Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:32 22.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Обръщането по корем - опасност от задушаване?нови  
Автор geminarius (скомина)
Публикувано07.07.05 20:09



Одеве сложих Сара

в леглото й, но тъй като й писна, пак я обърнах по гръб. Бях при нея през цялото време.
Махнах лигавника (сложих й го, понеже се лигави и си мокри блузката на гърдите), отидох да го пусна в коша за пране и чувам как радостните й писъци стават заглушени и ядосани - изправи ми се косата!
Буквално за секунди изтичах при нея и гледам - нашата се опитва да се обърне по корем (почти беше успяла), но ръката, върху която трябва да се търколи май й пречише и тя забила глава в леглото!
А иначе главата си я държи без проблем вдигната, когато е по корем!
Обърнах я веднага по гръб, а тя почервеняла, на мораво избива даже и с паника в очите ме гледа... ей, щях да се посера (с извинение) от уплаха!
Ами ако ми го спретне този номер през нощта и в сънено състояние дори не успее да извика? Има ли опасност да стане нещо, да не чува дяволът?
Отсега се виждам как през 5 минути ще ставам да я наглеждам нощем...
Ако трябва - ще я вържа, да спи по гръб, направо съм толкова шашардисана, че не мога да се зарадвам на опитите й да се върти!
От около 1 седмица се обръща сама на една страна, обаче това днес направо ми скъси животеца!


If all else fails, read the manual.

Тема Re: Обръщането по корем - опасност от задушаване?нови [re: geminarius]  
Автор elenachakarova (нов)
Публикувано07.07.05 20:16



Да не дава господ да ти се случва, това което ти го мисли майка ти.
Не ти се подигравам, само ми се струва, че каквото и да ти кажем пак ще ставаш през 5 мин да я проверяваш.
Няма страшно бебешоците бързо се учат, но бъди по-внимателна тези дни. Сигурна съм, че нищо няма да стане



Тема Re: Обръщането по корем - опасност от задушаване?нови [re: geminarius]  
Автор nezy (щастлива мама)
Публикувано07.07.05 20:17



Геминариус, спокойно, моят син в момента спи по корем. Те си имат инстинкт за самосъхранение дечицата и пищят като не им е кеф. Какво да го правя, научи се да се върти и докато го оставя по гръб и за секунди вече е по гръб, върти се в количката, придвижва се даже сантиметър по сантиметър и стига до каря на дивана. Внимавай да не тупне, Митака вече два пъти го направи, добре че при нас всичко е мокет и леглото е ниско. Наистина трябва да си наблюдателна, но чак пък да не спиш цяла вечер, освен това сигурно вече спинкаш леко, аз като промърка и скачам, сигурно и ти си така, успокой се!

[img]
Цвета - 09.05.2000 г.

Тема Re: Обръщането по корем - опасност от задушаване?нови [re: elenachakarova]  
Автор geminarius (скомина)
Публикувано07.07.05 20:21



Аз не се паникьосвам лесно, дори съм прекалено спокойна, може би, когато става въпрос за Сара.
Обаче това направо ме срази одеве!
Ще я наблюдавам, със сигурност и нощем вече ще я проверявам, обаче това, че не беше успяла да си вдигне главичката ме притеснява. Явно в момент на паника и тя не е могла да реагира адекватно.


If all else fails, read the manual.

Тема Re: Обръщането по корем - опасност от задушаване?нови [re: nezy]  
Автор geminarius (скомина)
Публикувано07.07.05 20:29



Виждам, че синчето ти е по-голямо - Сара след 5 дни става на 4 месеца. А бебоците наистина бързо научават нови неща.
Сара вече се извърта напряко на леглото, няколко пъти сме я хващали как се е избутала до горната преграда и лежи с накривена глава, понеже вече няма накъде да се качва
Да тупне от леглото няма страшно - барикадирана е отвсякъде, леглото е омекотено от всички страни, т.е. няма и как да се нарани / заклещи между решетките. :)
Наистина спя леко, но напоследък все мъжът ми я чува преди мен, а преди скачах в леглото при най-малкия звук.

Сега се оплаках на мъжа ми, той, като трезвомислещ, изказа едно разумно предположение - може да не се е задушавала, а да се е напъвала да се обърне, затова да е била червена и да е пищяла недоволно?
Каквото и да е било - успешно ми изкара ангелите това детенце!


If all else fails, read the manual.

Тема Re: Обръщането по корем - опасност от задушаване? [re: geminarius]  
Автор nezy (щастлива мама)
Публикувано07.07.05 20:37



Виж сега, ти сама казваш "пищяла", само гледай да си наблизо и я проверявай, като пищи, ще я чуеш. Моят като се обърне по корем и умалява, та после мрънка да го върна на гръб да си доспи. И наистиа сигурно се е мъчила да се обърне, да изкара ръката, това е! А колко още ще има да ти изкарва акъла, стягай се!

[img]
Цвета - 09.05.2000 г.

Тема Re: Обръщането по корем - опасност от задушаване?нови [re: nezy]  
Автор geminarius (скомина)
Публикувано07.07.05 20:43



А! Ма тя пищи от кеф (забравих да спомена) от може би 10 дни. Звучи като пуйка това нейно пищене - едно такова гърлено, ррррр-ъкащо и отвреме навреме като изпадне в екстаз, пищи високо. Много пъти съм я наблюдавала, докато писка така, да видя дали и в случаи на недоволство пищи - не, видимо се кефи! Я на играчка, я на въртележката, на залъгалката...
Та пищи през около 5-10 секунди.
А онова - недоволното - пищене одеве беше различно, веднага го различих.
Явно ще свиквам да си пазя нервите, че да стигнат за по-дълго.

Благодаря ви за успокоението.


If all else fails, read the manual.

Тема Re: Обръщането по корем - опасност от задушаване?нови [re: geminarius]  
Автор honey13 (scorpio)
Публикувано07.07.05 22:17



На първо четене ми хрумна нощем/когато не си около нея да я подпираш с възглавничка или навито на руло одеалце - аз така правех до някое време Обаче в един момент и това не помага вече, но пък тя ще е порастнала още
Само не се шашкай! Предполагам, че спите в една стая, така че няма начин да не я чуеш. Аз, дето спях като пън, откак родих се будя от най-малкото прошумоляване - може би това е част от майчинския инстинкт

Ралица, 20.Х.02г.


Тема Re: Обръщането по корем - опасност от задушаване?нови [re: honey13]  
Автор geminarius (скомина)
Публикувано07.07.05 23:01



И аз одеве се замислих - имаме

, която и до ден днешен не сме ползвали (дано не й е омаляла) дали не би свършила работа?
Но Сара никога не е спала настрана - тук препоръчват спането само по гръб заради Синдрома на внезапната бебешка смърт (при бебета, спали по гръб смъртността била много по-ниска).
От едномесечно бебе Сара спи в леглото си, в нейната стая (много се шири и току ни прасне по лицето ), вратите ги държим отворени. Чувам я по принцип, но откакто започнах работа, спя по-дълбоко и се хващам, че не скачам веднага, като я чуя.


If all else fails, read the manual.

Тема Re: Обръщането по корем - опасност от задушаване?нови [re: geminarius]  
Автор honey13 (scorpio)
Публикувано07.07.05 23:13



Мдааа, а тук ги въртим бебоците като на шиш - а наляво, а надясно Ама този синдром, май ми се стува, че ставаше дума бебето да е по корем? Може и да бъркам, де...
А защо не сложиш такива възглавници и от двете страни - това вместо да я връзваш Така няма да може да се върти много-много Абе това ще е за 2-3дни, после тя ще се научи да се обръща без проблем - нали вече е голямо момиче

Ралица, 20.Х.02г.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.