Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:22 25.09.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Аз не искамнови [re: AVA27]  
Автор klemy (mama na Nikol)
Публикувано01.06.05 23:20



Ами ще ти кажа нещо-аз имам сестра,парите вкъщи може да не са стигали,ама всичко друго съм си имала,плюс това да имам някой на когото да мога истински да разчитам-такъв човек не може да ти е някой приятел на пример,просто е невъзможно.Мъж ми е едно дете-споделя моята теза,той сега като трябва да разчита за нещо на някого-моли се на приятели.И му е страшно мъчно,че няма близък човек като сестра,или брат.Та сме решили да не си оставяме децата без опора в живота,когато ние си отидем от този свят.Такава опора не могат да ти дадат никакви финансии...
П.С. По постинга ти съдя,че си едно дете,поправи ме ,ако не съм права.
А Небесна само така говори,аз си я знам,че след 2-3 години дуга песен ще запее .
Не знам,май не го обясних правилно,ама се разнервирах.Плюс това,кой ти дава гаранция,че ако забременееш,когато сте мнооого добре финансово,след 2 години няма да сте на дъното.За това сме решили=щ правим,каквото трябва,да става каквото ще!Ще се борим,ще работим,това е!
A по въпроса за това,кой колко си обича децата-това е доста тъпо,все едно,ако обичаш баща си,да не обичаш майка си...Човек си обича децата по равно и не,не си дели любовта,а я удвоява!



Тема Re: Аз не искамнови [re: AVA27]  
Автор bubu74 (shtastliva)
Публикувано01.06.05 23:23



А, на мен ми е страшно да си помисля, че един ден като вече няма да ни имая нас, родителите, детето ми ще остане само на света... Ще ми се да има поне още двама близки човека, на които да разчита. И не само това, ами и тръпката да израстеш в шумно, голямо и любящо семейство е незаменима и обогатява много. За финансите - ще даваме най-доброто от себе си и ще се надяваме нещата в родината да се подредят така, че вложените усилия да носят пропорционални възнаграждения.
Всичко е въпрос на гледна точка. А за любовта - все ще се намери и още толкова. Там откъдето идва тази има още много...

Бубу



Тема Re: Аз не искамнови [re: AVA27]  
Автор asinka ()
Публикувано01.06.05 23:27



една от основните причини да искам детето ми да има братче/сестричка е да си има другар в игрите, да има близък човек на когото да може да разчита!болшинството сами деца израстват егоисти!също смятам че човек никога не знае какво го чака утре, и дали от голтак няма да стане богат като цар и обратно от богаташ няма да стане бедняк!
и не на последно място другите са го казали че децата не се гледат с пари, имам позната която е страшно богата(финансово), роди си три дечица, мисли да има още, но те не получават човешка топлинка, за мен те са по-зле от сираци, най-голямото не можеше да говори като хората до 4 години, защото нямаше кой да му обърне внимание!
и още нещо децата това сме ние, това е вечно обновяващия се живот, гаранциата че дори и когато нас ни няма след нас ще остане следа, че не сме живели напразно!
с това не искам да те агитирам да имаш друго дете , нито пък искам да те обидя, просто се считам длъжна да защитя позицията си!

Редактирано от asinka на 01.06.05 23:34.



Тема Re: Аз не искамнови [re: AVA27]  
Автор gugu (ентусиаст)
Публикувано01.06.05 23:35



Ами замисли се колко сигурни неща има в този живот. А?! Няма нищо сигурно. Ако се мисли само за бъдещето никой, ама никой няма да си позволи и едно дете.
А сега погледни от друга страна. Ето ме на другия край на света, далеч от мама и татко /от които вече казано честно нямам нужда въпреки, че ми е хубаво да знам, че са добре и т.н. - мисля, че ме разбирате въпреки, че не го казах правилно/, и с кой ми е най-приятно да комуникирам, да си изсипвам радостите и мъките - сестра ми. Именно затова искам и моята дъщеря да има някой на който безрезервно да се доверява, без да очаква нож в гърба.
Колкото до образованието и прочие - ако можеш да осигуриш на едно ще намериш начин да го направиш и за второ.

Така, че за мен най-безотоворното е да си взел решението за първо дете



Тема Re: Хайде да се преброим наркоманките!нови [re: garami]  
Автор gugu (ентусиаст)
Публикувано01.06.05 23:45



Аз го гледам от друга гледна точка. По-добре да кажа, че ето имам 2 деца и са ми побелели косите. Че като кажа, че е само едно ме гледат като глезла и непоправим случай



Тема Re: Аз не искамнови [re: asinka]  
Автор geminarius (скомина)
Публикувано02.06.05 00:31



болшинството сами деца израстват егоисти!

Говоря от собствен опит, не се опитвам да слагам другиго в това число.
Едно дете съм, но винаги ми се е искало да имам брат или сестра. Като малка, когато времето навън не позволяваше да се събираме, приятелките ми си играеха с техните сестри и братчета вкъщи.
Аз, от своя страна, нямах никого. И винаги съм се фиксирала върху приятелки. На тях съм подарявала най-ценните си съкровища, тях обичах като собствени сестри, но никога не получавах същата любов.
Не казвам, че майка ми и баща ми не са ме обичали, но това е друг вид любов. Нямах някого, с когото да сме на един акъл, вечер преди лягане да си шушукаме и да се смеем, както съм чувала, че правят приятелките ми и сестрите/братята им.
Мъжът ми са 3 деца. Той пък е на мнение, че е по-добре едно дете, защото получава всичко, т.е. без родителите да се чудят откъде да намерят средства (примерно) и за другите деца.
Аз никога не съм била лигавена дотолкова, че да искам всичко за себе си, никога не съм била егоист. Не съм била и чак нещастна от това, че нямам брат/сестра. Но винаги съм искала да имам някого до мен, с когото да споделям най-съкровените си мисли, с когото да си играем...
Да не говорим, че когато родителите остаряват (или дойде най-лошото), е хубаво човек да има близък, с когото да споделя мъката и тя да бъде разбрана.


Bacteria is the only culture some people have.

Тема Re: Хайде да се преброим наркоманките!нови [re: bubu74]  
Автор lss (blue)
Публикувано02.06.05 01:50



Бройте и мен. Както се казва, света обърнах, но си направихме второ бебе - не искахме синът ни да бъде единствено дете. Само да се роди второто живо и здраво! Бъдещият батко е във възторг и го чака с нетърпение.



Тема Re: Аз не искамнови [re: AVA27]  
Автор desi_t (мъничка)
Публикувано02.06.05 02:15



AVA27, едва ли си мислиш, че тук сме се събрали банда безотговорни майки,
които въобще не помислят по какъв начин ще осигурят бъдещето на дечицата си. Всеки си прави сметката, и мисля, че всички сме с надеждата, че идва едно по-добро бъдеще. Аз пък мисля, че да фиксираш целенасочено любовта си към едно детенце, не е много добър вариант. Голяма е вероятността да го направиш егоист, а и самото то няма да е много щастливо самичко - казвали са ми го приятели без брат или сестра.
Теорията ти за деленето на любовта не я разбирам, въпреки, че и аз безумно обичам сина си.
Лично на мен постинга ти ми прозвуча обидно, не мислиш ли, че е по-подходящ за социално мероприятие в някой квартал с ромско малцинство примерно?



Тема Re: Аз не искамнови [re: geminarius]  
Автор asinka ()
Публикувано02.06.05 09:14



ами аз за това написах болшинството деца, а не всички!аз имам точно такава приятелка каквато описваш себе си, и от нея също съм чувала нещата които ти казваш!!и в същност тя е най-щедрия човек когото познавам, но тя е единственото такова изключение сред всичките ми познати сами деца, именно заради това си позволих такова заключение!
не искам да обидя никого, все пак това си остава мое впечатление за самите деца, естествено със хубавите изключения!



Тема Re: Хайде да се преброим наркоманките!нови [re: new*]  
Автор aлбeнaди (take it easy)
Публикувано02.06.05 09:33



Ами да, бременна съм. Аз не го разпространих официално като информация, ама то така или иначе се разбра
Много се бях ошашкала отначало, но сега съм по-уверена. За финансите - и ние не сме цъфнали и вързали, но мисля, че ще се справим. За килограмите - емам още от преди да свалям 3-4 кила, та сега и след тази бременност сигурно ще стана слонче Льони, но.... няма начин. Ще трябва да се справя накак.

Та така. Според мен даже сега ще ми е по-лесно, отколкото след 4-5-6 години пак да бременея, пак памперси, пак биберони.... Ужас. Сега поне съм набрала инерция Та така. Приемам нещата от към добрата им страна


Анна 8.12.2004


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.