Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:34 26.09.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: ЗДРАВЕЙТЕнови [re: Blondi]  
Автор rosito_mama ()
Публикувано29.08.05 04:10



Добре сте си дошли
Радвам се, че всичко е минало добре. С нетърпение чакам разказа и снимки на мъничкия Кристиян



Тема Re: А софийските майчета??нови [re: pipi_67]  
Автор cveti_3 (член)
Публикувано29.08.05 17:31



pipi_67 , ами аз знам, че те се срещат мамите, но понеже не влизам в bg-mamma редовно и все ги изпускам срещите. Не знам защо , но препочитам този форум. По-интересен е.....Ако успея да хвана информацията за срещата им веднага ще пусна и тук инфо.

ХЕЙ БЛОНДИ здравей!!

Какк сте хайде разказвай , че нямамаме търпение ..пък и време не остава много......

ПАк честито от мен!



Тема една действителна небивалица.нови [re: rosito_mama]  
Автор mam4e_mia (минаващ)
Публикувано29.08.05 17:51



Аз която 8 месеца напъвам да раждам секцио се разубдих и дори толкова взех да искам да си родя нормално ,бях сигорна и уверена ,че щ бъде едно леко и безпроблемно раждане.Бебчо бише застанал идеално , шийката от всички тези контракции ,които си имам от края на 6 ти месец беше почти готова а и многото околоплодни води които правили раждането по - бързо а контракциите по - безболезнени.Според всички доктори които ме гледаха / общо 4/ ми прорукуваха много бързо раждане и това ми действаше невероятно отпускащо.До събота .Следобед към 5 часа започнаха ужасни контракции през 4-5 минути , ходих до тоалетна поне 20 пъти за 2 часа.Болеше ме кръста , гърба , ниско доло корема и реших това е почна се.Обадих се на доктора и право в болницата.Като пристигнах се бяха по успокоири вече контракциите и реших ,че ше да е от шубето.Включих ме ехограва и пак започнаха тези болки и можете ли да си представите какво видяхме? Малката кукла се обърна пред очите ми от главично в седалищно предлежание и това в 9 ти месец.Всички болки и опъвания са се дължали на това.И сега сме и отпуснали срок до 10 септември да се вразуми и да се обърне отново ако ли пък не ще прибегнем до варианта планово секцио за някой от следващите дни.
Направо съм в шаш.Така е като много искаш нещо и то накрая вземе ,че стане .Сигорно ми се пада задето много говорех ,че ще държа да раждам секцио.



Тема Re: А софийските майчета??нови [re: cveti_3]  
Автор Blondi (hohi)
Публикувано29.08.05 20:33



Разказах,Цветке,ама ти още ли не си родила,мари?Пуу,не го пуска тва бебе и това си е.Аз чакам ли чакам смс,но...



Тема Re: една действителна небивалица.нови [re: mam4e_mia]  
Автор cveti_3 (член)
Публикувано29.08.05 20:42



O, mamche_mia, моля те не си внушавай такива неща. Може госпожицата да се обърне... Чувала съм и от други мамчта, че имало такива акробатики при някои мамчета, включоително и при започнало раждане ??!!Не се притеснявай !!

Странното е , че моята акушерка ми обясни как бебето вече нямало шанс да се обърне вече тъй като главичката му била заклещена между костите ми..Това което ти разкаваш май много силно я опровергава.
Аз честно да си призная откакто съм бременна се чувствам направо само като износващ обект всичко друго в божиите ръце...Исках да се роди лъвче не стана, мислех си , че ще е девойка..мъже е.. Явно нищо май не зависи от нас или това дето си го мслим и планираме.... Май това е и чара на цялата ситуация...
Аз също като теб се опитвам да органицирам всичко и раждането даже, а една моя приятелка (раждала вече) все ходи след мен и ми обяснява, че каквото и да предвидя, както и да го мисля все няма да е моята , все нещо ще изникне ще все нещо непланирано ще стане. Вече започвам да и вярвам много.

Ох вече искам да раждам, напаво нямам търпение да мине всичко и да гушна малкото прекрасно съшвество..



Тема Re: една действителна небивалица.нови [re: cveti_3]  
Автор mam4e_mia (минаващ)
Публикувано30.08.05 13:35



Ми айде бе Цветке раждай то твойто време или по - скоро това на бебето съвсем дошло.Да си призная очаквах да ни изпревариш всички ама на .... Божа работа си е това с раждането.Аз гледам да си почивам повече ,(е после нали се сещош какво ни очаква ама и през това се минава.Дано са ни кротки бебоците да си спинкат по цяла нощ ,да си изяждат примерно дажбата и най - вече да са ни живи и здрави.Айде ако не си родила в близките - дена да си организираме някоя срещичка за последно като бремениЧе след това май само с количките ще се срещаме



Тема СТИСКАМ ВИ ПАЛЦИ МОМИЧЕТА!нови [re: mam4e_mia]  
Автор AVA27 (Gabriel20.09.04)
Публикувано30.08.05 15:28



Момичета,честито на родилите вече мами,а на чакащите-леко предстоящо раждане,кураж и здрави и хубави бебчета накрая.Знам,че вече сте нетърпелиеи,нали?

А как бързо минава времето само...кога пуснахте темата търсещи и други септемврийки,кога дойде и вашият ред........А сега с бебоците ще видите,че времето не тече просто много бързо,то лети!

Стискам палци на всички!

Редактирано от AVA27 на 30.08.05 15:30.



Тема Re:откраднах си 2-3 часа нелегалнонови [re: mam4e_mia]  
Автор Kitke (Bube)
Публикувано30.08.05 16:02



от болницата за да видя дали няма още някоя септемврийка, родила през август....
днес ми определиха дата 07,09 за секцио, ако плацентата не ми направи някой номер разбира се. стискайте палци всичко да е ок, ще раждам със спинална упойка и се надявам бързо да се прибера, целувки на бебоците и успех на всички бързо и безболезнено раждане



Тема Re: една действителна небивалица.нови [re: mam4e_mia]  
Автор Heмиpницa (вече мирясала)
Публикувано30.08.05 17:56



Ох, и аз съм се притеснила с тези обръщания......
Адски болки, мислех си че се пак обърнало седалищно тази нощ. Днес сутринта отидох в ЖК в МД за да ми подготвят обменната карта и прочие документи и ми проследиха тоновете на бебо. Акушерката като ми видя формата на корема и как шава, извика доктора на смяна да ме прегледа на УЗИ. Ми с главата надолу се оказа малкия, ама краката в дясно. Супер странно било. Иначе бебето си е наред. Аз затова питах преди дали има мами с яйцевидна форма на корема като мене в някои от предните ми постинги. Полегнало на дясно яйце. Ужас.
Такъв страх ме гони да не се обърне при това щаване. Страх ме от секцио. Искам нормално раждане.

Аз, дето се хвалих досега със супер лека бременост, в момента тъпкано ми се връща май. Болки в кръста, станах 66 кг, трудно ми се отдава ходенето, на стол също дълго не мога да седя - заболяваме опашката...абе....Стискам палци този оставащ един месец да мине по-бързо....да видим!

Как шава, не ме оставя два реда да напиша.......



Тема Как се роди моята бебканови [re: Teди]  
Автор Teди (с Огънче)
Публикувано30.08.05 18:17



Как сте, момичета
Аз станах мама на бебе Ивайла на 25-ти август.
Не ми остава много време за форумите, но не съм ви забравила, стискам силно палци на всички за леко и бързо раждане!!!

Ето малко за раждането:
Бях се настроила да си чакам термина, защото имах само леко болезнени контракции от време на време... нищо друго не ме болеше или придърпваше. На последния преглед (в средата на осми месец) нямах нито изглаждане на шийката, нито разкритие.
На 25-ти август трябваше да отида преглед и се оказах с 3 см разкритие. Изобщо не бях усетила кога съм ги направила. Лекарят ми каза да не ям нищо и да отида в 22.30 в Майчин дом направо с багажа, за да ме прегледа пак.
Дойдохме си вкъщи и малко по-късно започнаха леко болезнени контракции на 2 минути. Събрах си чантата, изкъпах се и в 22.30 бяхме в приемната. На прегледа се оказа, че разкритието вече е 5 см. Качиха ме в предродилна зала, акушерката ми сложи абокат и колан за тоновете на бебето. Биха ми мускулно бусколизин и ми спукаха околоплодния мехур. С изтичането на водите контракциите станаха доста болезнени, но бързо достигнах пълно разкритие.
Заведоха ме в родилна зала и в 23.44 часа се роди моята принцеса Ивайла

Пожелавам ви скоро да гушнете бебчетата си, за да изпитате прекрасното чувство на топлата бебешка прегръдка
Ще се включвам при всяка възможност.
Поздрави от мен и Ивето




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.