Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:29 29.09.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема ЮНскИ отбор 2004нови  
Автор мeчo пyx (еми)
Публикувано06.07.05 10:48




1.annivo и бебе Диляна родена на 23.05.04, 4100г, 53см, София


.............................................................................


2.lsa27 и бебе Дария, родена на 30.05.04, София



.............................................................................


3.tani4ka и бебе Борис, роден на 03.06.04, 2700г, 47см, София



.............................................................................


4.Slanchezara и бебе София, родена на 05.06.04, 3740г, 51см , София



.............................................................................


5.Боряна и бебе Борис, роден на 05.06.2004


.............................................................................


6.sakata(татко) – 10.06... И на 07.06.04 се роди Лазар, 3400г, 51см

.............................................................................


7.toutou и бебе Яна, родена на 08.06.04, 3000г, 49см, Париж



.............................................................................


8.Xoли и бебе Александър роден на 09.06.04, 3050г, 47см, София



.............................................................................


9.maria_mery и бебе Кристиян, роден на 10.06.04, 3500г, Варна



.............................................................................


10. Nad_tab и бебе Александра, родена на 12.06.2004 , София



.............................................................................


11.Мишенце и бебе Борис, род. на 14.06.04 във Виена- 3800г/54см,
Франция




............................................................................


12. мeчo пyx и бебе Нели, родена на 14.06.04, 3450г, 50см, София



.............................................................................



13.Shturcho и бебе Катерина, родена на 14.06.04, 2800г, 51см


.............................................................................



14.bobolinaaa и бебе Димитър, роден на15.06.04, 3600г, 52см, Варна



.............................................................................



15.SAllA – 18.06, момче И на 15.06.04 се роди Стефан, 3700г, 51см

.............................................................................



16.OPEX – 15.06, момче и на 15.06.04 се роди Александър, 3600 г, 53 см.

.............................................................................



17.Stasi125 и бебе Йоан, роден на 15.06.04, 3400 гр, 50 см.

.............................................................................



18.Di2 и бебе Кристина, родена на 17.06.04, 2900г, 50см, Сиатъл




.............................................................................


19.Adi_75 и бебе Никол, родена на 19.06.04, 3500г, 50см, Ставангер, Норвегия



.............................................................................


20.Nadit и бебе Ема, родена на 22.06.2004г, 3 370г и 49 см.

.............................................................................


21.v22 и бебе Иван Александър, роден във Франция на 22.06.04, 3640г, 51см


.............................................................................


22. Lina_1 и бебе София, родена на 24.06.04, 3300г, 52см, Канада

.............................................................................



23.kalimbi и бебе Калоян, роден на 25.05.04, 3000г, София

.............................................................................


24.magratea и бебе Райна, родена на 26.06.04, 2900г, 49см



.............................................................................



25.sun_yana и бебе Александър, роден на 25.06.04, 3450г, Варна





Нели 14/06/2004



Тема Горещи снимкинови [re: мeчo пyx]  
Автор мeчo пyx (еми)
Публикувано06.07.05 11:07



Ето и снимковия репортаж от срещата с малката Яничка


но май точно в момента нещо няма достъп до там
Иначе срещата мина чудесно. Нели се държа ужасно културно и разби на пух и прах моите оплаквания, че с другите деца се държи като терминатор А малката парижанка само се усмиихваше

За мой ужас май скоро ще се прсъединяваме към отбора на ходещите крачета, защото Нели започна да се пуска съвсем съзнателно и доста добре задържа разновесие От няколко дни започнах да й давам Фризо 3- млякото за след годинка и слава богу- много го харесва.Заради гадния обрив след температурата и тази седмица ще я държа на диетка, но после ще наваксваме
Е- ваш ред е


Нели 14/06/2004



Тема Re: Горещи снимкинови [re: мeчo пyx]  
Автор Mишeнцe (mama na Bobche)
Публикувано06.07.05 11:29



Честита ни нова темичка!

Хайде и ние да се разпишем в темата, че в ппредната никак не бяхме активни. Такъв мързел ме е налегнал напоследък, но обещавам да се поправя.

Страхотна срещичка сте си спретнали с Мария. Разглейдам снимките в момента - много сте сладки всичките. Благородно ви завидях, но аз все още тая надежди че че успеем да останем няколко дни в София през август и ще успеем да направим някаква среща със софийските мами.
Еми, значи и вие ще пешеходствате. Браво на вас! Готви се, че следващия етап е тичането и стълбите. Мен вече ме побърква с това тичане - не иска да го държа за ръка, а сам като ходи е неуправляем. За стълбите не ми се коментира - там ръцете са задължителни, а позата не е от най-приятните.

Момичета, аз започнах да давам доста често кремчета и грис с прясно мляко. Четох някъде ,че ако млякото е в преработен вид не е проблем. Засега няма реакция, дано да не избързвам. Взимам храна и от кухнята, бебо доста я харесва. Тук готвят много вкусно, безсолно и разнообразно. За мое учудване купоните са безплатни, само трябва да предоставиш копие от акта за раждане.
Другото ново при нас е че ни изникват горните кучешки, всеки момент ще пробият, а от тук и проблеми със съня. Дано скоро се успокоят нещата.

Това е от нас. Ще пиша пак като кача нови снимки.
Целувки на всички юнски дечковци и мамите им.



Тема Re: ЮНскИ отбор 2004нови [re: мeчo пyx]  
Автор Shturcho (Катеринина мама)
Публикувано07.07.05 11:01



Здравейте,
да се похвалим и ние - Катеринка проходи! на 1год и 20дни детето се пусна и сега няма спиране :-)
Много е внимателна и предпазлива :-) Когато усети известна несигурност веднага сяда на дупето и си прави браво

Да си призная не очаквах, че ще се проходи толкова бързо - тя не е ползвала проходилка, не обичаше да я държим и тя да ходи до скоро, ако я хванеш и тя веднага свиваше краката :-), лазеше нон стоп и се придвижваше по мебелите из вкъщи самичка.
Вчера правих питка и раздадох на съседите и майките от градинката. Сега ще трябва и прощъпурник да направим - приемам идей за предмети, които да наредим.
Поздрави и целувки




Тема Re: снимкитенови [re: Shturcho]  
Автор veli22 (mama na Ivo)
Публикувано07.07.05 11:13



Еййй, Еми, големи сте сладурковци бе!!!! Пу пу, да са ни живи и здрави дечицата! Иво и той е станал къдрокоско като Яничка и Нели, чудя се дали да не му окастря къдрите.
Ние този уикенд гласим прощъпулник във Варна, вече правим по няколко крачки сами. Замислям и кръщене. Другата седмица ще си бъдем в София, айде най-после да спретнем нещо (че срам голям, толкова време да не се видим!)
Целувки от нас!!!



Тема Re: ЮНскИ отбор 2004нови [re: Shturcho]  
Автор Mишeнцe (mama na Bobche)
Публикувано07.07.05 11:40



Честити ходещи крачета! Оттук - само напред и нагоре!
И вие потвърждавате теорията, че детето прохожда когато е готово, независимо дали е учено да ходи или не. Ние също не сме се водили за ръчичка, а рано проходи. И проходи много стабилно, без да се спъва или да криви крачета.
Мога да ти напиша какви предмети бяхме сложили ние, дано да помогна с идеи:
Лекарски слушалки, зъболекарски инструменти, клещи, отверка, диск с музика, компютърна мишка, речник по английски, учебник по физика, учебник по математика, сборник със закони, портфейл с пари, калкуратор, дърводелски метър,шивашки метър, ножица, черпак, фотоапарат, лекарства, химикал, цветни моливи, боички, списание по дизайн, списание по архитектура, телефон, пътна карта на Европа, самолетни билети.

П.П. Ето тук и нашите нови снимки:
http://community.webshots.com/album/387644045ExzDhl
http://community.webshots.com/album/351383183HbIwVq



Тема Re: ЮНскИ отбор 2004нови [re: Mишeнцe]  
Автор мeчo пyx (еми)
Публикувано07.07.05 14:40



Записвам си веднага и аз да съм готова за прощапулника
Иначе, Мише, точно се оплака, че ви растат зъби и Бобче спи непоскойно, и ние изкарахме една такава вечер. Нели се буди 3 пъти, поне беше за кратко. За сметка на това пък имаме ново новеничко 10-то зъбче
Честито на всички проходили бебоци. Смели и уверени крачки само


Нели 14/06/2004



Тема И ние да се включим!нови [re: мeчo пyx]  
Автор Slanchezara (щастлива мама)
Публикувано07.07.05 16:26



Здравейте дружина,
Откак проходи Софи на рд-то си, без да преувеличавам почти бял ден не съм видяла, толкова много работи ми се случиха... Та Софи проходи на рд-то си, 2 седмици след това направихме и прощапулника.
Като ритуали прощапулника не е нищо особено. Ние бяхме наредили: мед. слушалки - за лекар, конец - за шивач, компютърна мишка- за комп. специалист, отвертка - за инженер, гребен - за фризьор, една маска пластмасова - за артист, химикалка - за писател, сшисание - за журналист и фотоапарат за фотограф, 100% изпускам нещо, ама като за идея на прима виста мисля, че е ОК.
Значи ние го направихме тип "студен бюфет" - сладки, соленки и от тоя сорт. Месих питка, която я търкулнах пред Софи на бяло платно и да си вземе предмета - тя си взе медицинските слушалки. Питката я ядохме 1 седмица.
За питката ми казаха, че обичая бил да има отпечатък от крачето на бебешора, + 3 бр. дупки във тръъгълник-забравих ги какво значеха, ще питам и ще напиша др. седмица допълнително.
Та да се върна на момата - доста е бърза вече, не мога да я стигна. В началото и двете колена бяха бая охлузени, разгеле вече е по-стабилна, но и с по-голямо самочувствие, което е нещото дето ме съсипва почти. Търча като гламава из градинката, катери се по де що види - стълби, пързалки и всякакви такива. Аз естествено откачам, предполагам ме разбирате.
Миналия петък, при едно такова завтичане към спалнята я хванах във въздуха полетяла към ръба (добре, че не падна, че щеше да си разбие главата), но пък аз пострадах - не прецених разстоянието и така изритах спалнята, че си счупих малкото пръстче на крака. Лечението е пълен покой, което със София е абсолютно немислимо. Оставила съм го на самотек.
Вече проявява интерес към пясъчника, което аз приемам с доста смесени чувства - от една страна добре за травмирания ми пръст, от друга - спалнята ми се е превърнала в пустинята Сахара, колкото и да я тупам навън е чудо!

Вече почва да ми нарежда, много е сладка - аз съм се загледала в ТВ-то, а тя ми вика "Аде изи" и докато реагирам вече беше седнала по пижама в количката, много е сладка.
С гърнето сме пълен провал, ама и без това ви отегчих, та друг път ще разправям в подробности.
Да си нацелувате бебешорковците или по-точно мини човечетата.
Поздрави и за мамите от нас!



Тема Re: ЮНскИ отбор 2004нови [re: мeчo пyx]  
Автор Xoли (мама)
Публикувано09.07.05 23:32



Здравейте, отбор! Много се радвам на новата ни тема
Ние една седмица нямахме нет, та затова малко със закъснение се включвам в нея.
Честито на проходилите Катерина и Иван-Александър! По-малко падания и повече сигурност в пешеходстването
Алекс също май вече може да се причисли към малките юнски пешеходци. Вкъщи го пускам и си снове нагоре-надолу сам - с всеки изминал ден става все по-стабилен. Не, че не пада, но в повечето случаи пада така, че не се наранява, изправя се и продължава. Или пък понякога продължава и с пълзене, зависи от настроението му Ще взема идеите за предмети за прощъпулника, ама вие как мислите - да чакам ли да стане по-стабилен или да го правя вече?! Иначе това със стълъбите и аз го изпитах днес - тръгна да ме води по стълбите към горния етаж и голям кеф му прави.
Миналата нощ и вчера през деня имаше температура Водих го на лекар, никакви други проблеми нямаше. Изписа му вит. С и едни хомеопатични противовъзпалителни, вчера му ги давах и вечерта беше без температура. Така и не ми е ясно какво беше това Мислите ли, че е възможно да е на нервна почва?! Защото предишната вечер му бяхме скрили бибката и той УЖАСНО МНОГО рева, накрая му я дадохме, той обаче дълго време след това не можа да се успокои, на другия ден очите му бяха подути и вечерта - температурата
Или пък да е от зъби, ама така или иначе никакви не е изкарал....
Това е при нас, целувки за всички юнчета и поздрави на мамите



Тема Re: ЮНскИ отбор 2004 [re: Xoли]  
Автор мeчo пyx (еми)
Публикувано10.07.05 23:19



Хайде и ние след Алекс да се похвалим
Неличка и тя вече е пешеходец
Днес за първи път се пусна самичка и до вечерта вече обикаляше самичка стаите. Много съм й благодарна, че винаги пази новите номера за дните, които съм си в къщи. Чувството е страхотно-да видиш малкото си човече как крачи самичко. А и тя е невероятно щастлива и само се смее и хуква нанякъде.
До вчера търсеше ръката ми и не тръгваше никъде без нея
Освен хвалби , имах и една чуденка Какво давате на децата за вечеря? Аз все още си и предлагам само мляко.
Специални поздрави за всички


Нели 14/06/2004




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.