Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:50 24.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема какво искат да се носи в родилния дом?!  
Автор ® (®®)
Публикувано02.08.05 22:07



До деня на раждането ми има 10 седмици, но има един въпрос който ме тормози, а пък ми е неодобно толкова рано да питам акушерката какво трябва да си сложа в сака! А за бебо трябва ли да носа нещо.... дрешки, памперси, шишета....знам ли и аз?! За себе си също незнам!!! Трябва ли да си купя помпа за кърма, която да взема с мен?! Аз ще раждам в частна клиника, но мисла че тяхните изисквания са същите като в държавните. Предварително благодаря!!!



Тема Re: какво искат да се носи в родилния дом?!нови [re: ®]  
Автор bubole4o (непознат)
Публикувано02.08.05 23:06



Здравей.Няма от какво да ти е неудобно.Имаш пълното право да питаш за всяко нещо което те интересува.Не зная как е в часните клиники,но от опит ще ти напиша нещата които на мен ми бяха необходими.
1.лична карта
2.всички изследвания,правени от началото на бременноста(ако са в тебе)
3.химикалка,нещо върху което да записваш(все нещо ще има което ще е важно)
4.помпа
5.превръзки,памперси
6.кърпи(за баня и т.н)
7.джапанки,чехли каквото ти е удобно
8.мокри кърпи за бебо
9.нещо за четене
10.четка и паста за зъбки,гребенче и разни дребни разкрасяващи нещица(
11.След раждането:лична карта на таткото,свидетелство за сключен граждански брак(ако нямате такъв ще обяснят какво трябва да направите )
Ох май това беше.Но питай смело акошерките не се притеснявай.
Пожелавам ти леко раждане,късмет и всичката обич на този свят.



Тема Re: какво искат да се носи в родилния дом?!нови [re: bubole4o]  
Автор nikol78 (мама на София)
Публикувано03.08.05 00:41



Само да добавя бръснарско ножче тип пластина, не че трябва, но го искат. И си носи и мокри кърпи за теб, ще ти е удобно да се освежаваш. За обуване по-добре джапанки, за да можеш да се къпеш с тях, с чехлите не е удобно.

Но най-добре е да попиташ в болницата, в която ще раждаш, всяка си има нейни изисквания! И ноктите- изрязани и без лак!

Леко раждане



Тема Re: какво искат да се носи в родилния дом?!нови [re: ®]  
Автор my_baby ()
Публикувано03.08.05 09:44



Аз лично ще те посъветвам да не бързаш да си купуваш помпото зо гърди. Аз дадох 70 лв за Авент помпа и така и не я използвах. Ако се наложи таткото или бабата ще ти купяг стерилизират и донесат. Ако нямаш брак освен личните карти от бащата се изисква да донесе нотариално заверена декларация че препознава детето. Всички нотариуси имат бланки така че не е проблем. Ако ще бъдеш израждана секцио си носи и лепенки за операцията. Продават се във всички аптеки - има водоустойчиви и обикновени. Аз лично си носех и тампони за уши в случай че има някоя жена при теб. Превръзките да бъдат за обилно кървене. Вземи си и специални за кърма подплънки за сутиен. При голям процент от жените в началото кърмата им тече много силно и ставаш цялата мокра. Има такива на Авент за еднократна употреба и такива за многократна. Това е от мен. Успех! :)



Тема превръзкитенови [re: my_baby]  
Автор Ljonja (фацкооо!)
Публикувано03.08.05 10:00



най-добре нощни, а още по-добре - МНОГО ЛИГНИН! освен за превръзки, ще го ползваш след това и при тоалета, за подсушаване вместо кърпи.
леко раждане!




Тема Re: какво искат да се носи в родилния дом?!нови [re: ®]  
Автор Jelibon (Vani's mom)
Публикувано03.08.05 10:42



Да, много лигнин - 1 - 1,5 кг. Също и памперсови пелени /пелени за родилка/ поне 6 (казват 3, но не стигат доникъде). Гармастан за мазане на гърдите - в началото е много необходим. Друго:
1. Термометър
2. Чорапи, ако ти е студено
3. Горнище на анцунг
4. Гащи - дълбоки.

За бебчето:
1. Памперси - 20 бр.
2. Ръкавички
3. Ританки, камизолки, блузки, чорапки (лигавче - ако повръща бебчето) - 2-3 комплекта. /изпрани и изгладени/
4. По-тънка пелена за завиване - аз си взех памучна и досега я използавам
5. Биберон - залъгалка /може и да потрябва/
6. Шишета - 2 малки
7. Мокри кърпички - бебешки.

Това си носех аз. Надявам се да съм ти била полезна.

Наслаждавай се на приятните мигове. Пожелавам ти леко раждане и едно прекрасно бебе.





Тема Re: какво искат да се носи в родилния дом?!нови [re: ®]  
Автор Meli (de profundis)
Публикувано03.08.05 13:20



По - добре попитай в съответния родилен дом. Иначе рискуваш да помъкнеш неща, които няма да ти разрешат да внесеш (примерно лигнин), а да пропуснеш нещо, което ще ти трябва (например чашки за кърма). Изискванията в различните домове са най - различни. usmihvam se]




Тема Re: какво искат да се носи в родилния дом?!нови [re: ®]  
Автор Tedulina (мама на Хриси)
Публикувано03.08.05 13:35



Ами те май всичко са ти написали , ама за нощници нищо не видях, ще ти трябват поне две е копчета отпред за да ти е по-удобно да кърмиш. Може да си вземеш и стик, не парфюм или део - да не дразнят на бебо. И моя съвет е да не избързваш с помпата, в началото можеш да се цедиш на ръка, ако се налага.



Тема Re: какво искат да се носи в родилния дом?!нови [re: Tedulina]  
Автор Mama_Vili (непознат)
Публикувано03.08.05 15:19



И документа с кръвната ти група. Мен акушерката ме посъветва да си взема и един шоколад за след раждането.

Леко раждане!




Тема Re: какво искат да се носи в родилния дом?!нови [re: ®]  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано03.08.05 19:43



Аз раждах в Шейново. Ето моят списък






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.