Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:46 30.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Събиране на вода в тестисите нови  
Автор Cиc (непознат )
Публикувано09.06.05 15:55



Здравейте момичета,
Току-що се регистрирах по припоръка на моя приятелка, стара клубарка, и веднага ви моля за помощ. Синът ми, на 2 години, има хидроцеле. Надявахме се да се оправи от самосебе си, но вероятно ще се наложи операция.
Моля ви, ако някоя от вас е имала същия проблем, пишете ми, как е минала операцията - тежка ли е, как се понася от детето, какво трябва да подготвим предварително.
Надявам се на вашата помощ!

Редактирано от Cиc на 09.06.05 16:44.



Тема Re: Събиране на вода в тестиситенови [re: Cиc]  
Автор liviqna (непознат )
Публикувано10.06.05 10:29



ЗдравейМоят син също имаше хидроцеле,горе-долу беше на същата възраст като вас.Тогава личния лекар ни каза,че ще се наложи оперативна намеса и аз много се притесних.Водихме го на уролог,смея да кажа най-добрия в нашия град(не съм от София).Тогава лекаря ни каза, че в повечето случаи това заболяване отминава и може да се мисли за операция чак след 7та година на детето.Сега е на 6 години и няма помен от хидроцелето.Макар че пак ни оперираха де,но от херния миналата година, която нашия личен лекар не можа да установи и продължи да твърди че си било хидроцеле,а го водихме на хирург.
На теб кой ти каза,че е задължителна операцията?Според мен най-добре потърси и друго мнение.



Тема Re: Събиране на вода в тестиситенови [re: liviqna]  
Автор Cиc (непознат )
Публикувано10.06.05 14:57



Благодаря за написаното.Хидроцеле-то на моя син бе открито още при раждането от майка ми, която е лекар/акушер-гинеколог/. Реших да изчакам, за да се абсорбира от само-себе си водата в тестисите и въпреки, че намаля доста, все още се вижда. Заведох го в София при един доцент /когато беше на 1г. и половина/ и той ми каза, че може и да мине без операция, но трябва да отида пак. През м. май го заведох в детска урология в Пирогов и когато го видяха бяха категорични, че няма да се размине без операция и определихме дата за септември.Даже ни казаха, че много сме чакали, защото ако до навършване на 1 г. на детето не се оправи, операцията е задължетелна и колкото е по-малко детето, толкова по-добре.



Тема Re: Събиране на вода в тестиситенови [re: Cиc]  
Автор geminarius (скомина)
Публикувано10.06.05 15:12



Ето една стара

.


Bacteria is the only culture some people have.

Тема Re: Събиране на вода в тестисите [re: Cиc]  
Автор pupi81 (бебето)
Публикувано10.06.05 15:15



Ооохххххх, това колкото е по- малко по- добре ми звучи познато. Ние имахме проблеми с крачетата, обиколих всички светила в София, знайни и незнайни частни клиники, всички бяха категорични- операция и на двете крачета- ужас. Накрая попаднах на един доктор, който ми каза същото както и на теб- може и да се оправи с времето............ ето- година по- късно с масажи и забележки как точно трябва да сяда, няма никакъв проблем !!!! Така, че ти препоръчвам да не бързаш, аз към края вече нямах сили да гледам, но успяхме. Наистина желая и на двама ви много късмет и силно се надявам да се разминете с тази операция... СТИСКАМ ПАЛЦИ



Тема Re: Събиране на вода в тестиситенови [re: Cиc]  
Автор tania74 (мама)
Публикувано10.06.05 15:37



И моето момченце Алекс /1г.3м./ се роди с хидроцеле. И сега вече цяла година го следи една д-рка от детска хирургия в Пловдив. Но тя не бърза да го оперира, защото бавно, но спада. Единственото притеснение ми е, че може и да е направил и херния. До преди 3 месеца категорично беше само хидроцеле, но сега съм си втълпила , че течността комуникира, което не е добре /по това, което съм чела/. Тези дни ще го водя пак на контролен преглед и силно се надявам пак да ни се размине операцията.
А да ти кажа когато беше на 4-5 мес. хидроцелето беше колкото юмрука ми и тестиса беше син и мислеха веднага да го оперират - но полека, лека се размина и вече е колкото орех... Но тогава много ми помогна със съвети една мама от клуба - doсtorкata /не съм сигурна за правописа/. Тя ми сподели , че при тях в USA не бързали с тези операции и при сина й се разминало към 7 - та година. Ох дано се размине и на нас и на вас. Колкото и рутинна да е операцията си е вмешателство и ако мога бих предпочела да го избегна. Това е, което знам и смятам аз.
Не те ангажирам с моето мнение.



Тема Re: Събиране на вода в тестиситенови [re: Cиc]  
Автор Meli (de profundis)
Публикувано10.06.05 16:58



Моето мнение е, че ако хидроцелето не се абсорбира до 18 месечна възраст, е по - добре да се оперира. Мнението ми се базира не само на литературните данни, но и на пациентите, които имам в по - късна възраст - част от тях са с репродуктивни проблеми и късно оперирано хидроцеле.




Тема Re: Събиране на вода в тестиситенови [re: Cиc]  
Автор Finch! (Retry)
Публикувано13.06.05 15:42



Синът ми се роди с хидроцеле и на двата тестиса. Единия го оперираха още на 18 дена от ингвинална херния, но не закачиха другия и казаха по-късно ако се наложи. До скоро все още се забелязваше, но вече е наред. Не е проблем да изчакате до 3 годишна възраст, защото 2 години си е просто ориентировъчно. Операцията е лека, казват дори по-лека от апендиситна или вадене на сливици, но си е операция. Дори само 1% вероятност да има от сраствания или други след оперативни проблеми, ако, не дай Боже, се случи то си е за вас 100%. До септември има доста време все още и ако решите можете да се обърнете към класическа хомеопатия да се направи нещо и да не стигате до операция. Иначе в Пирогов е най-доброто място за направата й и д-р Момчилов от детска урология е много добър и отговорен.



Тема Re: Събиране на вода в тестиситенови [re: Finch!]  
Автор Meli (de profundis)
Публикувано15.06.05 17:04



С класическа вода на хапчета не се лекува хидроцеле, лекува се само оперативно, не подвеждай майката да си прави експерименти. И е проблем да се изчаква. Да се извиня ли, че съм рязка?

Давам и тук този линк, който дадох в темата на Додо -

.




Тема Re: Събиране на вода в тестиситенови [re: Meli]  
Автор Finch! (Retry)
Публикувано15.06.05 17:42



Не си много рязка, пък и това не ме притеснява. Аз изказвам мнение от собствен опит и никого не ангажирам с него. Бях твърд противник на "водата", но реших да не споря излишно и да седна да попрочета нещо. Когато синът ми направи алергии към почти цялата гама от лекарства се замислих още по-сериозно и си намерих кадърен класически хомеопат, на когото съм безкрайно благодарна и за лечението и за отношението и за резултатите при сина ми. Хидроцелето не се лекува, да така е, но може да се помогне на организма да го израсте и каналите да се затворят. Не се чака прекалено много, но между 2 и 3 години не е проблем, още повече в България само отпреди малко повече от година се препоръчва операцията на 2 години, а до преди това беше чак след навършване на 6! Права съм нали? Повтарям, че с хомеопатия може да се навреди и за това трябва да се обръщат хората към Класически хомеопат с достатъчно препоръки и пациенти, които да потвърдят




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.