Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:40 17.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Аз не искамнови [re: klemy]  
Автор asinka ()
Публикувано02.06.05 14:19



твърдо против съм каквото и да било нахвърляне!всеки има право на мнение! нямаше и да отговоря на AVA27, ако не ме беше подразнил тона и маниера и!едва ли не сме някакви безотговорни егоистки дето си мислят само за себе си колко е гот да си погушкаме някое бебе, раждаме си, пък после го пускаме по широкия свят абсолютно безотговорно!



Тема Re: Хайде да се преброим наркоманките!нови [re: klemy]  
Автор maiche ()
Публикувано02.06.05 15:05



За статистиката: и аз се причислявам към наркоманките! Сега по ред причини си налагам усилия да не мисля за повече, но ми е мъчноооо...

Ники, 11.06.2003
Ния, 02.11.2004



Тема за произхода на желанието...нови [re: klemy]  
Автор bejb (слънчице)
Публикувано02.06.05 15:07



"за да не е само", "за да не израстне егоист"...

Според мен както и да се опитваме да облечем желанието за още едно дете, то идва на първо място от нашия егоизъм. Не ви ли звучи много приятно? Искаме дете за да удовлеворим някаква наша потребност. После искаме още едно защото толкова много ни е харесало:) Харесва ни да даваме и да получаваме тази единствена и неповторима по същността си любов между майка и дете.


Преди време една мама от клуба беше казала "защо не затворят бебешката миризма в шишенце" ...Де да можеше:)) Де да можеше да се връщаме във времето и и да изживяваме за първи път отново и отново всички щастливи мигове с дечицата ни:) Иска ви се да преживеете отново раждето на детето ви - готово. Първата усмивка, първото зъбче, първите стъпки, първите думички...и така всички любими неща, който в момента са вече част от спомените ви. Но спомените избледняват...:( А реалността е истинска. Ето за това ни се иска още едно дете...

Защото сме егоистки:(

И аз искам второ детенце...Но ме е страх, че толкова много обичам Моника, че няма да го обичам така силно. А нея обичам безумно...Имам чувството, че сърцето ми вече не е в мен, а в нея. Понякога вечер плача, защото времето отлита завинаги, ...милвам я докато спи, целувам я, и знам, че тя вече никога няма да е същата. С всеки изминал ден тя се отдалечава от мен...просто защото пораства. И най-ужасното нещо, е че всички ние понякога сме толкова "заети" с ежедневието си, че пропускаме да изживеем това което иначе толкова много искаме...


Monika 11.12.2001

Редактирано от bejb на 02.06.05 15:10.



Тема Re: за произхода на желанието...нови [re: bejb]  
Автор [desi] (мама)
Публикувано02.06.05 15:38



Ето от тука идва"дрогата"....като родим още едно дете, разбираме, че можем да обичаме още по толкова (а сме си мислили, че неможем), и то по същия начин като първото дете.... Че дори и по силно....

Е аз сега чакам да си утроя обичта..... и не се питам ще ги обичам ли по равно....такива въпроси и съмнения има само преди второто детеПосле знаем, че намираме в сърцето си повече обич отколкото сме очаквали...и че има даваме и още една - тази на братчето или сестричето....



Тема Re: за произхода на желанието...нови [re: bejb]  
Автор Tinkerbell (the bright side)
Публикувано02.06.05 15:43



Аз пък съм точно обратният случай. Когато родих Цвета страшно много исках второ - веднага, тук и сега! Колкото повече време минаваше, колкото повече Цвета растеше, аз се разколебавах. От една страна виждах, че тя има потребности, които си нямах на идея как ще й ги дам, ако съм бременна. От друга, колкото повече излиза от бебешкия период, с толкова по-голяма досада си спомням времето, когато беше бебе. Ако децата се раждаха на 1 1/2 г. би било прекрасно. Нямам желание и няма да изживея по същия начин още една първа усмивка, първо зъбче, първа крачка и т.н. Това вече съм го претръпнала. Виж, ако си представя едно вече дете, с различен характер и темперамент и предизвикателствата пред неговото възпитание. Тук вече виждам тръпка. Със сигурност, ако е дал Господ, няма да си остана с едно дете, но ще искам тези две години, докато съм бременна и гледам бебе (а не дете) да минат по възможно най-бързия начин.



Тема Re: Аз не искамнови [re: klemy]  
Автор AVA27 (Gabriel20.09.04)
Публикувано02.06.05 19:07



Не,не съм едно дете.Грешиш.И верно,много се разбирам с батко ми.
Иначе мисля,че това да класифицираш моето изказване,или част от него като"доста тъпо" всъщност говори не добре за теб.Аз никого не обидих с изказването си.Бях достатъчно тактична.Аз пък мисля,че е тъпо да раждаш без да мислиш,както правят животните



Тема Re: за произхода на желанието...нови [re: bejb]  
Автор AVA27 (Gabriel20.09.04)
Публикувано02.06.05 19:37



"за да не е само", "за да не израстне егоист"...

Според мен както и да се опитваме да облечем желанието за още едно дете, то идва на първо място от нашия егоизъм. Не ви ли звучи много приятно? Искаме дете за да удовлеворим някаква наша потребност. После искаме още едно защото толкова много ни е харесало:) Харесва ни да даваме и да получаваме тази единствена и неповторима по същността си любов между майка и дете.


Преди време една мама от клуба беше казала "защо не затворят бебешката миризма в шишенце" ...Де да можеше:)) Де да можеше да се връщаме във времето и и да изживяваме за първи път отново и отново всички щастливи мигове с дечицата ни:) Иска ви се да преживеете отново раждето на детето ви - готово. Първата усмивка, първото зъбче, първите стъпки, първите думички...и така всички любими неща, който в момента са вече част от спомените ви. Но спомените избледняват...:( А реалността е истинска. Ето за това ни се иска още едно дете...

Защото сме егоистки:(

И аз искам второ детенце...Но ме е страх, че толкова много обичам Моника, че няма да го обичам така силно. А нея обичам безумно...Имам чувството, че сърцето ми вече не е в мен, а в нея. Понякога вечер плача, защото времето отлита завинаги, ...милвам я докато спи, целувам я, и знам, че тя вече никога няма да е същата. С всеки изминал ден тя се отдалечава от мен...просто защото пораства. И най-ужасното нещо, е че всички ние понякога сме толкова "заети" с ежедневието си, че пропускаме да изживеем това което иначе толкова много искаме...

БРАВО БЕЙБ!Страхотно казано!



Тема Re: за произхода на желанието...нови [re: AVA27]  
Автор gugu (ентусиаст)
Публикувано02.06.05 20:19



Ами за теб е така, но за мен не е. Аз не искам бебе. Мисълта за започване на кърмене, за малко, безпомощно вързопче не ме влече. Изживяла съм го един път и ми стига с всичките радости и болки. Аз си обичам поотрасналите деца, харесва ми да ме изненадват всеки ден с новите си постижения.
При мен е наистина да са си двенки и да си се борят заедно. Именно и затова искам да с малка разлика. Идеята за 2 деца с разлика повече от 3 години не ме влече. Проблемът е, че с това мислене за бъдеще ще изпусна тази разлика, но това е друга тема.

Така, че си има различни гледни точки и да не обобщаваме.



Тема Re: Хайде да се преброим наркоманките!нови [re: klemy]  
Автор Mi6ka (сива на точки)
Публикувано02.06.05 22:44



Парад на бебешките хормони!!!!!!! Много е заразителен този форум, хи-хи, много обичам така!
Аз онзи ден хранех Хана и момиченцето на едно приятелско семейство - хоп лъжица в таз уста, хоп в другата, гледам ги как зяпат като рибки и си помислих - ми значи мога евентуално и с близнаци да се справя. Смятам малко да изчакам, че да порасне Хана и после се заемаме с бебеправене неотложно, че и моите години вече не са малко. Абе колкото за още едно със сигурност, но както казах и по-горе, ако са близнаци - най-добре!
Някой друг с такива мераци?



Тема Re: Спри се малконови [re: AVA27]  
Автор desi_t (мъничка)
Публикувано03.06.05 00:00



Едно не мога да разбера - ти пишеш в тази тема, за да ни убедиш
какви егоистки сме, така ли? След като ТИ искаш едно дете, добре, само
че не си позволявай да квалифицираш хора, които дори не познаваш.
Между твоя тон, и този на Небесна и на bejb има огромна разлика,
и вземи се осъзнай вече малко, защото наистина обиждаш!

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от desi_t на 03.06.05 00:02.</EM></FONT></P>

Редактирано от desi_t на 03.06.05 00:03.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.