Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:11 01.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Противозачатъчни и бременност, възможно ли е?нови  
Автор iana_ii (срамежлива)
Публикувано06.07.05 16:15



Мили майчета, имам въпрос , който ме тормози от 2 дни насам и се надявам да получа отговор от вас. Та значи, работата е следната: взимам от 2 седмици и половина противозачатъчни "Марвелон", преди това никога не съм пила такива хапчета, но от 1 седмица насам се чувствам много зле, по-точно чувствам се точно така, както се чувствах, когато бях бременна- повръщам, вие ми се свят, боли ме корема ниско долу, а и гърдите ми са станали много чувствителни и леко ме болят, все едно ще ми идва. Дали е нормално да имаш такива симптоми, когато пиеш противозачатъчни? А имам и още един въпрос- възможно ли е да съм забременяла в деня, в който взех първото хапче, мисълта ми е дали действието започва веднага, или след известно време, ние тогава не сме се пазили..
Надявам се да споделите вашите менния и опит по този въпрос, сигурна съм, че ще са ми от полза.Мерси предварително!



Тема Re: Противозачатъчни и бременност, възможно ли е?нови [re: iana_ii]  
Автор Miggle ()
Публикувано06.07.05 16:25



Много даже е въЗможно. Не искам да те плаШа, ама лекарите препоръчват преЗ първия месец да се вЗемат паралелно други предпаЗни мерки (преЗерватив, например). Обаче може и да е някаква непоносимост към хапчетата. На теб лекар ли ти ги предписа? Я иди се прегледай За всеки случай, може да имаШ непоносимост към препарата, да ти иЗпиШе други.



Тема Re: Противозачатъчни и бременност, възможно ли е?нови [re: Miggle]  
Автор iana_ii (срамежлива)
Публикувано06.07.05 16:35



Надявах се на друг отговор, но все пак мерси, миличкаА за хапчетата, да, предписа ми ги моят гинеколог, а после замина на море, за 2 седмици. Но той каза, че тези са "най за мене".Дано да не се стигне до рекламация



Тема Re: Противозачатъчни и бременност, възможно ли е?нови [re: iana_ii]  
Автор Blondi (hohi)
Публикувано06.07.05 16:46



Хапчетата не пазят първите две седмици,препоръчва се както Мигъл ти е казала-първия месец и други предпазни мерки.
Освен това хапчетата не дават 100%-ва гаранция,пише го и на опаковките им.
Но тази реакция може и да е от хапчетата.
Та както виждаш пълна мъгла-всичко е възможно...



Тема Re: Противозачатъчни и бременност, възможно ли е?нови [re: iana_ii]  
Автор nikol78 (мама на София)
Публикувано06.07.05 16:50



Кога започна да ги пиеш? Не се ли пият от първия ден на цикъла? Макар, че не ти дава 100% сигурност, все пак това значително намалява вероятността от забременяване.



Тема Re: Противозачатъчни и бременност, възможно ли е?нови [re: iana_ii]  
Автор Cпacka (добра ламя)
Публикувано06.07.05 16:50



Първото, което мога да ти препоръчам, за да се успокоиш, е да отидеш до аптеката, да си купиш 2 различни теста за бременност и утре сутрин да си ги направиш.

Не си спомням по каква схема се започваше приемът на Марвелон, но не беше ли в първия ден на цикъла, когато за пръв път започваш да го вземаш? Ако е така, абсурд е да си забременяла. Ако пък е от 7-мия ден от началото на цикъла, вероятността е мноооого малка.

Освен това при прием нови на противозачатъчни, въпреки прогнозите на гинеколога, е възможно да не ти понесат. До колкото знам, определянето на потенциално най-подходящи противозачатъмни става на база изследване на хормоналните нива. (може и да греша, ве съм медицинско лице!). Също така възможно е през първия месец да се чувстваш дискомфортно и да имаш леко кървене почтипрез целия месец, което по вид е като в началото или края на цикъла. След това нещата да се нормализират.

На мен лично Марвелон не ми понесе, въпреки, че го водят от ново поколение с усъвършенствана формула и т.н. екстри. Цикълът ми така и не спря не 1, а 2 месеца и ги спрях.

Пътят към ада е постлан с добри намерения.


Тема Re: Противозачатъчни и бременност, възможно ли е?нови [re: iana_ii]  
Автор elenachakarova (нов)
Публикувано06.07.05 16:58



Задължително говори с гинеколога ти. Каквито и догатки да правим ние тук, само си чешем езиците . Идеята с теста също е добра. Пробвай с Surecheck. Той може да се прави и по друго време на деня. Е успех! Всичко ще се оправи.



Тема Re: Противозачатъчни и бременност, възможно ли е?нови [re: Cпacka]  
Автор iana_ii (срамежлива)
Публикувано06.07.05 16:59



Срам ме е да кажа, почнах ги на 17-я ден от цикъла ми, защото изобщо не погледнах това, което лекаря ми е написал като схема, чак след това видях и затова се притесних. Абе направо се насметох отвсякъде, но вината е в мойта непросветеност.



Тема Re: Противозачатъчни и бременност, възможно ли е?нови [re: iana_ii]  
Автор nikol78 (мама на София)
Публикувано06.07.05 17:04



През колко дни ти е цикъла?



Тема Re: Противозачатъчни и бременност, възможно ли е?нови [re: elenachakarova]  
Автор kadrokosa (слънчева)
Публикувано06.07.05 17:15



Здрасти, мила!
Не мисля, че си бременнар тъй като си започнала да пиеш хапчетата чак на 17 ден от началото на цикъла, което означава, че овулацията ти отдавна е минала. Абе, не е 100% сигурно, но не мисля, че си бременна!
Смятам, че всичко е заради хапчетата. Ако не се оправиш за 1 месец, по-добре ги смени или изобщо ги забрави. Аз, така бях с Марвелона и още едни пробвах, но и с тях не стана и се оказа, че имам непоносимост към хапчетата. Но със сигурност знам, че не трябва да ги спираш докато не свърци опаковката, защото ще си навлечеш допълнително разстройване на цикъла!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.