Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:26 23.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Хайде да се преброим наркоманките!  
Автор klemy (mama na Nikol)
Публикувано01.06.05 11:19



Искате ли?тези,дето бременността ни действа като наркотик!Ето,моето маймунче е само на 3 месеца и половина,а непрекъснато мисля за второ дете,че и за трето!Хем докато бях бременна се чудех дали въобще ще се навия на второ...,а откакто родих само това ми е в главата!И да не си помислите,че имам няколко помощнички на разположение-не,гледаме се сами с тати...А и не сме цъфнали и вързали финансово,ама аха,аха да му изпуснем края и пак ги връзваме нещата!
Любопитно ми е,колко сме такива?



Тема Re: Хайде да се преброим наркоманките!нови [re: klemy]  
Автор SilverElfМодератор (Celebrian)
Публикувано01.06.05 11:24



Първа жичка!

Ама само факта, че съм много кила ме спира... нищо друго!



Тема Re: Хайде да се преброим наркоманките!нови [re: klemy]  
Автор medusa (Мамино Меде)
Публикувано01.06.05 11:31



Аз.
Като раждах Цоко се чудех как изобщо човечеството продължава да съществува, при положение че се ражда по ТОЗИ начин, мислех си че никога няма да се навия да раждам пак. Ама като му дойде рожденния ден (първия) и като ме налегна една носталгия по родилния дом... и на другия месец си направихме второ. Сега си имаме Анче и като й наближи рожденния ден... Много ми се ще пак да раждам, толкова е вълнуващо... и ново бебе в ръцете... Със сигурност ще родя трето след едно известно време. Ако си помисля, че това бебе ми е за последно, направо откачам. Цъ. Ще раждам пак. Незнам как ще ни стигат парите обаче, те и сега не стигат. Ама както казваш, все така става, че баш когато сме на ръба се намират от някъде и така скърпваме положението. Колкото до помощници - ние също нямаме, а не ми и трябват.



Тема Re: Хайде да се преброим наркоманките!нови [re: klemy]  
Автор [desi] (мама)
Публикувано01.06.05 11:52



И аз съм в отбора, само не разбрах това черен или бял списък ще се води....

А за парите...нали знаете, че всяко следващо дете е една чаша вода повече в супата

Аз винаги съм казвала - деца се гледат с любов, а не с пари.
Иначе за статистиката чакам 3то , и отсега мисля за 4то ако пак е момче
Само дето и сега немога да намеря свободно време(ние и двамата работим, няма пуктана баба на повече от 10 000км от нас), та купона ще е пълен...



Тема Re: Хайде да се преброим наркоманките!нови [re: klemy]  
Автор aлбeнaди (take it easy)
Публикувано01.06.05 11:57



Ето ме наркоманка номер едно
Бебе на почти 6 месеца и бременна в 7 седмица. Догодина ще си имаме две бебета, ще е като да гледаме близнаци. Ама съм много щастлива - живи и здрави ще се справим, сигурна съм. И финансово и организационно.

Ами освен да ви пожелая при първа възможност да правите бебета. Няма нищо по-хубаво на света от това. Ето нещо потвържадавщо тезата ми




Анна 8.12.2004

Тема Re: Хайде да се преброим наркоманките!нови [re: klemy]  
Автор irka (мама на Дени)
Публикувано01.06.05 12:34



Хе, хе, хайде да се пиша и аз в отбора!
И аз като медуза като раждах Деничка непрекъснато казвах, че повече никога няма да раждам, но като минаха няколко месеца и вече мислех за второ, а като наближи първия Рожден ден на Дени и носталгията по бебе стана огромна и хоп направихме си второто! Сега го чакам след 3м. а Деничка ще е на 1г. 8м. тогава! Но в момента съм един малък слон и въобще не мисля за трето - само пухтя! Но ще поживееем и ще видим както са казали хората, знае ли човек след няколко години носталгията може и да ме надвие и пак да пухтя и да се заричам!


Деничка-звездичка 5.12.2003г.


Тема Re: Хайде да се преброим наркоманките!нови [re: aлбeнaди]  
Автор klemy (mama na Nikol)
Публикувано01.06.05 13:21



Бени,мислим да минат поне 6 месеца от секциото...И почваме новото бебе!



Тема Re: Хайде да се преброим наркоманките!нови [re: klemy]  
Автор nezy (щастлива мама)
Публикувано01.06.05 13:32



Браво, браво, момичета, супер сте. Аз не се присъединявам към вас, но ви пожелавам да сте заредени все така с оптимизъм, както са думите ви. И аз лично като реаждах Цвета, крещях, че повече деца не ща да имам, ама след няколко години ме хвана една такава треска, че си направихме един малък Митко. Ама много зор ми даде отглеждането на каката ни, само това ме възпря да изчакам малко. Искренно ви желая за бъдете много здрави вие и вашите бебоци и кой каквото пожелал, такова! А щом има за едно, ще има и за две и за три...

[img]
Цвета - 09.05.2000 г.

Тема Re: Хайде да се преброим наркоманките!нови [re: klemy]  
Автор Heбecнa (истинска)
Публикувано01.06.05 13:39



Леле момичета, само аз ли не искам второ....и не е заради раждането /абсолютно безболезнено секцио имах, много бързо се възстанових/, ама.......
И бебето ми е много добричко, само спи, яде и ми се усмихва, абе бебе мечта...не знам защо, ама нещо ми подсказва, че само с едно ще си остана



Тема Re: Хайде да се преброим наркоманките!нови [re: klemy]  
Автор aлбeнaди (take it easy)
Публикувано01.06.05 13:39



е, да. ти като си със секцио ще трябва да изчакаш. ама много внимавайте до тогава, че след раждане се забременява много лесно

Успех в бебеправенето и да се похвалиш!


Анна 8.12.2004


Тема Re: Хайде да се преброим наркоманките!нови [re: aлбeнaди]  
Автор new* (непозната)
Публикувано01.06.05 13:57



Бременна ли си, albenadi?? Как съм изпуснала новината!!! Честито! И браво... дано се справиш геройски с второто бебче:)
Аз също искам да имам още едно. Само че заради парите се чудя и мая... заради кг - също. Чудя се, дали да не поработя малко и тогава.
Иначе като видя, че има нова бременна майка и искам веднага и аз. Наистина е заразително тука това и много повлича крак:))).



Тема Re: Хайде да се преброим наркоманките!нови [re: klemy]  
Автор mefirst (непознат)
Публикувано01.06.05 14:54



И аз искам поне още едно! Да носиш нов живот - това е най-великото нещо на света! Много високопарно прозвуча, ама наистина го мисля. Надявам се Кристиян да не остане без братче или сестриче, но ще изчакаме още някоя и друга година - да поотрасне и да позабогатеем



Тема Re: Хайде да се преброим наркоманките!нови [re: klemy]  
Автор asinka ()
Публикувано01.06.05 15:52



много завиждам на бременните!
а онзи ден вадих бебешките дрешки на Ели и като ги видях колко са малки колко са сладки........, чак и за родилното ми домъчня!чакам с нетърпение да се впуснем в приключение!даже съм се замислила и за трето въпреки че винаги съм мислила за две деца!но ще видим!радвам се че има и други като мен!



Тема Re: Хайде да се преброим наркоманките!нови [re: klemy]  
Автор desi_t (мъничка)
Публикувано01.06.05 16:31



И аз, и аз!
Хубавото е, че и тати е на същия акъл, даже форсира нещата, обаче аз го възпирам малко - заради секциото. Клеми, най-добре изчакайте поне годинка, да ти е по-спокойно, че всичко ще е ОК. Че нали казват, че трябвало да се чака 1,5 - 2 години.
Аз искам поне три мушмурочета! Супер веселба!



Тема Re: Хайде да се преброим наркоманките!нови [re: klemy]  
Автор GoldenEyeful (just mom)
Публикувано01.06.05 16:50



И аз се включвам!



Тема Re:нови [re: klemy]  
Автор geminarius (скомина)
Публикувано01.06.05 17:00



Писано на 13.5.05 :
3а протокола:

Точно вчера разказвах на мъжа ми, че миналата година, почти по това време, бях бременна и с невероятно умиление и голяма доза носталгия си спомних за първите 3 месеца на бременността ми. Някак чувствата от изживяното ме връхлетяха и преживях всичко отново, дори си спомнях моменти, жегвания под лъжичката и прекрасни настроения, които вече бях забравила.
Това беше най-прекрасният период от целите 9 месеца! Толкова бях горда, щастлива, в най-сладкото очакване... и непрекъснато сияех!
Вече дори се замислям за второ...

****************
Миналият ден ходих до родилното, да върна помпата. Видях си стаята и ми идваше да взема Сара и да се шмугнем с нея в леглото

Винаги съм искала 6 деца , но май ще ни дойде нанагорно . Ще изчакаме да мине поне една година от секциото и може да поразмислим за второ Освен ако Бог не е решил друго, де...


Bacteria is the only culture some people have.

Тема Re: Хайде да се преброим наркоманките!нови [re: klemy]  
Автор garami (;))
Публикувано01.06.05 18:03



леле, Клеми,
каква чаровница е Никол. пу-пу-пу. много е красива. и какви сладки бузки и ръчички има.... ауууу..... обичаш ли да я хапеш????? да ти е жива и здрава.

и аз искам още едно бебе, ама да е момче.
нищо че вече 3 месеца не се спи у нас...., нищо че косите ми започнаха скоростно да побеляват и тн, и тн .
нооооооо за второто ще взема мама да ми помага, иначе ще капитулирам



Тема Re: Хайде да се преброим наркоманките!нови [re: garami]  
Автор klemy (mama na Nikol)
Публикувано01.06.05 22:17



Лелееее,как ме разконспирирааа .Срам ме е да и призная,ама вече няколко пъти съм я хапала...Ужас!И то по ръчичките....горе,към раменцата ...каква майка съм-вампир!



Тема Аз не искамнови [re: klemy]  
Автор AVA27 (Gabriel20.09.04)
Публикувано01.06.05 23:03



Цитат на НЕБЕСНА:
Леле момичета, само аз ли не искам второ....и не е заради раждането /абсолютно безболезнено секцио имах, много бързо се възстанових/, ама.......
И бебето ми е много добричко, само спи, яде и ми се усмихва, абе бебе мечта...не знам защо, ама нещо ми подсказва, че само с едно ще си остана


Не си само ти.И аз не искам,поне не планувано,Ако стане някой фал,ще го оставя,но иначе не не искам,поне сега мисля така.
Интересно какви са ви финансите момичета,че искате по 2 и три деца!Аз лично мисля,че трябва всичко да ми е наред и да имам пари в излишък,че да мисля за повече деца.И това,че всяко следващо дете било една чаша повече вода в супата ВЪОБЩЕ,ама въобще не е вярно.Какво образование и бъдеще ще осигурите на тези 2-3 деца,след като и сега с по едно казвате,че не ви стигат?
Ще изкажа лично мнение:според мен е безотговорно да се раждат деца,без да се миксли за бъдещето-тяхното и вашето.
Още нещо-толкова обичам детето си,че ми се струва невъзможно да родя друго и да си раздвоя обичта.Нещо като предателство един вид....

Редактирано от AVA27 на 01.06.05 23:04.



Тема Re: Хайде да се преброим наркоманките!нови [re: klemy]  
Автор bubu74 (shtastliva)
Публикувано01.06.05 23:05



И аз, и аз!!!
Този път сме решили да си го направим майско момченце.
Ама пак божа работа, де! То и Александра я правихме за майско момиченце пък се излюпи през юли.
Момичета, да ви кажа за килата! Аз със Саша забременях 94кг, цифром и словом, и това при ръст 1,65см /всъщност 1,60, но си слагам още 5 за авторитет/. Отидох да раждам 80кг. Върнах се вкъщи 77. Надежда има! В деветия месец се носех като пеперудка...
Сега пак съм му отпуснала края и мъж ми ме бъзика: "С един куршум два заека - хем ще влезеш във форма, хем още едно бебе ще имаме да гушкаме!"



Тема Re: Аз не искамнови [re: AVA27]  
Автор klemy (mama na Nikol)
Публикувано01.06.05 23:20



Ами ще ти кажа нещо-аз имам сестра,парите вкъщи може да не са стигали,ама всичко друго съм си имала,плюс това да имам някой на когото да мога истински да разчитам-такъв човек не може да ти е някой приятел на пример,просто е невъзможно.Мъж ми е едно дете-споделя моята теза,той сега като трябва да разчита за нещо на някого-моли се на приятели.И му е страшно мъчно,че няма близък човек като сестра,или брат.Та сме решили да не си оставяме децата без опора в живота,когато ние си отидем от този свят.Такава опора не могат да ти дадат никакви финансии...
П.С. По постинга ти съдя,че си едно дете,поправи ме ,ако не съм права.
А Небесна само така говори,аз си я знам,че след 2-3 години дуга песен ще запее .
Не знам,май не го обясних правилно,ама се разнервирах.Плюс това,кой ти дава гаранция,че ако забременееш,когато сте мнооого добре финансово,след 2 години няма да сте на дъното.За това сме решили=щ правим,каквото трябва,да става каквото ще!Ще се борим,ще работим,това е!
A по въпроса за това,кой колко си обича децата-това е доста тъпо,все едно,ако обичаш баща си,да не обичаш майка си...Човек си обича децата по равно и не,не си дели любовта,а я удвоява!



Тема Re: Аз не искамнови [re: AVA27]  
Автор bubu74 (shtastliva)
Публикувано01.06.05 23:23



А, на мен ми е страшно да си помисля, че един ден като вече няма да ни имая нас, родителите, детето ми ще остане само на света... Ще ми се да има поне още двама близки човека, на които да разчита. И не само това, ами и тръпката да израстеш в шумно, голямо и любящо семейство е незаменима и обогатява много. За финансите - ще даваме най-доброто от себе си и ще се надяваме нещата в родината да се подредят така, че вложените усилия да носят пропорционални възнаграждения.
Всичко е въпрос на гледна точка. А за любовта - все ще се намери и още толкова. Там откъдето идва тази има още много...

Бубу



Тема Re: Аз не искамнови [re: AVA27]  
Автор asinka ()
Публикувано01.06.05 23:27



една от основните причини да искам детето ми да има братче/сестричка е да си има другар в игрите, да има близък човек на когото да може да разчита!болшинството сами деца израстват егоисти!също смятам че човек никога не знае какво го чака утре, и дали от голтак няма да стане богат като цар и обратно от богаташ няма да стане бедняк!
и не на последно място другите са го казали че децата не се гледат с пари, имам позната която е страшно богата(финансово), роди си три дечица, мисли да има още, но те не получават човешка топлинка, за мен те са по-зле от сираци, най-голямото не можеше да говори като хората до 4 години, защото нямаше кой да му обърне внимание!
и още нещо децата това сме ние, това е вечно обновяващия се живот, гаранциата че дори и когато нас ни няма след нас ще остане следа, че не сме живели напразно!
с това не искам да те агитирам да имаш друго дете , нито пък искам да те обидя, просто се считам длъжна да защитя позицията си!

Редактирано от asinka на 01.06.05 23:34.



Тема Re: Аз не искамнови [re: AVA27]  
Автор gugu (ентусиаст)
Публикувано01.06.05 23:35



Ами замисли се колко сигурни неща има в този живот. А?! Няма нищо сигурно. Ако се мисли само за бъдещето никой, ама никой няма да си позволи и едно дете.
А сега погледни от друга страна. Ето ме на другия край на света, далеч от мама и татко /от които вече казано честно нямам нужда въпреки, че ми е хубаво да знам, че са добре и т.н. - мисля, че ме разбирате въпреки, че не го казах правилно/, и с кой ми е най-приятно да комуникирам, да си изсипвам радостите и мъките - сестра ми. Именно затова искам и моята дъщеря да има някой на който безрезервно да се доверява, без да очаква нож в гърба.
Колкото до образованието и прочие - ако можеш да осигуриш на едно ще намериш начин да го направиш и за второ.

Така, че за мен най-безотоворното е да си взел решението за първо дете



Тема Re: Хайде да се преброим наркоманките!нови [re: garami]  
Автор gugu (ентусиаст)
Публикувано01.06.05 23:45



Аз го гледам от друга гледна точка. По-добре да кажа, че ето имам 2 деца и са ми побелели косите. Че като кажа, че е само едно ме гледат като глезла и непоправим случай



Тема Re: Аз не искамнови [re: asinka]  
Автор geminarius (скомина)
Публикувано02.06.05 00:31



болшинството сами деца израстват егоисти!

Говоря от собствен опит, не се опитвам да слагам другиго в това число.
Едно дете съм, но винаги ми се е искало да имам брат или сестра. Като малка, когато времето навън не позволяваше да се събираме, приятелките ми си играеха с техните сестри и братчета вкъщи.
Аз, от своя страна, нямах никого. И винаги съм се фиксирала върху приятелки. На тях съм подарявала най-ценните си съкровища, тях обичах като собствени сестри, но никога не получавах същата любов.
Не казвам, че майка ми и баща ми не са ме обичали, но това е друг вид любов. Нямах някого, с когото да сме на един акъл, вечер преди лягане да си шушукаме и да се смеем, както съм чувала, че правят приятелките ми и сестрите/братята им.
Мъжът ми са 3 деца. Той пък е на мнение, че е по-добре едно дете, защото получава всичко, т.е. без родителите да се чудят откъде да намерят средства (примерно) и за другите деца.
Аз никога не съм била лигавена дотолкова, че да искам всичко за себе си, никога не съм била егоист. Не съм била и чак нещастна от това, че нямам брат/сестра. Но винаги съм искала да имам някого до мен, с когото да споделям най-съкровените си мисли, с когото да си играем...
Да не говорим, че когато родителите остаряват (или дойде най-лошото), е хубаво човек да има близък, с когото да споделя мъката и тя да бъде разбрана.


Bacteria is the only culture some people have.

Тема Re: Хайде да се преброим наркоманките!нови [re: bubu74]  
Автор lss (blue)
Публикувано02.06.05 01:50



Бройте и мен. Както се казва, света обърнах, но си направихме второ бебе - не искахме синът ни да бъде единствено дете. Само да се роди второто живо и здраво! Бъдещият батко е във възторг и го чака с нетърпение.



Тема Re: Аз не искамнови [re: AVA27]  
Автор desi_t (мъничка)
Публикувано02.06.05 02:15



AVA27, едва ли си мислиш, че тук сме се събрали банда безотговорни майки,
които въобще не помислят по какъв начин ще осигурят бъдещето на дечицата си. Всеки си прави сметката, и мисля, че всички сме с надеждата, че идва едно по-добро бъдеще. Аз пък мисля, че да фиксираш целенасочено любовта си към едно детенце, не е много добър вариант. Голяма е вероятността да го направиш егоист, а и самото то няма да е много щастливо самичко - казвали са ми го приятели без брат или сестра.
Теорията ти за деленето на любовта не я разбирам, въпреки, че и аз безумно обичам сина си.
Лично на мен постинга ти ми прозвуча обидно, не мислиш ли, че е по-подходящ за социално мероприятие в някой квартал с ромско малцинство примерно?



Тема Re: Аз не искамнови [re: geminarius]  
Автор asinka ()
Публикувано02.06.05 09:14



ами аз за това написах болшинството деца, а не всички!аз имам точно такава приятелка каквато описваш себе си, и от нея също съм чувала нещата които ти казваш!!и в същност тя е най-щедрия човек когото познавам, но тя е единственото такова изключение сред всичките ми познати сами деца, именно заради това си позволих такова заключение!
не искам да обидя никого, все пак това си остава мое впечатление за самите деца, естествено със хубавите изключения!



Тема Re: Хайде да се преброим наркоманките!нови [re: new*]  
Автор aлбeнaди (take it easy)
Публикувано02.06.05 09:33



Ами да, бременна съм. Аз не го разпространих официално като информация, ама то така или иначе се разбра
Много се бях ошашкала отначало, но сега съм по-уверена. За финансите - и ние не сме цъфнали и вързали, но мисля, че ще се справим. За килограмите - емам още от преди да свалям 3-4 кила, та сега и след тази бременност сигурно ще стана слонче Льони, но.... няма начин. Ще трябва да се справя накак.

Та така. Според мен даже сега ще ми е по-лесно, отколкото след 4-5-6 години пак да бременея, пак памперси, пак биберони.... Ужас. Сега поне съм набрала инерция Та така. Приемам нещата от към добрата им страна


Анна 8.12.2004

Тема Бройте ме и мен!нови [re: klemy]  
Автор Marmelina (KinderSurprise)
Публикувано02.06.05 10:22



Колко си приличаме с теб! И аз като родих, вече мислех за второ и за трето. По принцип с мъжа ми искаме 3 деца, но разбира се каквото Господ покаже. Моят син е на година и 2 месеца. Вече направихме опит за второ детенце, сега чакаме да видим какво е станало. И ние сме сами, сами се гледаме, понякога не стигат парите, но все някак успяваме да се справим. Моите приятелки направо ми се чудят... , но разбира се искрено се радват за това наше решение. С мъжа ми сме решили до 30 години да приключим с потомството... дано стане така....

Пожелавам на всички майчета най-щастливия живот!!! Всичко най-хубаво!




Тема Re: Хайде да се преброим наркоманките!нови [re: klemy]  
Автор natby (ниа-катя)
Публикувано02.06.05 10:27



и аз и аз. тактото иска близнаци дори. ама ще видим. но нама да останем само с едно.



Тема Re: Аз не искамнови [re: AVA27]  
Автор Marmelina (KinderSurprise)
Публикувано02.06.05 10:43



Точно заради огромната и безкрайна любов към детето ми искам поне още едно...преливам от любов към двамата мъже(поне засега са двама) в живота ми... Не мисля,че обичта към сина ми ще отслабне или че аз ще се раздвоя....това си е мое мнение,разбира се. А за финансите....това,че понякога не стигат, не значи,че сме оставали гладни и жадни, никога не сме се лишавали от каквото и да било. Е, понякога бабите и дядовците се притичват на помощ(от финансова гледна точка), но по принцип не ги безпокоим с такива проблеми. Сигурна съм и вярвам, че децата ми винаги ще са осигурени (моля се на Богородица за това), ако зависи от мен и мъжа ми.
За бъдещето.... разбира се,че мислим за бъдещето... не мисля, че с мъжа ми сме безотговорни заради това,че се обичаме и искаме 3 деца ( доста трудничко ни е сега, детето ни има труден характер....но ще се оправи някой ден). Фактът, че се е хванал на 3 места да работи, мисля, че говори доста... аз си гледам детето, така сме решили. После ще гледам и другите деца, докато поотраснат и тръгнат на детска градина. Тогава и аз ще се захвана с работа, обичам да работя...
Това е от мен...това е моето мнение...уважавам мнението и мисленето на всеки човек,всеки човек е различен и индивидуален...
Пожелавам всичко най-хубаво! Нека мечтите ни някой ден се сбъднат!


Редактирано от Marmelina на 02.06.05 10:45.



Тема Re: Аз не искамнови [re: Marmelina]  
Автор klemy (mama na Nikol)
Публикувано02.06.05 10:46



Добре че ме подкрепихте момичета!Вече си представях как целият форум ми се нахварля!



Тема Re: Аз не искамнови [re: klemy]  
Автор Awrora (член)
Публикувано02.06.05 10:54



Тук съм напълно съгласна, дори повече от съгласна. Ако я нямаше сестра ми сега като се замисля, живота ми щеше да е много по-различен(в отрицателен смисъл) ... разликата ни е 3 години и половина, като бяхме малки намирахме доста общ език, разбира се налице бяха и караници, посритвания но това си е в реда на нещата. Когато съм била бебче, по думите на майка ми тъй като аз от тогава не мога да имам каквито и да било спомени - много е помагала на майка ми в отглеждането ми, била си ми е втора майчица. Нашите са отивали на гости а тя ме е гледала, преобличала, гушкала, успокоявала, приспивала ... тя ме е взимала когато нашите не са могли - от детска градина ... и т.н. Сега когато вече сме големи, тя ми е най-добрата приятелка. Човека на когото винаги и по всяко време мога да разчитам ... С когото мога да споделя, и да ми даде съвет ...
Мисля, че когато едно дете е единствено в семеийството то става по разглезено (мои лични наблюдения), от тази гледна точка ... че се мисли само за него, то получава всичко не дели с никой ... е това наистина е важен момент в оформянето му като личност. За едно дете е трудно да дели с друго ... именно това нещо се пречупва когато има поне две децича ...
А както казват и другите мами, за в бъдеще ... едно братче или сестриче, след време ще си бъдат упора един на друг.
Погледнато от тази страна - финансово. Ако всеки се е замислял ама сега дали ...? То деца нямаше да има ... колко са тези които ги имат накамарени, които не си правят сметка на парите ... и кел файда като ги има, а няма свестни родители да кажем. Това не е най-важното според мен ... Дупе знае 2 и 200 ... важно е желанието :))))



Тема Re: Аз не искамнови [re: klemy]  
Автор desi_t (мъничка)
Публикувано02.06.05 10:57



Ти пък, Клемче



Тема Re: Аз пък искам!!!нови [re: natby]  
Автор vini77 (Инат)
Публикувано02.06.05 11:23



В отговор на:

Деси_T_G
AVA27, едва ли си мислиш, че тук сме се събрали банда безотговорни майки,
които въобще не помислят по какъв начин ще осигурят бъдещето на дечицата си. Всеки си прави сметката, и мисля, че всички сме с надеждата, че идва едно по-добро бъдеще. Аз пък мисля, че да фиксираш целенасочено любовта си към едно детенце, не е много добър вариант. Голяма е вероятността да го направиш егоист, а и самото то няма да е много щастливо самичко - казвали са ми го приятели без брат или сестра.
Теорията ти за деленето на любовта не я разбирам, въпреки, че и аз безумно обичам сина си.
Лично на мен постинга ти ми прозвуча обидно, не мислиш ли, че е по-подходящ за социално мероприятие в някой квартал с ромско малцинство примерно?




Това все едно аз съм го писала.
Подкрепям с две ръце ...

п.п. Аз пък искам второто да е момченце!
Ама и момиченце да е няма да го върна.




Тема За паритенови [re: bubu74]  
Автор [desi] (мама)
Публикувано02.06.05 11:23



ако днес си богат, кой ти гарантира, че утре няма да си беден?А обратното?
по тази логика, дай да нямаме деца, понеже може да се разорим(я си представи една ужасна инфлация - за 2 месеца може да сасъпе най богатото семейство).гаранция-франция както се казва...

Доста е егоистично твърдението, но един ден ние разчитаме на децата си - един ден когато ще живеем на техен гръб.....Е, не всички ще умрем работейки , нали? И ще ни гледат изкукуригали и напикаващи се..... Е, ако имаме 2,3 и повече деца дали ще им е по лесно финансово и емоционално, отколкото ако имаме 1 ? А те вече ше имат свои собствени семейства за които да се грижат, и ние ще сме им в тежест....
А когато нас ни няма децата ни ще се имат едно друго - като закъсат тогава кой ще им помогне, ако не най близките?

А за това да израстеш в голямо семейство - по-голямо богатство няма. Разходите за 2ро, 3то и т.н. дете не се утрояват - дрешките и играчките тогава се допълват, количката, креватчето, столчето за хранене или за колата не се купуват отново - а те са голямата инвестиция. Децата нямат претенции да играят с дънките от баткото, като и без това след приключване на играта не им личи цвета....
А за образованието....ами аз съм 3то дете- за да завърша висше работех и учех и бебе гледах. Не намирам това за лошо - мама винаги ми помагаше с каквото може- дори и само с това да измие чиниите.... Моите деца, дори да имам пари да им плащам образованието един ден ще правят същото - ако искат да учат ще работят да си изкрат пари за това. По добър урок от това никой неможе да им купи.
А и ние не гледаме деца за да им купим къща, кола, вила..... гледаме ги за да им дадем любов, за да ги радваме и те нас. Заради щастието което едно следващо дете дава. Ззаради това че когато си преуморена и едвам ставаш при поредния бебешки каприз през нощта едни мънички устички ти казват ОБИЧАМ ТЕ МАМО



Тема Re: За паритенови [re: [desi]]  
Автор Marmelina (KinderSurprise)
Публикувано02.06.05 11:32



Напълно съгласна....взимаш ми го от устата...




Тема Re: За паритенови [re: [desi]]  
Автор klamerche (пак бременно)
Публикувано02.06.05 13:46



Изчакахме Вики да навърши годинка и започнахме пак да творим. Този път ни отне по-малко - само три месеца. Сега се радвам на едно мърдащо тумбаче, а в тумбачето - второ момиченце... И повярвайте ми - няма по-щастливи мама, татко и кака на света. Това е смисълът на живота! Приятелите ни мислят за луди, и това е истина - ние сме луди - от любов по децата си. Живеем на квартира, на една заплата и едни майчински, но всичко си имаме - нали сме здрави! А и сме най-богатите хора на света - защото имаме деца...




Ще си имам сестричка!

Тема Re: Аз не искамнови [re: klemy]  
Автор asinka ()
Публикувано02.06.05 14:19



твърдо против съм каквото и да било нахвърляне!всеки има право на мнение! нямаше и да отговоря на AVA27, ако не ме беше подразнил тона и маниера и!едва ли не сме някакви безотговорни егоистки дето си мислят само за себе си колко е гот да си погушкаме някое бебе, раждаме си, пък после го пускаме по широкия свят абсолютно безотговорно!



Тема Re: Хайде да се преброим наркоманките!нови [re: klemy]  
Автор maiche ()
Публикувано02.06.05 15:05



За статистиката: и аз се причислявам към наркоманките! Сега по ред причини си налагам усилия да не мисля за повече, но ми е мъчноооо...

Ники, 11.06.2003
Ния, 02.11.2004



Тема за произхода на желанието...нови [re: klemy]  
Автор bejb (слънчице)
Публикувано02.06.05 15:07



"за да не е само", "за да не израстне егоист"...

Според мен както и да се опитваме да облечем желанието за още едно дете, то идва на първо място от нашия егоизъм. Не ви ли звучи много приятно? Искаме дете за да удовлеворим някаква наша потребност. После искаме още едно защото толкова много ни е харесало:) Харесва ни да даваме и да получаваме тази единствена и неповторима по същността си любов между майка и дете.


Преди време една мама от клуба беше казала "защо не затворят бебешката миризма в шишенце" ...Де да можеше:)) Де да можеше да се връщаме във времето и и да изживяваме за първи път отново и отново всички щастливи мигове с дечицата ни:) Иска ви се да преживеете отново раждето на детето ви - готово. Първата усмивка, първото зъбче, първите стъпки, първите думички...и така всички любими неща, който в момента са вече част от спомените ви. Но спомените избледняват...:( А реалността е истинска. Ето за това ни се иска още едно дете...

Защото сме егоистки:(

И аз искам второ детенце...Но ме е страх, че толкова много обичам Моника, че няма да го обичам така силно. А нея обичам безумно...Имам чувството, че сърцето ми вече не е в мен, а в нея. Понякога вечер плача, защото времето отлита завинаги, ...милвам я докато спи, целувам я, и знам, че тя вече никога няма да е същата. С всеки изминал ден тя се отдалечава от мен...просто защото пораства. И най-ужасното нещо, е че всички ние понякога сме толкова "заети" с ежедневието си, че пропускаме да изживеем това което иначе толкова много искаме...


Monika 11.12.2001

Редактирано от bejb на 02.06.05 15:10.



Тема Re: за произхода на желанието...нови [re: bejb]  
Автор [desi] (мама)
Публикувано02.06.05 15:38



Ето от тука идва"дрогата"....като родим още едно дете, разбираме, че можем да обичаме още по толкова (а сме си мислили, че неможем), и то по същия начин като първото дете.... Че дори и по силно....

Е аз сега чакам да си утроя обичта..... и не се питам ще ги обичам ли по равно....такива въпроси и съмнения има само преди второто детеПосле знаем, че намираме в сърцето си повече обич отколкото сме очаквали...и че има даваме и още една - тази на братчето или сестричето....



Тема Re: за произхода на желанието...нови [re: bejb]  
Автор Tinkerbell (the bright side)
Публикувано02.06.05 15:43



Аз пък съм точно обратният случай. Когато родих Цвета страшно много исках второ - веднага, тук и сега! Колкото повече време минаваше, колкото повече Цвета растеше, аз се разколебавах. От една страна виждах, че тя има потребности, които си нямах на идея как ще й ги дам, ако съм бременна. От друга, колкото повече излиза от бебешкия период, с толкова по-голяма досада си спомням времето, когато беше бебе. Ако децата се раждаха на 1 1/2 г. би било прекрасно. Нямам желание и няма да изживея по същия начин още една първа усмивка, първо зъбче, първа крачка и т.н. Това вече съм го претръпнала. Виж, ако си представя едно вече дете, с различен характер и темперамент и предизвикателствата пред неговото възпитание. Тук вече виждам тръпка. Със сигурност, ако е дал Господ, няма да си остана с едно дете, но ще искам тези две години, докато съм бременна и гледам бебе (а не дете) да минат по възможно най-бързия начин.



Тема Re: Аз не искамнови [re: klemy]  
Автор AVA27 (Gabriel20.09.04)
Публикувано02.06.05 19:07



Не,не съм едно дете.Грешиш.И верно,много се разбирам с батко ми.
Иначе мисля,че това да класифицираш моето изказване,или част от него като"доста тъпо" всъщност говори не добре за теб.Аз никого не обидих с изказването си.Бях достатъчно тактична.Аз пък мисля,че е тъпо да раждаш без да мислиш,както правят животните



Тема Re: за произхода на желанието...нови [re: bejb]  
Автор AVA27 (Gabriel20.09.04)
Публикувано02.06.05 19:37



"за да не е само", "за да не израстне егоист"...

Според мен както и да се опитваме да облечем желанието за още едно дете, то идва на първо място от нашия егоизъм. Не ви ли звучи много приятно? Искаме дете за да удовлеворим някаква наша потребност. После искаме още едно защото толкова много ни е харесало:) Харесва ни да даваме и да получаваме тази единствена и неповторима по същността си любов между майка и дете.


Преди време една мама от клуба беше казала "защо не затворят бебешката миризма в шишенце" ...Де да можеше:)) Де да можеше да се връщаме във времето и и да изживяваме за първи път отново и отново всички щастливи мигове с дечицата ни:) Иска ви се да преживеете отново раждето на детето ви - готово. Първата усмивка, първото зъбче, първите стъпки, първите думички...и така всички любими неща, който в момента са вече част от спомените ви. Но спомените избледняват...:( А реалността е истинска. Ето за това ни се иска още едно дете...

Защото сме егоистки:(

И аз искам второ детенце...Но ме е страх, че толкова много обичам Моника, че няма да го обичам така силно. А нея обичам безумно...Имам чувството, че сърцето ми вече не е в мен, а в нея. Понякога вечер плача, защото времето отлита завинаги, ...милвам я докато спи, целувам я, и знам, че тя вече никога няма да е същата. С всеки изминал ден тя се отдалечава от мен...просто защото пораства. И най-ужасното нещо, е че всички ние понякога сме толкова "заети" с ежедневието си, че пропускаме да изживеем това което иначе толкова много искаме...

БРАВО БЕЙБ!Страхотно казано!



Тема Re: за произхода на желанието...нови [re: AVA27]  
Автор gugu (ентусиаст)
Публикувано02.06.05 20:19



Ами за теб е така, но за мен не е. Аз не искам бебе. Мисълта за започване на кърмене, за малко, безпомощно вързопче не ме влече. Изживяла съм го един път и ми стига с всичките радости и болки. Аз си обичам поотрасналите деца, харесва ми да ме изненадват всеки ден с новите си постижения.
При мен е наистина да са си двенки и да си се борят заедно. Именно и затова искам да с малка разлика. Идеята за 2 деца с разлика повече от 3 години не ме влече. Проблемът е, че с това мислене за бъдеще ще изпусна тази разлика, но това е друга тема.

Така, че си има различни гледни точки и да не обобщаваме.



Тема Re: Хайде да се преброим наркоманките!нови [re: klemy]  
Автор Mi6ka (сива на точки)
Публикувано02.06.05 22:44



Парад на бебешките хормони!!!!!!! Много е заразителен този форум, хи-хи, много обичам така!
Аз онзи ден хранех Хана и момиченцето на едно приятелско семейство - хоп лъжица в таз уста, хоп в другата, гледам ги как зяпат като рибки и си помислих - ми значи мога евентуално и с близнаци да се справя. Смятам малко да изчакам, че да порасне Хана и после се заемаме с бебеправене неотложно, че и моите години вече не са малко. Абе колкото за още едно със сигурност, но както казах и по-горе, ако са близнаци - най-добре!
Някой друг с такива мераци?



Тема Re: Спри се малконови [re: AVA27]  
Автор desi_t (мъничка)
Публикувано03.06.05 00:00



Едно не мога да разбера - ти пишеш в тази тема, за да ни убедиш
какви егоистки сме, така ли? След като ТИ искаш едно дете, добре, само
че не си позволявай да квалифицираш хора, които дори не познаваш.
Между твоя тон, и този на Небесна и на bejb има огромна разлика,
и вземи се осъзнай вече малко, защото наистина обиждаш!

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от desi_t на 03.06.05 00:02.</EM></FONT></P>

Редактирано от desi_t на 03.06.05 00:03.



Тема И аз съм в бройкатанови [re: klemy]  
Автор Taнчe® (поспалана)
Публикувано03.06.05 04:35



Ужасно много искам да имам още деца. Искам да съм бременна още сега. Завиждам болезнено на моята приятелка, която е в 7 месец. И не ме спират нито гаденето което за мен беше колосално, нито ограниченията, нито болките при раждане, при кърмене, килограмите, безсънните нощи на кърмене, капризи, болести, липсата на време за друго освен детето, депресията и неизчерпаемата работа по домакинство и бебешки нужди. Това е цената и ми се вижда евтино дори безплатно като знам какво получавам в замяна. Нямам опасения, че ще обичам другото дете по-малко, или пък, че Виктор ще е ощетен. Та нали той именно ще е още по-обичан, не само от мама и татко, но и от братчета, сестрички, така и той ще има към кого да насочи любовта си.
Не се очертава обаче скоро да забременея, има фактори в живота ни, които ни възпират от второ дете точно сега. А що се отнася до пари, не искам да се изказвам силно, но не мисля, че ако имахме финансови затруднения щеше да ни спре да добавяме към бройката. Където 1, там 2+ ...или?




Тема Re: Спри се малконови [re: desi_t]  
Автор AVA27 (Gabriel20.09.04)
Публикувано03.06.05 09:25



Виж какво........не понасям някой да ми налага ограничения на тона,или на каквото и да било,когато прекрасно знам,понеже съм достатъчно раумен човек,че не обиждам никого конкретно и тенденциозно.А хората винаги могат да възприемат нещата,както си поискат,аз естествено не мога да се съобразявам с това,или да ми бъде налагана подобна цензура!
Форума,а и не само,е място, където всеки си изказва свободно мението,така че моля ви,да не скачате,като ощипани госпожици.
На който не му понася,да не ме чете,но не ми казвайте какво да говоря и какво не.ОК?



Тема Re: Спри се малконови [re: AVA27]  
Автор desi_t (мъничка)
Публикувано03.06.05 10:04



ОК
Не те смятам за достатъчно умна, за да водя спор с теб.

И освен това, ти беше тая, която се опита да даде тон на сума ти народ.



Тема Re: Хайде да се преброим наркоманките!нови [re: klemy]  
Автор jana (бебе Ния)
Публикувано03.06.05 11:07



И аз се присъединявам към вас с две ръце Въпреки тежката бременност и раждане още в болницата се замислих над този въпрос. Много ми се иска пак и пак и пак, но май ще се спрем само да първото пак (естествено финансови причини), кофтито е, че ще се наложи да чакам поне 2 години заради секциото, заради захарта ми (още имам проблеми с нея ), но повторение ще има 100%



Тема Re: Хайде да се преброим наркоманките!нови [re: Mi6ka]  
Автор [desi] (мама)
Публикувано03.06.05 11:09



Аз нямам нишо против..имам 2 момчета и ако сега са още 2 близнаци момчета със сигурност ще е купон:) А и може би ще се навия за 5то..... за момиченце. Ама след това спирам с бебетата! даже и 5тото да е момче :)
Нямам си тайно си мечтая сега за близнаци, че знам ли ще навия ли татито да още деца, а само с 3 не ми се остава
Ама Господ каквото е решил - това ще е.



Тема Re: Спри се малконови [re: desi_t]  
Автор AVA27 (Gabriel20.09.04)
Публикувано03.06.05 11:20



Ми то си пролича кой не е достатъчно умен.Ще призова модераторките накрая за да видим кой кого в крайна сметка обижда.Искаш ли?
Който си направи труда да прочете моите постинги и тези на другите-отговорили ми,ще си направи изводите.
Така както гледам,за да си позволиш да ми правиш класификации и то абсолютно нереални,ми говори само едно.Сещай се




Тема Re: Хайде да се преброим наркоманките!нови [re: klemy]  
Автор iva78 (гъба Пънчушка)
Публикувано03.06.05 11:40



И аз съм от вашта група!
Още щом чух първото проплакване на Митака посках второ детенце - пак да бременея, и пак да изпитам тази тръпка от раждането.
Kalli беше казала, че даже има и такава диагноза - жени, които са пристрастени към раждането.
Желанието ми беше толкова силно, че година и половина след раждането на Митака се появи Дея!
Известно време след раждането ми стана криво, че може би никога вече няма да изпитам тази тръпка от двете чертички, от първото ритниче, първата среща през видеозона, раждането.....
За сега планувам и трето, но след 10тина години.Дай Боже дасме живи и здрави всички



Тема Re: Спри се малконови [re: AVA27]  
Автор desi_t (мъничка)
Публикувано03.06.05 11:59



Хахаха
Ти май ме заплашваш
Спирам до тук, за да не разводнявам хубавата тема на Klemy.



Тема И мен ме пишете!!!нови [re: klemy]  
Автор desykv (мама на Алексчо)
Публикувано03.06.05 14:09



Сред обичащите да бременеят!!! Въпреки всички несгоди...
А после?!?
Много ме е стра-а-а-х!!! Да не развия евентуално втора следродилна депресия, като след Алекс... Иначе си мечтая вече за щерка, може би след 2-3-4 години, когато и благоверният се навие - а той не се навива хич лесно!!!
Да, някои от баш бебешките моменти вече ми липсват...
Но не знам дали ще мога да се справя с две деца...
А винаги съм си мечтала за три!!!



Тема Re: Аз не искамнови [re: AVA27]  
Автор klemy (mama na Nikol)
Публикувано03.06.05 15:38



Ясно,сега ни изкараха животни,защото искаме да си родим по 2 деца!Егати!Кой е писал,че не мисли,като ражда,само това не разбрах?



Тема Re: Аз не искамнови [re: klemy]  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано03.06.05 21:34



Момичета, моля ви, прекратете този безсмислен спор, защото ще се наложи да заключим темата.
Благодаря!



Тема Re: И мен ме пишете!!!нови [re: desykv]  
Автор wiskas (щастлива мама)
Публикувано05.06.05 00:25



И аз искам 3 деца по принцип,но не ми се живее в мизерия,ако продължаваме да сме така както в момента по квартири и т.н..Сега искам да си имам 2 дечица живот и здраве да е.Не мога чак така да цвъкам на сляпо бебета като циганите,все пак искам да осигуря що годе едно нормално детство и след това живот на децата ми....за живота в Бг съм малко песимист напоследък,но това е друг въпрос.
Не ми се ще да мисля така,но животът в Бг е такъв,че понякога трябва да се погледне реално на нещата.
А и колкото щеш деца да имам всичките ще ги обичам по равно.
И все пак бъдещето е в децата ни.
Но....има много,ама много хора които са финансово доста стабилни да отгледат и 5 деца ,но за съжаление си имат само едно или пък изобщо.....и това ако не е егоизъм в случея.....кариери,кариери....еми ако цял живот си остана да бачкам на 200 лв заплата примерно,тогава какво?!?!....това е също много жалко в нашата родна страна.....темата е многа дълга и ако тръгна да я разисквам на широко ще взема да се ядосам,а не ми се ще.
Това е ....от мен.Целувки!

Редактирано от wiskas на 05.06.05 00:40.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.