Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:11 17.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Бройте ме и мен!нови [re: klemy]  
Автор Marmelina (KinderSurprise)
Публикувано02.06.05 10:22



Колко си приличаме с теб! И аз като родих, вече мислех за второ и за трето. По принцип с мъжа ми искаме 3 деца, но разбира се каквото Господ покаже. Моят син е на година и 2 месеца. Вече направихме опит за второ детенце, сега чакаме да видим какво е станало. И ние сме сами, сами се гледаме, понякога не стигат парите, но все някак успяваме да се справим. Моите приятелки направо ми се чудят... , но разбира се искрено се радват за това наше решение. С мъжа ми сме решили до 30 години да приключим с потомството... дано стане така....

Пожелавам на всички майчета най-щастливия живот!!! Всичко най-хубаво!




Тема Re: Хайде да се преброим наркоманките!нови [re: klemy]  
Автор natby (ниа-катя)
Публикувано02.06.05 10:27



и аз и аз. тактото иска близнаци дори. ама ще видим. но нама да останем само с едно.



Тема Re: Аз не искамнови [re: AVA27]  
Автор Marmelina (KinderSurprise)
Публикувано02.06.05 10:43



Точно заради огромната и безкрайна любов към детето ми искам поне още едно...преливам от любов към двамата мъже(поне засега са двама) в живота ми... Не мисля,че обичта към сина ми ще отслабне или че аз ще се раздвоя....това си е мое мнение,разбира се. А за финансите....това,че понякога не стигат, не значи,че сме оставали гладни и жадни, никога не сме се лишавали от каквото и да било. Е, понякога бабите и дядовците се притичват на помощ(от финансова гледна точка), но по принцип не ги безпокоим с такива проблеми. Сигурна съм и вярвам, че децата ми винаги ще са осигурени (моля се на Богородица за това), ако зависи от мен и мъжа ми.
За бъдещето.... разбира се,че мислим за бъдещето... не мисля, че с мъжа ми сме безотговорни заради това,че се обичаме и искаме 3 деца ( доста трудничко ни е сега, детето ни има труден характер....но ще се оправи някой ден). Фактът, че се е хванал на 3 места да работи, мисля, че говори доста... аз си гледам детето, така сме решили. После ще гледам и другите деца, докато поотраснат и тръгнат на детска градина. Тогава и аз ще се захвана с работа, обичам да работя...
Това е от мен...това е моето мнение...уважавам мнението и мисленето на всеки човек,всеки човек е различен и индивидуален...
Пожелавам всичко най-хубаво! Нека мечтите ни някой ден се сбъднат!


Редактирано от Marmelina на 02.06.05 10:45.



Тема Re: Аз не искамнови [re: Marmelina]  
Автор klemy (mama na Nikol)
Публикувано02.06.05 10:46



Добре че ме подкрепихте момичета!Вече си представях как целият форум ми се нахварля!



Тема Re: Аз не искамнови [re: klemy]  
Автор Awrora (член)
Публикувано02.06.05 10:54



Тук съм напълно съгласна, дори повече от съгласна. Ако я нямаше сестра ми сега като се замисля, живота ми щеше да е много по-различен(в отрицателен смисъл) ... разликата ни е 3 години и половина, като бяхме малки намирахме доста общ език, разбира се налице бяха и караници, посритвания но това си е в реда на нещата. Когато съм била бебче, по думите на майка ми тъй като аз от тогава не мога да имам каквито и да било спомени - много е помагала на майка ми в отглеждането ми, била си ми е втора майчица. Нашите са отивали на гости а тя ме е гледала, преобличала, гушкала, успокоявала, приспивала ... тя ме е взимала когато нашите не са могли - от детска градина ... и т.н. Сега когато вече сме големи, тя ми е най-добрата приятелка. Човека на когото винаги и по всяко време мога да разчитам ... С когото мога да споделя, и да ми даде съвет ...
Мисля, че когато едно дете е единствено в семеийството то става по разглезено (мои лични наблюдения), от тази гледна точка ... че се мисли само за него, то получава всичко не дели с никой ... е това наистина е важен момент в оформянето му като личност. За едно дете е трудно да дели с друго ... именно това нещо се пречупва когато има поне две децича ...
А както казват и другите мами, за в бъдеще ... едно братче или сестриче, след време ще си бъдат упора един на друг.
Погледнато от тази страна - финансово. Ако всеки се е замислял ама сега дали ...? То деца нямаше да има ... колко са тези които ги имат накамарени, които не си правят сметка на парите ... и кел файда като ги има, а няма свестни родители да кажем. Това не е най-важното според мен ... Дупе знае 2 и 200 ... важно е желанието :))))



Тема Re: Аз не искамнови [re: klemy]  
Автор desi_t (мъничка)
Публикувано02.06.05 10:57



Ти пък, Клемче



Тема Re: Аз пък искам!!!нови [re: natby]  
Автор vini77 (Инат)
Публикувано02.06.05 11:23



В отговор на:

Деси_T_G
AVA27, едва ли си мислиш, че тук сме се събрали банда безотговорни майки,
които въобще не помислят по какъв начин ще осигурят бъдещето на дечицата си. Всеки си прави сметката, и мисля, че всички сме с надеждата, че идва едно по-добро бъдеще. Аз пък мисля, че да фиксираш целенасочено любовта си към едно детенце, не е много добър вариант. Голяма е вероятността да го направиш егоист, а и самото то няма да е много щастливо самичко - казвали са ми го приятели без брат или сестра.
Теорията ти за деленето на любовта не я разбирам, въпреки, че и аз безумно обичам сина си.
Лично на мен постинга ти ми прозвуча обидно, не мислиш ли, че е по-подходящ за социално мероприятие в някой квартал с ромско малцинство примерно?




Това все едно аз съм го писала.
Подкрепям с две ръце ...

п.п. Аз пък искам второто да е момченце!
Ама и момиченце да е няма да го върна.




Тема За паритенови [re: bubu74]  
Автор [desi] (мама)
Публикувано02.06.05 11:23



ако днес си богат, кой ти гарантира, че утре няма да си беден?А обратното?
по тази логика, дай да нямаме деца, понеже може да се разорим(я си представи една ужасна инфлация - за 2 месеца може да сасъпе най богатото семейство).гаранция-франция както се казва...

Доста е егоистично твърдението, но един ден ние разчитаме на децата си - един ден когато ще живеем на техен гръб.....Е, не всички ще умрем работейки , нали? И ще ни гледат изкукуригали и напикаващи се..... Е, ако имаме 2,3 и повече деца дали ще им е по лесно финансово и емоционално, отколкото ако имаме 1 ? А те вече ше имат свои собствени семейства за които да се грижат, и ние ще сме им в тежест....
А когато нас ни няма децата ни ще се имат едно друго - като закъсат тогава кой ще им помогне, ако не най близките?

А за това да израстеш в голямо семейство - по-голямо богатство няма. Разходите за 2ро, 3то и т.н. дете не се утрояват - дрешките и играчките тогава се допълват, количката, креватчето, столчето за хранене или за колата не се купуват отново - а те са голямата инвестиция. Децата нямат претенции да играят с дънките от баткото, като и без това след приключване на играта не им личи цвета....
А за образованието....ами аз съм 3то дете- за да завърша висше работех и учех и бебе гледах. Не намирам това за лошо - мама винаги ми помагаше с каквото може- дори и само с това да измие чиниите.... Моите деца, дори да имам пари да им плащам образованието един ден ще правят същото - ако искат да учат ще работят да си изкрат пари за това. По добър урок от това никой неможе да им купи.
А и ние не гледаме деца за да им купим къща, кола, вила..... гледаме ги за да им дадем любов, за да ги радваме и те нас. Заради щастието което едно следващо дете дава. Ззаради това че когато си преуморена и едвам ставаш при поредния бебешки каприз през нощта едни мънички устички ти казват ОБИЧАМ ТЕ МАМО



Тема Re: За паритенови [re: [desi]]  
Автор Marmelina (KinderSurprise)
Публикувано02.06.05 11:32



Напълно съгласна....взимаш ми го от устата...




Тема Re: За паритенови [re: [desi]]  
Автор klamerche (пак бременно)
Публикувано02.06.05 13:46



Изчакахме Вики да навърши годинка и започнахме пак да творим. Този път ни отне по-малко - само три месеца. Сега се радвам на едно мърдащо тумбаче, а в тумбачето - второ момиченце... И повярвайте ми - няма по-щастливи мама, татко и кака на света. Това е смисълът на живота! Приятелите ни мислят за луди, и това е истина - ние сме луди - от любов по децата си. Живеем на квартира, на една заплата и едни майчински, но всичко си имаме - нали сме здрави! А и сме най-богатите хора на света - защото имаме деца...




Ще си имам сестричка!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.