Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:56 18.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Подготовка за бременностнови  
Автор lnsight (фина)
Публикувано18.06.05 02:21



Мили бъдещи и настоящи мамчета,

Интересно ми е дали някоя от вас се е подготвяла за бременността, дали сте се хранили по определен начин, правили сте си изследвания, дали сте подготвяли по някакъв начин тялото си за бременността? Този въпрос много ме вълнува. Споделете!

"Най-изящното у човека е душата."






Тема Аз личнонови [re: lnsight]  
Автор Meme lndiankata ()
Публикувано18.06.05 03:01



не. Даже чак се и учудих, че съм бременна. А освен това бебока ще е една винена мушица - бая винце пих докато разберем. Че си и пуших като комин. Даже като два.



Тема Re: Подготовка за бременностнови [re: lnsight]  
Автор Mamma (BG-Mamma)
Публикувано18.06.05 04:41



Препоръчва се 3 месеца преди планувано забременяване да започнеш да пиеш фолиева киселина.

има една поредица статии за фолиевата киселина.



Тема Re: Подготовка за бременностнови [re: Mamma]  
Автор Teди (с Огънче)
Публикувано18.06.05 09:20



Освен фолиевата киселина, аз вече горещо препоръчвам и един тест за антитела против рубеола (струва 15 лв. в Цибалаб).



Тема Re: Подготовка за бременностнови [re: lnsight]  
Автор jam (уверено сладко)
Публикувано18.06.05 11:16



Прочети тази

от сайта на



Тема Re: Подготовка за бременностнови [re: Teди]  
Автор NVN (expecting)
Публикувано18.06.05 11:23



Кажи, моля те, защо. Има ли връзка дали си ваксинирана или не?

Моят художник -



Тема Re: Подготовка за бременностнови [re: jam]  
Автор AVA27 (Gabriel20.09.04)
Публикувано18.06.05 12:03



Антитела се изследват само при някаква кръвно групова,или Rh несъвместимост.В противен случай е излишно!


Аз се подготвях за забременяване,но не с приемането на на ФК например,или със специално хранене,а със следенето на базалната си температура в продължение на 6 месеца.Така разбрах много за овулацията си и за най-вероятните дни на зачеване.Следях също и за фертилността си,като гледах слюнката си под микроскоп.За да сме спокойни,че и със сперматозоидите на мъжа ми всичко е наред-наблюдавахме и тях под микроскоп преди да предприемем нещо.
След това си направих профилактични прегледи на кръв и урина,както и стандартен гинекологичен преглед.
Все пак мисля,че човек не бива да се"втелява" в нещо и да го има за фикс идея,а да следва ритъма на живота си.Каквото трябва-ще стане.
Успех



Тема Re: Подготовка за бременностнови [re: AVA27]  
Автор lnsight (фина)
Публикувано18.06.05 12:13



Благодаря ви за отговорите, момичета

Ще прегледам линковете ви! Разбира се, права си, АВА, човек не трябва да се фиксира прекалено, бременността си е естествен процес...Просто ми беше интересно как е било при момичетата тук

"Най-изящното у човека е душата."






Тема и аз колко бира съм изпиланови [re: Meme lndiankata]  
Автор DreamNow (videnie)
Публикувано18.06.05 12:17



пред PCто преди да разбера,че съм бременна. Ама още не съм видяла резултата, така че съветвам другите да се въздържат от подобни смели експерименти.
Иначе според мен не се изисква специална подготовка преди бременност. Може би отслабване ако килограмите са прекалено много или кръвното високо. Или изследвания при хронични или други евентуални заболявания и приемане на лекарства свързани с тях



Тема рубеола данови [re: Teди]  
Автор DreamNow (videnie)
Публикувано18.06.05 12:18



и тетанус




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.