Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:39 01.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Подготовка за бременностнови [re: lnsight]  
Автор 3ипpekca (атипична)
Публикувано18.06.05 13:44



Да не би ... ?

Или пишеш реферат по психология?

По-добре шизофреник, отколкото съвсем самотен.


Тема Re: Подготовка за бременностнови [re: lnsight]  
Автор Cтpeйнджъp (адвокат)
Публикувано18.06.05 14:44



Мдам, аз поне си направих един куп изследвания. Пия матерна, но по 3 таблетки седмично, а през другите дни взимам Витарал.



Тема Re: Подготовка за бременностнови [re: lnsight]  
Автор precious (непознат)
Публикувано18.06.05 15:53



1. Намалих цигарите /не можах да ги спра напълно докато не разбрах че съм бременна/
2. Започнах да вземам фолиева киселина
3. Направих си изследвания за кръвна група и титър на антителата срещу рубеола.



Тема Re: Подготовка за бременностнови [re: jam]  
Автор bim_bam (камбанка)
Публикувано18.06.05 16:32



Всичко е описано прекрасно
Но има ли АГ-лекар в Бг, който назначава всички тези изследвания ?

Ако има такъв, заслужава някаква специална награда



Тема Re: Подготовка за бременностнови [re: precious]  
Автор Lohi (Nesi be6e zaeto)
Публикувано18.06.05 17:57



Аз съм чела, че е добре и жената, и мъжът да се хранят по-здравословно (без "втелявания", както някой вече отбеляза ) Повечко плодове и зеленчуци, по-малко стрес и натоварване, ако е възможно. А за фолиевата киселина и аз знам, че е силно препоръчително...

Чао от мен



Тема Re: Подготовка за бременностнови [re: lnsight]  
Автор veni1 ()
Публикувано18.06.05 20:12



И двете ми бременности бяха планирани, за съжаление първата чаках 1 г. ,втората - 2 г. Отказвах рентгенови снимки, във втората половина от цикъла избягвах алкохол, не пиех лекарства. По принцип приемах хорм. препарати за стимулиране на яйчниците. Трябва да се приема и фолиева киселина.


Ицо - 9.02.2001

Тема Re: Подготовка за бременностнови [re: 3ипpekca]  
Автор lnsight (фина)
Публикувано18.06.05 20:43



Здравей ,

Не, не пиша реферат...Ако пишех, щях да обявя, че е точно такава целта на въпроса ми...Просто ме интересува темата, като всяка много обичана и обичаща жена си мисля за бъдеща бременност и искам тя да протече възможно най-леко и без усложнения.



"Най-изящното у човека е душата."






Тема Re: Подготовка за бременностнови [re: lnsight]  
Автор little_ladybug (непознат)
Публикувано19.06.05 00:38



никой не може да се застрахова срещу всички рискове, най-важно за мен е спокойствието и да не се стремиш да забременееш на всака цена, както се казва - всичко е Божа работа, може да правиш всички вредни неща и пак да имаш здраво бебе и също обратното - да се пазиш от всичко непрепоръчително и да има проблем...Късмет ти желая!



Тема Re: Подготовка за бременностнови [re: little_ladybug]  
Автор lnsight (фина)
Публикувано19.06.05 09:20



Благодаря ти! Хм, много си права, Божа работа е, дано всичко и при мен да е наред

Лек ден ти желая,
Инсайт

"Най-изящното у човека е душата."






Тема Re: Подготовка за бременностнови [re: NVN]  
Автор Teди (с Огънче)
Публикувано19.06.05 09:22



Според медицинския ми картон съм боледувала от рубеола като дете, но не винаги се изграждали антитела, а и диагнозата тогава имало вероятност да е сбъркана (пусках тема в Медицина).
Синът ми се разболя от рубеола като бях в 6-ти месец и ми беше притеснено докато не минаха 21 дни инкубационен период.
Рубеолата е много опасна за плода в първите три месеца от бременността. С изследването за антитела си осигуряваш спокойствието, дори да се окаже, че си имала контакт със заразно болен.

Не знам как точно стои въпросът с ваксината, но синът ми се разболя от рубеола 5 месеца след поставяне на тримовакс




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.