зеленото Бочко.
Зехтинът и бръснарския сапун бяха единственото, което ми разрешиха да ползвам за Оги (той е с алергия и беше с много силен атопичен дерматит), затова като начало ще ползвам само тях и за беба.
Дано понесе зехтина, за първи път чувам за алергия към него
А бръснарското сапунче даже е по-скъпо от обикновените бебешки.


Цвети, появата бенките и смяната на крема е съвпадение. Възелчетата се появяват от хормоните през бременността. Аз кожата на врата и раменете с нищо не я мажа, а пак ми се появиха.
Да ти кажа как падат, за да не се ошашкаш - първо потъмняват леко, после стават тъмно кафяви и накрая падат самички. Опитай да не ги пипаш и не ги третирай с нищо специално.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.