Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:46 24.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Имаме си бебченови [re: Teди]  
Автор Blondi (hohi)
Публикувано05.08.05 09:55



Много мъничко,бе,егати.Нещо не е било наред явно,щом са искали и да го вадят.Дано се стабилизира и всичко да е ок.Тази Дежо никога не е писала тук,та не ми е позната,но да са живи и здрави.Стискаме палци.Мерси,Тедка,аз съм била в грешка,но ми се видя ужасяващо малко бебче...то си е и такова,де...



Тема Re: Имаме си бебченови [re: rosito_mama]  
Автор cveti_3 (член)
Публикувано05.08.05 10:46



честито и на двамата родители и бебо да е здрав, силен и много да ги радва....



Тема Re: Имаме си бебченови [re: cveti_3]  
Автор mam4e_mia (минаващ)
Публикувано05.08.05 12:32



Привет и от нас! След доста сълго отцъствие ама ни се беше насабрала бая работа а от горе на всичко и малкия беше на антибиотик с гнойна ангина и 39 температура в най - големети жеги
Да ви се похваля вече съм абсолютно готова с всички приготовления за бебо и ми остана да се кротна и да чакамТакави бонбонести нещица съм си накупила ,че нямам търпение да ми влезнат в употреба! Ама то въпреки всичко дано бебка не бърза много все пак има доста време да си поседи на топличко
Ама това / новото ни бебче/ много дребно аз си мислих ,че в 8 ми вече съм към 2-2,5 кг.Дано наддаде бързичко и да си го приберат ввъв вкъщи.А Марчето дали са си го взели вече бебока?
Как взеха едно по едно да излизат осеща се ,че времето на първата среща наближава.
Днес сме на преглед и да ви призная направо не ме свърта нямам търпение да чуя какво ще ми каже доктора.
А за раждането решихте ли окончателно кой къде и по какъв начин.



Тема Подуват ли ви се краката???нови [re: mam4e_mia]  
Автор Mama_Vili (непознат)
Публикувано06.08.05 10:38



Момичета, от една седмица насам ми се случва. Много е неприятно и за мен странно. Подуват ми се ходилата и то само когато съм седнала за по-дълго време или сутрин като се събудя. Едвам стъпвам, пък не съм толкова дебела. Вие имате ли подобни проблеми?



Тема Re: Подуват ли ви се краката???нови [re: Mama_Vili]  
Автор cveti_3 (член)
Публикувано06.08.05 19:18



Да разбира се1! Въпреки, че последната седмица нали времето беше по-лошо та всичко е пак ОК.

Поливай си краката с колкото можеш по -студена вода (ако можеш няколко пъти през деня) и ги вдигай на високо. При мен има много видим ефект.



Тема Re: Подуват ли ви се краката???нови [re: cveti_3]  
Автор lideto22 (минаващ)
Публикувано06.08.05 21:14



О,поддуват се и още как!!А да ви попитам боли ли ви гърба,щото мен да.Дали е нормално.Имам чувството ,че от гърба ме боли и корема???



Тема Re: Имаме си бебченови [re: Teди]  
Автор pipi_67 (momagain)
Публикувано07.08.05 00:57



Честито и от нас, браво на лекарите, щом оцеляват и такива бебечета!!! Това в Бг ли е ?
Всъщност защо се чудя, като един от лекарите в Пирогов, където ходех на превръзки като ме нахапа кучето- мъж два метра и сто кила, разказваше, а и дрегите го потвърдиха- че се е родил в осмия кило и половина- майка му казвала колкото едно пиле- а човекът е около 45 годишен- та щом тогава е оцеля, какво остава за сега...
А за моите каръщини- обадих се на окушераката и тя каза, че ако бебка рита всичско е наред- и ето колко дни минаха, а тя ще ми издъни корема...
А иначе и моето бебе е с гръбче отдясно- и предишните дев бяха така и корема ми видимо се издува от там...
А твоето бебче, Блонди, си е първенец, така че нищо чудно новороденото да ти се вижда мъничко- то си е такова. дано всичко при тях да е наред... а защо се е наложило да го роди толкова рано- ако темата не е неудобна...?
Айде чао, че пак се разписах...Sorry




Тема Re: Имаме си бебченови [re: pipi_67]  
Автор Blondi (hohi)
Публикувано07.08.05 14:01



Пип,я не се ядосвай на онея смръдли от темата за плащането на докторите.И аз мислех да се включвам,ама то с безмозъчни и важни персони от голямото добрутро не можеш да се разбереш,само си тровиш нервите.Хич не им се връзвай и не спори,че започват да нападат много грубо и злобно.Ужасно се дразня така,но...има и такива в клуба,за съжаление.Радвам се,че всичко е ок с твоето падане,пази се повече,още малко остана.Ама ти остави моето бузесто бебече,ама за края на осмия месец да тежи само кило и двеста...ужасно е мъничко,но явно е имало проблеми отпреди това,виж,че и са го извадили,въпреки мизерния грамаж.Дано всичко е ок занапред.Аз бях в болницата да разглеждаме залите бременните булки за раждане и стаите и ни вкараха и в залата,дето са кувьозите.Колко са отзивчиви и любезни,направо не можах да повярвам.Ей така ни пускат навсякъде,бяхме 20 бременни (и 50 да бяхме,все тая за тях),всякакви националности и можехме да си разглеждаме навсякъде,всичко обясняват .Та мисълта ми беше,че видях ужасявящо мънички бебечета.Рекордьорчето беше една Теса,която се родила 900 грама,представяте ли си?Имаше снимки,то едно месеце с изхвръкнали костици и черепче с кожа,беше потресаващо.Но ние като бяхме там,то беше вече почти 2 кг,и пак си беше страшничко,та представям си 900 грама.Но казаха,че е ок и ще се оправи.Имаше и 4 бебенца,еднакви,от ин витро,родени по 2 кг и нещо всяко....горката им майка.И те бяха ок всичките,3 момчета и едно мимиченце.Много интересно беше.А другата седмица ще ни прожектират филм за раждането,аз досега не съм гледала как става.Цвети 3 ме кара да не ходя,а и аз си знам,че ще се шашна,ама пусто любопитство.Хайде,много се разписах.В сряда съм на преглед при мойта докторица,стискайте палци всичко да е ок със захарата,ще докладвам.Цунки-гунки на всички.



Тема Re: Имаме си нов терминнови [re: Blondi]  
Автор mam4e_mia (минаващ)
Публикувано07.08.05 16:08



В петък доктора ми каза ,че бебо ще си изпревари първоначалния термин поне с около 2 седмици и така отиваме за 11 септември / по ехографа/ но тъй като матката ми е много чувствителна и напрегната а шийката ми била доста поомекнала можело да го очоквам и по - скоро!Представяте ли се така се изпонашашках ,защото представете си той / доктора излиза в отпеск от 12август до 2 септември няма въобще да е в София и това доктора дето от 5 години ме наблюдава и включетелно вече веднъж съм раждала хри него.Каза ми че ще ме свърже с негов колега ако случайно бебка тръгне и той още не се е прибрал.И това на финала!
Толкова се хритесних защото все пак съм свикнала с него и му имах доворие ,а сега още не знам и кой доктор ще ми препоръча.
Корема почти постоянно ми е много стегнат и напрегнат въпреки че пия магнезии и това много ме хритеснява.Днес ще си приготвя и сакчето за родилното пък да става каквото ще
Дано да изчакам поне докатао се върне моя докторМоля ви стискайте палци!
А да ви попитам дали случайно и вие имате по - силно влагалищно течение.Аз бично по три пъти на ден си сменям бельото , много е неприятно.А в цялата суматоха в петък забравих да питам доктора , дали не трябва да му звънна и да го питам или е нормално.За съжаление не си спомням предния път как е било.
Оф много дълго стана ама имах нужда да си излея някаде тревогите дано не съм ви отегчила



Тема Re: Имаме си нов терминнови [re: mam4e_mia]  
Автор pipi_67 (momagain)
Публикувано07.08.05 18:36



Блонди, ето че Мамчето потвърждава писаното от мен в другата тема- плаща си , момичето, доволна е и познава лекаря, ама и той е човек и трябва да почива... е, добре, той предвижда, че може да е по- рани ще направи ннужното, ами ако стане по спешност?! Аиде да нсе се разводнявам и тук...
Ще разказваш за филма, а това , дето си видяла и много интересно- личи си че си в друг свят. Браво на медиците, щом спасяват такива мъничета! А мамчето с осемте кила в корема- не мога да си я представя?! Ама с един удар- ..... четири бебета!
Мамче, бъди здрава и не се притеснявай- ще те пратят в добри ръце, ти и без това си готова с приготовленията откога- откога, а и дамите излизат по- рано... Писана ти е Девичка, а не Везничка!
Майчета, има ли около вас много щети от наводненията?! Като ги гледам горките хора по новините и сърцето ми се къса- а мъжът ми веднага отбелязва- защото ние още не сме почнали да строиме допълнителната стая за бебето - виж, хората цял живот градили и един порой- и край, та вече не се шашкам толкова- не живеем в една стая, а в цяла къща, все ще се оправим дори и да не справим в тези дъждове...
Целувки на шаващите коремчета- моето вече играе ламбада....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.