Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:41 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Гноен отитнови  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано18.06.05 22:34



Може би сте забелязали, че от известно време не се навъртам много в клуба, но имам ужасен проблем.
Борис тръгна на ясла. Първата седмица беше чудесно от към здравословна гледна точка, но втората Бо се разболя. Първо само сополи. Решихме, че е нещо леко, защото гърлото му не беше червено - само носа течеше. Няколко дни след това обаче едното ухо започна да тече, и Бо започна да вдига Т. Оказа се гноен отит, а заедно с отита и ангина. Първо пи 3 дни Сумамед, после 5 дни Аугментин, а междувременно ходехме всеки ден в поликлиниката при УНГ за почистване на ушичките. Слагахме капки в ушите и в носа. Постепено ухото спря да тече, Т изчезна и уж всичко се оправи.
Да ама не. За последно антибиотик пихме миналия четвъртък и от този петък отново с Т. Вчера го водихме при УНГ в ИСУЛ. Изтеглиха му огромно количество гной и от двете уши. Лекарят каза, че не е необходим антибиотик и изписа само капки за уши и нос. Днес обаче Бобо пак вдигна висока Т и на пожар се завлякохме пак в ИСУЛ. Отново теглене на гной от ушите. Изписаха му Зинат и от днес започнахме трети антибиотик. Утре пак на процедури. Вече полудявам. Ей сега пак е с висока Т. В резултат от процедурите тъпанчевите мембрани на ушичките са с дупки и трябва да ги пазим от мокрене поне един месец
Притеснявам се, че от толкова много антибиотици за кратко време може да получи гъбична инфекция. Ако имате идеи как да я предотвратя, ще се радвам да ги споделите, че и ако това ни стигне, ще се гръмна вече
Притеснявам се, че може да му се увреди слуха.
Съжалявам за кофти темата, но имам нужда от подкрепа.
Благодаря!
Пазете си децата!
Чета



Тема Re: Гноен отитнови [re: Чeтa]  
Автор milamia ()
Публикувано18.06.05 22:40



Не се притеснявай за слуха, все пак в Исул лекарите си знаят работата.
От мой приятел педиатър знам, че Зината е изключително добър и пречистен антибиотик и мисля , че не трябва да се тревожиш за гъбична инфекция.
Дано по-бързо да се оправяте, че си представям как се тормози детенце, а и ти се измъчваш покрай него!



Тема Re: Гноен отитнови [re: Чeтa]  
Автор Firebird (интернавт)
Публикувано18.06.05 22:46



Нашата лекарка ни е предписвала Ентерол заедно с Аугментин-а, предупреди, че се продрискват от него и че за оправяне на чревната флора и предпазване от гъбички е хубаво да взема Ентерол-а.
За мокренето на ушите - като му миеш косата, можеш да сложиш зехтин на памученце, да го увиеш в сухо памуче и да го сложиш в ушенцето.
Искрено ти съчувствам, моите и двамата правеха такива отити.
На Мими освен антибиотика за пиене й бяха предписали и антибиотични капки за ушите - Берлицетин. И на нея така й пробиваха ушите.



Тема Re: Гноен отитнови [re: Чeтa]  
Автор new* (непозната)
Публикувано18.06.05 22:51



Съжалявам много за това, дето ви е сполетяло. Този отит от яслата ли е? Уф, представям си, как се чувстваш, а Борис - също. Не мога да ти дам съвет, защото не ми се е случвало, но стискам палци да затихне вече това възпаление. И сега ще го спираш ли от ясла? Аман вече, еееййй... още тръгнат и почват проблемите с болестите.



Тема Re: Гноен отитнови [re: Чeтa]  
Автор geminarius (скомина)
Публикувано18.06.05 22:54



Съжалявам, Четче, дано няма трайни последствия и дай Боже Борис да се оправи съвсем скоро!
Ако имаш нужда от някакво лекарство, свиркай непременно!
Да цункаш малкия храбрец, на теб кураж, железни нерви и вяра, миличка!


Bacteria is the only culture some people have.

Тема Re: Гноен отитнови [re: Чeтa]  
Автор Ancheto* (на Петър)
Публикувано18.06.05 22:54



Здравей,
Пожелавам ви истинско оздравяване, защото знам какво ти е. С Петър го преживяхме същото преди малко повече от година. Тогава му изписаха само Аугментин - в ИСУЛ му "промиваха" ухото (само едното беше протекло). В ухото слагахме капки Берлецитин. Но беше голямо чакане докато антибиотика подейства и му свали температурата.
Сега всеки път при всяка малка хремичка се страхувам отита да не се повтори в такъв вариант. При една настинка започна и го минахме на ангина и отит. Пак само аугментин пи и се оправи.
Моята любима гастроентероложка ми каза, че след антибиотик - дори да не се е продрискало детето е добре да пие 10-тина дни Ентерол - за чревната флора. За гъбички не съм и помисляла, но пък и не съм забелязала нещо нередно. Последния път в рамките на последния месец пи 2 пъти по 7 дни антибиотик. Тъкмо се върна на градина и пак взе да вдига температура. Пратихме го на село при баба и се оказа че е с варицела. Въобще приготви се - откакто сме на ясла от февруари нямаме пропуснат месец без болести.
Просто вече ще трябва много да го пазиш от хремички.
Стискам палци да се оправи бързо БО. Тичай да го гушаш, че те ушите болят отвратително - все едно някой ти копае в мозъка.



Тема Re: Гноен отитнови [re: milamia]  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано18.06.05 23:00



Не можеш да си представиш какъв ужас изживява от тази манипулация. Още като го сложат на масата и започва да бърбори и нарежда жално

а като започнат да му бъркат в ушичките и целия започва да трепери...направо кошмар.
Разчитам на тези в ИСУЛ, защото докторката в поликлиниката нищо не направи. За да го повтори толкова скоро, ямно не е бил излекуван както трябва предния път.



Тема Re: Гноен отитнови [re: Firebird]  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано18.06.05 23:01



Ще давам Ентерол значи. На нас също Берлицетин ни изписаха. Предния път пак него слагахме.
Това за памучетата е добра идея! Мерси!



Тема Re: Гноен отитнови [re: new*]  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано18.06.05 23:04



Май не е от яслата, но не мога да бъда сигурна.
Той е ходил общо две седмици и две си седя вкъщи. Сега пак не ходи и няма да го пусна докато не се излекува напълно. За сега нямам избор и пак на ясла ще го пусна временно поне докато майка ми или свеки не излязат в отпуска.



Тема Re: Гноен отитнови [re: geminarius]  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано18.06.05 23:05



Оф, дано не се наложи да стигаме до лекарство, което не може да си набавим.
Благодаря за подкрепата!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.