Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:22 22.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Майчета с опит помагайте!  
Автор veselka36 (непознат )
Публикувано13.06.05 09:47



Привет от нас.Тъкмо вече се поокопитих от раждането и влезнах ме с бебчо в крачка и аз имам един проблем.
В събота изведнъж ме заболя непоносимо десния крак някаде в областа на хълбока от зад.Направо кошмарна болка и продължава до днес.При кихане , движение и покой само леко да се завъртя на някаде през ноща и се пудих от болката.Нещо като изтръпване.бях на невролог днес сутринта а той ме прати на скенер или ядрено магнитен резонанс от горе на всичко ми исписа един куп обезболяващи и ми каза да спирам да кърмя и да започвам да ги пия!Е аз естествено няма да се оставя с мнението само на този ненормалник от поликлиниката / не за друго ама ги знаем колко са неграмотни/ и си записах час и при някои от уж светилата в тази област пък ще видя тогава.
Молбата ми е на някоя от вас получавало ли исе подобно нещо и непременоно ли трябва да става въпрос за това коварно заболяване дископатия?Все се надявам да е нещо в следствие на раждането както казах родих преди около месец нормално и без някакви особени проблеми.Само при самото изгонване се наложи двама доктори да ми натиснат по силно корема на няколко пъти ,за да се ускори процеса , но до колкото разбрах това е обичайна практика и не вярвам от нея да се е получило някакво прищипване на нерв.
Моля помогнете защото едвам си оправям детето , аняма кой друг да ми помага.



Тема Re: Майчета с опит помагайте!нови [re: veselka36]  
Автор NVN (expecting)
Публикувано13.06.05 09:50



Моята приятелка имаше кратки много резки и силни болки. При нея не беше никаква дископатия, а наранен нерв при раждането, но тя имаше много разкъсвания.

Само от мен да знаеш - от дископатия боли не крак, а кръст най-общо казано. Успех! Къде те пратиха на ЯМР?

Моят художник -



Тема Re: Майчета с опит помагайте!нови [re: NVN]  
Автор asinka ()
Публикувано13.06.05 09:57



абсолютно вярно, при дископатия боли кръст!
задължително още едно мнение!не спирай за сега кърменето!мен ме болеше таза тоно около месец след раждането,при каквото и да е движение!имах чувството че от мен човек повече няма да излезе!но полека болката премина!
успех ти желая!



Тема Re: Майчета с опит помагайте!нови [re: veselka36]  
Автор ruja72 (минаващ)
Публикувано13.06.05 10:00



Аз имам дископатия и след двете раждания. Схавщам се и не мога да ходя и т.н. ужас направо. Но има просто лечение. Понеже кьрмя ми изписаха един Балсам който е само на растителна основа. Сьщо така се мажа с виетнамско чудо, а може да се мажеш с негов аналог. В никакьв случай не се мажи с Волтарен- това изписват навсякьде. След последни изследвания се оказва че е много опасен и води до сериозни заболявания включително и рак.
Сьщо така има един гел който се нагрява в топла вода или микровьлнова и си го слагаш на крьста 20 минути 3 пьти дневно сутрин обед и вечер.
Сьщата работа вьрши и електрическа вьзглавничка или нещо топло на крьста. Но гела най ми хареса. Син е на цвят.
Много е важно и да се правят упражнения. Свьржи се с физиотерапевт. Не гьлтай никакви лекарства които не са сьвместими с кьрменето.
Кьрми си детето и не случай некадьрни специалисти.
И аз сама си гледам и двете бебки и знам колко е трудно. Не пий никакви обезболяващи освен парацетамол.



Тема Re: Майчета с опит помагайте!нови [re: ruja72]  
Автор veselka36 (непознат )
Публикувано13.06.05 10:14



Много ви благодаря за бързата реакция.На скенер ме прати в правителсвена болница , ана ЯМР в ВМА.Аз ще изчакам все пак защото ипри двете облъчването е много голямо.Много благодаря за вултарена , аз да си призная мислих с него да се мажа.Мъжът ми ми донесе сега някакъв колан за кръста купил го от някаква санитарна аптека и мисля да го понося известно време.
А що се отнася да гимнастиката и аз мисля ,че тя е много важна .Непремено ще се конултирам с някой рехабилитатор да ми препоръча упражнения за гърба.
А между другата този доктор ми предложи да ми прави игло терапия и сайонджи кото за целта ще идва в нас 3 пъти седмично.Бил много добър представете си Аз естесвено отказах да се възползвам от услугите му.Абе пълни хаховци са тези доктори



Тема Re: Майчета с опит помагайте!нови [re: veselka36]  
Автор bobolinaaa (обичаща)
Публикувано13.06.05 10:21



Шест месеца след раждането ме боляха и краката и ръцете постоянно. Ставах и лягах с охкане като на баба, вдигах детето със зор и после отшумя от самосебе си. Дано да се оправиш и и, но все пък иди и се консултирай с друг лекар.





Тема Re: Майчета с опит помагайте!нови [re: veselka36]  
Автор NVN (expecting)
Публикувано13.06.05 10:24



Ако ще правиш ЯМР, НЕ СЕ СЪГЛАСЯВАЙ НА СКЕНЕР!

Това е пълна дивотия - да се правят и двете!

ЯМР-ът особено с контраст ще покаже всичко, което изобщо може да се види. В тази връзка не се подлагай на облъчването на скенера.

Моят съвет е, ако се стигне до снимки - само веднъж ЯМР с контраст и това е. Не оставяй да те разтъкават. Моите магнити са все от Военна и там доц. Иванов е много добър капацитет. В Правителствена цената е смешно висока освен това.

Моят художник -



Тема Re: Майчета с опит помагайте!нови [re: bobolinaaa]  
Автор NVN (expecting)
Публикувано13.06.05 10:25



Кажи, моля те, нормално или с цезарово сечение си раждала?

Моят художник -



Тема Re: Майчета с опит помагайте!нови [re: NVN]  
Автор bim_bam (камбанка)
Публикувано13.06.05 11:06



Абсолютно вярно!
Само като прочетох, че те праща и на ЯМР и на скенер и ми стана ясно що за светило ти е доктора! Явно е от тея без много пациенти с направления в излишък .

Аз родих със секцио, но месец след това кръст и ляв крак ме скъсваха от болки. На разходките не можех да ходя, ако не се опирам на количката постепенно болката отшумя. Дано да мине бързо и при теб



Тема Re: Майчета с опит помагайте!нови [re: bim_bam]  
Автор NVN (expecting)
Публикувано13.06.05 11:35



В тази връзка - аз търся невролог или ендокринолог, който да има "резерв" парички, че трябва да си направя ЯМР, ама мойта докторица си изчерпала лимита за тримесечието.

Моят художник -




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.