Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:51 01.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема спешно- ? за изтичането на водитенови  
Автор raia_a_a (e_u)
Публикувано28.05.05 13:13



абе мамчета я кажете възможно ли е да ми изтекат водите ,без да разбера докато се къпя.Всъщност, нищо че ми е за втори път ,въобще не знам какво представлява това явлениезащото първия път ми ги спукаха в болницата.И тази нощ се замислих над този въпрос и сега може и да е смешно но докато се къпя не разбрах дали пишках или са били води.Въобще може ли да се обърка.Пък и разни запушалки не съм усетила да падат,ама де да знам.Колко е количестото обикновенно,цвят ,мирис....????Има ли други симптопи по които да се ориентирам
.Аз контракции си имам така или иначе от доста време ,пия си папаверина и те отшумяват.
Страх ме е да не изтекат ,пък аз да си стоя спокойна вкъщи,или такова положение не може да има.
При вас как беше?
То до термина има още както се вижда по лентичката ,но не много, а Рая нали я родих 20 дни по рано ,така че очаквам случка всеки момент така или иначе.


Рая 17.07.2003<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от raia_a_a на 28.05.05 13:15.</EM></FONT></P>

Редактирано от raia_a_a на 28.05.05 13:17.



Тема Re: спешно- ? за изтичането на водитенови [re: raia_a_a]  
Автор Silvita (полудяла)
Публикувано28.05.05 13:21



Значи как акушерката в ЖК ми беше казала да проверя дали са води или съм се напишкала:
- слагам отдолу малко ПАМУК (не лигнин, не превръзка) и ако няма жълтеникав цвят или мирис на урина, а се напоява, значи са води.
При мен бяха съвсееем малко, точно все едно леко съм се напишкала. Но малко след това, до час-два някъде, тръгна и запушалката - като слизест сопол леко розов (добре го описах )
И още - не се притеснявай, на мен ми каза дофтора да си седя вкъщи, да се разхождам и ако лежа, да е на 1 страна и да не седя и 4 часа текоха води помалко.
А защо още пиеш папаверин? Аз бях до влизането в 9-я м на но-шпа и магнезии, но след това нарочно ми ги спряха, да тръне спокойно бебка :)))
Айде успех и стискаме палци! Чакаме голямата новина! Леко и спокойно раждане ти желая!!!



Тема Re: спешно- ? за изтичането на водитенови [re: Silvita]  
Автор raia_a_a (e_u)
Публикувано28.05.05 13:27



оф успокояваш ме малко.Ами при мен първия път запушалната падна преди водите,как така при тебе се е случило след това??? не знам логично ми се струва да е преди водите.А и когато падна запушалката вече си имах сериозни контракции на определен период.


Рая 17.07.2003

Тема Re: спешно- ? за изтичането на водитенови [re: raia_a_a]  
Автор Silvita (полудяла)
Публикувано28.05.05 13:37



Ми не знам, аз понеже отидох до тоалетната, може и там да е заминала А и кой да се сети, че болките в кръста са контракции И чак когато взе много да боли, се светнах :)))
Леко раждане и хубаво здраво бебоче и послушна кака!



Тема Re: спешно- ? за изтичането на водитенови [re: Silvita]  
Автор Passionita ( mama na Teo)
Публикувано28.05.05 13:52



Здравей мила,
според мен няма как да сбъркаш изтичането на водите с друг процес, то просто е неконтролируемо и доста по-обилничкоПоне при мен беше така.Както си стояхме на дивана с мъжа ми и гледахме филмче и усетих как мехура се спука като балонче и заистичаха водите на порцийки повече и по-малко, ние побарзахме с потеглянето лъм болницата ,но в колата продълциха да текат , а после в Аг докато ме караха да подписвам разни документи и аз сядах 2-3 пъти на различни столове все оставях локвичка и се извинявах безспирно а те се хилят и викат че не вицдат нищо ново. КОлкото и да са малко водите , повечко са от изтичането на урина. При мен също части от тапата тапата падаше ж продълцение на 2-3 дни преди това , но беше прозрачна и аз не обърнах особено внимание...
Няма страшно ,сигурна съм че инстинктивно ще усетиш какво се случва с тялото ти , ако водите ти изтекат .
Успех и хубаво бебче

If better is possible good is not enough


Тема Re: спешно- ? за изтичането на водитенови [re: raia_a_a]  
Автор Biba ()
Публикувано28.05.05 14:01



Моите води бяха леко роzови и нямаШе начин да ги сбъркам с неЩо друго, а и беШе доста обилно, но неzнам как би било ако се беШе случило под дуШа...



Тема Re: спешно- ? за изтичането на водитенови [re: raia_a_a]  
Автор SveGab (мама на Габче)
Публикувано28.05.05 14:03



При мен се спука изведнъж, с остра, но не силна болка, отидох да пишкам и не можах да спра... Малко след това получих и контракции. След 6-7 часа родих. Водите си течаха доста силно, почти докато отида в болницата. Според мен си бяха абсолютно безцветни и безмирисни, ама в този объркващ паметен момент, не помня много-много... Тапа не ми е падала.

Сега обаче ежедневно си ми изтичат съвсееем по малко околоплодни води /ако е това/, но според докторката няма проблем, защото се възстановяват. Мисълта ми е обаче, че явно може и да не е на силна струя и по много, ами малко по малко да си изтичат. Защо не отидеш на един преглед за всеки случай? Едва ли ще сбъркаш раждането, ама да си по-спокойна.

Стискам палци и на краката!


Габи - 21.10.2002г.

Тема Re: спешно- ? за изтичането на водитенови [re: raia_a_a]  
Автор denika_sf (новак)
Публикувано28.05.05 14:06



Не се тревожи,според мен няма как да не усетиш когато ти изтекат водите.При мен как беше:
След като се изкъпах,легнах да си почина и усетих,че се подмокрям,то е по-различно от усещането,че се напишкваш,защото е неконтролеруемо.Дори и да си стегнеш инстинктивно мускулите пак ще си продължи.След това отидох до тоалетната и там ми падна запушалката. Почти веднага започнаха болките,до около час ме заведоха в болницата и там направо в предзала,като 10 мин. по-късно родих.В болницата казах,че са ми изтекли водите,но в предзала лекарката каза,че нищо подобно,само част от тях бяха изтекли вкъщи и там ми спукаха мехура.
Имай впредвид,че вече преносвах и въпреки това(предполага се,че вече водите са намаляли при преносване) това изтичане вкъщи си беше, мисля обилно,а и както ти казах бяха останали и като за в болницата:))

Ако се пазиш да не родиш преждевременно внимавай и с къпането,гледай да не се къпеш с много топла вода.

Ако искаш да си по-спокойна,отиди на лекар.
Поздрави,късмет и мнооого спокойствие

[URL=http://metric.rodim.ru][img]http://metric.rodim.ru/p11_p1_26_9_2004_2_4p.gif[/img][/url]



Тема Re: спешно- ? за изтичането на водитенови [re: SveGab]  
Автор raia_a_a (e_u)
Публикувано28.05.05 14:59



ами във вторник съм на преглед,но се чудих дали да го притеснявам доктора и околните за нещо което не съм сигурна


Рая 17.07.2003

Тема Re: спешно- ? за изтичането на водитенови [re: raia_a_a]  
Автор SveGab (мама на Габче)
Публикувано28.05.05 15:27



Добре де, продължаваш ли да усещаш изтичане? Ако е било само по време на къпането и от тогава нищо, може и да не са били водите... Как се чувстваш като цяло, имаш ли по-силни контракции? Абе незнам, ама вторник ми се струва далечко... аз бих се обадила на доктора.


Габи - 21.10.2002г.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.