Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:22 01.07.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: за докторите!нови [re: asinka]  
Автор Meli (de profundis)
Публикувано11.06.05 22:47



Защо и дали е била неадекветна реакцията на лекаря можем само да гадаем. Във всеки случай не е било нейна работа да се занимава с тебе.

Ти смееш ли се в темите, в които се разисква вредата от ваксините? Има доста много такива теми в нета, вкл. и в този клуб и почти всички, които защитават подобна идея, са с висше образование, маст от привържениците на тезата - и с медицинско, както и авторът на въпросната книга.

В случая на тебе Пирогов ти е крив, но иначе има логика в тая изтъркана фраза за кривата ракета.

Личните ми причини да ропрая срещу касата са същите като на целокупния български народ. Непознаването на закона също е въпрос на недобра култура.

И да, не разбирам от ядрена физика. Но си го признавам. И знам освен как да ползвам тока, също и как да се пазя от него - това е познанието, което ми трябва в практиката. И също така се стремя да си повишавам познанията за атомната енергия. И не споря с ядрен физик за атомна физика, уважавам страшно много неговия труд и не смятам, че те всички са некадърници, щом тока ми е толкова скъп. Усещаш ли разликата в позициите? (специален поздрав към атомния енергетик, той ще се сети кой е, макар да смята разговора ми с тебе за излишен )

И ти бъди здрава, но следващият път, като попаднеш в болница, защото това неминуемо ще ти се случи, си помисли, че имаш личен принос към лошото здравеопазване.




Тема за енергетиците...нови [re: Meli]  
Автор Topбaлaн (любопитко)
Публикувано11.06.05 23:00



то като се има предвид, колко сме мъжете посещаващи клуба, мисля че бързо ще се сетим кой е енергетика в сянка ;-)



Тема Re: за докторите!нови [re: Meli]  
Автор maiche ()
Публикувано12.06.05 11:49



С уговорката, че не съм достатъчно в течение на двете страни на въпроса, мога да ти кажа, че при моето джи пи се чувствам като в диспечерски пункт. Не само, че явно не се иска да знае всичко, ами и малкото, което знае, не го прилага. Ми тя за две години дори гърлото не ми е погледнала - веднага направление за УНГ. Точно като диспечер - само преценява към кого да ме насочи... Затова съм с такива впечатления, пък знам ли, може да е изключение...

За другото - може и да не е знаела майката към кого да се обърне. Не смятам, че това е най-важно в случаям защото тя все пак не е направила нещо нередно - в "Пирогов" кабинетите са за спешна помощ, нали? Тя им отива на крака. В която и да е държава, ако отидеш на крака в спешен кабинет, НАЙ-МАЛКОТО ще ти обяснят ЧОВЕШКИ, че състоянието на детето не налага спешна намеса. Те не са в правото си и мисля, че не трябва да защитаваш подобно отношение А ако ги жалиш за ниските заплати, разходи се до вътрешния двор на "Пирогов" да им погледнеш автопарка...



Тема Re: за докторите!нови [re: mimi_2O5]  
Автор maiche ()
Публикувано12.06.05 11:57



Мими, абсолютно си права, НО хората за съжаление имат ограничени възможности. Ако твоята докторка е имала физическа и психическа възможност да говори с теб часове наред посред дадена нощ, то надали се е отнесла по същия начин със следващия пациент, който и се е обадил, или с по-следващия, или пък с някого, позвънил през следващата нощ... Именно защото и лекарите са хора, не може да се очаква от тях да са непрекъснато на линия...



Тема Re: за докторите!нови [re: Meli]  
Автор asinka ()
Публикувано12.06.05 12:01



няма какво да гадая!аз бях там!
но не смятам повече да споря с теб!дори и да намирам за справедлива позицията ти не и е тук мястото!колкото до ядрените физици има разлика между тях и енергетиците!ето че и ти не си в час в моята област, и имаш пропуск, който аз намирам за недопустим за човек който се наема да спори по темата!



Тема Re: за докторите!нови [re: asinka]  
Автор Ripple (вече трима)
Публикувано12.06.05 12:25



Изчетох мненията в темата и бих искала да спделя нашия (Слава Богу) скромен опит. На 20 дни Наско се задави в съня си, започнаха кашлици, хрипове, посинявания..... бях ужасена и реагирах "адекватно". Обадих се на личната лекарка. Телефонът и беше изключен. Мисля,че Мели каза,че това трябва да се направи в неспешни случаи? Не мога да преценя кое е спешно и кое по-малко спешно, защото тогава бях майка от 20 дни и всичко ми се струваше спешно. След несполуката с джипи-то, се обадих в Бърза помощ. От там дойдоха след 40 минути. Честна дума не преувеличавам. Закараха ни в Пирогов, направиха му две ренгенови снимки (на 20 дни бебе) и ренгенологът ми каза да му оставя пари да се почерпи.Т.е. преди да направи снимките каза да му оставя парите. Оставих. Защото бях с пищящо дете, което повръщаше и се давеше. Така, че явно и аз спомогнах за дивотията в системата.Но е трудно особено ако си зависим и то здравословно.
Не ми се правят обобщения, но дори да има проблем в системата, мисля че не е само системата.




Тема Re: за докторите!нови [re: Ripple]  
Автор asinka ()
Публикувано12.06.05 13:01



повярвай ми дори и по-голямо да ти е детето и с по-голям опит да си когато става дума за здравето на децата човек се шашка!
пожелавам ти да ти е живо и здраво детенцето!



Тема Re:До всички докторинови [re: asinka]  
Автор Kitke (Bube)
Публикувано12.06.05 14:20



и в частност Мели.
Тъй като демонстрираш високо самочуствие подплатено от стройна подредена реч, претендираш за висока гражданска позиция, обща култура и незнам какво бих искала да ти кажа като прост енергетик, завършил ядрена енергетика, и после микропроцесорна техника и после педагогика работещ в сферата на частния бизнес софтуер, хардуер, ИТ технологии, от 4 години занимаваща се с обучение на деца и възрастни, имам стотици клиенти, често се оплаквам от преумора, но никога ама абсолютно никога не съм отказала помощ на никого независимо от невероятното време на денонощието в което са ми се обаждали за да ме питат нещо "тъпо" за компютъра им.Тук не говоря за здраве....Не ми е хрумвало дори да си изключа телефона... Нямам почивен ден, и никога не съм коментирала техническата култура на клиентите си. Това по повод 24 часовия работен ден. Както казваше дядо ми "Който има брада да си я реши".Идеята ми е че може... Ако на някой не му изнася да си смени професията! И всяка такава е по призвание и еднакво важна.
По повод докторята- "Без Думи"
Няма случай в който да съм успяла да намеря личния си доктор през уикенда...
Бърза помощ- последният път в който попаднах там беше около нова година с дъщеря ми която падна на главата си в/у цимент от 1 метър , беше на 1г. и половина. В 20:00 ч скимтяща, повръщаща никой ама никой не ни обърна грам внимание докато не се обадих на майка ми онколог от 30 години в същата болница за да им гледам сеира колко угодни и отзивчиви станаха изведнъж. Цял живот съм отрасла сред доктори и мнението ми е следното:
ВИсоко, космополитно самочувствие точно като твоето с жалко покритие " с много малко изключения. Отвръщава ме начина по който се отнасяте с простосмъртния пациент оглеждайки го като пушечно месо изисквайки цялата нация да има "вашия интелект" абсолютно ми са неприятни дискусиитве ви по между ви когато коментирате "тая" от Селановци или "Оня" от Тлачене включвам и майка ми в това число. И относно възможностите ви като специалисти немога да коментирам ,но лекар или мед. сестра е душевно състояние а не диплома и така трябва да бъде....
И като финал да ти спомена че от развихрилите се постинги в тази тема бих ти препоръчала да си смениш професията защото Адвокатската би ти осигурила жестока кариера.
ПОЗДРАВИ от една майка !!!



Тема Re:До всички докторинови [re: Kitke]  
Автор milamia ()
Публикувано12.06.05 14:42



Не!! Адвокатската не би й осигурила никаква кариера. Говоря като адвокат. Защато във всяка професия трябва да има и малко човещина , а и при адвокатската трябва да имаш уважение и отношение към хората с техните проблеми, колкото и незначителни да ти се струват отпозицията ти на знаещ.
Защото ако обичаш професията си, ще работиш така, че и другите да я уважават, а няма да си търсиш извинения със ситемата.



Тема Re:До всички докторинови [re: milamia]  
Автор Kitke (Bube)
Публикувано12.06.05 14:48



Да де мислех и това да напиша, но мноооого дълъг постинг нетипично за мен просто ме изкара от равновесия тази госпожа гражданска позиция. Странно как действат рекламите покрай изборите на някои гражданки.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.