Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:44 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Кърлежнови  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано01.08.05 00:21



Борис е с нашите на вилата от вчера. Днес майка ми ми съобщи, че е намерила кърлеж на ушето на господина. Намазала го с олио и той паднал сам. Мястото не било подуто или зачервено. Направила консултация с лекар по телефона, защото в селото няма лекар и той казал, да наблюдава и ако не вдигне Т, значи всичко е наред. Аз обаче много се шашнах и сега се чудя да изчакам ли или да си го прибера.
До сега не съм се сблъсквала с кърлежи и не знам какво да очаквам. Ако имате повече инфо, моля да го споделите, че съм доста притеснена.
Благодаря!



Тема Re: Кърлежнови [re: Чeтa]  
Автор siconik ()
Публикувано01.08.05 08:54



Скоро имаше такава тема, още пострадали, ако искаш разгледай.
Когато на сина ми намерих кърлеж, пи антибиотик - профилактично, по препоръка на педиатър. Някъде пращат и за иследвания, но това с профилактичен курс антибиотик ми се струва разумна идея, вместо да стоите и да чакате в неизвестност.



Тема Re: Кърлежнови [re: Чeтa]  
Автор kalli (kalinka)
Публикувано01.08.05 10:23



Не бързай да си го прибираш.
Дори и да има нещо (в което се съмнявам, защото, щом кърлежът е паднал сам, значи почти не се е забил), то ще се прояви до 14 дена.
Така че, ако на детето му е хубаво там, защо да го взимаш...
Но не е лошо майка ти да го понапръсква с нещо против кърлежи, да не се забие пак, защото все пак си е опасно

На Калоян му се беше забил кърлеж и го водихме в Исул. Там ми казах да го наблюдавам за температура и кървене от носа до 14 дена.
И ако няма имунизация п/в тетанус, да му се сложи.
Дано всичко е наред.



Тема Re: Кърлежнови [re: Чeтa]  
Автор krisy75 (минаващ)
Публикувано01.08.05 10:27



Всяка година вадя по някой кърлеж, я на мен, я на дъщеря ми на 3 год, я на някое комшийско дете. Никога не сме пили превантивно антибиотик. Още повече щом кърлежа е паднал сам, той не се е забивал изобщо. Не тъпчи детето с анибиотици, още повече че от клуб Алергии знам, че сте алергични.



Тема Re: Кърлеж [re: Чeтa]  
Автор G.E.R.l ()
Публикувано01.08.05 12:17



Чета, в Германия се правят имуниzации против теzи болести, които се пренасят от кърлежи... Защо не попиташ лекаря си дали и в БГ не се правят?



Тема Re: Кърлежнови [re: kalli]  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано01.08.05 19:45



Купих стик за мазане против ухапване от кърлежи и комари. Слагаха му ДТК преди 3 дни, така че не било необходимо да се имунизира против тетанус отново.



Тема Re: Кърлежнови [re: G.E.R.l]  
Автор eleksir ((Маня))
Публикувано01.08.05 20:36



По принцип е много важно да го наблюдаваш следващите 35-40 дни. Ако около мястото на ухапването се появи зачервено петно или посинее, също така и ако детето вдигне температура (и всички симптоми на грипа), заведи го на лекар или най-добре в някоя лаборатория, за да му вземат кръв за Лаймска болест.

Вероятността кърлежа да е бил заразен е мноооого малка, но ти все пак го наблюдавай внимателно.



Тема Re: Кърлежнови [re: Чeтa]  
Автор poza74 (непознат )
Публикувано02.08.05 14:13



Не се тревожи за кърлежа. Това лято и моето детенце беше с кърлеж на челото, мерихме 10 дни температурата и всичко приключи. Лекарите ми казаха, че ако кърлежът е стоял по-малко от 24 часа на детето, практически няма почти никакъв риск. Освен това, ако има някаква инфекция, най-напред се подува и зачервява мястото на ухапването. Ако то е спокойно и кърлежът е хванат навреме, няма място за тревоги.



Тема Re: Кърлежнови [re: Чeтa]  
Автор morskasirena (приятел)
Публикувано02.08.05 14:58



За да си спокойна най-добре е в такива случаи кърлежа да се носи да се изслезва в ХЕИ да ли е заразен.



Тема Re: Кърлежнови [re: Чeтa]  
Автор kalli (kalinka)
Публикувано02.08.05 16:56



Щом сте слагали ваксината, няма се налага да го ваксинират.
Предполагам, че всичко ще е ОК!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.