Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:34 13.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Дилема: Ясла или ДГ на 3год.?нови  
Автор honey13 (scorpio)
Публикувано14.07.05 19:19



Въпреки, че Рали е приета в ДГ, госпожите от яслата ме навиват да я оставя още 1 година при тях. Много малка била, неуправляема била...
Принципно не съм много склонна да я оставя повече от необходимото при тях по ред причини, но от друга страна в ДГ, по точно във филиала към ДГ, в която я приеха има общо 2 групи, а децата в тях са на различна възраст. Отделно, че филиала се помещава в апартамент... Всичко това не знам доколко ще е добре за Рали.
Мислех си, ако я оставя още в яслата, дали догодина ще може да влезе в ДГ - вече ще е почти на 4 год. Тази година ни отказаха да я приемат там с довода, че няма да е навършила 3 год. през септември
Изобщо стана много объркано, още повече, че едната г-жа ме докопа сутринта и ме прилъга да напиша молба, за да остане Рали при тях... Не, че това има някакво значение, ама все пак
Знам, че тук ще ми помогнете да намеря вярното решение, така че, мили мами, дайте акъл, моля...

Ралица, 20.Х.02г.


Тема Re: Дилема: Ясла или ДГ на 3год.?нови [re: honey13]  
Автор nezy (щастлива мама)
Публикувано14.07.05 19:31



Привет!
Моят съвет е, да не остяваш детенце в яслата. Нещо не ми се възва довода, че не са я приели в "основния корпус" (доколкото разбирам) на ДГ. Децата се премат от набор 2002, няма значение дали детенце е родено на януари или на декември през същата година, поне при нас е така, а мисля, че такива са и разпоредбите. Ако тази година остане в яслата, има вероятност догодина да ти откажат да я приемат в детската, под предлог, че са препълнени. Обмисли внимателно нещата!

[img]
Цвета - 09.05.2000 г.

Тема Re: Дилема: Ясла или ДГ на 3год.? [re: honey13]  
Автор bimba (викината мама)
Публикувано14.07.05 20:36



Хъни да ти кажа моя опит с Вики ,понеже приема в градината е от 1 септември пред мен стоеше дилемата да я оставя в къщи или да продължи с яслата естествено предпочетох второто защото свободното ни време е кът а и така ще е сред деца.Смело мога да кажа,че затова време в яслата няма никакъв напредък всички деца са по-малки от нея и определено и е скучно,даже сама си иска в градината ,такаче добре помисли,една година е доста дълъг период,хубаво е Рали да си върви с набора



Тема Re: Дилема: Ясла или ДГ на 3год.?нови [re: honey13]  
Автор 3лaBeщицa (минаващ)
Публикувано14.07.05 21:42



Ако искаш съвет от една учителка, прекарала 13 години от живота си в детски градини и ясли - дай я на градина. Обучението, колкото и елементарно да изглежда започва от 3-годишна възраст и там ще научи много, докато яслите са главно детегледачници - няма обучение, има само гледане. Лелите и сестрите ги учат на песнички, приказки и игрички, но не са учили за това и не са съобразени с възрастовото им развитие. Ти си решаваш сама, но системата е решила най-оптималното в случая - от 3 годинки - на градинки



Тема Re: Дилема: Ясла или ДГ на 3год.?нови [re: honey13]  
Автор gugu (пристрастен)
Публикувано15.07.05 00:02



Ами провери каква е голямата разлика между двете (аз не я знам и затова питам) и колко деца от досегашната и група къде се местят. Ако приятелките и отиват в детската градина - примести я и нея. Ако има доста деца, които ще останат в яслата и лелите са същите - по-добре в яслата.
Поне аз от това бих се ръководила, защото моето е много зле на промени

ПП: Прочетох по-горните мнения. И аз си мисля, че по-добре най-малка в групата отколкото най-голяма при бебетата.

Редактирано от gugu на 15.07.05 00:07.



Тема Re: Дилема: Ясла или ДГ на 3год.?нови [re: honey13]  
Автор Mamma (BG-Mamma)
Публикувано15.07.05 07:56



Определено съм ЗА градината.
Ние "избягахме" от яслата, когато Мони беше на 2 г. 7м., писахме специални молби, за да го приемат в детската градина преди да е навършил 3 години.
Той вече беше без памперс и се хранеше сам, може би и затова директорката се съгласи да го приеме.
Друг е въпросът, че 2 седмици по-късно го преместиха във втора група, защото бягал все при големите и там му било по-интересно и в момента, на 3 г. и 5 месеца той е с близо 5 годишните, но аз съм много доволна.

Разликата между яслата и градината е огромна.
В детската ясла е предимно медицински персонал - само ги гледат, почти няма някакви занимания.
В детската градина детето израства видимо още в първите няколко седмици. Занимават ги, учат стихчета, песнички, слушат приказки, гледат театър, възпитават ги.



Тема Re: Дилема: Ясла или ДГ на 3год.?нови [re: honey13]  
Автор honey13 (scorpio)
Публикувано15.07.05 13:20



Благодаря ви за отговорите, момичета
И аз си мисля, че в ДГ ще й бъде по-добре, отколкото в яслата. Открай време си имам резерви за тази ясла - госпожите постоянно крещят; лъжат, което ме хвърля в тъча - например казват на Рали, когато я водя сутрин "Мама отива да ти купи шоколад и след малко ще те вземе(???); не са особено внимателни с децата, а отделно разбрах, че си поркали на работа...
Все пак ще си я дам във филиала, въпреки слуховете, че децата спели на дюшеци направо на земята... Повече се притеснявах от факта, че ще бъде в група с по-големи от нея деца, но пък може би тава ще е за добро...
Сега само ще трябва да ида и да си взема молбата от яслата... Чудя се само сега ли да им кажа, че ще ги напускаме или на есен, когато й взимам документите?

Ралица, 20.Х.02г.


Тема Re: Дилема: Ясла или ДГ на 3год.?нови [re: gugu]  
Автор honey13 (scorpio)
Публикувано15.07.05 13:28



Ами там е работата, че тя няма приятели в яслата
В началото като тръгна си намери едно момиченце и все за него говореше, ама то пък тръгна на ДГ и сега, доколкото разбирам си седи все самичка...
А лелите са ужас на ужасите - има една, от която и мене ме е шубе, а за дечицата, горките, не знам...

Ралица, 20.Х.02г.


Тема Re: Дилема: Ясла или ДГ на 3год.?нови [re: honey13]  
Автор smeshko (Slavi)
Публикувано15.07.05 15:46



v koia iasla ti e deteto? v iaslata na sina mi e obratnoto, lelkite sa tolkova mili che shte mi e machno kogato go otpisha ottam.
A za detskata gradina, opredeleno e po-dobre, plemennitsata mi ia prieha na 2g. i 1/2 i opredeleno e po-napred ot vrastnitsite si. Takava im e programata v detskata gradina, che i na men mi se hodi tam



Тема Re: Дилема: Ясла или ДГ на 3год.?нови [re: honey13]  
Автор gugu (пристрастен)
Публикувано15.07.05 16:00



За душеците - изобщо не се притеснявай. И аз като почнах да се оглеждам за ясла/градина на моето и гледам децата спят по земята. Направо се втрещих. Сега вече го приемам за нормално и повече се притеснявам климатика да не духа направо в тях.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.