Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:58 27.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Гноен отитнови [re: pipi_67]  
Автор Samsara (непокорна)
Публикувано20.06.05 14:27



Телефонът е 8651071. Прегледът е 20лв, а вторичен преглед в рамките на 10 дни е 10лв.
И ние в сряда сме там.



Тема Re: Гноен отитнови [re: pipi_67]  
Автор Samsara (непокорна)
Публикувано20.06.05 14:33



доц Тодоров и за Вики каза, че има алергичен ринит. При вас целогодишен ли е или само докато цъфтят растенията? Имала ли е дъщеря ти проблем със слуха? Как я лекуваше? Пращал ли ви е на някакви исзледвания - секрет, тимпанограма, аудиометрия?
Много се приеснявам за слуха й, не съм сигурна колко е ефективно лечението, защото няма подобрение.



Тема Re: Гноен отитнови [re: Чeтa]  
Автор tswete (usmihnato)
Публикувано20.06.05 16:09



Аз плувам от петгодиншна. Пукала съм тъпанчетата и на двете уши. Тогава изтичаше гной и дори кръв от тях. Но не си спомням да са ми вадили гнойта. Или това е нещо ново, или нещо непознато във Варна, или просто съм забравила (което да те успокои, че не е толкова страшно, катетъра като бях на седем години още го помня). После продължих да плувам повече от десет години. Пиша това, защото от опит мога да кажа, че не ми е намалял слуха и че не е необходимо чак толкова да пазиш ушите на Бобо. След като направих отит и на двете уши, започнах да плувам с памучета с олио и наистина не се мокреха (а трябваше да пазя от мокрене поне месец) и после винаги след тренировка бях с шапка или с лента за ушите. Това никога не ме е спирало от тренировка. И с тези шапки никога повече не се получи възпаление. Според мен не трябва да се притесняваш за слуха, за многото пазене след това, не е страшно. А Зинат пих по време на бременността. Разпитах абсолютно всички фармацевти, до които се добрах и вс ми казваха, че бил един от най-добрите и пречистени антибиотици. Дано Бобо бързо се оправи!




Тема Re: АЗ ОТ ТАМ СЕ ВРЪЩАМнови [re: Samsara]  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано20.06.05 21:32



Ето

има подробно за вентилационните тръбички.

В ИСУЛ попаднахме на д-р Ранков. Доволна съм от вниманието, което ни обърна.

Редактирано от Чeтa на 20.06.05 21:33.



Тема Re: АЗ ОТ ТАМ СЕ ВРЪЩАМнови [re: Чeтa]  
Автор Samsara (непокорна)
Публикувано20.06.05 21:40



А вие в ДКЦто кабинет 18а или в клиниката отидохте?
Внимавайте да не попаднете на д-р Маджунов, защото той ни излъга, че Вики имала 3та слевеца за операция и тръгна да я планира веднага. Прегледа я с обикновена шпатула, а се оказа, че трета сливица се виждала само с криво огледалце.

пробиването на тъпанчетата не е ли много болезнено? Слагат ли някаква упойка? Дано повече не ви се налага.



Тема Re: АЗ ОТ ТАМ СЕ ВРЪЩАМнови [re: Samsara]  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано20.06.05 22:45



Ние първо на Маджунов попаднахме. Препоръча ми го на братовчед ми жена му. Той пръв тегли гнойта, но му се налагаше да замине същия ден и на другия ние отидохме при дежурния - този Ранков. Не знам дали сме били в ДЦК-то. Влязохме през централния вход и завихме на дясно. Там е спешния кабинет. Този Маджунов каза трета сливица и, че няма нужда от антибиотик, но понеже Бобо продължи да вдига Т отидохме пак и Ранков каза антибиотик и смени капките за уши, които беше изписал Маджунов. Ранков каза, че тези капки теоретично могат да причинят глухота и той на неговите деца не би ги слагал.
Пробиването на тъпанчетата е болезнено, да. Сложиха му месна упойка от тези пръс-пръс. То едното си се беше пробило само още предния път и то е по-добре. Другото понеже не е имало къде да отива събрания секрет се е задържал вътре и ушето е по зле.



Тема Re: АЗ ОТ ТАМ СЕ ВРЪЩАМнови [re: Чeтa]  
Автор irka (мама на Дени)
Публикувано20.06.05 23:11



За кои капки става въпрос и той какви ви е изписал след това?


Деничка-звездичка 5.12.2003г.


Тема Re: АЗ ОТ ТАМ СЕ ВРЪЩАМнови [re: irka]  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано20.06.05 23:54



Маджунов ни изписа Гаразон, но Ранков каза, че теоретично могат да предизвикат глухона и ги смени с Берлицетин.



Тема Re: АЗ ОТ ТАМ СЕ ВРЪЩАМнови [re: Samsara]  
Автор Taнчe® (поспалана)
Публикувано21.06.05 01:53



Тръбичките са за да дренират течността от ушето. Слагат се с операция, тука ги слагат с такъв замах и лекота, че сякаш температура ти мерят. Много много деца имат тубички и е голямо спасение за такива с повтарящи се инфекции.
Процедурата е под пълна упойка и отнема 10 мин. подготовката 2-3 часа с чакането на опашка...
Остават в ушите 1-3 години през което време не трябва да се потапя в басейн, трябва да се внимава при къпане, но пръски и леко обливане на ушето е допустимо.
На Виктор са взели да му падат тубичките, на по-малките деца им падат по-бързо....




Тема Re: Гноен отитнови [re: Чeтa]  
Автор Dafna ((((,))))
Публикувано21.06.05 08:25



Ужасно съжалявам, че трябва да изживеете този кошмар! "Хубавото" в цялата история е, че Бо е още малък. Преди години имах гноен отит, но още си спомням ужаса, който изживях. Бях на 6г. и всичко си спомням- упойката, болката при пукането и после болезнените процедури с продухването след това. Честно, треперя при мисълта, че може пак да ми се случи нещо подобно.
Наистина отита е вторична инфекция (така каза и педиатърката). Най- вероятно се е появил от болното му носле. Също ме лекуваха в ИСУЛ- много са добри (преди, де...би трябвало и сега)! Нямах конкретен лекар, а процедурите правеше този, който беше на смяна.
След като свърших процедурите с пукането, през носа ми вкарваха въздух под налягане и ухото ми пукаше (иначе беше, като заглъхнало). Въпреки, че изтърпях и това, сега чувам доста по- лошо с това ухо.
Възможно е да не съм се пазила добре от водата...нямам спомен за памучета в ушите...както и да е...
Казвам ти всичко това за да знаеш ужаса, който изживява дечко и да направиш изслевдания на слуха. Ако има няакво влошаване (не дай Боже) да се оправя овреме.
За гъбичките- има такова лекарство, но нямам спомен за името. Пиех го дълго време, когато боледувах от ангините.
Сили, здрави нерви и бързо оправяне!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.