Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:29 20.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Вечер, само с мама !нови  
Автор KATl_Z (дете инатче)
Публикувано19.06.05 17:04



Момичета...мойто момченце ( на 23-ти става на 5 и почва 6-тия месец), е свикнало само с мен да заспива. Преди го оставяхме на свекърва ми да го къпе и приспива и излизахме и нямаше кои знае какъв рев, но от скоро започна само мен да иска докато заспи. През деня и го оставям и му е много хубаво но на няколко пъти вечер като излезем и се обаждат по телефона да се прибираме. Намирам го направо в кризи ! Не просто плаче, а зверски пищи и то без дъх да си поеме !!!
като го гушна и се успокоява. Незнам какво да правя. Дайте съвет. И без това е от ревливите по принцип...а и зъби почнаха. Никъде неможем да идем без да ми е свит стомаха, че всеки момент ще ми се обадят да си идвам.Как да се справя?

Не се закачай със лъва, когато спи!!!


Тема Re: Вечер, само с мама !нови [re: KATl_Z]  
Автор belindda (непознат )
Публикувано19.06.05 19:00



Ами..как да ти го кажа деликатноПросто ще сведете излизанията до минимум, даже може хич да ги спрете, докато дечко поотрасне.Не мислиш ли че неговият душевен комфорт е някак си по-важен?
Моето първо излизане вечер беше на деветия месец, и то след като го приспах...Все още заспива само с мен.Считам, че е напълно нормално.А ти?



Тема Re: Вечер, само с мама !нови [re: belindda]  
Автор sema (african)
Публикувано19.06.05 19:21



Така е. И ние излизаме след като съм я приспала. Е, то при нас това е около 8 часа вечерта, така че няма как - бебчета са още и имат нужда от мама.



Тема Re: Вечер, само с мама !нови [re: KATl_Z]  
Автор shali (с Евче)
Публикувано19.06.05 19:32



Това е то да си майка, понякога се налага и някоя и друга жертва в името на бебо. Аз пък даже не съм излизала хич без моето малко слънце - излизаме си привечер и като стане време за Сънчо се прибираме в комплект. Дъщеря ми също заспива само и единствено с мен и аз съм приела това и решение като факт , без да се потискам от това, че известно време ще ни пишат отсъствие от заведенията. Пък тя расте и като започне да не чувства липасата ми вечер ще гледам да си наваксам.

Eва - 19.04.2004 г.


Тема Re: Вечер, само с мама !нови [re: belindda]  
Автор KATl_Z (дете инатче)
Публикувано19.06.05 20:29



Разбира се, че бебчо е наи-важен, но мисля, че не е хубаво непрекъснато едно и също нещо да се прави САМО с мама. Според мен детето би трябвало да свиква с хората които се грижат за него и го обичат. А и ....понякога може просто да се случи така, че точно в една определена вечер в 21.30 , мама да не може да бъде в къщи.за да го изкъпе и в 23.00 да го приспи...може да е по коледа, може да е на нова година,може да съм на болница дори ! Всичко може ! Тогава трябва да седя и непрекъснато да мисля, как детенцето ми неможе да си поеме дъх от рев?
а и знаеш ли...ние излизаме толкова рядко и така с нетърпение очаквам тези излизания...в къщи почти не си говорим с мъжа ми и ако някъде ни поканят само тогава си позволяваме да излезем и само сред хора си гоорим повече. но това са други проблеми а точно в тези моменти като ми се обадят да си идвам...ми е криво, наистина.!

Редактирано от KATl_Z на 19.06.05 20:32.



Тема Re: Вечер, само с мама !нови [re: sema]  
Автор KATl_Z (дете инатче)
Публикувано19.06.05 20:36



А ние ако излизаме трябва да е след 23.00, защото тогава заспива и следователно, не излизаме.

Не се закачай със лъва, когато спи!!!


Тема Re: Вечер, само с мама !нови [re: shali]  
Автор KATl_Z (дете инатче)
Публикувано19.06.05 20:38



Това с навасксването ми хареса

Не се закачай със лъва, когато спи!!!


Тема Re: Вечер, само с мама !нови [re: KATl_Z]  
Автор coccinella (мама на Калоян)
Публикувано19.06.05 20:46



Не се притеснявай, това е само период в развитието на детето. След 2-3 мес. ще остане само едно спинкане през деня и ще заспива по-рано вечер, а и ще започне да заспива и с тати.



Тема Re: Вечер, само с мама !нови [re: KATl_Z]  
Автор Fighty (член)
Публикувано19.06.05 20:57



Не смятам, че не трябва да излизате докато бебчо поотрасне. И ние сме хора все пак.Аз откакто започнах пак да излизам с мъжа ми , се почувствах отново човек. Малко ми оставаше да изкукам- с това кърмене трябваше да съм на разположение нон-стоп.На 6.5 м спрях да кърмя и започнахме да оставяме малката на свекърва ми и вечер да хдим на кино или на гости от време на време. Живнах. Абсолютно съм против, че трябва да се превърнеш в роб в името на душевния комфорт на бебчо. Почни по-често да го оставяш с баба или там който го гледа , когато излизате. Излизайте в началото наблизо , за да може да се приберете навреме.Според мен ще премине, бебчо ще се научи. Може и сега да е в такъв период заради зъбките. Кайа няма абсолютно никакъв проблем ако я оставя на баба и . И моля, не си правете веднага заключението, че съм от тези майки , които са на принципа "никой не им е длъжен на бабите да им гледа внуците"-напротив , водя я винаги с мен.Единствено на кино или там където не е подходящо за бебета не я взимам.Иначе с кошарата, количката и айде с мама. Скоро провеждах едни интервюта за работа-пак си беше с мен. Знам ,че е голямо ласкателство малкото човече да иска само с теб, но не смятам ,че е хубаво за него и че трябва да се толерира.Аз се стремя да направя малката възможно най-контактна и самостоятелна.Ясно е ,че има и по-чувствителни дечица, но смятам ,че с търпение и постоянство,може да се преодолее тази зависимост.



Тема Re: Вечер, само с мама !нови [re: coccinella]  
Автор KATl_Z (дете инатче)
Публикувано19.06.05 20:57



Незнам дали ще стане така....тои по принцип е доста ревливо бебе. Може би няма да са само 2-3 месеца. Но...няма значение всъщност, нали си е моето детенце :)))

Не се закачай със лъва, когато спи!!!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.