Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:50 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Дебело неродено бебенови  
Автор Blondi (hohi)
Публикувано29.07.05 11:31



Мили момичета,
Вчера бях на ехограф и докторката ми каза,че бебето ми било много дебело.Не каза едро,а дебело.Какво,да му се не види,означава това?Тежи 2340 грама,а по нормите в книгите виждам,че трябва да е към 2 кг максимум.Има едни дебели бузки вече,а имам още месец и половина.Не ми се мисли колко дебелинка ще трупне сега.Какво да правя?Спрях витамините,какво да ям и да не ям?Не искам дебело бебе....



Тема Re: Дебело неродено бебенови [re: Blondi]  
Автор lenny (дразнител)
Публикувано29.07.05 11:40



спокойно - наблегни на плодове, зеленчуци и сирене и месо. Избягвай теста, пържено, мазни сосове, майонези и прекалено сладко. Ако някой от двамата с мъжа ви е едър и бебето ще е едро независимо какво ядеш или не ядеш.



Тема Re: Дебело неродено бебенови [re: Blondi]  
Автор steffy (познат)
Публикувано29.07.05 11:46



Ти пък какво се впрягаш на всичко, което ти кажат?! Знаеш ли колко относително и индивидуално е теглото?! Миналата година, като раждаше сестрата на приятеля ми, същия ден са правили секцио на жена, чието бебе се е родило 6 килограма!!! А ти за някакви си 340 грама седна отсега да се притесняваш, че бебето ти било дебело... :))) Няма такова определение. А племенницата на приятеля ми се роди 2800, малко под нормата и разправяха, че бебето е недоносено, макар, че се роди след 2 дни преносване, но още първия месец наддаде и дори задмина другите. И сега на 6 месеца, вече е 6 килограма. Така че споко и не се връзвай на всичко, което чуеш.



Тема Re: Дебело неродено бебенови [re: lenny]  
Автор aлбeнaди (take it easy)
Публикувано29.07.05 11:48



Майка ми през първата си бременност е надебеляла 30 килограма и е родила бебе 4800. След това като забременяла с мене много се била наплашила и ядяла само плодове, зеленчуци и внимавала за всяка хапка, която поглъщала, качила само 7 кг - аз съм се родила 4600 И тогава акушерката й казала, че големината на бебето и това дали ще е дебело или не зависи от дебелината на пъпната връв, което пък си е наследствено. Така че не се притеснявай! Каквото и да ядеш в повече ще се лепи само на теб. Бебето си взима само това, което му е необходимо. Ако пък е по-големичко... сигурно имаш по-дебела пъпна връв и това е.


Анна 8.12.2004

Тема Re: Дебело неродено бебенови [re: steffy]  
Автор Blondi (hohi)
Публикувано29.07.05 12:05



Права си,ама нали знаеш повечето бременни какви сме гъски и как се шашкаме...А и тя не каза едро,а дебело.Освен това аз хич не съм напълняла,8 кг досега,а и коремът ми е малък.Не съм изобщо едра.Мъжът ми е дебеличък,но не е едър.Но ми намериха много увеличена захар и сега ми е забранено сладко,та може би от това се е получило.Дано сега спре така да дебелее.



Тема Re: Дебело неродено бебенови [re: Blondi]  
Автор The Sun /cлънчицe/ (/мама на Гери)
Публикувано29.07.05 12:06



та това е толкова итносително - не се връзвай колко случая има в които на майчетата казват, че ще е малко бебче, а то излезе "гигантче" и колко случая в които го гласят за голямо бебче, а то се появи "финно" и как можа да ти определи точно с грамчетата и самата ти знаеш ли точно кога е заченато,че така стриктно да го следиш дни/грамчета за мен това е невъзможно, така че радвай се,че имаш голямо бебче, а лекарката да си гледа другите пациенти - аз моята въобще не я слушах, дори в последните седмици не ходех, макар,че трябваше уж да ходя задължително - гледай ти да се чувстваш добре, а другото - минало и заминало


Гери - 27.10.04

Тема Re: Дебело неродено бебенови [re: Blondi]  
Автор Meli (de profundis)
Публикувано29.07.05 12:19



Блонди, едрите бебета често са в резултат на гестационен диабет, помисли за това, разбира се, без да се шашкаш.




Тема Re: Дебело неродено бебенови [re: Blondi]  
Автор 3лaBeщицa (минаващ)
Публикувано29.07.05 12:22



Блонди, вземи се в ръце, момиче! Какви са тези да не кажа глупости, че може да се обидиш! Бебчо, както са ти казали по-горе си взема, каквото си му е нужно. Просто си яж нормално и всичко ще е наред, ще видиш. И без това не си надебеляла изобщо, напротив, съвсем нормално е , дори е и много ,много по малко от останалите! Така че давай смело и не мисли разни такива неща! Няма дебели бебета - има слабички и пухкави! И пухчовците са големи сладури!!!



Тема Re: Дебело неродено бебенови [re: Blondi]  
Автор steffy (познат)
Публикувано29.07.05 12:24



Ми не бъди гъска!!! И какво все се хващаш за думите на някой?! Ми кво ти дреме за определенията на докторката?! Някои наричат едрите хора дебели, дай сега да лягаме и да умираме и да се тръшкаме, все едно е дошъл края на света! :))) И не пиши глупости от рода на: "Не искам дебело бебе....", ама изказване от бъдеща майка за нероденото и още дете! Все още бебета не се раждат по каталог. Явно, че изказването ти е породено от свърхемоционалност, но опитай да бъдеш по-сдържана, ако не заради теб самата, поне заради детето, още повече, че няма никакви основания за притеснения. Сори, ако звуча поучително, ама е хубаво от време на време да се разсъждава, а не да се притесняваме за щяло и не щяло, най-малкото заради глупави и недомислени докторски определения.



Тема Re: Дебело неродено бебенови [re: 3лaBeщицa]  
Автор yyoana (непознат)
Публикувано29.07.05 13:09



Спокойно! Хапвай си каквото и колкото ти се яде. Бебетата не винаги се раждат колкото са ги измерили. И аз така се бях шашнала като ми казаха един месец преди да родя, че бебето тежи 3 200 и да се ограничавам, че ще стане най-малко 4 кг до края. А пък аз съм дребничка, с рисков таз и т.н. Пък то взе че се роди 3050 кг. Така че




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.