Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:33 28.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Къде сте, ноемврийски бебчета 2004 и мами?нови  
Автор The Sun /cлънчицe/ (/мама на Гери)
Публикувано31.05.05 23:01



Здравейте
Къде се изпозагубихте? Колко са пораснали малките сладурчета? Правиха ли ви изследвания? Хапват/е/ ли вече попара? Порасна ли първото зъбче? и още мноооого, многоооо въпроси....
С малко тъга отбелязах,че скоро подобна темичка не е пускана.Може би повечето мами са в бг-мама или просто нямат време /или желание/ да пишат...На Гери /нали все пак си е октомврийче/ вече й направиха всички ваксини и изследванията минаха - оказа се, а и аз бях пускала тема, че лимфоцитите й са високи, но според педиатърката не е страшно, дори е нормално. От месец хапва попара и определено много я харесва. Жълтък още не съм й давала. Кашите на Милупа ги хапва и мята с крачета или пък си пее докато хапва от кеф /като изключим шоколадовата от която повърна/. Ходихме на консултация на 26.05.05 и сме вече 8.500 кг и 71 см= Сутрин се събужда супер шастлива и нерядко си пее или вика,ухилена до ушите - това е наи-прекрасното начало на деня. Ходи от месец-два на гърне /благодарения на свекървата ми/, като не я оставям седнала а си я подържа минута -две и ако иска върши работа, ако не - не я мъча. Започна от миналият месец да се обръща коремче-гръбче и обратно, но само когато поиска тя:))))) Много обича да се гушка и да дава целувки и да повтаря до безкрайност бааааааббббаааа а 1дин два пъти и мам и мамммааа .Не пълзи все още сама и наченки на зъбче няма, но това в никакъв случай не ме притеснява - има време...притеснява ме обаче, че все още извиква по време на сън понякога и започва да диша учестено, сякаш е сънувала нещо лошо....и това,че се поти много - главичката й става почти мокра като започне БУКВАЛНО 'да се бори" с мен за мляко....педиатърката гледа там някакви кости и според нея няма рахит, но знам ли...
хайде пишете - как сте, как са малките бонбони, какво ги забавлява и за всичко, което се сетите и имате желание да напишете
Целувки на бебоците


Гери - 27.10.04

Тема Re: Къде сте, ноемврийски бебчета 2004 и мами?нови [re: The Sun /cлънчицe/]  
Автор mimi23 (nova mama)
Публикувано31.05.05 23:47



Здравей
Ами ние пък сме от закъснелите ноемврийчета,май сме изтърсачето.Но аз по навик си пиша все в ноемврийските теми-тук и в БГ-МАММА,където са и почти всички останали.
При нас нещата са много добре.Янчо ще стане скоро на половин годинка.Девет килограма е и 68 см.-пухкав,пухкав...
Папка каша,зеленчукови и плодови пюрета,данончета,а от другата седмица ще почваме месните и ще сменим млякото от 1 на 2.Много обича сокчета,разреждам му ги с вода и пийва по около 250 грама на ден.
Зъбче няма още.Номера всякакви прави-върти се от гръб по корем и обратно,седи вече почти сам и все по стабилно.Много обича да спинка и подремваи въпреки,че в консултацията все ми казват да не го оставям много много да спи-аз не слушамКато му се спи,да спинка,като не ще-не мога да го накарам.Може да се каже,че има режим.
Храни се 4 пъти през 4 часа.
От неговите играчки вече вкъщи за нас място няма.Татко му му купи последно голям джип.Сега го управляваме с дистанционно а като порасне и стига педала с краче-ще си го кара самАма голям кеф-голямо чудо.Върти кормилото,натиска клаксона...като,че ли досега само кола е карал.Опитва се да казва нещо ама за сега не го разбираме,само той си знаеИначе се смее много и с глас.Държи си играчките и бутилките ако не са много тежки сам.Обича да гледа ТВ,да натиска копчетата на компютъра и джиесемите ни
Пускам всички нови снимки...
Поздрави и целувки...





Тема Re: Къде сте, ноемврийски бебчета 2004 и мами?нови [re: The Sun /cлънчицe/]  
Автор make (непознат )
Публикувано01.06.05 08:37



Здравйте, най- накрая някои се сети да пише. Аз бях пускала подобна тема за изгубените ноемврийци, обаче никои не ми отговори и аз се отказах. Нико е вече 69 см и тежи 8 400 на 6 месеца. Общо взето отговаря на размерите и тегло на 7 месечно бебе. Вече ядем попара, но само пасирана и месни пюрета, ама не си пада много по-тях. Питах нашият педиатър от кога мога да му давам кисело мляко, но той категорично отрече и каза че сме още малки. Ние още много рядко се обръщаме сами от корем по гръб. Нямаме си още зъбче, но иначе здраво ни мъчат.
Поздрави на всички и много се радвам че някой вече пише и тук!!!!!



Тема Re: Къде сте, ноемврийски бебчета 2004 и мами?нови [re: The Sun /cлънчицe/]  
Автор breeze ()
Публикувано01.06.05 10:31



Ето ни и нас
Аз нямам много време за писане, защото по цял ден съм сама, но при всяка възможност чета как са бебоците.
Днес нашият юнак става на 7 месеца - вече е голям мъж За съжаление големият мъж започва да проявява и големи капризи.... - започна да се буди нощем, рядко заспива сам /а до преди месеца беше съвсем различно!/. За момента се успокоявам, че е от зъбите, защото единият долен резец почти се е показал, но имам чувството, че придобитите лоши навици ще останат Вече не знам как да се справя с това заспиване
Още кърмя и не съм започнала да давам сирене и попарка, но бебо си хапва с удоволствие зеленчукови пюренца, месце и по малко жълтък.
Слънчице, кога започнахте с гърнето, по колко пъти на ден слагате Гери? Аз пробвах няколко пъти, но без никакъв успех. Бебо още не седи стабилно и много бързо се изнервя като се опитам да го придържам върху гърнето...
От седмица започнахме да го слагаме да сяда в коритото и е голям кеф - оглежда водата, пипа я лекичко и започва голямото пляскане
Утре сме на консултация - ще му слагат последната задължителна ваксина и много се надявам всичко да мине добре! Ако имам възможност после ще напиша как е минала консултацията и как сме на килограми
Поздрави и целувки за всички



Тема Re: Къде сте, ноемврийски бебчета 2004 и мами?нови [re: mimi23]  
Автор The Sun /cлънчицe/ (/мама на Гери)
Публикувано01.06.05 11:44



охооооо 9 кг на 68 см .Определено ще сте си по-пухкави от нас много ми харесват пухкавите ръчички и краченца на малките бебенца, толкова са нежни и меки.За Данончета не съм пробвала - въобще не съм се сетила дори...знам само,че трябваше да почва бульонче а така му се мръщи и понечва да повръща,че се отказах да я насилвам.Гери похапва когато си поиска, /както си е била винаги досега/, но почивка от 3 часа спазваме...късното лягане към 23-23,30 обаче си го запази....


Гери - 27.10.04

Тема Re: Къде сте, ноемврийски бебчета 2004 и мами?нови [re: make]  
Автор The Sun /cлънчицe/ (/мама на Гери)
Публикувано01.06.05 11:48



Попарата аз я правя по препоръка на педиатърката ни така - 2 сухарчета, бучка изкиснато сиренце, половин лъжичка масло и 1 лъжичка /но аз слагам по-малко/ захар и в никакъв случай да не я пасирам - може би за да свиква да "дъвчи", нищо ,че зъбче все още няма намерение да пониква
А супички на Нестле давате ли?


Гери - 27.10.04

Тема Re: Къде сте, ноемврийски бебчета 2004 и мами?нови [re: breeze]  
Автор The Sun /cлънчицe/ (/мама на Гери)
Публикувано01.06.05 11:58



Честит ви мини рожден ден,breeze!
Да растете все така силни, здрави и щастливи.На бебка й правя всеки месец мини рожден ден - ами,че така си е.Гери все още спинка спокойно вечер, заспива си сама през деня, вечер- в мен докато хапва.С гърнето свекърва ми започна да я слага на 4 или 5 месеца, мисля,че като навърши 5 месеца- отначало я слагаше за минутка преди да сложи новият памперс, но не да я слага да сяда ами като си я държи - и все още си я държим...чуди се милата какво се иска от нея, но след това - дори още първият път, може и случайност да е - свърши работата. и досега преди да сложа новият памперс си я подържа и понякога вършим нещо, понякога - не, но в повечето случаи е успешно. А има и време, в което задължително се отчита - например сутрин задължително се вършим "голямата" работа. Самата тя се научи да не държи мръсно в памперса и като има нещо, дори само "позив" започва да се врътка и да е такава неспокойна - казва си бебчето.

Гери - 27.10.04

Редактирано от The Sun /cлънчицe/ на 01.06.05 12:33.



Тема Re: Къде сте, ноемврийски бебчета 2004 и мами?нови [re: The Sun /cлънчицe/]  
Автор Eddy (новак)
Публикувано01.06.05 14:25



Здравейте момичета.Известно време не бях влизала и реших, че отчетните теми са забранени-нямаше и помен от ноемврийките.А продължавам да се считам такава, макар, че ние доста избързахме.Може би помните, че моята дъщеря се роди края на септември и беше много,много малка- 1,500 кг.Изписаха я на 9 ноември и тежеше 2,300 кг.Сега обаче сме големи:7,500 кг и 67 см.Много е слънчева и весела.Доста спокойна и послушна- храни се добре,спи добре,занимава се сама с играчките си.Обръща се,стои добре изправена на крачетата и подкляка.Все-още не седи стабилно.Няма зъбки, но не се притеснявам-все-пак в някои отношения тя все-още не е на 8 месеца.
Захраних я по-късничко и засега яде зеленчукови пюрета, каши,отскоро пюренца пилешко.Опитахме и жлътък,но ще поизчакам засега.
Та добро ми е детето-компенсация за страховете около раждането и стабилизирането й.
А вие мамите как сте?Как се справяте?Щастливи ли сте, харесвате ли се?
Целувки засега от нас.



Тема Re: Къде сте, ноемврийски бебчета 2004 и мами?нови [re: Eddy]  
Автор The Sun /cлънчицe/ (/мама на Гери)
Публикувано01.06.05 14:47



Здравей!
Мъничето колко пораснало Да е живо и здравичко най-вече и много щастливо. Наистина поизбързахте, но добре сте си наваксали. Всичко е нормално - тя фактически не е на 8 месеца, така,че не може да се очаква да прави нещо, които са характерни за 8-месечно бебенце...макар,че и това е индивидуално. Каква каша хапвате - на Гери шоколадовата на Милупа не й понесе, а всички останали си хапва с удоволствие


Гери - 27.10.04

Тема Re: Къде сте, ноемврийски бебчета 2004 и мами? [re: The Sun /cлънчицe/]  
Автор Eddy (новак)
Публикувано01.06.05 15:20



Ами засега си търсим марката каша (с пюретата вече е ясно-фаворит са Хип). Харесва бананова и прасковена на "Слънчо",оризова на Нестле (добавям понякога плодово пюре,за да я разнообразя).Пробвахме ябълкова на БЕБИ,но не я хареса-"по-грапава" е като грис.Ще разгледам и Милупа.Стремя се кашите да не са толкова смесени,т.е. да са с по-малко плодчета като начало.Общо-взето не срещам сериозни проблеми-новите храни й понасят добре,но съм внимателна и гледам да щадя стомахчето мило.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.