Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:00 26.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Тема Пъпна херния?нови  
Автор toni (bonboni)
Публикувано29.07.05 12:22



Здравейте мами!

Имам притеснения че малката ми принцеса има проблеми с пъпчето и се съмнявам че това може да се окаже диагнозата. Та молбата ми е ако някой се е сблъсквал с този проблем да сподели опит.
Значи преди 20 дни след преглед на пъпчето се окажа че имаме наченки на пъпна херния, но не е патологично състояние и ни казаха да слагаме лепенки и да пристягаме пъпчето в продължение на 10 дни... Но уви не виждам никакъв напредък...значи пъпчето е изпъкнало и изглежда напрегнато като най-меката му част е леко морава и доста прозтрачна - като мехурче - а точно над пъпчето мускулатурата и е вдлъбната.... незнам дали обяясних добре....
Всички мнения ще са ми от полза, благодаря ви!



Тема Re: Пъпна херния?нови [re: toni]  
Автор bimba (викината мама)
Публикувано29.07.05 16:17



споко и Вики е така,лепенките не помагат кой знае колко,но с възрасттасе позатвори,засег нищо не можеш да направиш,радвай се на малката сладурка и не бери грижи,пъпната херния е безобидна,както казва нашия лекар тя е по-скоро козметичен дефект,като поотрасне може и веднага направето консултация с хирург,ако изобщо се наложи операция тя е безобидна



Тема Re: Пъпна херния?нови [re: bimba]  
Автор toni (bonboni)
Публикувано29.07.05 16:21



А на вас правили ли са ви операция? Аз все имам чуството че ще се спука тази подутинка и вместо да се оправя - се увеличава....
Ти консултирала ли си се с хирург - доколкото разбирам операция се прави в по-късна възраст ли?



Тема Re: Пъпна херния?нови [re: toni]  
Автор bimba (викината мама)
Публикувано29.07.05 16:36



до колкото знам след 6 месеца се прави операция,но ако е патологична,аз все още се притеснявам,че може да се наложи операция,но последно като ходихме октомври миналата година хирурга,ни каза,че не се налага просто,е в много лека форма,само каза да ходим всяка година да следи какво е положението.А за михурчето и аз така с мислех,че като го натиснеш и ще се спука ама не,особено си личи като се напъва или плаче нали,не се притеснявай наистина е често срещан проблем



Тема Re: Пъпна херния?нови [re: bimba]  
Автор toni (bonboni)
Публикувано29.07.05 16:46



Да точно като се напъне или плаче - ч приказвала ли си с мама чието детенце е преживяло такава операция?



Тема Re: Пъпна херния?нови [re: toni]  
Автор bimba (викината мама)
Публикувано29.07.05 18:11



ми имаше преди време тук тема във форума,обадиха се няколко майчета,операцията била сравнително лека краткотрайна,но все пак се минава през пълната упойка,иначе минавало много бързо на детенце,в болницата се стои н повече от два дни.Не мисли сега лошото нали не е тежща хернийката на твоята сладурка,лекарите какво казаха,сега кога да идете на консултация



Тема Re: Пъпна херния?нови [re: toni]  
Автор лoтocът (нежната)
Публикувано29.07.05 21:46



Преди 1-2 дена и аз писах по същия проблем. И ние сме като вас. Ако искаш потърси темата - там съм писала подробно. Хич не съм пробвала с лепенки. Хирурга каза, че нямало смисъл.

Щастието самичко намира пътя до силните духом!


Тема Re: Пъпна херния? [re: лoтocът]  
Автор toni (bonboni)
Публикувано01.08.05 18:01



Мерси много, намерих ти темата!




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.