Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:38 13.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Тема Облеклото на едномесечните бебоцинови  
Автор mileta (нова)
Публикувано18.07.05 16:40



Мили майки на едномесечни бебоци, как ги обличате у дома и навън?Джипито ми обяснява да и слагам камизолка с дълъг ръкав, боди с дълъг ръкав и ританки, а отгоре да я увивам с памучна пелена.Добре, ама ми се вижда много, особено днес в жегата тя взе да се поти и се зачерви детето, не може ли вече бодито да е с къс ръкав, ще я завия разбира се, ама защо да я увивам като пашкул?



Тема Re: Облеклото на едномесечните бебоцинови [re: mileta]  
Автор Tedulina (мама)
Публикувано18.07.05 16:59



Аз знам, че бебето трябва да е с една дреха повече от теб, ако ти си с потник на него може да му сложиш тениска с дълго ръкавче на пример и одеалце. Не бива да оставяш детето да се изпоти, а при положение, че се е зачервило задължително му съблечи едната дрешка. Аз на моя мъник проверявам дали му е студено по носленцето (така четох някъде), ако му е студено нослето - трябва да го пооблека . Спокойно мисля че всяка майка в началото се чуди какво да облече на бебчето, но после сама усеща нещата. Иначе за крачетата на бебето знам, че задължително трябва да има чорапки. Айде стига толкова , успех мамче сигурна съм че ще се справиш.



Тема Re: Облеклото на едномесечните бебоцинови [re: mileta]  
Автор geminarius (скомина)
Публикувано18.07.05 17:39



Аз от самото начало обличам Сара така, както аз съм облечена. Винаги си нося и по-дебели дрехи и одеалце, ако се наложи, ако застуди... но никога не я навличам. Претоплянето е един от факторите, които благоприятстват за Синдрома на ранната бебешка смърт.


If all else fails, read the manual.

Тема Re: Облеклото на едномесечните бебоцинови [re: mileta]  
Автор jana (бебе Ния)
Публикувано18.07.05 20:52



Да а шапчица да му слагаш ???
Ще му докараш на детето топлинен удар така Аз лично от както се е родила Ния я обличам така както и аз излизам. Имай предвид, че сега в тези горещини в количката е като парник Моята в най-големите жеги е с боди-потник и като заспи и мятам отгоре само едно много тънко памучно одеалце тип пеленка



Тема Re: Облеклото на едномесечните бебоцинови [re: mileta]  
Автор KATl_Z (дете инатче)
Публикувано18.07.05 23:22



Горкото бебенце, не стига че неможе да каже ами и тази тоя лекарка....луда...обличай го не тояно както и ти а може би...малко по-облечено, защото е все още съвем малко. От 11.00 до 17.00 не излизай никъде и така няма толкова да му пречат жегите. Изпоти ли се, веднага го преобличай и сваляй дрешките по малко. Мойто златце е зимно бебе и не съм имала такъв проблем, но жегите са проблем пред всички де. Успех !:))

Не се закачай със лъва, когато спи!!!


Тема Re: Облеклото на едномесечните бебоци [re: mileta]  
Автор SveDoGab (на Габи и Тея)
Публикувано19.07.05 12:43



Охооо, много дрехи!

Аз през дъждовете й обличах боди с къс ръкав, блузка и ританки /не плюшени, а възможно най-тънки/. Вчера на жегата я оставих само по късо ръкавче, а като заспа я наметнах с блузката й /че одеалцето ми се стори по-дебелко/. Тея е на 3 седмици...

Освен това нашата педиатърка също каза да не я обличам толкова много, въпреки че тя като дойде у нас беше по-хладно и Тея спеше... Така че, спокойно си го поразсъблечи детенцето.

Габи - 21.10.2002г.
Доротея - 26.06.2005г.


Тема Re: Облеклото на едномесечните бебоцинови [re: mileta]  
Автор Miggle ()
Публикувано19.07.05 14:21



Джипито май неЩо се е поунесло. Спокойно, вярно е, че терморегулацията на новородените оЩе не функционира много добре, но при положение, че температурите навън са блиЗки до телесната температура на бебчо, няма да го умориШ от студ със сигурност. Щерката като августовско бебе хвана доста жеги миналата година, та я обличах с боди с къс ръкав и тънки памучни ританки. АкуШерката ме открехна да проверявам гънчицата на вратлето отЗад, ако е хладна, обличам, ако е топла и влажна, събличам. Трябва да е умерено топла и суха, тогава е добре. Ръчички и крачета оЩе не са сигурен индикатор, понеже кръвообраЩение и терморегулация не работят оЩе като при по_големите деца.



Тема Re: Облеклото на едномесечните бебоцинови [re: mileta]  
Автор venii (мама на слънце)
Публикувано19.07.05 15:27



миналото лято по това време дъщеря ми беше на същата възраст и я обличах с боди с къс ръкав или някаква рокличка и на вън носех пелена за да я завивам като заспи.

Редактирано от venii на 19.07.05 15:30.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.