Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:50 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема не иска да яденови  
Автор actinia (momiche)
Публикувано18.07.05 12:51



Здравейте мами,
Моля ви дайте ми съвет какво да правя с моята злояда бебка или поне ме успокойте...а ако мислите, че нещо не е наредм направо си ми го кажете...
Та така, моята бебка не иска да яде. Шедиатърката казва, че тя трябва да изяжда около 200 гр на ядене, но тя такова кол-во никога не е изяждала и не виждам как в момента може да изяде. Тя не хапва повече от 150-170 гр максимум...често яде и по-малко..и не повече от 3 - 4 пъти на ден.Отказва пюрета и маджички...отказва плодове и плодови пюрета..абе с две думи не иска и да помирише това, което трябва да яде в тази втзраст...иска само мляко с бисквити и то от шише....(приспособено с голяма дупка) .Дори и да я оставя гладна по-дълго време с надеждата, че ще хапне както трябва и каквото трябва, историята се повтаря и пак завършваме с мляко и бисквити...Колкото и да е гладна, цупи се, хвърля лъжици, прави ме на маймуна, но си иска нейното...Притеснявам се, за това, което става...Вече почти месец е така..Откакто почнаха да се показват зъбките..На консултацията лекарката я намери за здрава, малко е по-слабичка, но е добре...Да, ама това някак не ме успокоява..Ами ако се разболее?Иначе е много жива и игрива, енергична е, не се спира на едно място....категорично не изглежда болна....А аз може и да свърша в психиатрията ако тя продължава да не яде



Тема Re: не иска да яденови [re: actinia]  
Автор mileta (нова)
Публикувано18.07.05 16:36



не се притеснявай, не я насилвай, тя сама ще прояде по-късно всичко, предлагай и различните неща по малко и ако е отказала нещо, през следващите няколко дни изобщо не и го предлагай, и така търпеливо - всичко ще прояде. Моят син беше така, ама аз все го гонех с лъжицата и насила го тъпчех - в резултат до 7 години го хранех като малко бебе, а той все отказваше да яде!



Тема май има нужданови [re: actinia]  
Автор Ljonja (фацкооо!)
Публикувано18.07.05 16:47



от клуб на майките със злояди деца.
не искам да ти пиша надълго и широко това, което най-често се казва. отстрани съвети лесно се дават. особено ако собственото ти дете не е такова.
говоря от собствен опит: ако имаш възможност, остави за известно време храненето на друг. малко неща са толкова извервящи .
и се радвай, че все пак яде. като иска бисквити с мляко, добре, нека това да яде.
бъди сигурна, че ще прояде и друго, когато има нужда от това!!!
сестра ми беше така: един протяжни периоди на вафлички, филии с мед и масло и какво ли не, сега се чудя на търпението на майка.
обаче с малките хлапета с инат трудно нещо ще постигнеш.
така че, успокой се, да яде каквото иска. като се покажат зъбки, може и да се променят нещата




Тема Re: не иска да яденови [re: actinia]  
Автор mama reni (непознат )
Публикувано18.07.05 17:37



Напълно мога да те разбера и да ти съчувствам. Само че моята бебана злоядяса на около 2 години. Та оттогава до момента - 4 год. и 5 мес. е същински кошмар да бъде нахранена.
Ние си разказваме приказки, опитвам се да я заинтригувам с нещо и докато се занимава я храня. Не я насилвам - просто няма смисъл, само я отвръщавам още повече от яденето. Не знам дали ще се оправи някога.



Тема Re: не иска да яденови [re: actinia]  
Автор actinia (momiche)
Публикувано18.07.05 21:49



Благодаря ви за успокоенията. Ето днес пак за цял ден е яла три пъти и все мляко с бисквити ..не броим опитите междувременно да и бъде даден плод, мандичка или нещо друго, от които опитва по 1-2 лъжички.....Дано да е временно това положение....Но пак като знам, че не съм сама, ми поолеква малко.....Поздрави



Тема Re: не иска да яденови [re: actinia]  
Автор temmi (мама на Мартин)
Публикувано18.07.05 22:49



Не я насилвай. Децата си знаят колко им е необходимо. Може да й е горещо. Марти и той отказва да яде много напоследък, но хапва кисело мляко и плодове с удоволствие. И за да го накарам да яде поне малко редувам лъжичка плод и след нея давам пюре. Той зяпа като си мисли, че е плодчето. Минава номера. Пробвай. Слушаме и музика



Тема Re: не иска да яде [re: actinia]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано19.07.05 09:21



Според мен детето си знае, какво и колко му се яде. Аз не бих я насилвала. Рано или късно ще прояде всичко.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.