Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:25 29.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема за докторите!нови  
Автор asinka ()
Публикувано10.06.05 10:14



вчера поставихме на Ели противоменингитната ваксина!беше в страхотно настроение, до към 00.30 часа, когато се събуди със писъци!очевидно и изтръпваше крачето!обадих се в "Бърза помощ" и ми казаха че е добре да я заведем в поликлиниката, или в Пирогов, понеже те нямало да дойдат до час, имали само една кола!
в поликлиниката нямаше никой!отиваме в Пирогов!спуснати кепенците в приемното!влязохме от другата страна, казаха ни да се върнем пак в приемното "как така да няма лекари, има", може би бяха невидими!
както и да е!появи се една даде ни листче за хирург!
и на вратата на хирурга" ама тя тая ваксина в крака ли трябва да се бие?", "какви са и страничните действия", ме попитаха!сякаш аз ако знам какво му е на детето щях да вися там в 1 часа с разплакано дете!
накараха ни да изчакаме и след малко вече в кабинета!защо идвате при нас?а каква е тая ваксина?а защо е?защо сме и я поставяли?и глупости от рода как е по-добре да си изгради детето само имунитет а не да му слагаме разни вируси!
и да прочета "теория на конспирацията" там много хубаво се обяснявало че всички тези ваксини били заговор на големите Фармацефтични компании и колко вредни били в същност тези ваксини!
и така нищо не помогна на детето!добре че тя сега е добре!
до кога ще продължава така?тия които трябва да са ни от помощ да ни бият шута?абсолютни некъдърници!нямам думи!снощи си полаках ей така от безсилие, защото децата ни Господ да ги пази защото ако разчитаме на лекари може и да се окаже че нямаме на кого да разчитаме!
благодаря ви за вниманието, просто имах нужда да си излея душата защото само това мога да направя!не искам да слагам под общ знаменател всички лекари но такива като тази са срам за професията си!

Редактирано от asinka на 10.06.05 10:17.



Тема Re: за докторите!нови [re: asinka]  
Автор mimi_2O5 (непознат )
Публикувано10.06.05 10:24



Дано на никого не се случва, но ако НЕ ХОДЕТЕ В ПИРОГОВ!!!!!!!!

В Първа Градска има дежурен детски кабинет.

Не мога да повярвам, че са задали такива вапроси! Тиа хора зщо си мислят, че ние трябва с раждането да придобиваме медицинско образование!
Чукайте на дърво!



Тема Re: за докторите!нови [re: mimi_2O5]  
Автор asinka ()
Публикувано10.06.05 10:27



дано наистина не се налага на никого!
благодаря за съвета за първа градска!дано не се налага да се възползвам!
ами още преди раждането лекарите си мислят че трябва всичко да знаем!



Тема Re: за докторите!нови [re: asinka]  
Автор mimi_2O5 (непознат )
Публикувано10.06.05 10:30



Така е, преди да родя прочетох всичко издавано по темата и се оказа, че знам дори неща които и лекаря при когото раждах не знаеше.
Но в интерес на истината тази информация много ми помогна.

И все пак не знам до каде би стигнала тази държава, ако всеки си варшеше работата през пръси като голяма част от лекарите.



Тема Re: за докторите!нови [re: asinka]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано10.06.05 11:33



Когато Ивето (на 3 месеца!) получи посред нощ алергичен шок от адаптирано мляко в "Пирогов" имах аналогично преживяване. Представете си тримесечно бебе, което е почти в безсъзнание - без външни обриви, просто абсолютно отпаднало, без въобще да знам, какво му е. И къде, къде - в "Пирогов". Там - ама какво да го правим, не е за операция, не травма или нещо подобно, защо сте дошли тук. Добре, казвам им, изплашена съм, детето не е добре, къде да отида. Не знаеха. Е, видяха й пъпната херния и й оправиха лепенката (тя и педиатърката я беше открила и й беше сложила лепенка).
Добре, че се изрина по-късно, та викнах Бърза помощ и й биха инжекция. Направо щях да откача!



Тема Re: за докторите!нови [re: asinka]  
Автор Meli (de profundis)
Публикувано10.06.05 12:01



"и да прочета "теория на конспирацията" там много хубаво се обяснявало че всички тези ваксини били заговор на големите Фармацефтични компании и колко вредни били в същност тези ваксини!"

Ето ви нагледен пример как тази книга може да нанесе вреда. С наглата си манипулация на общественото мнение, с глупостите, които са изписани вътре, с неправилното тълкувание на фактите и т.н. За съжаление, потърпевш винаги е пациентът.

И втория момент - изтръпването на крачето, макар и драматично за майката, не е спешно или неотложно състояние. За целта си има лични лекари. И понеже изискванията към тях са безумни (да са на разположение 24 часа и да разбират от всичко), ако искаме да подобрим нещо в тази сфера, трябва да изискваме разумни параметри на дейността им. Това се определя от договорите им с НЗОК. За една дейност (гинекологичните прегледи) обществото не се съгласи с изискванията на касата и те бяха променени. Същото се отнася и за педиатричните грижи. Обществото на майките е силно, обединете се и си поставете изискванията.




Тема Re: за докторите!нови [re: Meli]  
Автор ruja72 (минаващ)
Публикувано10.06.05 13:19



Много са високи изискванията към лекарите в България.
В така наречената обединена Европа към която се стремим лекарите обикновено работят до 6 вечерта, понякога в събота до обяд. За останалите случаи има телефон на който се обажда човек при спешен случай. Като за такива дреболии, обрив, изтръпване или температура никой няма да ви обьрне внимание. Обажданията се селектират и спешна помощ отива само на места където е наистина сериозно положението. Защото ако се реагира на всяко обаждане могат да пострадат хора със наистина сериозни проблеми.
А в България лекарите ги имат за някакви роби, на повикване 24 часа. Грешката не е в пациентите не е и в лекарите, а закона който позволява такова издевателство. Трябва да бъдат защитени както правата на пациентите, така и на лекарите. И трябва да се обединят майките и лекарите заедно- а не да се конфронтират и междувременно така наречената пирамида "Здравна каса" да печели пари. Защото ако се поинтересувате малко, не само пациентите, но и лекарите са ощетени от тази пирамида.
И темата на постинга трябва да е не "За докторите!", а "За лошите закони у нас!!" и "За здравната каса!!"



Тема Re: за докторите!нови [re: Kлep]  
Автор asinka ()
Публикувано10.06.05 13:26



много добре те разбирам!
ужасно е!добре че всичко се е разминало и все пак има добър край!с тия лекари като без тях!
тъпото е че в съседния блок живее моя приятелка педиатър и ако не беше в такъв час щях да и се обадя на нея, но реших че има и други лекари защо да я тормозя нея посред нощ!тя също се ядоса на неадекватната реакция на колежката си!
да са живи и здрави и господ да ги пази!

Редактирано от asinka на 10.06.05 13:26.



Тема Re: за докторите!нови [re: Meli]  
Автор asinka ()
Публикувано10.06.05 13:31



нещо не разбрах!аз не съм звъняла въобще на педиатърката и!не мога да знам че изтръпването на крака не е неотложно!аз съм инженер а не лекар!предпочитам да се разходя под пара до болницата през нощта и да ми кажат че всичко е ок от колкото да пренебрегна симптом и после да се чудя какво да правя!
и въпроса беше за отношението!тя ми задава въпроси на които трябва да знае отговора!
като какви са страничните реакции от ваксина?
къде се поставя ваксина?
дали трябва да се поставя ваксина? и т.н.!



Тема Re: за докторите!нови [re: ruja72]  
Автор asinka ()
Публикувано10.06.05 13:36



къде казах че имам претенции към бърза помощ?????????????
става дума за отношението на лекар!аз и отивам на крак!тя е дежурна за спешни случаи!
и ми дрънка глупости как ваксините били вредни!защо съм позволила да и се слага ваксина?къде се бие тази ваксина?какви са страничните реакции????
ето за това ме е яд!
тук не става дума за законодателство!
и още нещо Евала на Бърза помощ че ми казаха да не ги чакам а да тръгвам да си заведа детето на лекар!

Редактирано от asinka на 10.06.05 13:36.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.