Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:42 24.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Имаме си нов терминнови [re: pipi_67]  
Автор Blondi (hohi)
Публикувано07.08.05 18:52



честит ти нов термин,Мия,по-раничко,по-добре,какво има да се влачиш цели пълни девет месеца?И аз се надявам да понося към 2 седмици от деветия и да излиза вече бебо,ама...Божа работа,ще видим.Споко за доктора ти,всичко ще е ок,нали мисли за теб,това е важно,ще намери и подходящ заместник.
Течение и аз имам много,имя дни,когато цял ден нищо,но на другия ден заминават за пране 3 или 4 чифта гащи...досадно,но няма как.

Пип,ще разказвам,ще се постарая да съм максимално натуралистична,та да изпаднете и вие в паникааааа



Тема Re: Имаме си нов терминнови [re: Blondi]  
Автор lideto22 (минаващ)
Публикувано07.08.05 19:39



Мамче мия и при мен течението е по-силно и аз сменям по няколко пъти гащи.Навсичкото отгоре и гърба ме боли ужасно+това бебето така се опъва и подпира,че чак боли.Ужас-усещам му главичката толква ниско ,че направо имам чувството,че ме пробиват с тирбушон.вие имате ли такива усещания.И корема ме наболява,но поне боли тъпо и не се втвърдява с болка-нали тогава не е контракция.И все пак ме е страх-останаха още два дни до деветия-дано се задържим.
Раждалите мами-разкажете как започва раждането-дано поне от опит се подготвим.



Тема Re: Имаме си нов терминнови [re: lideto22]  
Автор Blondi (hohi)
Публикувано07.08.05 19:46



Лиде,и моето понякога така се опъва,че боли,много е гадно.Обикновено нощем,като ставам по 16 пъти да пишкам и все така се опъва,някакси настрани излизат две големи буци,уж се е обърнало,откъде две дебели буци отстрани-не знам.И моя корем ме боли,всеки ден,като за цикъл,пак вечер или нощем.За съжаление,са си контракции също.Но е нормално,след втората половина на 8 месец така си става,нормално е.Аз чакам девичката да дойде и тогава ще го пускам мойто.
Аз не съм раждала,но бъди сигурна,че няма начин да не разбереш кога започва,споко.Със сигурнсот ще узнаеш-или тапата ще падне.Ако не я видиш самата нея-ще имаш кафеникаво течение.Ще имаш тъпи болки в корема,които ще си останат с часове и ще се заислват,така че няма как да го пропуснеш.Такова чудо досега не се е случило.Още малко,на финалната права сме.Цунки



Тема Re: Имаме си нов терминнови [re: Blondi]  
Автор mam4e_mia (минаващ)
Публикувано07.08.05 20:14



голями сме сладурки!А да знаете какво ми се случи на мен? Малко ме е срам ,но все пак вече 9 месеца сме заедно та реших да го споделяКакто си говорих разни простотии с майка ми по телефона и се превивах от смях стана една беля не се осетих как но се изпуснах.Голям резил добре ,че бях самичка иначе ......За момент си помидслих ,че ми е изтекла водата.Абе какво ли още ни чакаБланди ти ще чакаш девичките да дойдат дано и аз ги изчакам ,че с тоя мой постоянно твърд и напрегнат корем!
Пипи ама и ти сновеш между септемврийските и ноемврийските мамиА иначе да почти съм готова с покупките и ме е налегнала една мания да чиста и подреждам.А малкия само ходи след мен и вади играчки В книгата която аз ползвам пише ,че енормално преди раждането да сме в такова състояние ама аз не искам още да раждам просто искам да ми ечисто и подредено
Леле дано не ме помислите за някое Ку ку първо се изпускам ,после някакви мании и фобии за чистото



Тема Re: Имаме си нов терминнови [re: mam4e_mia]  
Автор Aeona (sassy)
Публикувано08.08.05 09:30



...Миа, и аз имам такива проблеми напоследък...
...Кихнах...и ...пикнах...или като се изсмея малко по рязко пак...
...Много се смяхме с мъжа ми...ама няма как това са си малки проблем4ета, такива да ни са до края...

...Честито ти за новия термин, на последната консултация преди 2 седмици на мен ми казаха, че плацентата почнала да узрява с 2 седмици по- рано, пък и бебчето било по- голямо от седмицата в която съм, утре съм на ехограф и нищо чудно и моят термин да се промени за по- рано...ще ви разкажа подробности утре...

...Поздрави на танцуващите ви коремчета...



Тема Re: Имаме си нов терминнови [re: Aeona]  
Автор Blondi (hohi)
Публикувано08.08.05 12:05



Вярно са танцуващи...горките ние,дето служим за дансинг...
Изпускането е нормално.На мен засега не ми се е случвало,но повечето бременни около мен тук бяха така.Това не е много хубаво,защото говори за по-слаб перинеум и правете гимнастика,иначе след раждането е възможно това да продължи и да се усложни.Не е задължително,но все пак си го стягайте.Има съвсем лесна гимнастика ,има и малко по-сложна.Нали си ги знаете?Цунки



Тема Re: Имаме си нов терминнови [re: Blondi]  
Автор esbere ()
Публикувано08.08.05 13:42



Здравейте сладки коремчета,
Ние отдавна не сме писали, защото все щъкаме нанякъде, а сега движенията са по-трудни и остава време понякога! Ние вървим едрички, с 2 седмици се движим напред и много шаваме. Аз съм качила 10 кг., но гърбът страшно ме опъва. Карам мъжото да ме понамачка малко и леко ме поотпуска като че ли. и аз усещам ниско долу понякога натиск, може би главичката се понамества, може би са контракции незнам. През ноща не мога да мигна, лягам си към 2,3,4 сутринта спя по около 5 часа и съм супер свежа, странно Тази седмица сме на контролен преглед, а другата на триизмерен ехограф, с нетърпение чакам да видя действителните размери на бебо, така се вълнуваме. Иначе купихме почти всичко, остана корито, козметика, шишенца и биберон-залъгалка. Вчера бях на свиждане на една приятелка, тя роди секцио на 3 август, родилното е пълно момичета, лекарите се суетяха напред, назад че нямало достатъчно операционни зали за родилките, нека има бебчета. Засега това, по-късно ще пиша пак! Усмивки от нас!



Тема Re: Имаме си нов терминнови [re: Blondi]  
Автор esbere ()
Публикувано08.08.05 13:43



Измислихте ли имена на бебоците?



Тема Re: През Септември със колички да се преброиме всичкинови [re: Teди]  
Автор Blondi (hohi)
Публикувано08.08.05 19:25



Имената ги обсъдихме вече...така е,като скиташ...

Момочета,да помрънкам малко-както не ми е голям корема и както съм само със 7 килца напред,така взе да ми натежава и да ми писва.Нощем трудно се обръщам,ходя като патица ,не мога да се навеждам,като ям ми става тежко...Досадно ми е вече...



Тема Re: През Септември със колички да се преброиме всичкинови [re: Teди]  
Автор rosito_mama ()
Публикувано09.08.05 01:39



Марче,
къде се загуби мамчето? Да не би мъничкия Александър да си е вкъщи вече? Наред ли е всичко при вас?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.